Page 2 of 205 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast
Results 26 to 50 of 5110

Thread: ✦ ☛ Danas na tanjiru ☚ ✦ [FOTO]

  1. #26
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TyphooN View Post
    Aahahahaha, izuzetna si Ajrin!
    i na osnovu chega ste zakljuchile da ja mislim da je jelo...Ne zove se dzabe SOS
    oprostite mi molim vas shto ga ne volim!

    zvonchice, ja umjesto beshamela koristim vrhnje za kuvanje..ne volim da osjetim brashno, ne prija mi taj ukus.
    Nema problema, ni ja ne volim da osjetim brashno i ne pravim gust beshamel (mislim da on i ne treba da bude jako gust) a za ovo kuvanje pudinga, beshamela i bilo chega gdje ima brashna ili gustina, jedan savjet:
    Uvijek brashno, griz, gustin, palentu...umijeshaj u hladnu vodu ili mlijeko (zavisi od recepta) i tako techno sipaj u kipucu vodu ili mlijeko uz neprestano mijeshanje i nema shanse da se zgrudva, nego ostane glatko i lijepo ukuvano

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SOA NEBESKA
    Posts
    2,335
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Ima li ko kakvu preporuku/recept za salatu mozda ?
    Oj visoki Durmitore svih planina direktore...

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Meni puding nikad nije ispao "grudvichast", ne znam kakve su to muke na vas sa mijeshanjem tolikim...



    Mademoiselle.

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro, mora se razmutit' u malo hladnog mlijeka i mora se kasnije paziti da ne bude grudvicaH, da ne zagori i tako to. Ali opusteno :mrgreen:

    Ocu kuci, ima puding.. :cry: :cry: :cry:
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  5. #30
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Povrce i piletina:

    - isjeckate pilece grudi na komade 2x2 cm, i stavite na maslac da se prze, przite 10tak min

    - na reznjeve isjeckate paradajz, papriku, krastavce ili cukine, plavi patlidzan (mudovalj, za one koji ne znaju ;-)) i ubacite u onu proprzenu piletinu

    - przite jos 5 min

    - kraj.

    p.s. kod mene je piletina malko krupnija pa je duze trebalo da se przi
    - Ladan ko taština duša -

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ........................!

    Ovo je bas jednostavno i super kombinacija....!

    Simm, sad mi nesto pade na pamet - da iskombinujes ovo sa "Passata di pomodoro" imas odlican sos za pastu, jer se i piletina i povrce odlicno slaze sa parmezanom!

    A posto je i povrce i meso i pasta - ide i crno i bijelo vino....
    Caesar`s wife must be above suspicion

  7. #32
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    jako slicno sinoc nesto brchkah i eksperementisah: pileci zeludci sitno isjeckani, jedno 15ak min przeni, pa u to paradaJz, ljuta paprika sitno sitno, crvena paprika, mladi pljevaljski sir, koja maslinka, pa jos 5-6 minuta, pa preko svega toga bijelo vino...
    Just to slip the skin...

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    Simm, sad mi nesto pade na pamet - da iskombinujes ovo sa "Passata di pomodoro" imas odlican sos za pastu, jer se i piletina i povrce odlicno slaze sa parmezanom!
    Ili to, ili bih dodala malo vrhnja za kuhanje i neke zachine

    Ljudi, hvala za slichice i recepte, dobri ste dobri, moram vas pohvalit'
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  9. #34
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    hmmm... ja ne znam shta je meni, ali svudje sir zadnjih dana dodajem na kraju - u chorbe, u przhanije... i izbor je ili pljevaljski ili sjenicki, dovoljno slan, i nikako suv, a opet, dovoljno kompaktan da se ne istopi prebrzo... a u sve salate, da se zalim - tunjevina
    Just to slip the skin...

  10. #35
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Ja sam danas spremala ovo (ne znam kako se zove, recimo nadjevene pilece shnicle, ali je super ukusno):

    Isjeci pola kg bijelog pileceg mesa na shnicle i isklofati ih ali da se ne raspadnu.
    Posoliti ih, povegetiti, (vishe soli i sasvim malo vegete), malo bosioka,pershuna...(po zelji mozete i karija staviti, ma sve po zelji od zachina)

    Na svaku shniclu (koje moraju biti velike, na primjer od pola kg mesa 4-5 shnicli) staviti list trapist sira (moze i rendani trapist), nekoliko shampinjona-sitno sjeckanih i kashika kisjele pavlake.

    Saviti ih tako shto cete prvo preko nadjeva presaviti dvije duze, suprotne strane (da se preklapaju, zato shnicle moraju biti tanke i velike) pa onda one dvije koje su ostale ( kao przena krofna izgleda)poloziti ih na tanjir onom stranom gdje su ti prevoji, i ostaviti da odstoje bar pola sata.

    Prziti na prilichno zagrijanom teflonskom tiganju, na malo ulja (tek malo vishe nego premazan tiganj) i to prvo onom stranom na kojoj su lezale (kad se ta strana isprzi dobro, nema opasnosti da ce se shnicle otvoriti) pa kad je gotova okrenuti drugu stranu. Lako i brzo se prze!

    Uz njih sluziti dinstani i zachinjeni pirinach a po zelji se mogu preliti umakom od pechuraka! Svakako su sochne!
    (ako neko zeli recept za umak od pechuraka neka kaze, napisacu)

    P.S.- uopshte nije komplikovano , samo sam bila malo opshirnija da biste lakshe spremili.

  11. #36
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ja sam danas spremala ovo (ne znam kako se zove, recimo nadjevene pilece shnicle, ali je super ukusno):

    Isjeci pola kg bijelog pileceg mesa na shnicle i isklofati ih ali da se ne raspadnu.
    Posoliti ih, povegetiti, (vishe soli i sasvim malo vegete), malo bosioka,pershuna...(po zelji mozete i karija staviti, ma sve po zelji od zachina)

    Na svaku shniclu (koje moraju biti velike, na primjer od pola kg mesa 4-5 shnicli) staviti list trapist sira (moze i rendani trapist), nekoliko shampinjona-sitno sjeckanih i kashika kisjele pavlake.

    Saviti ih tako shto cete prvo preko nadjeva presaviti dvije duze, suprotne strane (da se preklapaju, zato shnicle moraju biti tanke i velike) pa onda one dvije koje su ostale ( kao przena krofna izgleda)poloziti ih na tanjir onom stranom gdje su ti prevoji, i ostaviti da odstoje bar pola sata.

    Prziti na prilichno zagrijanom teflonskom tiganju, na malo ulja (tek malo vishe nego premazan tiganj) i to prvo onom stranom na kojoj su lezale (kad se ta strana isprzi dobro, nema opasnosti da ce se shnicle otvoriti) pa kad je gotova okrenuti drugu stranu. Lako i brzo se prze!

    Uz njih sluziti dinstani i zachinjeni pirinach a po zelji se mogu preliti umakom od pechuraka! Svakako su sochne!
    (ako neko zeli recept za umak od pechuraka neka kaze, napisacu)

    P.S.- uopshte nije komplikovano , samo sam bila malo opshirnija da biste lakshe spremili.
    e neces vjerovat, nesto jako slicno je bilo Djurdjevdanski hit u toplom mi domu, samo sampinjoni svom duzinom, red stisnjene salame, sir gauda izmedju piletine i sampinjona, pa salama, pa skroz gore mileram... i ide u rernu, u pleh... treba dosta bijelog mesa Dolje, naravno, tijesto da drzi, ali tanak sloj, pa pavlaka, pa onda tek piletina... Mmmmmm...
    Just to slip the skin...

  12. #37
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    slazu se opasno piletina, shampinjoni, trapist i pavlaka1
    spremam mnogo varijacija na tu temu i sve je extra ukusno!

  13. #38
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    hmmm... upravo pripremljena studentska popodnevna bomba za veche posle ispita koji je trajao 3 sata, krajnje jednostavno: salatica, sitno sjeckana veca glavica zelene salate, sto mladje, dvije konzerve tunjevine u ulju, 2 pavlake, kuvani kukuruz iz konzerve, sitno izrezano bijelo meso, tri izmrvljena kuvana jaja - pa preko iscijediti 2 limuna, i narendati neki slan sir
    Just to slip the skin...

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Tunjevina i piletina?

    Ja sam juche pravila: tunjevina u maslinovom ulju, kuvana bjelanca, svjezhi krastavac, paradajiz i preko rendani sir. Njam njam!
    A danas: pilece bijelo, svjezhi krastavac, paradajiz, maslinovo ulje i sir... Njaaaaam!

    Nishta ljepshe na ovu vrucinu od osvjezhavajuce salate!
    Last edited by kIkICa; 25-05-07 at 21:12.



    Mademoiselle.

  15. #40
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    hehehe... moze, vjeruj mi, malo krupnije kockice bijelog mesa, i ne mnogo, chisto da se "primijeti" ili komadici bilo kojeg "masnijeg" przenog ribljeg mesa, ali to treba naci u pg...
    inache, dilema - maslinovo ulje + limun? u nekoj ovakvoj salatici? danas se jedan "strucnjak" pobunio, ja opet ne vidim manu... sta mislite?
    Just to slip the skin...

  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sve je to stvar ukusa Ja npr. nikako ne mogu jesti tunjevinu s paradajzom (sto znaci da onaj famozni recept za pastu s tunjevinom ne cijenim bas ni malo0o ) ili s kuvanim jajima.. But, that's just me

    E ja vam volim tanko tanko isjeckanu zelenu salatu (kao da je narendana ) + kuvana jaja + sitno isjeckana prshuta/shunka + malo pavlake + malo sira And, crni hljeb, of course
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  17. #42
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uh , po$ti me sad na moju omiljenu salaticu..
    sitno sjeckana zelena salata (ona puterka, njam njam)
    ki$ela pavlaka,malo majoneza, shampinjoni, mozzarella isjeckana na kockice ili baby mozzarella i penne (i prefer al dente)
    i naravno zachini..dalmatinski (mjeshavina), origano...
    pffff!
    Last edited by TyphooN; 26-05-07 at 00:51.
    Inconstancy is my very essence; it is the game I never cease to play as I turn my wheel in its ever changing circle, filled with joy as I bring the top to the bottom and the bottom to the top. Yes, rise up on my wheel if you like, but don't count it an injury when by the same token you begin to fall, as the rules of the game will require.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TyphooN View Post
    uh , po$ti me sad na moju omiljenu salaticu..
    sitno sjeckana zelena salata (ona puterka, njam njam)
    ki$ela pavlaka,malo majoneza, shampinjoni, mozzarella isjeckana na kockice ili baby mozzarella i penne (i prefer al dente)
    i naravno zachini..dalmatinski (mjeshavina), origano...
    pffff!
    sutra a to je vecj danas ..spremmao tikvice:hardrock:
    I lost my watch….now I’m lost in time

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ........................!

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    inache, dilema - maslinovo ulje + limun? u nekoj ovakvoj salatici? danas se jedan "strucnjak" pobunio, ja opet ne vidim manu... sta mislite?
    Prvo - i meni nekako cudno bi da procitam da piletina i tunjevina mogu zajedno u isti pjat

    To me podsjeti na dogadjaj od prije 3-4 dana.... na kratko sam (nekoliko sati) bio gost odlicnog hotela na nasem primorju. I nesto me je zagilicalo u stomaku...reko` da probam neke lagane sendvice... i kad mi je konobar donio tacnu imao sam sto vidjet :
    leb + riblja pasteta + prsuta!

    To je izdaleko i lijepo izgledalo, estetski... cak i uzeh da probam... ali... Prvo sam makao prsutu rukom i onaj leb i riblja pasteta bjehu super! Pa onda trazih malo suvoga leba, pa i leb i prsuta bjehu super... ali zajedno.... Jos na primorju... prigovorih jednom od direktora kako to ne ide zajedno... a on kaze "Gosti vole".... i stvarno je tako. Jer - posebno ovi nasi sunarodnici koji posjecuju hotele zamisljaju da nije dovoljno luksuzno ako se ne prikaci list prsutice na svaku djakoniju! Khm - prsuta kao simbol moci, bogatstva... kakva bi tu studija pala....

    I tako dolazimo do price o profilu gostiju koji dolazi u nase hotele pa narucuju lignje punjene prsutom, sendvice od riblje pastete i prsute, morske plodove s prsutom.... i prostom dedukcijom dolazimo do bolnog zakljucka da je jedan tradicionalni crnogorski specijalitet, izuzetnog ukusa danas sveden na nivo "luksuznog zacina".
    Last edited by Thomas_O_Malley; 27-05-07 at 14:10.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pasulj
    pasulj i samo pasulj:hardrock:
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  21. #46
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    Prvo - i meni nekako cudno bi da procitam da piletina i tunjevina mogu zajedno u isti pjat

    To me podsjeti na dogadjaj od prije 3-4 dana.... na kratko sam (nekoliko sati) bio gost odlicnog hotela na nasem primorju. I nesto me je zagilicalo u stomaku...reko` da probam neke lagane sendvice... i kad mi je konobar donio tacnu imao sam sto vidjet :
    leb + riblja pasteta + prsuta!

    To je izdaleko i lijepo izgledalo, estetski... cak i uzeh da probam... ali... Prvo sam makao prsutu rukom i onaj leb i riblja pasteta bjehu super! Pa onda trazih malo suvoga leba, pa i leb i prsuta bjehu super... ali zajedno.... Jos na primorju... prigovorih jednom od direktora kako to ne ide zajedno... a on kaze "Gosti vole".... i stvarno je tako. Jer - posebno ovi nasi sunarodnici koji posjecuju hotele zamisljaju da nije dovoljno luksuzno ako se ne prikaci list prsutice na svaku djakoniju! Khm - prsuta kao simbol moci, bogatstva... kakva bi tu studija pala....

    I tako dolazimo do price o profilu gostiju koji dolazi u nase hotele pa narucuju lignje punjene prsutom, sendvice od riblje pastete i prsute, morske plodove s prsutom.... i prostom dedukcijom dolazimo do bolnog zakljucka da je jedan tradicionalni crnogorski specijalitet, izuzetnog ukusa danas sveden na nivo "luksuznog zacina".
    eh, dobro me podjeti - slicna situacija, jesenas, hotel na primorju - i jedna od glavnih atrakcija domace kuhinje - pastrmka, sa cicvarom
    Just to slip the skin...

  22. #47
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley
    prsuta kao simbol moci, bogatstva... kakva bi tu studija pala....

    tradicionalni crnogorski specijalitet, izuzetnog ukusa danas sveden na nivo "luksuznog zacina".
    Hahaha, aferim za zapazanje
    - Ladan ko taština duša -

  23. #48
    Join Date
    May 2007
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam za vas, ali ja obozavam bruschette.

    Osvjezavaju, i lako ih je spremit.

    Malo paradajza, bosioka, bijelog luka , maslinovog ulja i prepecenog hljeba.. njam.
    Last edited by EtCaetera; 27-05-07 at 14:52.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    lignje punjene prsutom

    morske plodove s prsutom....

    Haaaaaaaaahahahahahaa!!! :burp:

    Ovo je ipak, za mene malu primorku, previshe!



    Mademoiselle.

  25. #50
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Ne bih ja veliku filozofiju od toga pravila.. neko voli ovo neko ono.. Bzv je sad postavljati nekakve granice - ovo mozete iskombinovati s ovim, ovo ne mozete. Isto kao sto se nekome svidjaju slani stapici i nutella, orasi s piletinom, suve shljive s mesom, prshuta s medom, tako neko jede ribu s prshutom. Whatever. Eto bash moja poznanica, Kotoranka - Primorci od vajkada tu blabla, pa vole spremati te lignje s prshutom i chini mi se njegushki sir da stavljaju.. Ja ih ne bih jela, ne konzumiram ni lignje a ne josh varijacije na temu ligAnjA, ali ako se njima svidja - prijatno im bilo

    A eto ja prvi put probala repove jastoga uvijene u prshutu.. Lichili su na neshto stvarno, mogli su se nekako pojesti.. A bez prshute? Ne daj Bozhe..
    Last edited by independent girl; 27-05-07 at 21:17.
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

Page 2 of 205 FirstFirst 1234561252102 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Ide li ko danas za BG????
    By aresMD in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 23-01-15, 20:04
  2. Replies: 17
    Last Post: 10-02-14, 08:29
  3. Danas je...
    By Raquel in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 12
    Last Post: 16-07-13, 00:45
  4. Danas nam je...
    By Raquel in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 0
    Last Post: 06-05-13, 23:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •