Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 44

Thread: Croatia is named candidate for EU

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Croatia is named candidate for EU

    Crna Gora cera sve pred sobom... nijesmo zadnji... mi ih ceramo pred nama a oni bjeze. te kukavice! is! nadam se da ce premijer i njegovi DPSDP izaci sa ovakvom izjavom za javnost i vladinim programom tj. "agendom". za njih bi onda glasalo jos 150% gradjana...
    =======================

    Croatia is named candidate for EU
    Talks for Croatia to join the European Union will start next year.
    EU leaders at a two-day summit in Brussels announced Croatia's new status as an official candidate country.

    The European Commission's President Romano Prodi said: "We are very satisfied because Croatia is going with us into Europe."

    Croatia hopes to join the EU in 2007, together with Bulgaria and Romania. Ten countries joined the EU in May, taking the total to 25.

    The 25 leaders meeting in Brussels on Friday agreed that Croatia had met the criteria necessary to get the official status of applicant.

    UN co-operation

    In April, the EU's executive arm, the European Commission, said Croatia should get formal candidate status after its political and economic reforms were judged successful.

    It also praised its readiness to co-operate with the UN war crimes tribunal at The Hague - Prime Minister Ivo Sanader's conservative government has facilitated the surrender of eight war crimes suspects to the tribunal.

    The EU leaders reiterated that, to meet membership criteria, Croatia needed to maintain full co-operation with the tribunal, improve minority rights and speed up the return of ethnic Serb refugees who fled the country during the wars of the 1990s.

    Croatia would be the second former Yugoslav state to join the EU. Slovenia was among the 10 states who joined on 1 May.

    Bulgaria, Romania, and Turkey are already candidates for membership.

    Turkish Prime Minister Recep Tayyip Erdogan, who is attending the summit, has also said entry talks may begin for Turkey as early as March 2005.

    EU leaders are due to decide in December whether Turkey has made enough progress on human rights and political freedoms to begin the negotiations.


    Story from BBC NEWS:
    http://news.bbc.co.uk/go/pr/fr/-/2/h...pe/3818485.stm

    Published: 2004/06/18 11:22:11 GMT

    © BBC MMIV

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svaka cast Hrvatima!

    ja sam optimista, mislim da ce se bitne promjene dogoditi u SCG, te da cemo i mi brzo stici Hrvate.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Izgleda da se zemlje bivse SFRJ prikljucuju EU onim redom kojim su se odvajale od Srbije...Momire Bulatovicu, ubio te Bog, sto nas ne otcijepi kad je trebalo...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prethodno je neophodno da jedinim preostalim prevaziđenim autoritarnim i centralističkim režimima (crnogorskom i beloruskom) vidimo leđa.

    Sada se još usuđuju da predlažu i predsednički sistem. Kakav li je bio ovaj do sada? 8)

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam načuo... a možda pogrešno... da smo se odvojili od Srbije još 1997. da imamo svoje carine, svoju državu, svoju spoljnu i unutrašnju državnu i ekonomsku politiku, svoje JA. to je kanda 7 godina... ja opanjatih i opet niđe te države i te samostalne politike osim niza afera, bruke i sramote, uništavanja državotvorne energije, prirodne okoline, kompanija, socijalne pravde, tradicionalnih vrijednosti crnogorskog društva, produbljivanja jaza i lažinjanja o referrrrendumdumu.

    i čuo sam da nas ništa ne može zaustavit u reformama na našem putu u Evropu. da mi je samo znat đe su učili geografiju ti vodiči i mangaši, tj. agendaši. đe smo na toj putanji? ipak postoje nekakve oznake na tim magistralama. mi još ni džadu nemamo do te saobraćajnice.

    i koliko trnja i klanaca i ljudi treba da nestane da se Vođi reče sretnji ti put... mi ojdosmo drugijem putem. makar da probamo...

    danas je Crna Gora ćita Stradija a Vođa ćiti Vođa, a bez tebe zove. 7 godina!

    no možda će na proljeće bit bolje... možda su u šumu...

    mislim da je za sve ovo kriv Momir. nikako Bitvulin koji bijaše uz njega... ili ona medovina od Marovića... biće za sve ovo ipak krivi Turci. da ne dođoše danas bi sve bilo gajnc... Momir i Turci...

    nikako potomci... ne-e! tako mi agende!

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Guzlar
    i koliko trnja i klanaca i ljudi treba da nestane da se Vođi reče sretnji ti put... mi ojdosmo drugijem putem. makar da probamo...

    danas je Crna Gora ćita Stradija a Vođa ćiti Vođa, a bez tebe zove. 7 godina!
    Do u detalje poznajes stranu knjizevnost, da se konstatovati. Nadam se da si je citao u originalu (a ne prijevod).

    Ili ce ipak biti da si, prosto, seronja, i da je Radoje ipak domaci pisac.

    Dilema :?:

    Razjasni.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma kasne. Mi smo vec 10 godina sa Lukasenkom, Bulatovicem i ostalim opozicionarskim strankama - u EU (Evroazijatijsku Uniju).

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svaka cast hrvatima ,bez imalo mrznje , nema potrebe za time :wink: stvarno su ljudi napredovali ! samo mi nije jedna stvarr jasna - da kod njih moze da vlada HDZ tudjmanov koji je kao kod nas slobo i seselj a da kod nas slucajno ne smije pobjedit nikolic ... al nema veze

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    108
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cestitam .

    A ko je nama kriv sto cemo jos gaziti ovo sopstveno ****** ...?
    Hawkeye !

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cestitam.

    A koji će nam pa Evropa, kad ni sa Balkanom ne znamo šta ćemo :?:

    :roll:

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by manijak
    svaka cast hrvatima ,bez imalo mrznje , nema potrebe za time :wink: stvarno su ljudi napredovali ! samo mi nije jedna stvarr jasna - da kod njih moze da vlada HDZ tudjmanov koji je kao kod nas slobo i seselj a da kod nas slucajno ne smije pobjedit nikolic ... al nema veze
    Vjerovatno se taj HDZ malo reformisao, cim citav svijet ima sasvim korektnu saradnju sa hrvatskim drzavnim vrhom, dok u Srbiji(ne kod nas. radikali kod nas - nikad)...pa dovoljno je reci da je Seselj pred Haskim tribunalom prije neki dan rekao da se nikad nece odreci projekta velike Srbije, a Nikolic odmah potom saopstio da se ni on te ideje nikad nije odrekao.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    ...pa dovoljno je reci da je Seselj pred Haskim tribunalom prije neki dan rekao da se nikad nece odreci projekta velike Srbije, a Nikolic odmah potom saopstio da se ni on te ideje nikad nije odrekao.
    Eh, ti ljudi imaju 30% podrske u Srbiji, dok su kod nas tipovi koje je EU javno optuzila za saradnju sa mafijom - na vlasti.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Eh, ti ljudi imaju 30% podrske u Srbiji, dok su kod nas tipovi koje je EU javno optuzila za saradnju sa mafijom - na vlasti.
    Postovah li ja prije neki dan izjave najvisih zvanicnika EU u SCG, koji iskazuju podrsku toj vlasti? A to nisu usamljeni gestovi podrske...uostalom, podrska EU je svakako prije na strani vlasti, nego na strani opozicije, sto se CG tice, to je jasno. A jasno je i koga podrzavaju u Srbiji...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    ...
    ...uostalom, podrska EU je svakako prije na strani vlasti, nego na strani opozicije, sto se CG tice, to je jasno....
    Mozda je jasno Misku Vukovicu i tebi

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Meni, Misku, i svima onima koji nisu gluvi da cuju u najboljem slucaju ravnodusnost, a nerijetko i veoma otvoreno protivljenje EU oblicima djelovanja crnogorske opozicije i njihovom cinjenju. S druge strane imas pozitivne ocjene sprovedenih reformi, i zelju da se vidi njihov nastavak...bas nekako neznam ko je ovde podrzavan, a ko osporavan...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    ...S druge strane imas pozitivne ocjene sprovedenih reformi...
    Ajd da cujem te pozitivne ocjene (mnozina). Ali ne od Bugajskog i slicnih sto su placeni po napisanoj rijeci, vec stvarno od nekog predstavnika EU.

    Dakle, bar dvije ocjene, i to citat, a ne Pobjedino prepricavanje. I, da se ogranicimo na zadnju godinu, valjda nadjes u 365 dana dvije pohvalne ocjene

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa rechi nam casti ti - koje su to reforme ??? koje ti reforme osjecas ka gradjanin obican u cg ??? aj navedi molim te !
    1.aj kao 92 kriva srbija ka i vazda rat...
    2.aj 95 gotov rat ,mada cg nije ni raovala- onda vjerovatno kriv slobo :roll:
    3.aj onda 97 98 bi obecanje DA ZIVIMO BOLJE - ZIVJECEMO BOLJE...sto bi onda ? opet kriva srbija a ? aj dobro .]
    4.pa onda 2000 opet idu reforme idemooo evropa ...ovo ono - opet nista !!! i opet kriva srbia a ?
    5.2004 znaci 12 godina ksnije covjece ONI prichaju istu pricu i za svoje euspjehe krive drugoga ... pa kod koga to vise moza da upali ... njima je glavni krivac milosevic koji je u hagu coek daleko a oni ga pominja iz dana u dan !
    PA DOKLE VISE COECE ,#NIJE BITNO# KOME TI MAZES OCI JADAN KAKVE CRNE REFORME DRUZE DJE ZIVIS TI JADAN ???PROCITAJ OVO 3 PUTA SA RAZUMJEVANJEM JER JE OVO ISTINA DRUZE MOJ ! A ISPRAVI ME AKO NIJE !!!!! :wink:

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koraci u skolstvu su ocijenjeni kao najbolji u regionu, kao i reforme u bankarstvu gdje se ocistio teren. PDV, koji bi bio zdrav za drzavu, da nije saveza sa Srbijom - bi takodje bila dobra reforma.

    Kaskamo za ostalima (ovdje ne ubrajam Srbiju) na transparentnosti i reformama u MUP-u.

    A transparentnost institucija je najbitnija - jer ona nam pruza mogucnost da vidimo gdje stvari idu lose. Takodje smatram da bi u fiskalnoj politici takodje bilo mjesta za neke promjene. Treba npr. dozvoliti opstinama da sami ispisu opstinske poreze po svom nahodjenu. To bi dalo mjesta lokalnim inicijativama kao i lokalnu odgovornost.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Koraci u skolstvu su ocijenjeni kao najbolji u regionu, kao i reforme u bankarstvu gdje se ocistio teren. PDV, koji bi bio zdrav za drzavu, da nije saveza sa Srbijom - bi takodje bila dobra reforma.

    Kaskamo za ostalima (ovdje ne ubrajam Srbiju) na transparentnosti i reformama u MUP-u.

    A transparentnost institucija je najbitnija - jer ona nam pruza mogucnost da vidimo gdje stvari idu lose. Takodje smatram da bi u fiskalnoj politici takodje bilo mjesta za neke promjene. Treba npr. dozvoliti opstinama da sami ispisu opstinske poreze po svom nahodjenu. To bi dalo mjesta lokalnim inicijativama kao i lokalnu odgovornost.
    Citati? Lako je Pobjedu prepricavati, ali daj te pohvale koje su stigle iz EU da ih cujemo...

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beranac
    Koraci u skolstvu su ocijenjeni kao najbolji u regionu, kao i reforme u bankarstvu gdje se ocistio teren. PDV, koji bi bio zdrav za drzavu, da nije saveza sa Srbijom - bi takodje bila dobra reforma.

    Kaskamo za ostalima (ovdje ne ubrajam Srbiju) na transparentnosti i reformama u MUP-u.

    A transparentnost institucija je najbitnija - jer ona nam pruza mogucnost da vidimo gdje stvari idu lose. Takodje smatram da bi u fiskalnoj politici takodje bilo mjesta za neke promjene. Treba npr. dozvoliti opstinama da sami ispisu opstinske poreze po svom nahodjenu. To bi dalo mjesta lokalnim inicijativama kao i lokalnu odgovornost.
    Citati? Lako je Pobjedu prepricavati, ali daj te pohvale koje su stigle iz EU da ih cujemo...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cuo i vidio direktno iz usta OECD zvanicnika.

    Naravno ako SDB nije tehnickim manipulacijama sinhronizovala izjavu. Mada sumnjam, jer su bili zauzeti planiranjem ubistva delfina Joce i Miodraga "Svercera" Zivkovica.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Provereni" i strogo anonimni izvori?
    Ili najobicniji anonimusi?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Ajd da cujem te pozitivne ocjene (mnozina). Ali ne od Bugajskog i slicnih sto su placeni po napisanoj rijeci, vec stvarno od nekog predstavnika EU.

    Dakle, bar dvije ocjene, i to citat, a ne Pobjedino prepricavanje. I, da se ogranicimo na zadnju godinu, valjda nadjes u 365 dana dvije pohvalne ocjene
    "...Crna Gora ima Vladu, koja sprovodi reformski program koji mi podrzavamo. Za evropske integracije Crne Gore veoma je vazno da vidimo nastavak tog procesa..."
    Dzefri Baret...zvuci poznato? To ti je najsvjezije, a bogami je i britanski ambasador istog dana iznio slicne ocjene, a uzgred su se posrali na opoziciju(s GZP u paketu) ka na mladu djetelinu. Niko, ali ponavljam NIKO u zadnjih godinu dana nije uputio niti rijec podrske crnogorskoj opoziciji, dok je za rezultate vladinih reformi bilo samo pozitivnih ocjena. Bilo je i kritika tu i tamo, ali vezano za zajednicu sa Srbijom, i vise u formi nekih smjernica, nego otvorenih kritika. Medjutim, shvatice i EU brzo da sa drzavom koja mora da dokazuje valjanost svojih carina, jer reeksportuje secer, koja muku muci u svezi saradnje sa Hagom(po ocjeni haskih portparola, saradnja ni ne postoji), koja je opterecena pitanjem Kosova(sve su to prepreke slanstvu u EU), da ne zaboravim, u kojoj je najjaca politicka snaga ona koja cvrsto stoji iza ideje velike Srbije - Crna Gora, koja samo treba da poboljsa stanje svoje ekonomije - nema sta da trazi.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...
    ....
    "...Crna Gora ima Vladu, koja sprovodi reformski program koji mi podrzavamo. Za evropske integracije Crne Gore veoma je vazno da vidimo nastavak tog procesa..."
    1) Ja tu ne vidim pozitivnu ocjenu reformi, ovdje Baret samo kaze da se sa reformama mora nastaviti.
    Inace su ocjene reformi u Crnoj Gori izuzetno lose, posto je uspjela da zaostane i iza Albanije.

    2) Rekli smo DVIJE pozitivne ocjene iz zadnjih godinu dana, i ako ti ovo uzmem kao jednu - gdje je druga?



    ...Medjutim, shvatice i EU brzo da sa drzavom koja mora da dokazuje valjanost svojih carin...
    Shvatice, shvatice, smao nemoj dah da zadrzavas cekajuci da shvati, moglo bi ti skoditi

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ
    1) Ja tu ne vidim pozitivnu ocjenu reformi, ovdje Baret samo kaze da se sa reformama mora nastaviti.
    Inace su ocjene reformi u Crnoj Gori izuzetno lose, posto je uspjela da zaostane i iza Albanije.

    2) Rekli smo DVIJE pozitivne ocjene iz zadnjih godinu dana, i ako ti ovo uzmem kao jednu - gdje je druga?
    Ne vjerujem da bi za Bareta, ili bilo koga iz EU bilo vazno da se nastave lose reforme...iako se trudis, mislim da ovde ipak neces naci prostora za dvostruko tumacenje, jer postoji jedno jedino. A na svaki nagovjestaj podrske djelovanju crnogorske opozicije od strane EU, ja cu naci dva primjera takve podrske CG vlasti...

    Quote Originally Posted by SKOJ
    Shvatice, shvatice, smao nemoj dah da zadrzavas cekajuci da shvati, moglo bi ti skoditi
    Godina, dvije, tri...to je neminovno, a nama se ne zuri toliko...

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •