Results 1 to 3 of 3

Thread: Zinedine Zidane Reggae Band

  1. #1
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking Zinedine Zidane Reggae Band

    Poslusajte pjesmu - PANTHAGANA

    STIHOVI:
    Dip daun in Gana
    Or ivn in Gvajana
    Or ivn in Bocvana
    Dej ol hev pantagana

    Koz pantagana
    In Gana or Gvajana
    In Bocvana or Bosnana
    Iz d sejm pantagana

    Ko rano rani
    Hi mejk d mani
    En den kam pantagana
    Tu tejk avej d hani

    Koz pantagana
    Iz gona kip as in banana
    Đast lajk in Gana
    Gvajana or Bocvana

    Pantagana kom tu maj haus
    Čekin aut vot aj hev in d haus
    Tejking d best det der iz in d haus
    Tu bring it ol bek to d gaverment haus

    Pantagana
    Debela pantagana
    Naoružana
    Ovlaštena za gana

    Pantagana
    Živina zajebana
    Neobrazovana, nerafinirana
    A ima gana
    Kad uberen pantaganu mene je odma strah
    Kada bi bilo prvi put da me je uitija
    Njegova glavna preokupacija je rasta man
    Kake je volje gore il bolje, šta ti ga ja sad znan
    Ma o'nja ga đava
    Gleda me debela glava
    I vata me strava
    Dok osobu drži
    Na vatri se prži
    No potiho u sebi
    Mater mu prčin
    PRČIN TI MATER
    Bolje da mučin
    Tu sejv d nejšn
    Vi nid an ekšn
    Deratizejšn
    Iz gona bring as satisfekšn

    Koz pantagana
    Kip Kroejša in banana
    Đast lajk in Gana
    Gvajana or Bocvana
    Hir vi go nau
    Pantagana kom tu maj haus
    Čekin aut vot aj hev in d haus
    Tejking d best det der iz in d haus
    Tu bring it ol bek to d gaverment haus

    Pantagana
    Debela pantagana
    Naoružana
    Ovlaštena za gana

    Pantagana
    Živina zajebana
    Neobrijana, a nabrijana
    i ima gana

    -----------------------------------
    ODLICAN REGE BEND
    Last edited by Vukasin Micunovic; 19-03-10 at 10:38.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ha! nedavno ih vidjeh na HRT-u u emisiji "Globalno sijelo" i odusevila me pjesma. svaki dan je pjevusim i trazio sam je na netu ali bezuspjesno. hvala za link!
    victory not vengeance

  3. #3
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by Plagijat Falsifikata View Post
    ha! nedavno ih vidjeh na HRT-u u emisiji "Globalno sijelo" i odusevila me pjesma. svaki dan je pjevusim i trazio sam je na netu ali bezuspjesno. hvala za link!
    Novinar u toj emisiji "Globalno sijelo" je u stvari pjevac u grupi Zinedine Zidan, evo jednog kopi-pejst clanka kako je nastala ta pjesma...


    Ako vas netko ovih dana pita što slušate, a ne želite ispasti neinformirani, najbolje ćete proći navedete li ime Zinedine Zidane. Te dvije riječi stoje uz broj 1 na top-listama nekoliko hrvatskih radiopostaja, pa čak i na onima “najdomaćijima” kočopere se među prvih deset.

    Naravno, slavni Zizou nije odlučio nakon nogometne ostvariti i glazbenu karijeru. Njegovim se imenom prozvala, kako si sami vole tepati, “skupina lokalnih jebivjetara” koja je, prema mišljenju mnogih, najvećim i sigurno najintrigantnijim hitom ovoga ljeta poharala ušesa slušatelja u Dalmaciji i šire. I to sve bez izdavača!

    Pjesma se zove “Pantaghana” i uzdrmala je uobičajene predodžbe o popularnoj glazbi u Hrvata. Jednostavan, iskren i pjevan reggae izričaj upotpunili su stihovima na pidžin-hrvatskom, a riječ je o čudnoj mješavini ruralnog dalmatinskog i jamajkanskog vokabulara. Kako bilo, “Pantaghanu” svi na jugu već znaju napamet, a njezina je popularnost iznenadila i samog tvorca i pjevača, Vjerana Mišurca, reportera omiljene HTV-ove emisije “Globalno sijelo”. “Pantaghanu” je spjevao sasvim slučajno na jednom tulumu.

    “Bilo je po gajbe prekasno za bilo šta drugo, osin za lagani reggae groove. Uvatija san ta dva akorda, a ekipa je lupala ritam po loncima, tavama i stolu. Neko je reka da se deremo ka pantagane iliti štakori. Par minuta posli ja san se otiša popišat i vratija se nazad s gotovin tekston. Kad san to u Splitu pokaza Deji, oduševija se i snimija to na nekome kršu od opreme.”

    Prošlo je dvije godine prije nego što je Dejo, punim imenom Dean Dergić, skupio dovoljno energije, vremena i sredstava da pjesmu snimi u studiju, a onda je nazvao Vjerana u Zagreb i rekao: “Izvoli se dovuć u Split i otpivat vokal. Ti si sve zakuva, ti sad tresni šlag na tortu”.

    Vjeran je otpjevao isprve, a kad su “Pantaghanu” presnimili prijateljima, za samo dva dana dospjela je na radiopostaje i postala udarni hit.

    Ovih se dana uz nju povezuju bizarne anegdote. U Šibeniku je navodno u nekoj diskoteci nestalo struje, ali netko se dosjetio pustiti “Pantaghanu” s mobitela. Za nekoliko trenutaka svi su urlali stihove, vrteći kukovima.

    Slušaju je od Umaga do Dubrovnika, s interneta se skida kao luda, a Vjeran je nedavno jedva pobjegao pred najezdom klinaca koji su tražili autogram. “Tili su da in potpišen cili blok da to mogu prodavat u ulici po pet kuna komad. Ne moš virovat”, rekao je u jednom od intervjua koji su zaredali nakon neočekivanog uspjeha.

    Vjeran i Dean, gitaristi i skladatelji Zinedinea Zidana, znaju se još iz srednje škole gdje su zajedno svirali u hardcore-noise bandu Prljave komunjare. Dvadeset godina poslije okupili su još trojicu vrsnih glazbenika - bubnjara Andreja Petkovića, basista Davora Ergu i klavijaturista Duju Ivića - koji su njihove ideje “spremni pretočiti u surovu stvarnost”. Glazbeni izričaj koji njeguju teško je ukratko opisati. Miješaju razne stilove: reggae, hard-rock, funk, psihodeliju, soul, afrobeat i koješta drugo, a zajednički nazivnik svih pjesama jest “da ljudi vrte guzovima i smiju se od uva do uva”.

    Svaki je uradak vic, anegdota ili skeč, a autori to nazivaju “******m za opće dobro”. Kažu da se njihov glazbeni smjer zove tribaizam, a glavni moto tribaizma jest: “Ko sere, triba ist”. Ukratko, popularni zidanovci djeluju s jednim jedinim svetim ciljem: “Izborit se za temeljno i urođeno pravo čovječanstva da kraj svita dočeka kako mu se oće”. Poraz nije opcija.

    Od te samozvane “udruge zajebanata opće prakse” uskoro možemo očekivati i druge uspješnice: “Mišo Hendrix” (raštimani folk-rock), “Kako san s dizalice pa” (tužni industrijski funk), “Bunny Killer” (balada o klaunu serijskom ubojici s natruhama pedofilije), “Supersonic Superpyzde” (pronatalitetni afro-rock posvećen don Anti Bakoviću)...
    http://www.split-online.com/zabava_g..._hrvatske.html
    Last edited by Vukasin Micunovic; 06-08-07 at 21:30.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. REGGAE
    By pa$a milet in forum Muzika
    Replies: 5
    Last Post: 07-07-04, 11:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •