Page 315 of 315 FirstFirst ... 215265305311312313314315
Results 7,851 to 7,872 of 7872

Thread: CdM.

Thanks Thanks Given 
    374
    Thanks Thanks Received 
    626
    Thanked in
    355 Posts

Quote Originally Posted by outline View Post
    pozajmih ovaj predlog od @kimmi

Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja sam bačio na ignore dostinu... al opet izlaze novi.

Moja molba je da se za postovanje na Politici makar uvede isti kriterijum kao i za oglase, dakle minimum 50 postova, jer ovo je postalo neizdrživo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    postoji li opcija da recimo kriterijum bude 200 postova? svaku aktuelnu političku temu upropaste. vjerovatno je to isti lik (ili par njih) ali nalozi su na istu foru. desi se i meni da podjem sa teme, kao i svima al nemoguće je napisati bilo šta a da lažni nalozi ne grinjaju. eo danas se svadjaju izmedju sebe vas dan na onoj temi o Budvi.

razumijem da ne možete stizati da brišete i provjeravate svaki nalog, ali eto ovakav neki princip bi mogao pomoći koliko toliko normalnijoj raspravi na forumu

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ja evo mjesecima predlazem da se novim clanovima ne dozvoli postovanje dok ne ispune odredjeni broj postova kao i da se ogranici broj postova na temi pa bi tako svi vodili racuna sta i koliko reci a ne do besmisla prepricavati jedan isti post da bi njihov visio na kraju koji i vecina i samo cita. Uglavnom do sada se i nekako drzalo ali sad su ovih par likova od unazad petnaestak dana bukvalno unistili teme na tom dijelu foruma.
    Quote Originally Posted by Petronas View Post
    Do skoro je ovaj forum izdržavao kao mjesto bez botova.
    CDM portal su potpuno pokorili, ono je horor što se tamo radi od komentara i pluseva.
    Sad će i ođe, jednostavno nam je štek provaljen.

Teško tu moderatori išta mogu koliko god da se trude, samo ima da izniču novi i novi.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Pominjao se slican predlog skoro, na drugoj temi. Vidjecemo sto se moze uradit' povodom toga.

U medjuvremenu, sve post-ove koji nisu u skladu sa pravilnikom mozete da prijavite jer vjerujem da ste svjesni da niko ne moze da isprati par stotina post-ova dnevno na samo jednoj temi, pogotovo tako delikatne prirode kao spcificna situacija u Budvi gdje svako imaju neku svoju 'fiks ideju' i misli da je jedino ona ispravna a sve drugo je samo "botovanje".
    Last edited by Fidel Castro; 18-06-20 at 23:06.
    Phase out faza...

Thanks Thanks Given 
    342
    Thanks Thanks Received 
    262
    Thanked in
    123 Posts

Cijenjeni fidele mozete li da uvedete praksu da kad date infrakciju taj post ne brisete jer ovako infrakcija nema smisla
    Razmislite o tome

Srdacan pozdrav i mirno more

Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

Thanks Thanks Given 
    374
    Thanks Thanks Received 
    626
    Thanked in
    355 Posts

Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Cijenjeni fidele mozete li da uvedete praksu da kad date infrakciju taj post ne brisete jer ovako infrakcija nema smisla
    Razmislite o tome

Srdacan pozdrav i mirno more

Ne razumijem.

Ako je neki post suprotan pravilniku foruma onda se brise a da se ne bi ponavljalo, daje se i infrakcija.

Ako se post samo obrise a ne da infrakcija, vrlo je moguce da ce autor post-a ponoviti 'gresku'.

Ako se samo da infrakcija a post ne obrise, vrlo je moguce da ce se neko drugi nadovezati na post sto je nepozeljno. Ako je u pitanju provokacija/uvreda ondace to stvoriti 'vatru' koja nije potrebna ni na jednoj temi a ako je u pitanju spam/offtopic (kao u tvom slucaju) onda moze opet biti pozivnica da se drugi nadovezuju na taj spam (kao sto je i bilo u konkretnom slucaju sa tvojim post-om) gdje si i ti i svi ostali dobili po infrakciju (1 poen, za spam).

Autor post-a za koji se dala infrakcija ima uvid u ono sto je napisao u samom sadrzaju infrakcije tako da se sa tim izbjegava eventualni problem "ne znam zasto sam dobio infrakciju, poruke vise nema (obrisana je)" vec sadrzaj poruke vidi i autor kome je poruka obrisana, uz infrakciju a vidi je i moderator tog foruma i nakon sto je obrisana.

Ako je i dalje nesto nejasno, pitaj.
    Phase out faza...

Thanks Thanks Given 
    342
    Thanks Thanks Received 
    262
    Thanked in
    123 Posts

Kad obrises post onda nema smisla dat infrakciju
    Ako je uvreda moze se i ban direkt sto se mene tice
    Nema potrebe za dugim pojasnjenjima
    Ovo je realan savjet, uvreda ban, a vec ovako neki post koji nije uvreda vec konstatacija moze da ostane uz infrakciju

Thanks Thanks Given 
    374
    Thanks Thanks Received 
    626
    Thanked in
    355 Posts

Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Kad obrises post onda nema smisla dat infrakciju
    Ako je uvreda moze se i ban direkt sto se mene tice
    Nema potrebe za dugim pojasnjenjima
    Ovo je realan savjet, uvreda ban, a vec ovako neki post koji nije uvreda vec konstatacija moze da ostane uz infrakciju

Ja i dalje ne razumijem tvoju sugestiju, tj. razlog za istu.

Zasto nema smisla dat' infrakciju ako je post obrisan?

Objasnio sam oba slucaja u prethodnom post-u. Da ne citiram sve, evo samo tog konkretnog pojasnjenja:

Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ako se samo da infrakcija a post ne obrise, vrlo je moguce da ce se neko drugi nadovezati na post sto je nepozeljno. Ako je u pitanju provokacija/uvreda ondace to stvoriti 'vatru' koja nije potrebna ni na jednoj temi a ako je u pitanju spam/offtopic (kao u tvom slucaju) onda moze opet biti pozivnica da se drugi nadovezuju na taj spam (kao sto je i bilo u konkretnom slucaju sa tvojim post-om) gdje si i ti i svi ostali dobili po infrakciju (1 poen, za spam
    Ovako je uvijek bilo. Ovako ce i ostat'. Kako na ovom forumu tako i na svim ostalim.
    Phase out faza...

Thanks Thanks Given 
    749
    Thanks Thanks Received 
    184
    Thanked in
    109 Posts

Можда сам промашио мјесто, али не могу наћи боље, како преко Tapatalk-a да пријавим пост, и да неке теме/подфоруме сакријем да ми се не појављују?

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!

А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

Thanks Thanks Given 
    374
    Thanks Thanks Received 
    626
    Thanked in
    355 Posts

Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Можда сам промашио мјесто, али не могу наћи боље, како преко Tapatalk-a да пријавим пост, и да неке теме/подфоруме сакријем да ми се не појављују?

Kad markiras odredjeni post koji zelis da prijavis (jednim klikom na njega), pojavice ti se par opcija u gornjem desnom cosku. Klikni na 3 vertikalne tackice koje su u samom cosku i tu ce jedna od opcija biti "Report". Otvorice ti se prostor da ukucas razlog (i TT potpis automatski ide ja mislim) i kad napises "prijavu" onda kliknes na 'Submit' i to je to.

Sto se tice sakrivanja tema/podforuma... mislim da TT ne nudi to. Ali mozda ce neko ko koristi TT vise od mene, znati da potvrdi/demantuje.
    Phase out faza...

8. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    472
    Thanks Thanks Received 
    285
    Thanked in
    168 Posts

Quote Originally Posted by Mstislav View Post

Ja sam na TT i nijesam nasao da mogu da se sakriju neke teme kad citam preko "Unread". Inace bih rado sakrio ove predizborne i foliranja raznih pol.aktivista. Kao da ce im pisanje na forumu donijeti koji glas...
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

10. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    45
    Thanked in
    39 Posts

A kako da upalim history i my posts na tapatolk.

Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    994
    Thanked in
    492 Posts

Quote Originally Posted by Apolo View Post
    A kako da upalim history i my posts na tapatolk.
    Menu 'tri tačkice' /my profile/posts/replies i imaš pregled svih objava

@Mstislav
    TT ne nudi opciju skrivanja 'nezanimljivih' tema.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Last edited by starwalker; 21-06-20 at 17:09.
    The more things change, the more they stay the same.

13. The Following User Says Thank You to starwalker For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    11 Posts

Moze li da se promijeni ime nicka?

Thanks Thanks Given 
    374
    Thanks Thanks Received 
    626
    Thanked in
    355 Posts

Quote Originally Posted by Gambler View Post
    Moze li da se promijeni ime nicka?
    Ne moze.
    Phase out faza...

Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    48
    Thanked in
    31 Posts

Znam da se pisalo ranije, ali evo opet.. Praštajte.. Kako da 2 naloga spojimo u jedan?

Thanks Thanks Given 
    659
    Thanks Thanks Received 
    473
    Thanked in
    176 Posts

Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    29 Posts

Quote Originally Posted by Ickorz View Post
    Znam da se pisalo ranije, ali evo opet.. Praštajte.. Kako da 2 naloga spojimo u jedan?
    Po pravilniku NE SMIJEŠ imati 2 naloga...
    Aj sad fino napiši koji je drugi, ili osta bez ovog

Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    48
    Thanked in
    31 Posts

E pa zbog pravilnika i neću da imam 2. Nego ako nemaš rješenje pušti uzaludnu rabotu

Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    305
    Thanked in
    170 Posts

Ja bih ako bi neko mogao da me prosvijetli glede infrakcija koje dobijam na temi Covid CG. Ako u nasoj svakodnevnici o koroni se izjasnjavaju politicke partije, nevladine organizacije, crkva, doktori, intelektualci itd kojoj temi pripadaju njihovi stavovi i osvrti na njih. Ako ih stavis u neku drugu temu dobijes infrakciju, ako stavis na Covid CG dobijes infrakciju itd. Ako je ovako strog kriterijum ja se cudim kako ovdje i ima forumasa posto ovom logikom koliko se lako dijele realno do zore ce nas pokositi brze nego virus. Sve sto nije uvreda, vrijedjanje, psovanje, pozivanje na nacionalnu i vjersku mrznju i slicno ne zasluzuje nista vise osim opomene i brisanje posta a eventualno ponavljanje i oglusavanje sankciju.

S tim u vezi pitao bih da li moze da se otvori posebna tema KAFANA za SiS (Spin & Spam) gdje bi ljudi mogli opusteno da cakulaju na sve teme bez bojazni da ce potpasti pod cesto vrlo cudne kriterijume i dobiti infrakciju a sve naravno u sklopu pravilnika bez vrijedjanja, psovanja i sl.

Thanks Thanks Given 
    194
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    151 Posts

Kad se već žališ na infrakciju, a ja sam ti je dodijelio, da podsjetim na par stvari ili kako ti reče prosvijetlim:
    1. 10x smo do sad smo molili da ne pišete o politici, litijama i ostalome na temu o virusima. I bez rekla kazala senzacionalističkih vijesti i informacija.
    2. Tebi, i još nekolikicini starijih forumaša smo tolerisali i brisali besomučno postove i opet molili to da ne radite.
    3. Tebe, i još par forumaša sam konaktirao na PM i pitao da li si realan da poslije n opomena i napomena opet pišeš o politici i litijama na temu o virusima na koju si mi odgovorio radi svoj posao i sve je OK.

Nakon svega toga ti citiraš Gandalf_White koji piše da niko ne nosi maske ovakvim postom:
    Opozicija kaze da ovo nije virus nego jaca prehlada uperena protiv Trampa, vlast kaze da se drzimo odlicno, MCP kaze da je zbog litija, neki doktori tvrde da nema rizika, narod ima svoju neku verziju od prilike do prilike, hiljade "doktora i epidemiologa" setaju gradom i svako ima svoje neke savjete i preporuke... Tako ako i stradamo bukvalno niko nema prava da krivi nikoga.
    I čudiš se odakle ti infrakcija?
    Stvarno, baš da se neko zapita odakle i zbog čega ti neko dade infrkaciju.
    Valjda sam uspio da te prosvijetlim.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    305
    Thanked in
    170 Posts

Quote Originally Posted by hercules View Post
    Kad se već žališ na infrakciju, a ja sam ti je dodijelio, da podsjetim na par stvari ili kako ti reče prosvijetlim:
    1. 10x smo do sad smo molili da ne pišete o politici, litijama i ostalome na temu o virusima. I bez rekla kazala senzacionalističkih vijesti i informacija.
    2. Tebi, i još nekolikicini starijih forumaša smo tolerisali i brisali besomučno postove i opet molili to da ne radite.
    3. Tebe, i još par forumaša sam konaktirao na PM i pitao da li si realan da poslije n opomena i napomena opet pišeš o politici i litijama na temu o virusima na koju si mi odgovorio radi svoj posao i sve je OK.

Nakon svega toga ti citiraš Gandalf_White koji piše da niko ne nosi maske ovakvim postom:

I čudiš se odakle ti infrakcija?
    Stvarno, baš da se neko zapita odakle i zbog čega ti neko dade infrkaciju.
    Valjda sam uspio da te prosvijetlim.
    Sta u konkretnom je neistinito i senzacionalisticko i sta nije u skladu sa temom i kojoj temi bi trebao da pripada post koji komentarise stavove politickih partija iz Crne Gore o koroni? Nisam u pitanju samo ja nego citav niz forumasa kojima bas nisu najjasniji tvoji pogledi u vezi te teme i sta ti smatras da nije ili jeste za nju.

Ponovio bih pitanje za administratore da li mogu da otvorim temu Kafana za SiS?

Thanks Thanks Given 
    778
    Thanks Thanks Received 
    734
    Thanked in
    307 Posts

Neistinita i senzacionalistička je tvrdnja da to kaže opozicija, u pitanju je jedna pol partija i to konkretno jedna osoba...

Nego, sve i da je istina, toliko puta je sugerisano da se ne politizuje tema o koroni, da nema više smisla ponavljati... Ako želiš da raspravljaš o stavovima političkih partija i vjerskih organizacija o virusu, slobodan si da otvoriš novu temu...

Sent using Tapatalk
    #fakenews

24. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:

Thanks Thanks Given 
    194
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    151 Posts

Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Sta u konkretnom je neistinito i senzacionalisticko i sta nije u skladu sa temom i kojoj temi bi trebao da pripada post koji komentarise stavove politickih partija iz Crne Gore o koroni? Nisam u pitanju samo ja nego citav niz forumasa kojima bas nisu najjasniji tvoji pogledi u vezi te teme i sta ti smatras da nije ili jeste za nju.

Ponovio bih pitanje za administratore da li mogu da otvorim temu Kafana za SiS?
    Nisam rekao da je u tvom postu nešto neistinito niti sam to pominjao. Rekao sam da smo vas molili da ne pričate o politici i litijama na temi o virusima. Dodatno sam molio da nema rekla kazala i senzacionalističkih priča. Sad što si od svega toga se zakačio na ono što tebi odgovara i plus dodao epitet koji nisam koristio je tvoj stil i tvoja stvar.
    Kad već pitaš kojoj temi bi trebao da pripada post,da probam da pomognem:

1. Opozicija kaže... vlast kaže... - politika možda na ovoj temi samo bi valjalo i da citiraš novine i članke https://forum.cdm.me/showthread.php?...ja-2020/page94 ako nemaš linkove onda je senzacionalizam.
    2. Jača prehlada uperena protiv Trampa - senzacionalizam, teorije i zavjere npr ovdje https://forum.cdm.me/showthread.php?...OVID-19/page13
    3. MCP kaže da je zbog litija - Crkva nad crkvama https://forum.cdm.me/showthread.php?...ama%85/page357

Svakako mu nije mjesto na temi Crna Gora COVID-19.
    Čitav niz forumaša je vas 5-6 koji non stop širite politiku na temi o virusima. A evo sam i pogledao na kakve sam postove ti dao infrkacije, zaključio bih da sam bio blag kakve dobijaš od drugih moderatora za ova 4 posta za koja sam ti ja dao po 1 poen infrkacije. U dva obrisana posta pominješ Srbiju na temu o Crnoj Gori, i dva puta pominješ litije a sve je u u čistoj političkoj konotaciji da izazove pisanje o politici i crkvi na temu o virusima. Srećom brzo reagujemo pa prekinemo takvo pisanje na toj temi.

Svakako, budi slobodan da se požališ na mene kao moderatora na temi predviđenoj za to https://forum.cdm.me/showthread.php?...a-Lista/page63 pa će neko od viših instanci razmotriti tvoju žalbu/kritiku.
    Last edited by hercules; 02-07-20 at 09:56.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thanks Thanks Given 
    43
    Thanks Thanks Received 
    305
    Thanked in
    170 Posts

Quote Originally Posted by hercules View Post

Svakako, budi slobodan da se požališ na mene kao moderatora na temi predviđenoj za to https://forum.cdm.me/showthread.php?...a-Lista/page63 pa će neko od viših instanci razmotriti tvoju žalbu/kritiku.
    Sto bi se zalio na tebe!?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks