MENADŽER IZ BEOGRADA I VLASNIK DISKOTEKE "TEUTA" IZ HERCEG NOVOG DOSPJELI PRED SUD

Saradnja okončana batinama


Beograđanin Zoran Smole tvrdi da ga je Brano Ivanović izudarao i slomio mu nos, a Ivanović navodi da je Smole previše trošio
Herceg Novi - Poslovna saradnja Zorana Smola, menadžera iz Beograda, i Brana Ivanovića, vlasnika diskoteke "Teuta" u Herceg Novom završena je batinama i intervencijom policije.
Smole, koga je kao menadžera sa četiri plesačice i jednim di džejem Ivanović angažovao u svom lokalu, izvukao je deblji kraj. Juče, dva dana poslije incidenta, akteri i svjedoci su saslušani, a protiv Ivanovića je pokrenut prekršajni postupak.
Zoran Smole se obratio medijima u Herceg Novom kako bi, kako kaže, sve istjerao na čistac.
- Sa Ivanovićem sam se 1. juna u Herceg Novom dogovorio da mu iz Beograda dovedem personal koji bi kod njega radio preko ljeta. Obećao mi je mjesto menadžera u klubu i dnevnicu od 50 eura. Doveo sam četiri igračice i muzičara, 29. juna. Troškove koji su iznosli 1.500 ja sam platio. Ivanović nije dao novac za obećani dolazak di džeja i plesačica, nije platio dvije djevojke koje su radile promociju kluba, zatim smještaj, niti je završio prijavu boravka za mene i osoblje, iako je obećao. Poslije nedjelju dana do nas su počele da stižu priče da ne plaća osoblje, da kod njega Ńzna da padne i šamar". Uplašili smo se da ćemo ostati bez novca. Odbio je da mi donese bar 200 eura od duga od 1.500 eura i oko toga su počele svađe - priča Smole.
On tvrdi da mu je Ivanović prijetio pozivajući se na crnogorske moćnike, zbog čega je sa drugom iz diskoteke iznio opremu vrijednu oko 1.000 eura.
- Tada je sve prošlo mirno. Međutim, u ponedjeljak je prijetio i tražio da igračice dođu. Onda je došao kod mene u stan sa, kako je rekao, dvojicom policajaca iz Podgorice i Danilovgrada. Kazao je da moram da dozvolim da sa njim krenu muzičar i plesačice. Rekao sam samo preko mene mrtvog. On je izašao napolje i sjeo na klupu. Mislio sam da je bolje, ako će da me bije, da se to dogodi pred 100 ljudi, nego u mraku. Dok sam sjedio šutnuo me nogom u glavu, a sa njim me je tukao i još jedan čovjek koji je bio sa njim u društvu. Otrgao sam se i pobjegao - ispričao je Smole.
Ivanović kaže da je sukob počeo prošlog vikenda, kada, kako tvrdi, nije više mogao da podnese nedolično ponašanje menadžera, muzičara i plesačica u lokalu. Po njegovim riječima, trošili su mnogo više od po 15 eura koliko su preko dnevnice od 50 eura imali za piće.
- Kad sam im velike troškove za piće oduzeo od dnevnice, Smole je došao sa di džejem i uzeo opremu. Plesačicama je rekao kako će ih silovati osoblje diskoteke i da neću da im dajem platu. Otišao sam do stana gdje ih je smjestio. Smole je sjedio ispred stana na klupi obližnjeg restorana. Poslije razmjene uvreda pokušao je da me udari nogom, a uzeo je i mačete iz restorana. Pao mi je mrak na oči - objašnjava Ivanović njihov sukob i svoj postupak.
Iz policijskih izvora ŃVijestima" je potvrđeno da su Smole i Ivanović juče saslušavani pred sudijom za prekršaje. Ivanović je Smoleu prijetio pred policijom i sudijom za prekršaje, zbog čaga je protiv njega pokrenut još jedan prekršajni postupak. Prvi postupak Ńmiruje" dok vještak ne utvrdi da li je fraktura nosa koju je zadobio Smole teška ili laka tjelesna povreda, jer od toga zavisi da li će biti krivičnog gonjenja.
ŃVijesti" nezvanično saznaju da u istrazi plesačice nijesu optužile nikoga od njih dvojice, navodeći da ih niko nije silom zatvarao ili zadržavao. Dvije su ostale da rade kod Ivanovića, a dvije otišle u susjedni lokal.


Sta to bi? Jel isao neko tamo? Kakav je provod?