Page 1 of 333 123451151101 ... LastLast
Results 1 to 25 of 8322

Thread: CdM.

  1. #1
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default CdM.

    Molimo sve posjetioce da na ovom topicu napishu svoje prijedloge vezane za buduci rad Cafe-a i foruma, nove stvari koje bi zheljeli da vide kao i moguce sugestije za poboljshanje vec postojecih sadrzhaja.

    Bez chata i suvishnih pitanja.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Evo nesto vrlo jednostavno za pocetak.

    Dodajte par skinova (za forum) da ljudi mogu da biraju. Ovaj Default mi nikako ne lezi.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pdf Ekonomija...

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Maknite ban Nikollakiju greotice
    She is only here to annoy herself!

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jedan od glavnih problema foruma - lako vidljiv na susjednom topicu
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...d=1#post689863

    Mijenjajte moderatore i nacin moderiranja.
    Vecina ljudi je zla

  6. #6
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zar ova tema nije bila? I zar nije u prazno prosla? Jos jednom da vidimo sto nam treba, utvrdimo i izduvamo...

    Mnogi ce pomisliti kako imam vidan nedostatak elementarnog optimizma, ali drugari dozvolite, ovaj forum je bas ono sto nam treba - ovakav, sklempav i rahitican, olicenje drustva niskog vidika sa sujetom i tvrdoglavoscu kao najmarkantnijim osobinama kojima po kljucu ne treba promjena. O drugom smjeru je tesko odluciti van tih, (valjda) stetnih drustvenih okvira, idejom ili necim slicnim sto uspije da nahrani doktrinu elite.

    Nista licno, razmisljajuci o problemu CdM-a uvidjam samo on ne postoji. Postoji manjak adekvatne konkurencije i nevolja promjene navika.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Outlook, samim tim shto pitamo za sugestije znachi da nam je jasno da neshto ne vrijedi, samim tim zhelimo neshto i da promijenimo. Sushtinski.

    Jasno mi je odakle tvoj nedostatak optimizma dolazi, i necu se truditi da te unaprijed ohrabrim; samo nam daj malo vremena - jer reorganizacija portala nije mali posao - pa kada uradimo shta smo namjerili, pucaj iz svog oruzhja.

    A do tada nam barem pomogni, jer ovakav forum nece ostati.

    Ako ne mozhemo promijeniti neke (blago recheno) loshe navike ljudi koji ga posjecuju, barem ih mozhemo smjestiti u pravi okvir.

    Pozdrav.
    Last edited by Administrator; 15-07-07 at 23:47.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Admine, takvim (tolerantnim i razumnim) odgovorom si mi najefektivnije pokazao da je bolja buducnost za CdM ipak moguca. Svaka cast, zelim vam sve najbolje! Prije svega da istrajes(te) u slicnom entuzijazmu. Sugestije, sumirane od proslog puta, cu iznijeti malo kasnije.

    Pozdrav!

  9. #9
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Razdvojiti forum religija i filozofija na dva posebna, jer trenutno stanje tamo onemogucava bilo kakav ozbiljan razgovor i u jednoj i u drugoj oblasti.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba detaljno pročistiti podforum "istorija" jer tamo ima mnogo politike,čak i više nego na pdf politika.
    Eventualno uvesti podforum "deponija" i "istorija za decu","politika za decu" što već postoji na nekim forumima.
    Otvoriti poseban podforum pod naslovom "Srbi,izmišljena nacija ,politički narod,i njihova zlodela kroz vekove" i u gde bi samo Ćipur mogao da postuje.Ako ne poseban podforum,onda jedan specijalni topic gde bi se objedinile svi postovi čija je pozadina "sociološka","politikološka","geopolitička" i "antropološka" analiza svekolikog Srpstva od strane svestranih stručnjaka kao što je Ćipur i njemu slični.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Administrator View Post
    Molimo sve posjetioce da na ovom topicu napishu svoje prijedloge vezane za buduci rad Cafe-a i foruma, nove stvari koje bi zheljeli da vide kao i moguce sugestije za poboljshanje vec postojecih sadrzhaja.

    Bez chata i suvishnih pitanja.
    Jedna od kljucnih stvari od koje zavisi rad foruma jeste ponasanje moderatora i administratora. Oni bi trebali da budu i stalno prisutni i "nevidljivi", a to znaci da intervenisu po pravilima bez suvisne rasprave sa clanovima foruma. Za sva pitanja administratorima i moderatorima trebalo bi otvoriti poseban podforum, a ne im slati pitanja na PM jer tako ostali ne vide odgovore koji mogu interesovati mnoge. Takodje, ne bi bilo lose da se upozorenja za banovanje daju i javno i na PM, jer se time doprinosi korektnijem radu forum, odnosno komunikaciji na njemu. Uglavnom, komunikacija sa korisnicima treba znacajno da se poboljsa. Jedan javni servis za korisnike u vidu podforuma, slican servisu za potrosace doprinio bi boljem radu foruma.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  12. #12
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Administrator View Post

    Ako ne mozhemo promijeniti neke (blago recheno) loshe navike ljudi koji ga posjecuju, barem ih mozhemo smjestiti u pravi okvir.
    Nadam se da ovo znaci manje banovanja jakih likova koji posljedicno znaju da imaju i jak jezik .
    To jest, da se omoguci banovanje po pojedinim podforumima; znaci, kad nekoga "treba" banovati zbog politike, da dobije ban samo za taj forum, ne i za ostale gde fino pise.. jer su nazalost mnogi forumi mnogo osiromasili zbog banovanja predivnih pisaca koji su otkaceni samo zbog glupe politike..

    pozz
    Last edited by odli; 18-07-07 at 12:44.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  13. #13
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Razdvojiti forum religija i filozofija na dva posebna, jer trenutno stanje tamo onemogucava bilo kakav ozbiljan razgovor i u jednoj i u drugoj oblasti.
    Definitivno!
    Kako Vaša bolest ?

  14. #14
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Razdvojiti forum religija i filozofija na dva posebna, jer trenutno stanje tamo onemogucava bilo kakav ozbiljan razgovor i u jednoj i u drugoj oblasti.
    Kada se dohvatis pitanja Boga , tesko da mozes ostati samo na filozofskim argumentima...

    Elem, vrlo bi me obradovao podforum psihologija!

  15. #15
    renaissance Guest

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    To jest, da se omoguci banovanje po pojedinim podforumima; znaci, kad nekoga "treba" banovati zbog politike, da dobije ban samo za taj forum, ne i za ostale gde fino pise...


    Odlican prijedlog!

  16. #16
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ReNaIsSaNcE View Post
    Elem, vrlo bi me obradovao podforum psihologija!
    Slazem se.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Nadam se da ovo znaci manje banovanja jakih likova koji posljedicno znaju da imaju i jak jezik .
    To jest, da se omoguci banovanje po pojedinim podforumima; znaci, kad nekoga "treba" banovati zbog politike, da dobije ban samo za taj forum, ne i za ostale gde fino pise.. jer su nazalost mnogi forumi mnogo osiromasili zbog banovanja predivnih pisaca koji su otkaceni samo zbog glupe politike..

    pozz
    dok sam ja odje ovoga filma neces gledat, jer da dozvolim nekome ko na jednom pdf-u vrijedja pljuje i psuje druge usere jer imaju drugo misljenje, a sdruge strane moze da pise lijepo, kako da ne, pa ako moze neki user da pise na jednom pdf-u lijepo moze i na drugima!
    i to nisi predivni pisci koji mogu vrijedjaju druge ljude zbog razlicitih stavova, jer predivan covjek to nece dozvoliti!
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Jedna od kljucnih stvari od koje zavisi rad foruma jeste ponasanje moderatora i administratora. Oni bi trebali da budu i stalno prisutni i "nevidljivi", a to znaci da intervenisu po pravilima bez suvisne rasprave sa clanovima foruma. Za sva pitanja administratorima i moderatorima trebalo bi otvoriti poseban podforum, a ne im slati pitanja na PM jer tako ostali ne vide odgovore koji mogu interesovati mnoge. Takodje, ne bi bilo lose da se upozorenja za banovanje daju i javno i na PM, jer se time doprinosi korektnijem radu forum, odnosno komunikaciji na njemu. Uglavnom, komunikacija sa korisnicima treba znacajno da se poboljsa. Jedan javni servis za korisnike u vidu podforuma, slican servisu za potrosace doprinio bi boljem radu foruma.
    ako nisi primijetio ( a to me jako cudi da nisi) na svakom pdf-u postoji topic za obracanje moderatorima, a i user se ne opominju samo na pm nego i na "javno", to si trebao primijetiti, ili mozda jesi?
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  19. #19
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,652
    Thanks Thanks Given 
    442
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Sve se može lijepo reć.

    Možda bi malo trebali promijenit ponašanje admina. Recimo, jedino na ovom forumu viđeh da se nekom može "editovat mišljenje". Dakle, ono što je korisnik napisao .. izbrisat i na to mjesto stavit opomenu crvenim slovima! o_O Mislim da bi to admini definitivno trebali da izbace iz upotrebe.
    Može li se jednostavno dodat opomena odmah ispod posta .. edited by .. i to je to. Vulgarnosti jednostavno treba brisat, tu se slažem. Al ako već ostavljaš post .. ne edituj mišljenje, ako čovjek nije napisao ništa vulgarno .. njemu na obraz, što god da je.
    Ovo spomenuh iz razloga što, eto kažem .. samo na ovom forumu to viđeh, a imam ih dostinu ... prepun bookmark, i daleko od toga da mi se ovo desilo.
    Eto, to sam htio reć.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    ... a i user se ne opominju samo na pm nego i na "javno", to si trebao primijetiti, ili mozda jesi?
    Nije tacno: mene si vec tri puta banovao bez bilo kakve najave ili opomene. Svaki put je bilo u pitanju samo tvoje nerazumjevanje onoga sto sam 'uvredljivo' napisao ili si potpuno zanemarivao kontekst u kome je to receno. Mislim da je, pored evidentne tvoje zle namjere kada sam ja u pitanju, po strijedi i tvoj prilicno plitki um da shvati 'sto se htjelo reci'.... Svaki si me put banovao odmah nakon necije 'dojave', uklizao si na prvu loptu ni ne pomisljajuci da ljude (mene, recimo, mnogo starijeg od tebe) vrijedja i ponizava tjeranje, da ne moze svako da pljuje i lize, da ima i karakternih...ili ti je to strano, nepoznato...?!
    Mislim da ti Didi nisi sposoban i dorastao da budes i jedan sasvim prosjecni ucesnik u raspravama, a ne da ih, kao, uredjujes i kanalises. Ti si sigurno dobar momak i sve te stvari, ali je ovaj forum 'govedja glava' za obicnog tebe 'macka'...
    Administrator je zatrazio da predlozimo promjene na forumu i ja predlazem da pod hitno promjeni tebe.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    25
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    99.5% ja mislim da bi bilo za promjenu administratora.......al ko smo mi ?????
    niko i nista....

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    Mislim da ti Didi nisi sposoban i dorastao da budes i jedan sasvim prosjecni ucesnik u raspravama, a ne da ih, kao, uredjujes i kanalises. Ti si sigurno dobar momak i sve te stvari, ali je ovaj forum 'govedja glava' za obicnog tebe 'macka'...
    Meni vise lici na zeca :mrgreen:
    She is only here to annoy herself!

  23. #23
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    228
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :lolblue::lolblue::lolblue:

    ps. pa da ih ne banuje ...

  24. #24
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Washington
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa jes stvarno su pretjerali a meni banovase nick onaj bez ikakvoga razloga

  25. #25
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ahahahahh
    shta naprichaste odje
    ahahhahahhah
    kao da je stvar u tome je li didi dobar momak ili ne
    aoooo

Page 1 of 333 123451151101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •