Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 35

Thread: On-line shopping: DA ili NE?

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default On-line shopping: DA ili NE?

    Kako svi postajemo globalno selo, ili kako nekako zhivimo u selu pa nishta ne mozhemo da nadjemo po nashim prodavnicama, pitam se, a i vas je li... Da li smatrate da je trgovina preko interneta pouzdana i isplativa.

    Comments please.
    I'd love to stay and chat, but you're a total bitch.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,166
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da jeste

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo mora da je tizer za neki sajt koji prodaje frizidere preko interneta

    da preformulisem pitanje: da li je odrzavanje licne higijene potrebno: DA - NE
    Samo kvarni opstaju...
    www.minmedia.me

  4. #4
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Mene u vezi ove teme zanima nesto drugo. Nikad nisam narucio neku stvar preko neta - recimo knjigu, neki tehnicki uredjaj, odjevni predmet i slicno. Zanima me iskustvo nekog koji je to radio preko neta - koliko vremena treba da prodje dok roba dodje, dali ima problema sa nasom carinom i slicne stvari.

  5. #5
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    110
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Local View Post
    ovo mora da je tizer za neki sajt koji prodaje frizidere preko interneta

    da preformulisem pitanje: da li je odrzavanje licne higijene potrebno: DA - NE
    O cemu ti to druze?

    Da ne offtopikujem, i mene zanima isplati li se kupovati racunarske komponente (procesori, memorija...) na ovaj nacin?

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    3,465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam do sad potrosio cca 5 iljada eura preko interneta. Nikad nisam narucio stvar skuplju od 300-400 eura. Roba je svaki put stigla. Imao sam problema sa jednim brojem sajtova koji su, zato sto sam iz Jugoslavije trazili da posaljem fotokopiju nekog dokumenta, pa je rucno procesiranje malo trajalo, ali je sve uredno stizalo. Najvise cekanje - 17 dana (obicnom postom iz kine). Najmanje cekanje- 2 dana (ems posiljka iz amerike, postarina za paket od 2 kila je kostala 30 dolara). Nikad nisam kupio nista sa e-baya i aukcijskih sajtova, tako da tu ne mogu da govorim.

    Vazno je da kad vadis karticu (ja probao sa CKB i NLB) naznacis da oces da ti ime napisu sa czs umjesto čžš posto neki sajtovi znaju da zaebaju ako ime nije isto kao na kartici, a nece da prime nasa slova (moras da ih zajebes sa unicode kodovima ili western siframa, kako koga).
    one step at a time don’t be living on the line
    i don’t need a friend i got morbid on the mind

  7. #7
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    steta sto to kod nas nije malo vishe razvijeno, meni kum pricha u chikagu kod njih mozes i hleb preko net-a da kupish a za ostalo da ne pricham
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  8. #8
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    steta sto to kod nas nije malo vishe razvijeno, meni kum pricha u chikagu kod njih mozes i hleb preko net-a da kupish a za ostalo da ne pricham
    Sve je to lijepo i ja bih voljela da je razvijenije malo više i kod nas, ali isto tako sve to krije i niz negativnih strana po pitanju sigurnosti (izraženo u razvijene zemlje)

  9. #9
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao na primjer?
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  10. #10
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    110
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Interesuje me je li ko kupovao sto na ebay.It, posto je susjedna zemlja- pretpostavljam da bi roba brze stizala?

  11. #11
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mogao bi neko inace ko je narucivao , a da mu je roba u CG stizala bez problema.. da ipak napise sa kojeg sajta je narucio robu.......

  12. #12
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chatnick View Post
    ja sam do sad potrosio cca 5 iljada eura preko interneta. Nikad nisam narucio stvar skuplju od 300-400 eura. Roba je svaki put stigla. Imao sam problema sa jednim brojem sajtova koji su, zato sto sam iz Jugoslavije trazili da posaljem fotokopiju nekog dokumenta, pa je rucno procesiranje malo trajalo, ali je sve uredno stizalo. Najvise cekanje - 17 dana (obicnom postom iz kine). Najmanje cekanje- 2 dana (ems posiljka iz amerike, postarina za paket od 2 kila je kostala 30 dolara). Nikad nisam kupio nista sa e-baya i aukcijskih sajtova, tako da tu ne mogu da govorim.

    Vazno je da kad vadis karticu (ja probao sa CKB i NLB) naznacis da oces da ti ime napisu sa czs umjesto čžš posto neki sajtovi znaju da zaebaju ako ime nije isto kao na kartici, a nece da prime nasa slova (moras da ih zajebes sa unicode kodovima ili western siframa, kako koga).
    Hvala na odgovorima. Mene jos zanima ako neko zna koja je jeftinija dostava - dali preko dhl dostave, fed exom tnt ili neka druga? I kako ove sluzbe za dostavu formiraju cijene -(pretpostavljam da je na osnovu tezine i destinacije ali nisam siguran), dali je tako?

  13. #13
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sljiva View Post
    Mogao bi neko inace ko je narucivao , a da mu je roba u CG stizala bez problema.. da ipak napise sa kojeg sajta je narucio robu.......
    Slazem se - trebalo bi objaviti takodje sajtove gdje nema problema sa trgovinom.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maxdata View Post
    Interesuje me je li ko kupovao sto na ebay.It, posto je susjedna zemlja- pretpostavljam da bi roba brze stizala?
    generalno ebay, nebitno da li je .it ili .com je jedna velika kompanija koja radi izuzetno ozbiljno svoj posao. preko ebay-ja sam trgovao do sad 2 stvari i sve je stiglo regularno i kako treba. jedna stvar je bila iz Italije a druga iz UK.. iz italije je stiglo za 10 a iz UK za 20tak dana, ali sve u svemu uredno skroz.
    sto se tice ostalih sajtova, samo sam trgovao prvi put kad sam koristio karticu, cisto da vidim jel sve funkcionise kako treba, vrijednost cirka 10$ sa sve posiljkom, i to je stiglo. tako da opusti se i trguj s andjelima.
    reci kakva te roba zanima pa cemo ti dat spisak adekvatnih sajtova sa kojih je ok trgovat
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  15. #15
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nesta View Post
    Mene u vezi ove teme zanima nesto drugo. Nikad nisam narucio neku stvar preko neta - recimo knjigu, neki tehnicki uredjaj, odjevni predmet i slicno. Zanima me iskustvo nekog koji je to radio preko neta - koliko vremena treba da prodje dok roba dodje, dali ima problema sa nasom carinom i slicne stvari.

    Da, i mene to interesuje, jer, naruchio bih par stvari, samo da smijem sve se bojim da ako dam broj kartice da ce mi 'opuvati' sve sa nje tamo neki haker koji nema nista pametnije da radi. (Znajuci mene to bi se i desilo)

    Smijem li da probam na MSN? ne znam kakva je situacija sa carinom, Mogli bi da raspishemo tender za on-line shopping zamorche za neku skuplju stvar. LOL
    I'd love to stay and chat, but you're a total bitch.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    ''haker'' ti moze pokupit kesh sa kartice jedino ako odes na neki ''neprovjereni'' sajt za kupovinu..koji je taj ''haker'' napravio

  17. #17
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    110
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice View Post
    generalno ebay, nebitno da li je .it ili .com je jedna velika kompanija koja radi izuzetno ozbiljno svoj posao. preko ebay-ja sam trgovao do sad 2 stvari i sve je stiglo regularno i kako treba. jedna stvar je bila iz Italije a druga iz UK.. iz italije je stiglo za 10 a iz UK za 20tak dana, ali sve u svemu uredno skroz.
    sto se tice ostalih sajtova, samo sam trgovao prvi put kad sam koristio karticu, cisto da vidim jel sve funkcionise kako treba, vrijednost cirka 10$ sa sve posiljkom, i to je stiglo. tako da opusti se i trguj s andjelima.
    reci kakva te roba zanima pa cemo ti dat spisak adekvatnih sajtova sa kojih je ok trgovat
    Znaci ipak brze stize sa ebay.It

    Trenutno me interesuje memorija za laptop, vidio sam neke od 1gb na 667mhz sodimm, za male pare, oko 30 eura po komadu (zavisno od marke i malo vise) takve su kod nas od 90-120 eura. Moram li se dogovarati sa prodavcem o worldwide dostavi, i akko biti siguran da ce mi ih on i poslati kad mu uplatim?

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    under your bed
    Posts
    596
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sljiva View Post
    Mogao bi neko inace ko je narucivao , a da mu je roba u CG stizala bez problema.. da ipak napise sa kojeg sajta je narucio robu.......
    ja sam kupovao sam amazon.com i stiglo je posle nedelju dana. kupio sam jednu knjigu (1000 coctails ) cisto da probam da vidim radi li to. sve je bilo ok osim sto je postarina bila skuplja od knjige :/

    e da, kupio sam i privjezak i majicu sa www.eve-online.com

    edit: sa amazona ne salju bilo kakvu elektroniku, samo knjige muziku i filmove. kako sam ja razumio elektroniku ce slati tek kad kod nas dodju pravi distributeri koji ce prihvatati garancije ostalih zemalja....
    nah, pravi muskarci nemaju sig...

  19. #19
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rincewind View Post
    ja sam kupovao sam amazon.com i stiglo je posle nedelju dana. kupio sam jednu knjigu (1000 coctails ) cisto da probam da vidim radi li to. sve je bilo ok osim sto je postarina bila skuplja od knjige :/

    e da, kupio sam i privjezak i majicu sa www.eve-online.com

    edit: sa amazona ne salju bilo kakvu elektroniku, samo knjige muziku i filmove. kako sam ja razumio elektroniku ce slati tek kad kod nas dodju pravi distributeri koji ce prihvatati garancije ostalih zemalja....

    Imamo DHL, ja koliko znam oni preuzimaju takve tipove poshiljki. A kakva je stvar sa carinom, jer chujem da CG ima specijalne zakone kad uvozish CD i DVD materijale?
    I'd love to stay and chat, but you're a total bitch.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maxdata View Post
    Znaci ipak brze stize sa ebay.It

    Trenutno me interesuje memorija za laptop, vidio sam neke od 1gb na 667mhz sodimm, za male pare, oko 30 eura po komadu (zavisno od marke i malo vise) takve su kod nas od 90-120 eura. Moram li se dogovarati sa prodavcem o worldwide dostavi, i akko biti siguran da ce mi ih on i poslati kad mu uplatim?
    prvo, ako kupujes preko ebay, uvijek pogledaj prodavac koliko ima pozitivnih ocjena. ako je na 99% pozitivnih ocjena, trguj slobodno jer je provjeren i nece zaebat.
    dalje, dobro pogledaj koliko ce te kostat worlwide dostava da ne bude da ti ta posiljka bude skuplja od same robe...
    a sto se carine tice, prodavac na samoj posiljci naglasi kolika je vrijednost robe, a cini mi se da nasa carina samo uzima u obzir robu koja je skuplja od 100 eura, tako da ako ste porucili nesto skuplje od te sume, stici ce vam papir iz poste da vam je stigao paket i da ga morate ocarinit i preuzet
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  21. #21
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imamo DHL, ja koliko znam oni preuzimaju takve tipove poshiljki. A kakva je stvar sa carinom, jer chujem da CG ima specijalne zakone kad uvozish CD i DVD materijale?
    Tako je,kad uvozis cd,dvd treba ti dozvola ministarstva.I to da bude ironija veća svejedno jesu li puni ili prazni.Borba protiv piraterije

  22. #22
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze li neko navest sve nase sajtove kod kojih je moguca on-line kupovina? Cini mi se da postoji samo jedan ali sam ga zaboravio...

  23. #23
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by $hone View Post
    Moze li neko navest sve nase sajtove kod kojih je moguca on-line kupovina? Cini mi se da postoji samo jedan ali sam ga zaboravio...
    http://www.prodavnica.cg.yu/

  24. #24
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    110
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice View Post
    prvo, ako kupujes preko ebay, uvijek pogledaj prodavac koliko ima pozitivnih ocjena. ako je na 99% pozitivnih ocjena, trguj slobodno jer je provjeren i nece zaebat.
    dalje, dobro pogledaj koliko ce te kostat worlwide dostava da ne bude da ti ta posiljka bude skuplja od same robe...
    a sto se carine tice, prodavac na samoj posiljci naglasi kolika je vrijednost robe, a cini mi se da nasa carina samo uzima u obzir robu koja je skuplja od 100 eura, tako da ako ste porucili nesto skuplje od te sume, stici ce vam papir iz poste da vam je stigao paket i da ga morate ocarinit i preuzet

    Da li stize obavjestenje iz poste i ako ne treba da se carini? (tj. ako je vrijedons posiljke manje od 100 eura? negdje sam cuo da je minimum 150 eura?)

  25. #25
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    755
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maxdata View Post
    Da li stize obavjestenje iz poste i ako ne treba da se carini? (tj. ako je vrijedons posiljke manje od 100 eura? negdje sam cuo da je minimum 150 eura?)
    To i mene zanima, recimo ako narucim neku majicu ili neki drugi odjevni predmet ili mozda tehnicki a vrjednost ne prelazi 100 eura, koji su ostali moji troskovi?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Online shopping
    By BOLOGMO in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 19-01-07, 13:31
  2. Pick up Line
    By KRECHIMIR in forum Ljubav
    Replies: 2
    Last Post: 08-11-06, 20:25
  3. Replies: 13
    Last Post: 25-08-06, 18:32
  4. Vasa Ladacki on line
    By Dr_ica in forum Sve i svašta
    Replies: 11
    Last Post: 04-08-06, 05:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •