Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 38

Thread: Italija

  1. #1
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Amsterdam, NL
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Italija

    Evo da zapochnem thread poshto idem na exqrziju u Italiju... Znam da ima shta da se vidi ali mozda vi neshto vishe znate o Italiji...
    God places the heaviest burden on those who can carry its weight. ttwis

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question Princezica.

    Koja vam je ruta?

    • Djenova
    • Milano
    • Venecija
    • Verona
    • San Remo
    • jezero Garda

    Ako ti shto od ovoga odgovara...



    Mademoiselle.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cuj, ako imas mogucnosti da odes tamo, u Italiji obavezno moras posjetiti Firencu. To je grad koji i Italijani preporucuju turistima i preferiraju ga i Rimu.
    Takodje i ja preporucujem Lago di Garda.
    Ako mozes jos dalje, trebalo bi nekad vidjeti i Siciliju..

    Sad tek vidjeh da kazes da znas sta ces da gledas, a zanima te vise znanja o Italiji. Sta te konkretno interesuje? Italijani stvarno jesu prijatan i obro raspolozen narod generalno...
    Last edited by odli; 13-05-07 at 20:29.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Thumbs up Bravo!

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Cuj, ako imas mogucnosti da odes tamo, u Italiji obavezno moras posjetiti Firencu. To je grad koji i Italijani preporucuju turistima i preferiraju ga i Rimu.
    Takodje i ja preporucujem Lago di Garda.
    Ako mozes jos dalje, trebalo bi nekad vidjeti i Siciliju..
    Hahahaahahhahahahhahahahahaha! Da, i Mussolini nije bio fasista... :lolblue:
    I am the one who locks.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Hahahaahahhahahahhahahahahaha! Da, i Mussolini nije bio fasista... :lolblue:
    Cemu se smijes? Ovome sto si potcrtao u mom postu? Meni je prijatelj koji je cijeli zivot zivio u Rimu, na pitanje koji grad obavezno treba posjetiti u Italiji, rekao "Firenca". Kuzis, turisticki je Firenca vrednija za vidjeti od Rima, po mome misljenju, misljenju toga Rimljanina i jos mase ljudi. Ali ok, moze biti stvar ukusa...
    Last edited by odli; 14-05-07 at 01:34.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    chicotopia 3.0
    Posts
    264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Red face

    prljava je firenca neshto stvarno
    whoever said money can't buy happiness simply didn't know where to shop

  7. #7
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Cemu se smijes? Ovome sto si potcrtao u mom postu? Meni je prijatelj koji je cijeli zivot zivio u Rimu, na pitanje koji grad obavezno treba posjetiti u Italiji, rekao "Firenca". Kuzis, turisticki je Firenca vrednija za vidjeti od Rima, po mome misljenju, misljenju toga Rimljanina i jos mase ljudi. Ali ok, moze biti stvar ukusa...
    Rekla si da je Firenca grad koji preferiraju i u Rimu. To je velika greska, jer se Firentinci i Rimljani ne vole previse... gradsko rivalstvo i istorijska neslaganja, kuzis? Tako da u Rimu ne preferiraju Firencu, o ne dragi gospodine, nikako ne preferiraju Firencu, jer zive u Rimu, pobogu! Zasto bi "preferirali" grad u kojem - ne zive???

    NE odgovaraj, to je bilo retoricko pitanje.

    @Henry: ostavicu ti broj na PM, pa se javi kad dodjes u Rim ako ti bude trebalo bilo sto (osim para, to NE DAJEM!)
    I am the one who locks.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam sta vise volim,samu Italiju ili capuccino.. Savrsen je! Ma apsolutno sam luda za tom drzavom!

    Kazu da se jug Italije razlikuje od sjevera..na sjeveru je samo lavoro,lavoro dok su juznjaci "opusteniji"..

    Meni je u Milanu bilo fenomenalno,svi su bili ljubazni i nasmijani. Ne znam gdje zena moze da dobije vise komplimenata nego u Italiji..piu bella,bellissima..na svakom koraku.

    Moj dobar drug Alberto kaze da mu je Trst najruzniji grad u Italiji..Mozda jeste,ali je se meni i on dopao..Nekako je "pitom".

    Verona..hm..malo me nervira ona "guzva" oko tzv.Julijine kuce (& sise,oprostite) i puno je Japanaca bilo..Nemam nista protiv njih,daleko od toga, ali su kao pusteni sa lanca. Ali je gradic-sladak. Uvijek je neka frka,svi trce na sve strane.

    Venecija,nije bilo kise pa nije smrdila,bilo jer previse,previse turista i previse je skupa.Za obici,ok ali se ne bih zadrzavala. I Santa Maria della Salute vrijedi vidjeti. I ponti dei sospiri..nekako je tuzan. Ali makar ces vidjeti kuda je Kazanova bjezao iz zatvora.

    I na kraju,ima f-e-n-o-m-e-n-a-l-n-e odjece. I fenomenalnih snizenja i.. uh! Ne znam ceka ,me jug sledece godine i jedva cekam.

    Ma u Italiji ti ne moze biti lose.
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Italijani stvarno jesu prijatan i obro raspolozen narod generalno...
    Ja zivim u Italiji trenutno...Ne bih se nikako, ali bas nikako slozio sa tobom....
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  10. #10
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IceAge View Post
    Ja zivim u Italiji trenutno...Ne bih se nikako, ali bas nikako slozio sa tobom....
    Uh... Ne znam, vjerovatno je drugacije kad se tamo zivi... Moje iskustvo je turisticko i preko tog druga iz Rima koji je bash ono pravi Italijan kao iz njihovih filmova lol - stalno pjeva, smije se i dobro je raspolozen...

    @Interpol: jasno je ovo za medjugradsko rivalsto, nego ja sam pricala turisticki...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  11. #11
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ruta im je vjerovatno ko i nama: rim firenza venezia, djenovu i milano ne vjerujem da se fatat..

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,085
    Thanks Thanks Given 
    881
    Thanks Thanks Received 
    274
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    ja jedva cekam decembar i skijanje na madoni...
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  13. #13
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj da mi diras Firenzu... zivim ovde vec evo 4-a godina... ovo je savrsenstvo od grada, sem sto turista ima ka gov..a al neka... a ne bi ti posa u ona j Rim tika nema... kad mi je od Olimpica do terminija trebalo sat i po, i jos kazu da je to super vrijeme... ajde bjezi, jos oni Romanazzi schifosi... a Firenza gospodska brate, svaka ulica ima neku storiju, na vsaki cosak mikelandjelova, donatelova djela... ma ne bih je mijenjao ni za 100 Rimova ako vam sta bude trebalo kad ste u Fi, kontaktiraj me na PM za broj tella
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

  14. #14
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question

    Florence, Florence :roll: kakav je Oktobar, Novembar u Firenci? Planiram odmor, tj. mahnito jurcanje po Italia centrale . . . Svi mi se sprdaju da nikad nisam bila u Italiji, a ja JESAM.

    Ali, u JUZNOJ. :x

  15. #15
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oktobar je fin, novembar kisovit :/ kad se navuku oblaci do marta se ne skidaju... al ove godine je svacega bilo... al ako naletis pred Bozic, pa kad okite grad...to je ko da si u zemlji iz bajki... preporucujem svima
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

  16. #16
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iceburn View Post
    Oktobar je fin, novembar kisovit :/ kad se navuku oblaci do marta se ne skidaju... al ove godine je svacega bilo... al ako naletis pred Bozic, pa kad okite grad...to je ko da si u zemlji iz bajki... preporucujem svima
    Ah, tako mi ovih romantichara... Klaustrofobija cista od grada.
    I am the one who locks.

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to je nesto ka cetinje u odnosu na podgoricu a?
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  18. #18
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    to je nesto ka cetinje u odnosu na podgoricu a?
    Tacno tako :mrgreen:
    I am the one who locks.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Iceburn View Post
    Nemoj da mi diras Firenzu... zivim ovde vec evo 4-a godina... ovo je savrsenstvo od grada, sem sto turista ima ka gov..a al neka... a ne bi ti posa u ona j Rim tika nema... kad mi je od Olimpica do terminija trebalo sat i po, i jos kazu da je to super vrijeme... ajde bjezi, jos oni Romanazzi schifosi... a Firenza gospodska brate, svaka ulica ima neku storiju, na vsaki cosak mikelandjelova, donatelova djela... ma ne bih je mijenjao ni za 100 Rimova ako vam sta bude trebalo kad ste u Fi, kontaktiraj me na PM za broj tella
    Bravo bravo,

    a anticki i vjecni grad nema nikakvu storiju, sve moderna arhitektura, neboderi, zeljezo i staklo!!! Aj ne lupaj!

    Meni od Milocera do Budve treba sat i po kad su ljetnje guzve, tako da ne znam o cemu pricas!!!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Meni od Milocera do Budve treba sat i po kad su ljetnje guzve!!!
    Ma ni sad nishta manje...



    Mademoiselle.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa s obzirom da su se se do sredine 19 veka (Rissorgimento) u sred Rima gajile papske koze, i da je od imperijalnog Rima ostalo jedva 20-ak struktura, s obzirom da je renesansa Rim zaobisla u sirokom luku (izuzev sikstinske kapele, a i za nju je morao firentinac da vam dodje da je oslika :P) jedino kulturno sto se u Rimu moze vidjeti su Firentinzi u prolazu, jer od Romanazza jedino sto mos dobit je psovka, pogrda i pro fasisticki uzvici!

    Zivela moja Firenza i crvena komunisticka Toscana... da oce jednom Bossi odcijepit sjever i padaniju, pa da nas s rimom vise nista ne veze... sto bi rekao Calderoli: "Terroni, tornate a casa :P !"
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

  22. #22
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Iceburn View Post
    Pa s obzirom da su se se do sredine 19 veka (Rissorgimento) u sred Rima gajile papske koze, i da je od imperijalnog Rima ostalo jedva 20-ak struktura, s obzirom da je renesansa Rim zaobisla u sirokom luku (izuzev sikstinske kapele, a i za nju je morao firentinac da vam dodje da je oslika :P) jedino kulturno sto se u Rimu moze vidjeti su Firentinzi u prolazu, jer od Romanazza jedino sto mos dobit je psovka, pogrda i pro fasisticki uzvici!

    Zivela moja Firenza i crvena komunisticka Toscana... da oce jednom Bossi odcijepit sjever i padaniju, pa da nas s rimom vise nista ne veze... sto bi rekao Calderoli: "Terroni, tornate a casa :P !"
    Ti nisi ozbiljan! "Jedino kulturno u Rimu su Firentinci u prolazu"??? Ej covjece, uozbiji se vise... Niko ne kaze da Firencu ne treba posjetit, ja tvrdim da svako treba da je vidi jednom u zivotu. Ali zivjeti u gradu u kojem ne postoji nista vrijedno paznje sto nije staro pet vjekova??? Daj... Kao da zivis u muzej. U sustini, Firenca nije nista drugo do grad-muzej. I kao takav, zasluzuje da svi prodju kroz njega. Ali bez zadrzavanja...

    Ekskurzije su idealna prilika za to... Organizovana grupa, vodic sa kojim se obidju najvaznije stvari, i pali na jug
    I am the one who locks.

  23. #23
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa zezam se jbt, sto vam je preozbiljni ste mi mnogo bre taj romanski vazduh vam je ubio smisao za humor? a ne mene uticalo ovo vekovno rivalstvo gradova, hehehe Pa ja ne znam gde si ti bio u Fi kad kazes da nema nista vrijedno za posjetit a da nije staro 5 vjekova...
    Ja evo zivim 4 godine ovdje i uopste se ne isjecam kao u muzeju...imas Centro Stroico koji je Non plus ultra, za turiste, exkurzije i ostale gluposti, a imas i drugi dio grada gdje su univerziteti, kamupsi i ostalo, Cascine, Green Hous - najveca diskoteka na otvorenom u Italiji, za plitkim bazenom oko sanka... mjesto iz kog se ne vadim od maja do oktobra (kad nisam u CG na More )
    Imas zabavi park tipa Gardaland, trznih centara na svaki cosak, imas zicaru koja te vodi na brdo Fiesole gde se nalazi neka tvrdjava i belveder... za svaciji ukus... samo treba pitati
    Ne procenjuj jedan grad na osnovu tih 4-5 sati provedenih u vrtoglavoj setnji po glavnim trgovima, muzejima i galerijama... Firenza ima 100 lica... samo ih treba otkriti

    Ako svratis u Fi, bice mi zadovoljstvo da ti pokazem neka od njenih mnogobrojnih strana

    Aj uzdravlje !
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

  24. #24
    Join Date
    May 2007
    Location
    Preko puta shtaba SNP-a
    Posts
    124
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Green House - kako sam letio po toj diskoteci jedne prilike :mrgreen:

    Sipali mi marihuanu u koktel dushmani!
    Lakosta? Tri dana dosta!!!
    Mojne mene beS tebe Lakosta!

  25. #25
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Italia
    Posts
    598
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U stvari vise se ne zove Green House... nego Central Park, nego ja nikako da se naviknem na ovo novo ime
    V.isita I.nteriore T.errae R.etificandoque I.nvenies O.cultum L.apidem

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 23-06-08, 00:13
  2. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  3. Life
    By SENSEI in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 265
    Last Post: 02-07-07, 17:07
  4. Navijacka scena - Italija (+ italjanski stil navijanja)
    By Podgorica FxCxRxSx in forum Ostali sportovi
    Replies: 4
    Last Post: 04-02-06, 01:33
  5. Italija ce uhapsiti Mila Djukanovica!
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 29-06-05, 11:31

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •