Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 85 of 85

Thread: depilacija

  1. #76
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Yakuza View Post
    Bonja brate upade u bazen s piranama . Tesko nazad pojedose te zivog
    Pa ja pricam da treba razlikovati pirane od istinski zdravo samopouzdanih...


    No slusajte ovo.. Cera me djevojka da joj platim neku lasersku depilacju (ili epilaciju valjda) sto navodno uklanja trajno sve kuda prodje pa reko da pitam vas iskusne(tebe Bonja posebno ) ima li kakve vajde od toga? Ali bez sale cure, isplati li se to, jer cujem da je skupu u pic.... ?
    Ovo ne bih nikako preporucila. Lijepo zvuci u teoriji, ali u praksi se tesko desava da se odstrane bas sve dlake, a kamoli da ne rastu ponovo. Obicno im se rast uspori, ali kad tad se opet pojave..

    Takodje, tretman je bolan, a i uvijek se desi da dodje do ostecenja okolnog tkiva.

    Sve u svemu, NE !
    Last edited by odli; 24-06-07 at 17:27.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Koliko sam upucena, laserska epilacija se placa po cm i nema fixnu cijenu za cijele noge ili nausnice, ruke, stomak, itd... Potrebno je uraditi vishe tretmana (ponavljanje se vrshi nakon nekoliko nedjelja) i josh uvijek nije dokazano da li su ti laseri shtetni ili ne (obzirom da u vecini sluchajeva jesu), iako svi koji reklamiraju usluge istih, naravno, tvrde da nisu.



    Mademoiselle.

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Obicno im se rast uspori, ali kad tad se opet pojave..

    Takodje, tretman je bolan, a i uvijek se desi da dodje do ostecenja okolnog tkiva.

    Radila si?



    Mademoiselle.

  4. #79
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg -SCG-
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cao svima!
    Evo ja sam licno prosle godine radila lasersku epilaciju u Bg-u, u Epilion-u, obije (cijele) noge su 1000e (jedan tretman) a da bi se skinulo nekih 80% dlaka potrebno je 3-4 tretmana s tim sto svaki naredni tretman kosta za 100e manje. Razmak izmedju tretmana je dva mjeseca.
    Ja sam odustala nakon prvog tretmana jer su mi skoro sve dlacice bar njih 90% ponovo izrasle, nije toliko bolno, malo pecne, ali ti stave neku kremu koju ostave da djeluje nekih sat vremena (nesto kao anestezija) pa je bol podnosljiv. Kad sam sledeci put dosla kod njih i kad su vidjeli svoj ucinak iliti neucinak, poceli su sa pricom "pa znas neko ima jacu dlaku i svetliju koju je skoro nemoguce trajno ukloniti", te "suncala si se, a tretmani se rade na bijeloj kozi jer suprotno laser ne moze prepoznati dlaku". Ista stvar je i sa smedjim i svetlijim dlakama koje je skoro nemoguce skinuti laserom (a da se koza ne "isprzi")...
    Sve u svemu i ako uspiju tretmani ostace opet jedan broj dlaka koji se ne moze trajno skinuti pa se opet jednom mjesecno podvrgavas klasicnoj depilaciji voskom ili pak brijanjem.
    Svi koji vam drugacije kazu su bla bla price, pricam vam iz licnog iskustva.
    S tim sto sam cula da su sad cijene nize jer jednostavno su provaljeni sto se tice stvarnog ucinka "trajne epilacije"...

    Evo ovako, sad za nas koje smo vjerne vosku cula sam da postoji zena u Pg koja koristi sprej (anesteziju) prije depilacije i cula sam da mnogo manje boli. To jos nisam probala jer za sad roknem jedan aulin sat prije i dohvatim se philipsovog aparata (onog sa ledom ali mi je potduno isto sa njim i bez njega).
    Imam jedino problem uraslih dlaka s njima se borim pincetom, iglom, i ostalim rekvizitima ali mi noge ostanu izstraftane crvenim tackicama, probacu da nadjem taj Duplex (jel se tako zove?)...
    Toliko od mene...
    "kazu, da me varas da se vidjas s drugim tajno, kazu mi da bice sutra nase vece oprostajno..."

  5. #80
    Join Date
    May 2007
    Posts
    237
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kikice da, laserka se mjeri i placa po cm, al kazem u prosjeku da kosta oko 200e. Kod nas laserska epilacija i nije nesto, znam curu koju su obrijali i uradili taj laser, ali nije bilo efektno, jer nakon 3 dana ona je vec osjetila da malje rastu Mora se raditi nekoliko tretmana , sve zavisno od maljavosti kazem, a trajno moze otkloniti samo tamne dlake, svijetle ne.:o

  6. #81
    Join Date
    May 2007
    Posts
    237
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E da, po meni najbolje nesto je elektricna epilacija, mada u podgorici ima zena koja radi samo lice, i trbuh, a noge nece da radi. Tako da ako znate da ima negdje elektricna epilacija u Cg javnite.

  7. #82
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hot pink vs View Post
    Evo ovako, sad za nas koje smo vjerne vosku cula sam da postoji zena u Pg koja koristi sprej (anesteziju) prije depilacije i cula sam da mnogo manje boli.
    Po mom mishljenju, to je chista glupost. Ne postoji lokalni anestetik u vidu spreja koji mozhe da penetrira u normalnu kozhu, samo sluzokozu.
    Prije cje bit' da je to neki psiholoshki faktor, pa "boli manje".
    Da sam na vashem mjestu , trazhila bih nekog ko ima laku ruku i ko cje vam tu omrazhenu depilaciju uchinit' shto manje bolnom.
    Ja nemam tih problema jer kao shto kazhe moja kozmeticharka korijen mi je istovjetne debljine kao i dlachica i sve je gotovo prije nego shto i pochne
    Inconstancy is my very essence; it is the game I never cease to play as I turn my wheel in its ever changing circle, filled with joy as I bring the top to the bottom and the bottom to the top. Yes, rise up on my wheel if you like, but don't count it an injury when by the same token you begin to fall, as the rules of the game will require.

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg -SCG-
    Posts
    138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by TyphooN View Post
    Po mom mishljenju, to je chista glupost. Ne postoji lokalni anestetik u vidu spreja koji mozhe da penetrira u normalnu kozhu, samo sluzokozu.
    Prije cje bit' da je to neki psiholoshki faktor, pa "boli manje".

    nisam koristila taj vid anestezije u spreju ali jesam ovaj vid anestezije u obliku kreme! Tako da budi sigurna da tako nesto postoji (nije bilo nedoumica o ucinku te kreme jer zaista kad mi je kremu makao da bi trimerom skinuo dlacice pa ih onda tretirao laserom, stvarno nisam osjecala nikakav dodir na kozi, bukvalno vam koza utrne). Ako vec postoji u vidu kreme vjerovatno moguce da postoji i u spreju.
    "kazu, da me varas da se vidjas s drugim tajno, kazu mi da bice sutra nase vece oprostajno..."

  9. #84
    Join Date
    May 2007
    Posts
    237
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Originally Posted by hot pink vs
    Evo ovako, sad za nas koje smo vjerne vosku cula sam da postoji zena u Pg koja koristi sprej (anesteziju) prije depilacije i cula sam da mnogo manje boli.

    A ko je ta zena, kako da je kontaktiram???

  10. #85
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    12
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Veliki pozdrav svima!Da li bi mi neko mogao reci postoji li u Herceg Novom ili Niksicu neka kozmeticarska skola,kurs ili sl?Unaprijed zahvaljujem za svaku informaciju!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Depilacija
    By DiDa in forum Ženski kutak
    Replies: 0
    Last Post: 17-09-05, 14:54
  2. Depilacija...
    By _senorita_ in forum Ženski kutak
    Replies: 52
    Last Post: 04-07-05, 12:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •