Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 43

Thread: Izvinjenje Tadića Hrvatima

  1. #1
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Izvinjenje Tadića Hrvatima

    Evo sad čuh da se predsjednik Srbije Boris Tadić izvinio Hrvatskoj zbog zločina u zadnjem ratu. Vaše mišljenje o tom činu Tadića.

  2. #2
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default






    Beograd: Podrška isprici Borisa Tadića, nezadovoljni radikali i socijalisti

    BEOGRAD - U Beogradu danas veći dio javnosti pozdravlja ispriku predsjednika Srbije Borisa Tadića građanima Hrvatske i pripadnicima hrvatskog naroda za zlo učinjeno u prošlom ratu, izrečenu u emisiji „Nedjeljom u dva" HRT-a, a negativne reakcije dolaze iz redova Srpske radikalne stranke i Socijalističke partije Srbije.

    Direktorica Fonda za humanitarno pravo Nataša Kandić ocijenila je u izjavi za Radio B92 da je Tadićeva izjava najozbiljnija isprika koja se do sada čula na ovim prostorima. „Preuzimanje odgovornosti daje najozbiljniji ton njegovoj isprici. Nakon te izjave može se očekivati da suradnja s Haškim sudom bude dovedena do kraja i da sve obveze prema tom sudu budu ispunjene, to jest da svi haški optuženici budu predani. To znači preuzimanje odgovornosti", kazala je.

    Tadić se ispričao Hrvatskoj

    Predsjednica Helsinškog odbora za ljudska prava Sonja Biserko izjavila je agenciji Beta da je Tadićeva isprika „dobrodošla" i da je ona u funkciji poboljšanja odnosa između dvije zemlje. „Svaki gest u tom pravcu je dobrodošao, pogotovo kad je riječ o predsjedniku jedne zemlje, u ovom slučaju Borisu Tadiću, s obzirom da nije moguće očekivati normalizaciju odnosa u regiji sve dok država i njene institucije ne priđu tom pitanju na ovakav način", kazala je ona.

    Dužnosnica G17 Plus Snežana Stojanović Tadićevu ispriku vidi kao „dobar državnički gest", jer se srbijansko društvo mora suočiti s prošlošću, što među ostalim znači i priznanje zločina koji su počinjeni, njihovu individualizaciju i osudu
    Lider Liberalno-demokratske partije Čedomir Jovanović kaže da nema ništa protiv isprike predsjednika Srbije građanima Hrvatske, ali da nisu dovoljne „samo riječi". „Odnose Srbije i Hrvatske poremetila je politika proizašla iz pogrešnog sustava vrijednosti, koja u Srbiji opstaje i danas", kazao je Jovanović agenciji Beta, dodajući da je ta pogrešna politika opstaje zahvaljujući koaliciji predsjednika Tadića i premijera Vojislava Koštunice, čija se stranka još nije oglasila o Tadićevom gestu.

    Dužnosnica G17 Plus Snežana Stojanović Tadićevu ispriku vidi kao „dobar državnički gest", jer se srbijansko društvo mora suočiti s prošlošću, što među ostalim znači i priznanje zločina koji su počinjeni, njihovu individualizaciju i osudu.

    Glavni tajnik Srpske radikalne stranke Aleksandar Vučić predsjednika Tadića je nazvao „najvećom štetočinom za državu Srbiju", te kazao da je on „sramota za Srbiju, jer se ispričao Hrvatima za ubijanje i progon Srba". „On je izravno optužio Srbiju za izazivanje rata na prostoru bivše Jugoslavije. Ispričao se Hrvatima za sve ono što su činili od Ante Pavelića do Franje Tuđmana. Za to što su pobili stotine tisuća Srba i zato što su protjerali milijune Srba s njihovih ognjišta", kazao je Vučić agenciji Beta, dodajući da ne razumije u čije se ime Tadić ispričao, jer to nije mišljenja naroda i građana Srbije, već samo mišljenje jednog od tužnih političara„.

    I dužnosnik Socijalističke partije Srbije Žarko Obradović "razočaran„ je Tadićevom isprikom, kojom on "priznaje nešto što objektivno ne postoji„, te kaže da je riječ o politici zapadnih zemalja koja u Srbiji vidi opravdanje za sve ono "što su te zemlje učinile devedesetih godina„.

    dužnosnik Socijalističke partije Srbije Žarko Obradović "razočaran„ je Tadićevom isprikom, kojom on "priznaje nešto što objektivno ne postoji„, te kaže da je riječ o politici zapadnih zemalja koja u Srbiji vidi opravdanje za sve ono "što su te zemlje učinile devedesetih „
    Aleksandar Popov, koordinator Igmanske inicijative, koja okuplja 140 nevladinih udruga iz zemalja regije, kazao je agenciji Beta da su najbolje isprike kad čovjek osjeća unutarnju potrebu da izrazi žaljenje i zatraži oproštaj. "Čini mi sa da ovo što je Boris Tadić učinio izgleda tako i ja pozdravljam takvu odluku i mislim da ćemo mi iz Igmanske inicijative, koji radimo u pravcu normalizacije odnosa imati daleko lakši posao, jer to relaksira ukupne odnose između zemalja„, kazao je Popov.

    Direktor beogradskog Centra za ljudska prava Vojin Dimitrijević Tadićevu izjavu ocjenjuje kao "sjajan potez jednog srpskog državnika, jer je neophodno da se odnosi Hrvatske i Srbije dovedu u normalno stanje

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Neka izvinjenje nego kako ono moga reci za Mladica

  4. #4
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Ljubljana
    Posts
    407
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pametan politicki potez! Samo potez! Nista vise!
    Boj ne bije svijetlo oruzije,već boj bije lobi u američkom kongresu.....

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ubise se od izvinjenja na sve strane.O njegovom izvinjenju najbolje govori podatak da je SRS najjaca stranka u Srbiji.On se vjerovatno samo licno izvinio zasta nije morao jer nije bio na ratistu zar ne?
    SEX IS NOT EVERYTHING I'M THINKING OF.....I THINK

  6. #6
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naslijedio je Marovica na toj funkciji...

  7. #7
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rvasanin View Post
    Naslijedio je Marovica na toj funkciji...
    Ovo je akcija budalestinje, kao sto u novine pise:

    „On je izravno optužio Srbiju za izazivanje rata na prostoru bivše Jugoslavije. Ispričao se Hrvatima za sve ono što su činili od Ante Pavelića do Franje Tuđmana. Za to što su pobili stotine tisuća Srba i zato što su protjerali milijune Srba s njihovih ognjišta"

    Nisu samo Sri cinjeli zlocine nego i Hrvati... cijela Jugoslavija se tada nazalost bavila tim hobijom...

    Nevidim nista zbog cega bi se Tadic trebao izvinuti Hrvatskoj? Ovo je sve bilo prijed godinama, prijed nego sto je gospodin sa puno drugim danasnjim politicarima dosao na vrhu Srbije...

    Ovo sto se cinjelo se cinjelo... rijeci nece lijeciti rane, mozda vec samo osveta na koju i sve vise i vise naroda EX-YU-a grade ognjista...

    Danasnji politicari Srbije (bez obziorom nekoliko figura) i narod Srbije, nisu odgovorni za dogadaje, tako da ne vidim sto se trebaju izvinuti za necem sto nisu cinjeli i za nesto sto su im stari radili...

    Hrvatska se koliko ja znam nije jos javno izvinula... i nevjerujem da ce to ikad biti...

    Mozda samo nekog Stjepana Mesica sa ustaskim pjesmama...

    Kratko da kazem je ova izvinica Tadica, prava izdaja Srbije...

    Nije samo Srbija pocela rat nego i sve druge zemlje... ovako ce se samo insolirati prema drugih Balkan zemlja sto nece doci na dobro za Srbiju...

  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    611
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zar nije bilo na onu emisiju kalendar na rtcg 1 i da se milo izvinuo na ovaj dan samo 7 godina ranije?

  9. #9
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta je to Milo izvinUo???

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Thumbs up Svaka cast

    Iskreno nijesam ocekivao da ce ijedan politicar iz susjedne Srbije to ikad uradit. Najblizi tome bi mozda bio da je ziv pokojni Djindjic.
    Uglavnom veliki plus za Tadica kod mene.

    Milo je izvinUo clanak na kosarku
    A izvinio se za bog te pita sto
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To ce ga spasit, siguran sam

    Ajde da je kod mene, ali kod tebe

    Kao da to ima ikakvog efekta, ne zajebaj.Svi dobro znamo da nema.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Kod mene i tebe nece, ali medjunarodni politicki poeni hmmm
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj, molim te.To bukvalno nikome nista ne znaci osim SRS-u.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo izvinjenje vise lici na neku politicku igricu Balkan politicara... :mrgreen:

  15. #15
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kome je ikad bilo bolje od izvinjenja???Ajde, bre...Ono stvarno fino zvuci, ali to je stav predsjednika Srbije i njegove partije, ne cijele Srbije, tako da...Pitajte gradjane Srbije da li se oni izvinjavaju hrvatima za zlocine pa cete vidjet sta ce vam odgovorit.Moje misljenje naravno je da se niko ne bi izvinio jer uvijek postoji ono "a sto su oni nama radili".Zacaran krug...

  16. #16
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rvasanin View Post
    Kome je ikad bilo bolje od izvinjenja???Ajde, bre...Ono stvarno fino zvuci, ali to je stav predsjednika Srbije i njegove partije, ne cijele Srbije, tako da...Pitajte gradjane Srbije da li se oni izvinjavaju hrvatima za zlocine pa cete vidjet sta ce vam odgovorit.Moje misljenje naravno je da se niko ne bi izvinio jer uvijek postoji ono "a sto su oni nama radili".Zacaran krug...
    Slazem se, mozda tim politicarama dolazu izvinjenice automaticno nesto za cem ih u stvarnost ne boli ku*ac...

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,880
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,415
    Thanked in
    2,223 Posts

    Default

    Covjek moze da se izvini za zlocine koje su Srbi pocinili. To ne znaci da "priznaje" odgovornost za zapocinjanje rata. Ako nekome nije zao za pocinjene zlocine (kapiram da vecini nije zao zbog ucestvovanja u ratu), ali bas za zlocine, takve bolesnike ja ne bih zelio da upoznam. Tadic ne moze da utice na ponasanje Hrvata i na nacin na koji se oni odnose ili ne odnose prema svojim zlocincima. Opet naglasavam, zlocincima. Ako neko drugi nece da pocisti kucu, ne znaci da treba svi da plivaju u kanalizaciji. Ko god se izivljavao nad civilima, sa bilo koje strane, pataloski je sadista ili nekrofil. Ponasanje im nema veze sa patriotizmom, borbom za slobodu i td. Meni je licno gore da neki koljac zivi pored mene nego da neki hrvatski koljac zivi u Hrvatskoj. Jer takvi ce likovi za svoje interese ubit bilo koga, a ne samo Muslimane, Hrvate, Albance... To vazi za sve nacionalnosti.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #18
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Covjek moze da se izvini za zlocine koje su Srbi pocinili. To ne znaci da "priznaje" odgovornost za zapocinjanje rata. Ako nekome nije zao za pocinjene zlocine (kapiram da vecini nije zao zbog ucestvovanja u ratu), ali bas za zlocine, takve bolesnike ja ne bih zelio da upoznam. Tadic ne moze da utice na ponasanje Hrvata i na nacin na koji se oni odnose ili ne odnose prema svojim zlocincima. Opet naglasavam, zlocincima. Ako neko drugi nece da pocisti kucu, ne znaci da treba svi da plivaju u kanalizaciji. Ko god se izivljavao nad civilima, sa bilo koje strane, pataloski je sadista ili nekrofil. Ponasanje im nema veze sa patriotizmom, borbom za slobodu i td. Meni je licno gore da neki koljac zivi pored mene nego da neki hrvatski koljac zivi u Hrvatskoj. Jer takvi ce likovi za svoje interese ubit bilo koga, a ne samo Muslimane, Hrvate, Albance... To vazi za sve nacionalnosti.
    Slazem se, sa ovim u crvenim slovima...

    Ali... izvijenje ili ne... uvijek ce biti ta mrznja protiv jednog drugog...

  19. #19
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Ljubljana
    Posts
    407
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Covjek moze da se izvini za zlocine koje su Srbi pocinili. To ne znaci da "priznaje" odgovornost za zapocinjanje rata. Ako nekome nije zao za pocinjene zlocine (kapiram da vecini nije zao zbog ucestvovanja u ratu), ali bas za zlocine, takve bolesnike ja ne bih zelio da upoznam. Tadic ne moze da utice na ponasanje Hrvata i na nacin na koji se oni odnose ili ne odnose prema svojim zlocincima. Opet naglasavam, zlocincima. Ako neko drugi nece da pocisti kucu, ne znaci da treba svi da plivaju u kanalizaciji. Ko god se izivljavao nad civilima, sa bilo koje strane, pataloski je sadista ili nekrofil. Ponasanje im nema veze sa patriotizmom, borbom za slobodu i td. Meni je licno gore da neki koljac zivi pored mene nego da neki hrvatski koljac zivi u Hrvatskoj. Jer takvi ce likovi za svoje interese ubit bilo koga, a ne samo Muslimane, Hrvate, Albance... To vazi za sve nacionalnosti.

    Lepo rečeno!
    Boj ne bije svijetlo oruzije,već boj bije lobi u američkom kongresu.....

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post


    Milo je izvinUo clanak na kosarku
    A izvinio se za bog te pita sto

    Hahhaha kako se izasmijah ,izvinujo je cKlanak hahhahhahhahhahhahahah !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  21. #21
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Vukasin Micunovic View Post


    „On je izravno optužio Srbiju za izazivanje rata na prostoru bivše Jugoslavije.
    Mora da je Armenia počela rat .Nego ovako mislim da je dobar potez,jer treba sloge regiona,posebno jer HRV je bliza EU .

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cinjenica je da je srpska drzavna politika predvodjena Milosevicem organizovala (para)vojne formacije koje su mjesecima, pa i godinama drzale pod opsadom hrvatske gradove i nasumice ih granatirala, najvise time ugrozavajuci civile. Tadicevo izvinjenje je javna poruka svima, narocito onima koji su direktno pogodjeni, da se od takve politike danasnja srpske drzava odrice, smatra je (po)gresnom. Takodje je porucio: "Voleo bih kada bi lideri na Balkanu bili malo manje ponosni a malo više se trudili da preuzmu odgovornost za ono što su neki činili", rekao je Tadić i dodao da "svi dugujemo jedni drugima izvinjenje".
    Zanimljiva je cinjenica da su i Milosevic i Tadic potomci Srba iz CG. Vasojevic i Pivljanin.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znate sto je fora? sto se mi bavimo desavanjima u srbiji, a prije neki dan vidjeh oglas na televiziji da se u crnoj gori, najvjerovatnije u podgorici promovise nova knjiga doktora vojislava seselja kojoj je ime nesto kao 'hrvatska nacija kao zlocinacki poduhvat i katolicanstvo kao... bla bla'. pa zamislite kad se dan danas takve stvari mogu javno prezentovati, to je kao demokratija? mada meni ne lici na nju nimalo!

    zamislite samo kakav je to naslov, mada nije vise ni vazno kakav je naslov i nije cudno sto takva knjiga postoji, ali da se promovise u podgorici, e to jeste.
    Last edited by Cousteau; 25-06-07 at 15:23.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Cinjenica je da je srpska drzavna politika predvodjena Milosevicem organizovala (para)vojne formacije koje su mjesecima, pa i godinama drzale pod opsadom hrvatske gradove i nasumice ih granatirala, najvise time ugrozavajuci civile. Tadicevo izvinjenje je javna poruka svima, narocito onima koji su direktno pogodjeni, da se od takve politike danasnja srpske drzava odrice, smatra je (po)gresnom. Takodje je porucio: "Voleo bih kada bi lideri na Balkanu bili malo manje ponosni a malo više se trudili da preuzmu odgovornost za ono što su neki činili", rekao je Tadić i dodao da "svi dugujemo jedni drugima izvinjenje".
    Zanimljiva je cinjenica da su i Milosevic i Tadic potomci Srba iz CG. Vasojevic i Pivljanin.
    Srbija je demokracija... znaci se skoro sve pa makar vlada idreduje glasom naroda... vecina se izjavila za SRS, sto je pogresno ka sto Tadic kaze, ali je sigurno da se tim Srbija ne odrice... a i sta bi mene boli...

    Kao sto je Tadic naveo dugujemo svi jednom drugom izvinjenje...

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Kako znas da su im preci bili Srbi?

    Je li po tvojoj logici Nikolas Sarkozi potomak Francuza iz Madjarske?
    Euhm, Sarkozy je chovjek iz Francuske majke a Madarskog oca mi se cini, za Tadica nisam siguran sto je, porijeklo itd... ali sam cuo, da je (i ka sto je Milosevic bio) porijeklom iz Crne Gore...

    Koce znati hocemo li zasnati Borisevo porijeklo... mozda jedino ako se ikad sam izjavi o tome...

  25. #25
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cousteau View Post
    znate sto je fora? sto se mi bavimo desavanjima u srbiji, a prije neki dan vidjeh oglas na televiziji da se u crnoj gori, najvjerovatnije u podgorici promovise nova knjiga doktora vojislava seselja kojoj je ime nesto kao 'hrvatska nacija kao zlocinacki poduhvat i katolicanstvo kao... bla bla'. pa zamislite kad se dan danas takve stvari mogu javno prezentovati, to je kao demokratija? mada meni ne lici na nju nimalo!

    zamislite samo kakav je to naslov, mada nije vise ni vazno kakav je naslov i nije cudno sto takva knjiga postoji, ali da se promovise u podgorici, e to jeste.
    E bas tako... gledamo previse Srbiju a sami nismo bas 100% uredu

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kralj Nikola blizi Hrvatima no Srbima
    By Petar Mrvaljevic in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 10-05-05, 06:36
  2. Tadić: Svi jedni drugima dugujemo izvinjenje
    By -=H2SO4=- in forum Politika generalno
    Replies: 31
    Last Post: 25-12-04, 23:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •