Znam da sajt sa receptima vec postoji,ali mislila sam da ovo bude mesto na kome cemo razmenjivati recepte za jela koje smo lichno spremili,dakle mashti i improvizaciji na volju

Naravno svaka sugestija je dobrodoshla :wink:



Ajrin vam danas sprema KINEZU ..(tako ga ja zovem)


Potrebno vam je: 2 shargarepe,1 tikvica,2 paprike(zamrznute ,poshto sad nema svezhih),100 gr kikirikija(pechenog),300 gr pilecih prsa,2 sholjice pirincha,kashichica karija,pershun,i veliki apetit

Priprema: Povrce(tikvice,shargarepu,papriku iseckati na trachice(zhilijen)
Piletinu takodje iseckati na trachice,mozhe i kockice,ako vam je lakshe.Staviti je u jednu posudu,dodati malo ulja,soka od limuna,karija i soli i rukama rasporediti po piletini,ostaviti je nekoliko trenutaka da odstoji da bi smekshala ,jer piletina je sama po sebi suva kada se samo proprzhi.. :}
Kada se zahdeje ulje,ubaciti kikiriki,proprzhiti ga par min,zatim ubaciti piletinu i przhiti uz postepeno meshanje.
Kada se isprzhi,ubaciti povrce i na blagoj temparaturi povremeno promeshati (brzo se sprema)(naravno posolite sve)

Za to vreme se pirinach bari,to sam trebala ranije da kazhem,jel'?
Ja volim da bude onako suvlji kada se spremi ,a ne gnjeckav kao pilav recimo,i da biste izbegli to jednostavno ga ne meshajte dok se kuva,samo ga sipajte u sherpu na blago zagrejano ulje,promeshajte sipajte vodu (ja to sve odokativno:}) poklopite i s vremena na vreme prodrmajte sherpu,i dodajte po malo vode kada upije.

Za nekih pola sata povrce ce smekshati i biti gotovo... u tu istu posudu ubacite skuvani piriniach i promeshate sa piletinom i povrcem,pospete pershunom i poklopite.
Po zhelji mozhete da dodate soja sos,ja ga obozhavam,da potpuno novi ukus jelu.

Eto to je chitava mudrost,prashtajete ako sam bila konfuzna
Trenutno nemam sliku da prilozhim...bice 2 put nadam se : )


ajte prijatno



..