Page 25 of 25 FirstFirst ... 152122232425
Results 601 to 617 of 617

Thread: Bolesti pasa.

Nedaj boze da je neki veći problem sa tim kostima sto je jeo mislim da bi se pojavila krv nedje ili povracki ili stolici..
    Ali opet možemo samo pisat bez veze, ako se ne promijeni stanje povedi ga kod Popovića u Bar

Tacno.. evo vidjecemo jos nocas pa ako ne bude stolice sjutra cu ga povesti nedje.. hvala puno na odgovorima

Sta bi sa psom? Nemojte im davati kosti, jedino raskuvane...jedino sto se sa njima moze dobiti je slomljen zub ili katastrofa sa crijevima

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

Moj odkad je štenac jede kosti, goveđe, svinjske itd. I to samo svježe, kuvano jedino ako ima više toga pa da se ne usmrdi skuvam mu i supu onda jede. A jede i pileće noge i glave, sve ujedno. Evo ga ka puce, osma godina.
    Ubi me ovaj bolji život!

a i moj je jeo sve do sad.. evo 5 godina i nece vise ni jednu sigurno.. bar ne da mu mi damo.. jer se namucio greote 6 dana tek je sad krenuo normalno da vrsi nuzdu.. i dosta ljudi mi je reklo da im ne treba uopste davat jer nikad ne znas kad ce se potrefit da mu to napravi problema dosta..

Jes da su sve bajke i bukvari imali psa i kosku kao lajtmotiv ali bas ih je opasno davati psima. Nikakve koristi pas od njih nema. Sad ce neki reci da su kosti pune kalcijuma i da su zbog toga dobre ali kako rece veterinarka: sta ce mu kalcijum, nije u laktaciji

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

Psi po prirodi nisu lovci nego strvinari, kost mu odgovara. E sad, ne baš svaka. Ona hrskavica koju zdrobi i pojede mu valja više nego nekakve granula, srž iz kosti je izuzetno hranljiva. Ali suva kost koja je ispečena, isto kao da mu daš parče drveta. I termički obrađena kost je opasnija od sirove, oštrije su joj ivice itd. Svinjske kosti od prasadi iz uvoza takođe ne valjaju, potencijalni nosioci opasnih virusa.
    Ubi me ovaj bolji život!

Quote Originally Posted by ice-Ventura View Post
    Pozdrav ljudi, ako moze pomoc.. pas mi je jeo kosti i ima zatvor sad, povratio je sinoc jednom.. danas ne moze nikud, veterinar mu je dao neko ulje i nesto i kaze ako ne bude vrsio nuzdu do sjutra da ga dovedem opet.. ima li neko kakav savjet? I njuskica mu se osusila u medjuvremenu :/
    Vjerovatno parafinsko ulje, jako dobra stvar kod zatvora i uopste problema sa stolicom.
    Mislim da je veterinar suvise olako shvatio taj problem, trebalo je psa da pokrije antibioticima, vjerovatno je doslo do smetnji s varenjem, zastoja u crijevima i td, sve je dobro proslo jer je moglo debelo da se iskomplikuje.

Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Psi po prirodi nisu lovci nego strvinari, kost mu odgovara. E sad, ne baš svaka. Ona hrskavica koju zdrobi i pojede mu valja više nego nekakve granula, srž iz kosti je izuzetno hranljiva. Ali suva kost koja je ispečena, isto kao da mu daš parče drveta. I termički obrađena kost je opasnija od sirove, oštrije su joj ivice itd. Svinjske kosti od prasadi iz uvoza takođe ne valjaju, potencijalni nosioci opasnih virusa.
    Osim ovoga nemam sta da dodam.
    Velika kost im se moze dati samo kao igracka, a moze se prepoloviti nekom sjekiricom i istresti srz iz nje, psi to obozavaju.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

Moj je kosti dobio proslog ljeta i nikad vise. Baba mu je dala kosti da se zanima i ja kad sam ustao sav hodnik od povraćke i krvi, srecom nije bilo nista ozbiljnije ali od tada kost nikad vise dobit nece

I stvarno obratite paznju na porcije hrane koje dajete psima, na to da nisu aktivni sat prije i posle jela, da im se ne daje previse vode odma posle setnje, da se ne igra sa njima odma posle setnje, da ne skacu previse jer se mojoj akiti skoro uvrnuo zeludac i jedva smo je spasili... Za manje od 24h su odradjene dvije operacije - prva izgleda nije bila uradjena kako treba...
    Last edited by LUKA!; 21-08-18 at 03:11.
    But if you never try, you'll never know..

Kakve vi to pse imate ljudi .
    Ubi me ovaj bolji život!

Ja samo kazem preventive radi.. Ne bih volio da ni pas, a ni gazda moraju prolazit kroz to kao sto smo mi morali...

Ma u redu, nego meni potpuno nenormalno da se pas udavi sa koskom. Ovaj moj jede kuvane kosti, juneće, svinjske, pileće nogice i ne znam što sve. Nikad da mu zapne a kamoli što drugo. Svi psi koje smo imali su tako hranjeni. Ako ostane od ručka kuvanih idu njemu inače uglavnom žive jede. Ili se psi naviknu na granule itd pa poslije ne umiju ni da sažvaću to, što li je.
    Ubi me ovaj bolji život!

Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ma u redu, nego meni potpuno nenormalno da se pas udavi sa koskom. Ovaj moj jede kuvane kosti, juneće, svinjske, pileće nogice i ne znam što sve. Nikad da mu zapne a kamoli što drugo. Svi psi koje smo imali su tako hranjeni. Ako ostane od ručka kuvanih idu njemu inače uglavnom žive jede. Ili se psi naviknu na granule itd pa poslije ne umiju ni da sažvaću to, što li je.
    Moji ako ne pojedu kosti kao da nisu jeli, od pilećih do svih ostalih

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Imam dvije akita i jedna od njih moze kamenje da sazvace dok druga je probirljivija a samim tim i osjetljivija...

Je li ko vodio psa u drzavnu veterinarsku na Ibricveninu?
    Poveo sam mog malog mješanca jutros na pregled, jer od sinoc nece da jede, pokunjen je i ne mrda. Insce je jako veseo i jede koliko god mu se da, i odmah sam znao da nesto nije u redu.
    Veterinar ga je pogledao, dao mu penicilin i rekao da ga pratimo, pa ako bude lose, da ga dovedemo ponovo. Nikakav test, nista nije uradio, vec mu napamet dao antibiotik i poslao ga kuci. Naplatio je 16 eura, naravno, nije mi dao nikakav racun niti priznanicu, samo uzeo pare na ruke.
    Pas nije bio bolje, pa sam ga odmah veceras poveo u drugu ambulantu, K9, gdje su mu odmah i prvo uradili testiranje na parvovirozu, i test je bio pozitivan. Dali su mu infuziju i razne inekcije, i nastavljam lijecenje kod njih.
    Jako mi je krivo sto mi je ovaj lik uzeo tako pare, i poslao ga kuci “da ga pratim”, a koliko shvatih veterinara iz K9, odlicno je sto sam odmah uocio promjene i odmah reagovao, pa ima vece sanse da prezivi.

Koja je to ambulanta dobra u Bar? Je li Canis ili Popovic?

Quote Originally Posted by B-qL View Post
    Je li ko vodio psa u drzavnu veterinarsku na Ibricveninu?
    Jeste da je post davno napisan ali nije na odmet da odgovorim za slucaj da nekome zatreba informacija.
    Drzavnu veterinarsku zaobilazite, njihovi veterinari su sramota za struku.
    Naplatice vam skoro kao privatne vet. ordinacije a posao nece odraditi kako treba.
    Sterilizacije i ostale hirurske intervencije su im skoro pa duplo jeftinije ali nema trika da bih zivotinju osudila na njihov noz.
    Prepisati napamet antibiotike psu koji nije testiran je greska koju jedan doktor veterinarske medicine ne smije da napravi, u ovom slucaju su antibiotici samo odmogli jer parvo razara digestivni sistem a pencilin ubija i to malo korisnih bakterija koje su od velikog znacaja.
    Takodje ne izdaju racune, u to sam se licno uvjerila.
    Kod njih se kao i u sve nase drzavne ustanove upada preko veze, tako da je sve jasno.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

Page 25 of 25 FirstFirst ... 152122232425

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)