Page 3 of 205 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 51 to 75 of 5110

Thread: ✦ ☛ Danas na tanjiru ☚ ✦ [FOTO]

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Ma daaaaj, zamisli da odesh u Italiju, naruchish pastu i naglasish im da ti donesu hleb? Hajde molim te...



    Mademoiselle.

  2. #52
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahaha ja mozda i bih.. namjerno.. RaFo.. oni kojima je dosadno u zivotu imali bi shto preprichavati.. Ah..
    FREEEEEEEEEEEEEEDOM!
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  3. #53
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Moje mladje dijete uziva da jede zajedno hleb, dzem i chajnu!
    Napravi dijete sendvich od toga i moracu malo po komshiluku da proshetam da vidim ko to josh jede, jer na nas ostale ukucane nije povuka!

    Ribu obozavam ali je kombinujem iskljuchivo sa povrcem a lignje volim na zaru i pechene u rerni sa krompirom, lukom i zachinima

  4. #54
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Moje mladje dijete uziva da jede zajedno hleb, dzem i chajnu!
    Napravi dijete sendvich od toga i moracu malo po komshiluku da proshetam da vidim ko to josh jede, jer na nas ostale ukucane nije povuka!

    Ribu obozavam ali je kombinujem iskljuchivo sa povrcem a lignje volim na zaru i pechene u rerni sa krompirom, lukom i zachinima
    Auf imam i ja sestru sto tako fino "uklapa" hranu

    Inace predlazem "smokve i sir"
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  5. #55
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ada!
    to se znalo kroz podgoricu ranije.. pinupa i sira ili smokava i sira
    Inconstancy is my very essence; it is the game I never cease to play as I turn my wheel in its ever changing circle, filled with joy as I bring the top to the bottom and the bottom to the top. Yes, rise up on my wheel if you like, but don't count it an injury when by the same token you begin to fall, as the rules of the game will require.

  6. #56
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ne samo smokava, sira i leba, nego lubenic ili grozdja i sira i leba!
    To moj tata obozava a meni se prevrce utrobica!

  7. #57
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    budim se jutros i razmisljam - ma nashe babe su genijalci bili! i danas eksperimentisasmo sa ovom nashom "brdskom" kuhinjom: varivo, kopriva, kao spanac ili rashtan ili blitva se sprema... sitno isjeckani listovi, makne se korijen, mora biti mlada, inache ne valja - ima malo specificnu jakotu starija; prvo se otkuva, pa sa dosta sitno isjeckanih mladih krompira, shargarepe, zaprshka djelimicno "ubije" ukus pa probajte bez nje... kuva se na polusuvoj bravetini, dok se to sve ne "ukashi", "na gusto"... malo je problem, jako lako zagori, frka je veca nego sa bilo kojim drugim varivom - a upravo je fazon da se shto vishe "krchka"... posle se preko toga narenda sir, naravno i domace kisjelo mlijeko, i malo durmitorskog vazduha nije na odmet

    ljudi, ovo je po mojoj teoriji "najcrnogorskije" od svih variva, i zdravo je bash bash, i ima veliku energetsku vrijednost, i chitava kuca mirishe na koprivu i kashtradinu! i podsjeca na djetinstvo...
    Just to slip the skin...

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Ja to ne volim... Ali ipak nisam mogla da odolim maminim "sarmama" od rashtana i morskih plodova.
    Morski plodovi isjeckani na sitne komadice, oriz i sve to umotano u rashtan onako kao sarma... Mmmmmmmnjam!



    Mademoiselle.

  9. #59
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica
    Moje mladje dijete uziva da jede zajedno hleb, dzem i chajnu!
    Napravi dijete sendvich od toga i moracu malo po komshiluku da proshetam da vidim ko to josh jede, jer na nas ostale ukucane nije povuka!
    Vidji da ti se mali ne dijeva po kineskim buticima, posto oni miksaju slano-slatke djakonije

    A i ja to volim.

    Znate li kako je dobra pita sa sirom kad e napravi, pa tik poslije pecenja da se prelije razblazenim serbetom? Jooooj, zvoncice, probaj to !
    - Ladan ko taština duša -

  10. #60
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako vam se gricka nesto uz film probajte med, krastavce i Kiki bombone :mrgreen:

  11. #61
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Vidji da ti se mali ne dijeva po kineskim buticima, posto oni miksaju slano-slatke djakonije

    A i ja to volim.

    Znate li kako je dobra pita sa sirom kad e napravi, pa tik poslije pecenja da se prelije razblazenim serbetom? Jooooj, zvoncice, probaj to !
    Poshto sir ne volim pitu pravim sa kajmakom i to mladim i nijesam probala, mada mi nije strano da mijesham slatko i slankasto-kisjelo!
    Volim poparu sa kajmakom naravno, a onda je pospem shecerom!
    Takodje, volim palachinke sa shecerom i kisjelim mlijekom i pitu od jabuka sa kisjelim mlijekom!

  12. #62
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica
    Poshto sir ne volim pitu pravim sa kajmakom i to mladim i nijesam probala, mada mi nije strano da mijesham slatko i slankasto-kisjelo!
    Volim poparu sa kajmakom naravno, a onda je pospem shecerom!
    Takodje, volim palachinke sa shecerom i kisjelim mlijekom i pitu od jabuka sa kisjelim mlijekom!
    Sto to zboris ??????

    ????? Pa sa cime jedes priganice i meda, ako ne sa sirom iz kace?



    Znaci li to da ne obitavas one lijepe prezrele sirove, prosarane pripitomljenom budji? Gorgonzola, Blue Castello, Rosenburg, ....

    Sto se ova mladjarija izbezobrazila

    btw, sjeca li se ko kad je omiljena djecija poslastica bilo parce domacega leba, tanko namazano svinjskom mascu i posuto secerom i sitno sjeckanim bijelim lukom? Yeben ti, iz kojih ja vremena dolazim hahaha
    - Ladan ko taština duša -

  13. #63
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Sto to zboris ??????

    ????? Pa sa cime jedes priganice i meda, ako ne sa sirom iz kace?



    Znaci li to da ne obitavas one lijepe prezrele sirove, prosarane pripitomljenom budji? Gorgonzola, Blue Castello, Rosenburg, ....

    Sto se ova mladjarija izbezobrazila

    btw, sjeca li se ko kad je omiljena djecija poslastica bilo parce domacega leba, tanko namazano svinjskom mascu i posuto secerom i sitno sjeckanim bijelim lukom? Yeben ti, iz kojih ja vremena dolazim hahaha
    Ja bogomi sve dje ide sir jedem sa shecerom! Sjecam se i ja tih vremena, pa kad ti padne komat leba, uvijek padne na onu namazanu stranu, podignesh, dunesh (tobosh ga ochistish) i ajmo dalje! Ja sam mjesto masti jela maslac posut shecerom.

    Inache uz sir, ne volim paradajz i lubenicu! Ima li josh ko u svijet bijeli da to ne jede! Svi moji se kraljevski najedu leba, sira i paradajza.
    I josh jedno zapazanje,nekad smo jedva chekali da pochne paradajz,paprika, jagode pa smo jedva chekali da se pojavi to povrce a sad ga imash chitave godine i nijesmo ga zeljni a bash mi je nekako to ochekivanje bilo extra!

    Quote Originally Posted by netsniper View Post
    Sta je dobro za mamurluk,osim jogurta ?
    Rasol od ki$eloga kupusa, tako prichaju!

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jeste kreativni, priznajem! Nadam se da cete tu kreativnost prenijet na neki novi topic tipa:
    "Nesto sto obozavam, a inace je nespojivo"...

    A ovdje je tema Sto spremamo danas!

    Caesar`s wife must be above suspicion

  15. #65
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala Tomas,bash sam se pitala "kud plovi ovaj brod" :mrgreen:


  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    Jeste kreativni, priznajem!

    Sto spremamo danas!

    Ja evo pashtetice sa sirom. Ti?




    Mademoiselle.

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Obozavam pastetice! Ja danas, po dogovoru, postavljam sto, a sudje cemo zajedno!

    Inace, ne znam za vas ja obozavam onu smrznutu boraniju... ljepota - zacas se spremi, sa malo povrca i po kojim zacinom, meni uopste ne treba meso uz to.... Da imam vremena da se zanimam uzimao bi onu zutu, svjezu, ali je ono dosadno cistit! I duze se kuva....

    p.s. Ajrin, sretoh ti danas Intrudera - otkad je na tvoju kuhinju, malo mi se popravio.... :P
    Last edited by Thomas_O_Malley; 01-06-07 at 13:58.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  18. #68
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    Inace, ne znam za vas ja obozavam onu smrznutu boraniju... ljepota - zacas se spremi, sa malo povrca i po kojim zacinom, meni uopste ne treba meso uz to.... Da imam vremena da se zanimam uzimao bi onu zutu, svjezu, ali je ono dosadno cistit! I duze se kuva....

    p.s. Ajrin, sretoh ti danas Intrudera - otkad je na tvoju kuhinju, malo mi se popravio.... :P

    Ja gotivim onaj smrznuti spanac,kada ga skuvam,roknem jednu pavlaku u njega -milina...josh ako imam dinje,isechem je na trouglice pa srolam u prshutu i probodem chachkalicom...ne znam kako se slazhe,ali je ukusno

    p.s. Tomas, Krenula sam u jednu misiju sa njim,nadam se da ce do Bozica biti rezultata


  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aiiii,sve smrznuto tu i tamo ali spanac-no way! Ne zamjeri Ajrin,ali ovoj je samo s praga obozavanja prema datom zelju.
    Elem,kod nas je danas na meniju kao glavno jelo bilo:Veal Marsala tj.teletina s Marsala vinom
    Jednostavno i vrlo njami.
    Muzic je spremao,a posto je slucajnoj degustatorki morao objasniti nacin spravljanja datog jela,prenosim recept na dolicno mjesto.
    Istuci telece snicle.Iste,okrenite u brasno i stresite svo brasno koje moze da spadne s njih.Proprzite ih na vrucem ulju.U istu(dublju tavu) dodajte isjeckan bijeli luk(cesnjak),Marsala vino(po mojoj slobodnoj procjeni,u koliko nemate Marsalu,mozete uliti malo Proseka),na vr` noza soli,bibera i mrvu bosiljka,te pirjajte na vatri tek toliko da vidite slabasne baluncice od vrenja.7 minuta pred kraj dodajte na fete isjecene svjeze sampinjone,te servirajte vruce uz dobar hljeb i po mogucnosti,grckom salatom.
    Moj omiljeni 'pijat'.
    "... Ne traži istinu ako ne znaš šta bi s njom..."

  20. #70
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Ni ja ne podnosim smrznuti spanac, par puta sam ga kupila i bila razocharana. Svjezi je zakon i moji ga obozavaju.

    Sad da kazem shta sam danas spremala. Neki buckurish koji sam onako na brzaka smislila, naravno kombinacija nechega shto sam vec spremala ali me danas mrzjelo da kuvam a ovo ispade odlichno. Dakle ne znam ime-moze rizoto sa pechurkama

    Isjeckati crni luk i staviti na sasvim malo ulja da se dinsta, dodati jednu sitno sjeckanu shargarepu, sitno sjeckani korijen celera, odmah dodati (ja stavih jedno pola kg mariniranih) shampinjona i pola chashe vode, pa dinstati desetak minuta. Umutiti kashichicu brashna u malo vode pa sipati u pechurke, promijeshati i dodati soli, vegete, bibera, karija, malo sitno sjeckanog bosiljka, lovorov list, mirodjije i na kraju dosta sitno sjeckanog lista pershuna i celera.

    Za to vrijeme izdinstati pirinach na malo ulja, dosta zachina pa kad je gotov pirinach, gotovo je i ovo bezimeno jelo. Sipati pirinach u tanjir i preliti ga ovim (ne pregustim) prelivom

    Napraviti zelene salate, dobro zachiniti i uzivati u laganom a ukusnom ruchku

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zvoncice,ovaj prvi dio mi se mnogo dopada(sama sam sklona improvizacijama i eksperimentisanju),al pri drugom djelu mi se desna obrva malo podigla.
    Rizu si dinstala?Samo onako na luku ili si joj na laganoj vatri dodavala malo H2O?
    Sto god da je,njami zvuci,samo da riza nije tvrda.
    Elem,danas sam kuvala jagnjecu juhu:U velikoj serpi sam prodinstala cijelu veliku glavicu luka,tri cijele mrkve,stabljike celera krupno isjeckane,5-6 chesnja bijelog luka,3-4 lovorova lista,5-6 zrna bibera.Kad je sve to bilo vrelo,ubacila sam oprano janjece meso(s kostima),pustila da zacvrci i dobije kozicu,te prelila hladnom vodom.Ostavila sam tako da se kuva i bacila se na generalno ciscenje kuce.Za sat ipo sam supi dodala persun iz sopstvene (pazi mi ponosa ) baste i izgasila vatru.
    Neposredno pred rucak sam u manju tecu(iliti serpu) izdvojila dovoljnu kolicinu juhe za danasnji rucak,te u prokljucalu supu ubacila shaku Barilla elbows tjesteninu i dva lista bosiljka.
    Za prilog sam:Izvadila meso iz juhe i samo ga ovlash posolila,te isprzila pomfrit i pohovani crni luk.
    Djeca su se razbila ko da su kod bake na rucku.
    "... Ne traži istinu ako ne znaš šta bi s njom..."

  22. #72
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Spanac uopste nije zdrav da se jede smrznut.

    Ako ga jedete, jedite ga svjezeg. Odmrznut spanac dozivljava nekakvu hemijsku reakciju - nesto se raspada poslije odmrzavanja, a to povlaci nesto drugo, sto proizvodi toksine u spanacu.
    - Ladan ko taština duša -

  23. #73
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ines View Post
    zvoncice,ovaj prvi dio mi se mnogo dopada(sama sam sklona improvizacijama i eksperimentisanju),al pri drugom djelu mi se desna obrva malo podigla.
    Rizu si dinstala?Samo onako na luku ili si joj na laganoj vatri dodavala malo H2O?
    Sto god da je,njami zvuci,samo da riza nije tvrda.
    Elem,danas sam kuvala jagnjecu juhu:U velikoj serpi sam prodinstala cijelu veliku glavicu luka,tri cijele mrkve,stabljike celera krupno isjeckane,5-6 chesnja bijelog luka,3-4 lovorova lista,5-6 zrna bibera.Kad je sve to bilo vrelo,ubacila sam oprano janjece meso(s kostima),pustila da zacvrci i dobije kozicu,te prelila hladnom vodom.Ostavila sam tako da se kuva i bacila se na generalno ciscenje kuce.Za sat ipo sam supi dodala persun iz sopstvene (pazi mi ponosa ) baste i izgasila vatru.
    Neposredno pred rucak sam u manju tecu(iliti serpu) izdvojila dovoljnu kolicinu juhe za danasnji rucak,te u prokljucalu supu ubacila shaku Barilla elbows tjesteninu i dva lista bosiljka.
    Za prilog sam:Izvadila meso iz juhe i samo ga ovlash posolila,te isprzila pomfrit i pohovani crni luk.
    Djeca su se razbila ko da su kod bake na rucku.
    Naravno da je meka, stavish ulja, malo sitno sjeckanog ili rendanog crnog luka, po zelji mozesh narendati i shargarepe, celera, pashternaka...ali poshto u onom sosu od pechuraka svega toga ima, dovoljno je samo staviti zachine, soli, bibera, malo vegete, (nekad stavim kockicu od supe), pershun, lishce, celer list, bosiljak, kari i stalno dodajesh po malo vode dok se ne izdinsta i naravno mijeshash dosta chesto i na strashno laganoj vatri!
    Kad udari prvi kljuch (sa pola chashe vode) onda smanjim na minimum jer riza se brzo lijepi chim ispari voda, i stalno dodajem dok ne omeksha potpuno!

    Da dodam da rizu obozavam i mnogo koristim, a ovi moji kazu da me je Kinez pravio 100 %!
    Last edited by zvoncica; 05-06-07 at 14:24.

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ines View Post
    zvoncice,ovaj prvi dio mi se mnogo dopada(sama sam sklona improvizacijama i eksperimentisanju),al pri drugom djelu mi se desna obrva malo podigla.
    Rizu si dinstala?Samo onako na luku ili si joj na laganoj vatri dodavala malo H2O?
    Sto god da je,njami zvuci,samo da riza nije tvrda.
    Elem,danas sam kuvala jagnjecu juhu:U velikoj serpi sam prodinstala cijelu veliku glavicu luka,tri cijele mrkve,stabljike celera krupno isjeckane,5-6 chesnja bijelog luka,3-4 lovorova lista,5-6 zrna bibera.Kad je sve to bilo vrelo,ubacila sam oprano janjece meso(s kostima),pustila da zacvrci i dobije kozicu,te prelila hladnom vodom.Ostavila sam tako da se kuva i bacila se na generalno ciscenje kuce.Za sat ipo sam supi dodala persun iz sopstvene (pazi mi ponosa ) baste i izgasila vatru.
    Neposredno pred rucak sam u manju tecu(iliti serpu) izdvojila dovoljnu kolicinu juhe za danasnji rucak,te u prokljucalu supu ubacila shaku Barilla elbows tjesteninu i dva lista bosiljka.
    Za prilog sam:Izvadila meso iz juhe i samo ga ovlash posolila,te isprzila pomfrit i pohovani crni luk.
    Djeca su se razbila ko da su kod bake na rucku.
    U toj Americi bas nema nista da se jede.

    NJ zahvaljuje NY na receptu.

  25. #75
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Riblja salata

    Ovo je stari mediteranski recept koji sam cuo od jedne stare popadije prije oho-ho godina.

    Evo sta se radi:

    - fileti bakalara (oslica ) se skuvaj u posoljenoj vodi, 10 min.
    - ohlade se, smrve viljuskom, doda se biber, bijeli luk (dosta bijelog luka), maslinovo ulje, persun
    - promijesa se i ostavi da prenoci u frizider.

    Jede se kao predjelo ili na slanome tostu.

    Kod mene se 'ladi, za sjutra, a vi trk u Carine

    Treba vam pola kila ribe, 100-150 ml uLa, 5-6 bijelog luka, biber, par listova persuna. Svjezeg. (Mlakog. Crnog )
    - Ladan ko taština duša -

Page 3 of 205 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Info Ide li ko danas za BG????
    By aresMD in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 23-01-15, 20:04
  2. Replies: 17
    Last Post: 10-02-14, 08:29
  3. Danas je...
    By Raquel in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 12
    Last Post: 16-07-13, 00:45
  4. Danas nam je...
    By Raquel in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-13, 23:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •