Results 1 to 10 of 10

Thread: Ah ta Jugo-nostalgija...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Ah ta Jugo-nostalgija...

    Ne znmazashto, ali svaki p00t kad sam "dam u bijeg", ili ti odjurim u inozemstvo "pisak" mi se otvori...

    Elem, posljednjih mjeseci sam imala prilike dosta da putujem, ali su mi od svih putovanja ostala i ostatje za wazda putovanja u republike sada vetj bivshe Juge... Znam da sam bila klinka u ono vrijeme dok je stara juga josh bila "zhiva", i da nijesam mozhda Bog zna shta mogla da "okusim" kao shto su to mogli neki prije mene i nashih generacija, ali oduvjek sam imala taj zhal za tom starom drzhavom...zashto??? Posebno poslije ovih putovanja u sve bivshe republike, i mnogobrojnih poznanstava, prelijepo provedenog vremena sa tim ljudima, i njihovih nostalgija za starom Jugoslavijom, takodje, nijesam uspjela da dokuchim : kako se to desi, shta to bi, a mi svi ipak jedni za dr00gima zhalimo??? Eto, nijesu u pitanju samo neki klinci koji nijesu osjetili ukus rata, bilo je dosta i poslovnih susreta na kojima sam zaista imala prilike da upoznam neke od ondashnjih uglednih lichnosti...i ista stvar! Pa samo kad chovjek pogleda(jer sam ja tad bila klinka ili me josh nije bilo u nekim sluchajevima:P) sportske podvige one stare:

    zlata u kosharci 70, 78, 90, srebro 63, 67, 74 ili bronza 82 i 86...Pa Dragutin Topic...Pa jasna SEkaric...A posaban akcenat na ovu jugo-nostalgiju je stavila nedavna emisija sa prvog kanala drzhavne televizije o TITU...

    you have to see this:



    Da li vi dijelite ovaj osjetjaj!???

  2. #2
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidimo sad đe smo, svi zajedno, a pričaju da je bolje bilo u velikoj Jugi. Makar su meni tako rekli, imao sam 7 ljeta kad je zagrmljelo u nju.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ja sam chitavo djetinjstvo i rane adolescentske godine provela u SFRJ, za Titova zivota i neposredno poslije njegove smrti.
    Zalim za tom drzavom i proputovala sam je uzduz i poprijeko, bukvalno od Triglava do Djevdjelije i svuda sam bila svoj na svome i prelijepo se osjecala, medjutim, ovo vishe niti moze biti, niti je ta drzava, niti bi bilo moguce da bude onakva kakvom je ja pamtim nakon svih deshavanja na ovim prostorima, tako da mi sad, iskreno, ne nedostaje, ali zao mi je shto danashnje generacije uopshte ne mogu da pretpostave kako je bilo lijepo imati 6 republika koje mozesh zvati svojom domovinom!
    Drago mi je shto sam imala prilike da u SFRJ provedem tako bezbrizno djetinjstvo i ranu mladost, neopterecena svim chudima kojima su danashnja djeca opterecena.

    Znam da postoje oni koji se nece sloziti sa mnom, ali svejedno ja prenosim svoje impresije koje su skroz pozitivne i prepune iskljuchivo pozitivnih stvari. Mozda sam bila premala da bi me interesovale te negativne, koje danas isplivavaju, a koje su za mene bile chudo nevidjeno i totalno nevjerovatne, ali demantovala su me deshavanja koja su uslijedila

  4. #4
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    ewo neshto za nas i sve one koji zajedno sa nama dijele istu chezhnju...



    http://www.plavivoz.com/plavivoz/vie...c97cf299720ee6
    Last edited by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^; 05-06-07 at 15:24.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni je najvishe zao shto se na mojoj generaciji prelomilo, da vishe nema titovih pionira i da nisam polozio titovu zakletvu u osnovnoj shkoli

    dobro kaze pjesma... "zivi srecna u slobodi, ljubav nasha nek te vodi"

    vidim dokle nas je dovela ta nasha ljubav.
    ja cak i danas kada me pitaju odkle si ja im kazem SFRJ.
    ljudi koji su prozvjeli tu titovu jugoslaviju kazu da im za zivot u inostranstvu nije padao napamet.

    bio sam jednom prilikom u Bugarskoj na ljetovanje. i na carini ispred nas Bugari su pravili probleme nekim njemcima da udju. moj otac je samo pokazao crveni pasosh i proshao je preko reda. kasnije na bugarskom primorju su mu nudili grde pare za njega. a ovaj pasosh sada...komotno mogu da se pose*em u njega. eto koliko mi vrijedi.
    Last edited by robi; 05-06-07 at 16:25.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nisam zivio u SFRJ,i zao mi je sto nije to danas moja domovina.Nadam se da ce se opet spojiti .

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Nisam zivio u SFRJ,i zao mi je sto nije to danas moja domovina.Nadam se da ce se opet spojiti .
    planiraju reunion negdje oko 2018. godine.
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cousteau View Post
    planiraju reunion negdje oko 2018. godine.
    muchi tu i ne p*di:mad:

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    267
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo me pogodi moodo i na ovu temual nemam sto rec jer tad nisam zivio ni dozivio..al bi bas volio da sma moga da budem dio te nacije koja je bila mocna kako god okrenes.u jbt..a cudno je kako vecina ljudi iz bivsih zemalja isto zali i na kraju jednostavno steknes utisak da je svima zao i da bi svi voljeli da je kap prije a nije.ironija da je stanje suprotno volji vecine naroda mada je glupo sad i pricta o tome.nece se ponovi,a i da se ponovi nka sto ovi neki pricaju a sanse su vrlo male,ne bi bilo ni priblizno isto jer se previse izdesavalo.stvarno smo mocni bili..no sad da se vratim ja crnoj gori,to je sad moja sudbina pa polakomoodo aj vrce se i ti vise.sto si naucila naucila si

  10. #10
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Treba da izgradimo CG naciju jacu od te .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nostalgija za domom
    By ^Tijana^ in forum CG dijaspora
    Replies: 583
    Last Post: 29-11-18, 18:47
  2. Nostalgija ili neshto slichno..?
    By Tammy in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 17-06-05, 14:03
  3. Nostalgija?
    By WOODSTOCK in forum Primorski
    Replies: 14
    Last Post: 18-04-05, 21:36
  4. Sto je to topic loked? Ono nostalgija?? ;))
    By nemoj__mene in forum #montecafe
    Replies: 4
    Last Post: 17-01-05, 00:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •