Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 87

Thread: Najstarija Bratstva Crne Gore !?

  1. #1
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Najstarija Bratstva Crne Gore !?

    Da li ima neko podatke/prezimena/dokumentacije/itd... o najstarijim bratsvtama Crne Gore?

    Vrlo mi je zanimljivo to znati... ali nemogu nide bas da nadem neke podatke o tome. Nasao sam neki websajt... ali taj mi se cini spominje sva prezimena iz Crne Gore...

    Da li ima neko nesto bolje?

    U naprijed hvala i pozdrav,

    MNT

  2. #2
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Ima crnogorskih prezimena koja se nalaze u kotorskom arhivu, u dokumentima starim 400-500 godina.
    Prlja, Radoman ... jos prezimena iz okoline Cetinja.

    Mislim da su crnogorska prezimena uglavnom stara 200-300 godina.
    U prosjeku oko 300 godina, rekao bih.
    Last edited by Ćipur; 28-05-07 at 13:19.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ima crnogorskih prezimena koja se nalaze u kotorskom arhivu, u dokumentima starim 400-500 godina.
    Prlja, Radoman ... jos prezimena iz okoline Cetinja.

    Mislim da su crnogorska prezimena uglavnom stara 200-300 godina.
    U prosjeku oko 300 godina, rekao bih.
    A da te pitam nesto brate, da li je ta Kotorska Arhiva ikad publiciranja u vrstu knjige ili digitalne publikacije?

    Da li se moze ugledati u tu knjigu ili ne? (Izvini za glupo pitanje jer nisam poznat bas kako i sto sa tim Kotorskim arhivama).

    Evo cu naci link onog sajta...

    EDIT: Evo nadjeh websajt:

    http://www.montenegro.org.au/prezimena.html

    Ovaj registar je napravljen (i još uvijek se dopunjava) prema svim dostupnim dokumentima u kojima se navode prezimena iz Crne Gore. Počeli smo po Erdeljanoviću iz 1910. g., a sada smo u toku dopunjavanja podataka po najnovijem izdanju knjige Prezimena u Crnoj Gori, Vukote i Akima Miljanića.

    Svi oni koji ne nađu svoje prezime, a imaju osnovne podatke porijekla (selo, bratstvo…), i žele da se nađu u ovome registru - molimo da se jave putem e-maila.
    Ovo se odnosi na sve građane Crne Gore.

    Sad da nabavim jos tu knjigu nede...

    Al je znaci tako da su najvise prezimena bratstva Crne Gore...stari oko 300 godina dok ima i poneki preko 400 do 500 godina?
    Last edited by MNT; 28-05-07 at 13:35.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post

    Da li se moze ugledati u tu knjigu ili ne? (Izvini za glupo pitanje jer nisam poznat bas kako i sto sa tim Kotorskim arhivama).
    Istoricari su izvlacili podatke iz kotorskog arhiva i objavljivali te podatke u knjigama.
    Evo recimo, ovo je moj stari post, ovo sam izvadio iz knjige Rista Kovijanica, Risto je ove podatke izvukao iz kotorskog arhiva.


    PORIJEKLO DINASTIJE PETROVIĆ - NJEGOŠ


    • Dinastija Petrović - Njegoš, vodi porijeklo iz Drobnjaka, kako se vidi iz dokumenata koji su objavljeni u knjizi Rista Kovijanića.

    __________________
    Last edited by Ćipur; 28-05-07 at 22:48.

  5. #5
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Istoricari su izvlacili podatke iz kotorskog arhiva i objavljivali te podatke u knjigama.
    Evo recimo, ovo je moj stari post, ovo sam izvadio iz knjige Rista Kovijanica, Risto je ove podatke izvukao iz kotorskog arhiva.


    PORIJEKLO DINASTIJE PETROVIĆ - NJEGOŠ


    • Dinastija Petrović - Njegoš, vodi porijeklo iz Drobnjaka, kako se vidi iz dokumenata koji su objavljeni u knjizi Rista Kovijanića.

    __________________
    Hvala Cipure, pokupicu nekoliko knjiga ako nadem o ovim arhivama u CG..

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT
    EDIT: Evo nadjeh websajt:

    http://www.montenegro.org.au/prezimena.html

    Ovaj registar je napravljen (i još uvijek se dopunjava) prema svim dostupnim dokumentima u kojima se navode prezimena iz Crne Gore. Počeli smo po Erdeljanoviću iz 1910. g., a sada smo u toku dopunjavanja podataka po najnovijem izdanju knjige Prezimena u Crnoj Gori, Vukote i Akima Miljanića.

    Svi oni koji ne nađu svoje prezime, a imaju osnovne podatke porijekla (selo, bratstvo…), i žele da se nađu u ovome registru - molimo da se jave putem e-maila.
    Ovo se odnosi na sve građane Crne Gore.
    Na ovome sajtu ima gresaka u podacima o prezimenima i porijeklu. Ja sam slao dopune, nikad nijesu uzete u obzir.
    - Ladan ko taština duša -

  7. #7
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Na ovome sajtu ima gresaka u podacima o prezimenima i porijeklu. Ja sam slao dopune, nikad nijesu uzete u obzir.
    Naravno standard procedura kod nasih dragih Crnogoraca...

    Pocnu websajt ili slicno... pa odtada ostane u "izradi"...

  8. #8
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moštrokoli su staro crnogorsko bratstvo koje se pominje u dvanaestom vijeku, ako ne i ranije. Vjeruje se da to prezime nije mijenjano jos iz doba Ilira/nesloveniziranih Vlaha.
    Last edited by Nobelovac; 28-05-07 at 17:05.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nobelovac View Post
    Moštrokoli su staro crnogorsko bratstvo koje se pominje u dvanaestom vijeku, ako ne i ranije. Vjeruje se da to prezime nije mijenjano jos iz doba Ilira/nesloveniziranih Vlaha.
    Što označava to prezime i odakle su oni - Moštrokoli?

  10. #10
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Što označava to prezime i odakle su oni - Moštrokoli?
    Neznam, nisam ni ikad cuo o njih...

    Samo da kazem... ka sto vidis gore u njegov post o tim ljudima... se prica od Illirima... narod o kojeg nisu stvoreni sadasnji Crnogorci. Nasi preci su valjda iz Bizantinske Imperije (jel dobro?) koju su se tek kasnije pojavili na Balkan.

    Ovde zato i mozda pricamo o drugom narodu koji su se integrirali u CG... a na stranu ipak nisu "pravi" Crnogorci...

    Eh sada je tako da se CG gradi kao gradanska drzava... shto bih ispalo da je svako Crnogorac... bilo kakve religije, kulture i porijekla itd...

    Pa se i ni nezna bas dobro vise sto je ko itd...

  11. #11
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by HIGHLANDER View Post
    Moje prezime se pominje u dokumentima za vrijeme Balšića 1411 godine
    Eto, ti 100% 1 000 000 % znaš da ti preci nijesu bili na Kosovski Boj, jer Balšići nijesu išli.
    A moguće je da imaš nekog rođaka koji je zaluđen kosovskim mitom.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Eto, ti 100% 1 000 000 % znaš da ti preci nijesu bili na Kosovski Boj, jer Balšići nijesu išli.
    A moguće je da imaš nekog rođaka koji je zaluđen kosovskim mitom.
    Pa da li je vecina Crnogorskih preca bila na "mitingu" Kosmet-a (Kosovski Boj)? Da li mi neko moze odgovoriti na ovo pitanje?

    Ima puno Crnogoraca (bar ovi okolo mene) koji su porijeklom sa Kosmet-a...

  13. #13
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Pa da li je vecina Crnogorskih preca bila na "mitingu" Kosmet-a (Kosovski Boj)? Da li mi neko moze odgovoriti na ovo pitanje?

    Ima puno Crnogoraca (bar ovi okolo mene) koji su porijeklom sa Kosmet-a...
    Ne, nikome od danasnjih Crnogoraca preci nijesu bili na Kosovu, jer Balsici, i njihova vojska nijesu isli.

    O tome da su neki Crnogorci porijeklom sa Kosova, to su samo bajke.

  14. #14
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    hmmm... da vidimo Cipure, shta mislish o ovoj teoriji, pisali smo vec o tome, volio bi da chujem tvoje mishljenje:
    http://www.stagingrealtor.ca/images/OrlovicRodoslov.JPG
    Just to slip the skin...

  15. #15
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    hmmm... da vidimo Cipure, shta mislish o ovoj teoriji, pisali smo vec o tome, volio bi da chujem tvoje mishljenje:
    http://www.stagingrealtor.ca/images/OrlovicRodoslov.JPG
    Bajke o nekom Pavlu Orlovicu???

    hahahahahahah

    To da citam?
    Nemoj da si smijesan. Ako imas neki dokument o njemu pokazi ga, ja ti ne branim, mislim IZVOR iz nekog arhiva, a ne bajkice smisljane u drugoj polovini 19. vijeka.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo po ovome ispade da su sinove dobijali ka po satu ili u 25. ili u 30-toj godini

  17. #17
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    hmmm... Pa dobro, sigurno se ne mogu tacne godine rodjenja navoditi... rodoslov je, ja mislim, radio Erdeljanovic. Ja primjecujem neke podudarnosti - Tepavcevici, Manojlovici i Damjanci zaista smatraju da jesu od 3 brata, Dubljevici smatraju da su u srodstvu sa Bjelicama (Banjanima), Martinovici - Bajice su uvijek najglasnije isticali svoje porijeklo od Pavla Orovica, pogledaj grb Martinovica sa montenegro.org.au - to je grb Pavla Orlovica... Borilovici i sve porodice iz Bandica se svojataju... itd, itd... Licno, vjerovatno u svemu ovome ima "rupa", ali, teorija postoji takva kakva jeste.
    Just to slip the skin...

  18. #18
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    hmmm... Pa dobro, sigurno se ne mogu tacne godine rodjenja navoditi... rodoslov je, ja mislim, radio Erdeljanovic. Ja primjecujem neke podudarnosti - Tepavcevici, Manojlovici i Damjanci zaista smatraju da jesu od 3 brata, Dubljevici smatraju da su u srodstvu sa Bjelicama (Banjanima), Martinovici - Bajice su uvijek najglasnije isticali svoje porijeklo od Pavla Orovica, pogledaj grb Martinovica sa montenegro.org.au - to je grb Pavla Orlovica... Borilovici i sve porodice iz Bandica se svojataju... itd, itd... Licno, vjerovatno u svemu ovome ima "rupa", ali, teorija postoji takva kakva jeste.

    Martinovici su od Orlovica, od Pavlovog unucica Martina, koji je ponio pravo srpsko ime, pravoslavno - Martin?!! :blah:
    Znaš li nekog Srbina Martina, možeš ga navesti, spomenuti?

    Covjece shvati, to su sve bajke.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Naravno da je podudarnost jer se sve izvodi iz onoga sto je Erdeljanovic pisao: "Pavle Orlović je stajao u Čarađu pod Orlinom u Gacku. Posle njega su ostala četiri mu sina s unucima. Pošto su Turci osvojili Hercegovinu, dođu jednom u njih na prenoćište turske aračlije, koje su im činile razna nasilja. Oni im uklone oružje, pa ih sve pobiju i bace u jednu jamu. Ali se to ipak dozna, te oni ’zajedno s rodbinom i imanjem’ pobegnu i dođu u Banjane, u selo Velimlje, na mesto Prigrebine. Tu su prezimili jednu zimu, ali zbog Turaka nisu mogli ni tu ostati, jer su Turci zauzeli i Banjane, te trojica braće krenu dalje, a četvrti brat, koga su zvali Tepo zbog toga što je tepao, vrati se u Gacko, u Čarađe i od njega su tamošnji Tepavčevići......" Nacices bar 50 mjesta koji imaju legende da je bas odatle Pavle Orlovic, a po ovome sto pise niko ne zna da li ga je Kosovka djevojka izlijecila ili nije.
    Fino prebroj od Pavla "koljena" otac - sin pa provjeri kod tvoga djeda koji ce ti vjerovatno bez problema izrecitovati 10 koljena unazad.

  20. #20
    Join Date
    May 2007
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Poreklo Orlovica

    Paja Jovanovic je radio ovu sliku u saradnji sa SANU i tu se prvi Orlovic pominje:
    http://www.dusanov-zakonik.co.yu/krunisanje.htm
    To je deda Orlovica Pavla. Na dnu ovog linka imas Kovijanicevo pominjanje Todora Nenojeva Ivanovica, unuka Ivana Orlovica, brata Orlovica Pavla:
    http://porekloorlovica.blogspot.com/...-orlovica.html

    Erdeljanovic je pominjao Orlovica lazine, Orlovica Kucu i jos nekoliko toponima po Bajicama. Ti Orlovici su se iselili sa Carnojevicem ili malo pre njega. Orlovici inace nisu koristili to prezime do iza kosovske bitke (prvi Orlovic koje je zapisan u dokumentima je Gojisav Orlovic - 1444-te u Gabeli). Dobili su prezime po stitovima i zastavama koje su nosili i na kojima je bio nacrtan njihov svetac, sveti Jovan (evo ikone, pa vidi na sta lice: http://www.theforerunner.org/pages/icons.htm). I dan danas vecina bratstava koji poticu od Orlovica slave svetog Jovana. A najubedljiviji dokaz da crnogorci poticu od Nemanjica, Orlovica i ostalog srpskog plemstva je crnogorsko oro, gde momci i devojke stoje u krugu a po jedan momak i devojka poskakuju na jednoj nozi, sire ruke i podrazavaju orla. Da su crnogorci bez ikakve veze sa Nemanjicima i Orlovicima i ostalima, lajali bi kao vukovi sa grba Balsica :-) ...

  21. #21
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Talking Slikar Paja Jovanovic glavni istorijski izvor, on i njegova masta!

    Quote Originally Posted by orlovic View Post
    Paja Jovanovic je radio ovu sliku u saradnji sa SANU i tu se prvi Orlovic pominje:
    http://www.dusanov-zakonik.co.yu/krunisanje.htm
    Eto istorijski izvor je slika Paje Jovanovica. :lolblue:


    Sva srpska istorija u koju srpski narod vjeruje zasnovana je na bajkama. I mora biti tako, jer ne daj boze da Srbi pocnu da razmatraju istorijske IZVORE, gorko bi se vecina razocarala, sto preci bar polovine danasnjih Srba nijesu ni prije 100 godina sebe smatrali etnickim Srbima

    Dokumenta gvozdene americke administracije ne lazu. :arrow: https://forum.cdm.me/showthread.php?t=14534

  22. #22
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Ovo gore o porijeklu Petrovicima je istorija! Ovo sto je izvadio Risto Kovijanic iz kotorskog arhiva, jer su Njegusi blizu Kotora, pa su preci dinastije Petrovic tamo trgovali.

    Istu potpuno istu genealogiju Petrovica daje i velikosrpski sajt njegos.org, samo oni ne navode odakle im porijeklo Petrovica, a rodoslov Petrovica su napravili naravno, iz knjige Rista Kovijanica.

  23. #23
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Naravno da je podudarnost jer se sve izvodi iz onoga sto je Erdeljanovic pisao: "Pavle Orlović je stajao u Čarađu pod Orlinom u Gacku. Posle njega su ostala četiri mu sina s unucima. Pošto su Turci osvojili Hercegovinu, dođu jednom u njih na prenoćište turske aračlije, koje su im činile razna nasilja. Oni im uklone oružje, pa ih sve pobiju i bace u jednu jamu. Ali se to ipak dozna, te oni ’zajedno s rodbinom i imanjem’ pobegnu i dođu u Banjane, u selo Velimlje, na mesto Prigrebine. Tu su prezimili jednu zimu, ali zbog Turaka nisu mogli ni tu ostati, jer su Turci zauzeli i Banjane, te trojica braće krenu dalje, a četvrti brat, koga su zvali Tepo zbog toga što je tepao, vrati se u Gacko, u Čarađe i od njega su tamošnji Tepavčevići......" Nacices bar 50 mjesta koji imaju legende da je bas odatle Pavle Orlovic, a po ovome sto pise niko ne zna da li ga je Kosovka djevojka izlijecila ili nije.
    Fino prebroj od Pavla "koljena" otac - sin pa provjeri kod tvoga djeda koji ce ti vjerovatno bez problema izrecitovati 10 koljena unazad.
    ne znam, chini mi se da se sve teorije o pavlu orlovicu tj njegovim sinovima i braci posle bitke zasnivaju na tome da su jedno vrijeme boravili u caradji, a zatim se jedna grana odvojila posle 50ak godina za katunsku nahiju... bilo bi interesantno sigurno "kopati" malo po tom lokalitetu, i malo zaviriti u kotorski i dubrovacki arhiv... eh, da - muslimani cengici iz gacka i kule fazlagica su se uvijek "svojatali" sa golijanima tepavcevicima, golija je vjekovima imala taj status teritorije koju su turci "zaobilazili"... da ne pominjem vezu izmedju pashica iz gacka i papovica iz golije, no to je vec druga prica
    Just to slip the skin...

  24. #24
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    ne znam, chini mi se da se sve teorije o pavlu orlovicu tj njegovim sinovima i braci posle bitke zasnivaju na tome da su jedno vrijeme boravili u caradji, a zatim se jedna grana odvojila posle 50ak godina za katunsku nahiju... bilo bi interesantno sigurno "kopati" malo po tom lokalitetu, i malo zaviriti u kotorski i dubrovacki arhiv...
    Kopali su mnogi srpski istoricari i po kotorskom i po dubrovackom arhivu, niko im nije branio, vrlo potkovani istoricari.

    Pazi to je bajka, ništa više, te su bajke smišljane u drugoj polovini 19. vijeka, i kasnije, služile su da podignu borbeni duh pravoslavaca pred konačni obračun sa Turskom.

    Pogledaj ko je te bajke smisljao, evo svjedocanstvo, to je bila zvanicna politika
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=4719

    Tako je smisljen i Nemanjića Grad
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=18466

    i Savin potok
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=18410


    Intezivno se tada radilo na ugrađivanju novog, nekakvog srpskog identiteta.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ne, nikome od danasnjih Crnogoraca preci nijesu bili na Kosovu, jer Balsici, i njihova vojska nijesu isli.

    O tome da su neki Crnogorci porijeklom sa Kosova, to su samo bajke.
    Euhm... citao sam ipak skoro nede da su neki Crnogorci porijeklom sa Kosmeta, a da se u knjige i arhive spominju od 15xx godine cini mi se 1550 godine ili tako... pa su sad ipak najveci Crnogorci...

    Licni primjer ti su Krivokapici... najvece bratstvo u CG (mi se cini) ima ih sirom svijeta... a narod ih zna kao Crnogorci a i kao Srbi...

    Danasnji Crnogorci su i Krivokapici... a oni su dosli posled boja na Kosmet i doselili se u CG... i ovi ljudi nisu pravi Crnogorci jer ka sto ti kazes Balscici i njihova vojska nijesu isli na boj u Kosmet... Krivokapici su i cak poslijed boja dosli mi se cini...

    Po tvojemu su znaci ovo samo bajke...



    @ Don_Sharky: lol i mobilno online lol...
    Last edited by MNT; 28-05-07 at 23:09.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 28-03-10, 03:44
  2. RUSKI KONZUL KONSTANTIN PETKOVIC I CRNA GORA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 06-01-10, 13:02
  3. CRNA GORA DO DOSELJAVANJA SLOVENA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-09, 19:22
  4. Ustavna Povelja
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 26-12-04, 03:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •