Page 25 of 29 FirstFirst ... 15212223242526272829 LastLast
Results 601 to 625 of 718

Thread: Bolesti pasa.

  1. #601
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Nedaj boze da je neki veći problem sa tim kostima sto je jeo mislim da bi se pojavila krv nedje ili povracki ili stolici..
    Ali opet možemo samo pisat bez veze, ako se ne promijeni stanje povedi ga kod Popovića u Bar

  2. #602
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Tacno.. evo vidjecemo jos nocas pa ako ne bude stolice sjutra cu ga povesti nedje.. hvala puno na odgovorima

  3. #603
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Sta bi sa psom? Nemojte im davati kosti, jedino raskuvane...jedino sto se sa njima moze dobiti je slomljen zub ili katastrofa sa crijevima

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  4. #604
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Moj odkad je štenac jede kosti, goveđe, svinjske itd. I to samo svježe, kuvano jedino ako ima više toga pa da se ne usmrdi skuvam mu i supu onda jede. A jede i pileće noge i glave, sve ujedno. Evo ga ka puce, osma godina.

  5. #605
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    a i moj je jeo sve do sad.. evo 5 godina i nece vise ni jednu sigurno.. bar ne da mu mi damo.. jer se namucio greote 6 dana tek je sad krenuo normalno da vrsi nuzdu.. i dosta ljudi mi je reklo da im ne treba uopste davat jer nikad ne znas kad ce se potrefit da mu to napravi problema dosta..

  6. #606
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Jes da su sve bajke i bukvari imali psa i kosku kao lajtmotiv ali bas ih je opasno davati psima. Nikakve koristi pas od njih nema. Sad ce neki reci da su kosti pune kalcijuma i da su zbog toga dobre ali kako rece veterinarka: sta ce mu kalcijum, nije u laktaciji

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  7. #607
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Psi po prirodi nisu lovci nego strvinari, kost mu odgovara. E sad, ne baš svaka. Ona hrskavica koju zdrobi i pojede mu valja više nego nekakve granula, srž iz kosti je izuzetno hranljiva. Ali suva kost koja je ispečena, isto kao da mu daš parče drveta. I termički obrađena kost je opasnija od sirove, oštrije su joj ivice itd. Svinjske kosti od prasadi iz uvoza takođe ne valjaju, potencijalni nosioci opasnih virusa.

  8. #608
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ice-Ventura View Post
    Pozdrav ljudi, ako moze pomoc.. pas mi je jeo kosti i ima zatvor sad, povratio je sinoc jednom.. danas ne moze nikud, veterinar mu je dao neko ulje i nesto i kaze ako ne bude vrsio nuzdu do sjutra da ga dovedem opet.. ima li neko kakav savjet? I njuskica mu se osusila u medjuvremenu :/
    Vjerovatno parafinsko ulje, jako dobra stvar kod zatvora i uopste problema sa stolicom.
    Mislim da je veterinar suvise olako shvatio taj problem, trebalo je psa da pokrije antibioticima, vjerovatno je doslo do smetnji s varenjem, zastoja u crijevima i td, sve je dobro proslo jer je moglo debelo da se iskomplikuje.

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Psi po prirodi nisu lovci nego strvinari, kost mu odgovara. E sad, ne baš svaka. Ona hrskavica koju zdrobi i pojede mu valja više nego nekakve granula, srž iz kosti je izuzetno hranljiva. Ali suva kost koja je ispečena, isto kao da mu daš parče drveta. I termički obrađena kost je opasnija od sirove, oštrije su joj ivice itd. Svinjske kosti od prasadi iz uvoza takođe ne valjaju, potencijalni nosioci opasnih virusa.
    Osim ovoga nemam sta da dodam.
    Velika kost im se moze dati samo kao igracka, a moze se prepoloviti nekom sjekiricom i istresti srz iz nje, psi to obozavaju.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  9. #609
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,036
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Moj je kosti dobio proslog ljeta i nikad vise. Baba mu je dala kosti da se zanima i ja kad sam ustao sav hodnik od povraćke i krvi, srecom nije bilo nista ozbiljnije ali od tada kost nikad vise dobit nece


    I stvarno obratite paznju na porcije hrane koje dajete psima, na to da nisu aktivni sat prije i posle jela, da im se ne daje previse vode odma posle setnje, da se ne igra sa njima odma posle setnje, da ne skacu previse jer se mojoj akiti skoro uvrnuo zeludac i jedva smo je spasili... Za manje od 24h su odradjene dvije operacije - prva izgleda nije bila uradjena kako treba...
    Last edited by LUKA!; 21-08-18 at 04:11.
    But if you never try, you'll never know..

  10. #610
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Kakve vi to pse imate ljudi .

  11. #611
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,036
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Ja samo kazem preventive radi.. Ne bih volio da ni pas, a ni gazda moraju prolazit kroz to kao sto smo mi morali...
    But if you never try, you'll never know..

  12. #612
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Ma u redu, nego meni potpuno nenormalno da se pas udavi sa koskom. Ovaj moj jede kuvane kosti, juneće, svinjske, pileće nogice i ne znam što sve. Nikad da mu zapne a kamoli što drugo. Svi psi koje smo imali su tako hranjeni. Ako ostane od ručka kuvanih idu njemu inače uglavnom žive jede. Ili se psi naviknu na granule itd pa poslije ne umiju ni da sažvaću to, što li je.

  13. #613
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Ma u redu, nego meni potpuno nenormalno da se pas udavi sa koskom. Ovaj moj jede kuvane kosti, juneće, svinjske, pileće nogice i ne znam što sve. Nikad da mu zapne a kamoli što drugo. Svi psi koje smo imali su tako hranjeni. Ako ostane od ručka kuvanih idu njemu inače uglavnom žive jede. Ili se psi naviknu na granule itd pa poslije ne umiju ni da sažvaću to, što li je.
    Moji ako ne pojedu kosti kao da nisu jeli, od pilećih do svih ostalih

    Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #614
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,036
    Thanks Thanks Given 
    454
    Thanks Thanks Received 
    204
    Thanked in
    133 Posts

    Default

    Imam dvije akita i jedna od njih moze kamenje da sazvace dok druga je probirljivija a samim tim i osjetljivija...
    But if you never try, you'll never know..

  15. #615
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Je li ko vodio psa u drzavnu veterinarsku na Ibricveninu?
    Poveo sam mog malog mješanca jutros na pregled, jer od sinoc nece da jede, pokunjen je i ne mrda. Insce je jako veseo i jede koliko god mu se da, i odmah sam znao da nesto nije u redu.
    Veterinar ga je pogledao, dao mu penicilin i rekao da ga pratimo, pa ako bude lose, da ga dovedemo ponovo. Nikakav test, nista nije uradio, vec mu napamet dao antibiotik i poslao ga kuci. Naplatio je 16 eura, naravno, nije mi dao nikakav racun niti priznanicu, samo uzeo pare na ruke.
    Pas nije bio bolje, pa sam ga odmah veceras poveo u drugu ambulantu, K9, gdje su mu odmah i prvo uradili testiranje na parvovirozu, i test je bio pozitivan. Dali su mu infuziju i razne inekcije, i nastavljam lijecenje kod njih.
    Jako mi je krivo sto mi je ovaj lik uzeo tako pare, i poslao ga kuci “da ga pratim”, a koliko shvatih veterinara iz K9, odlicno je sto sam odmah uocio promjene i odmah reagovao, pa ima vece sanse da prezivi.

  16. #616
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Koja je to ambulanta dobra u Bar? Je li Canis ili Popovic?

  17. #617
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Zabjelo
    Posts
    718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by B-qL View Post
    Je li ko vodio psa u drzavnu veterinarsku na Ibricveninu?
    Jeste da je post davno napisan ali nije na odmet da odgovorim za slucaj da nekome zatreba informacija.
    Drzavnu veterinarsku zaobilazite, njihovi veterinari su sramota za struku.
    Naplatice vam skoro kao privatne vet. ordinacije a posao nece odraditi kako treba.
    Sterilizacije i ostale hirurske intervencije su im skoro pa duplo jeftinije ali nema trika da bih zivotinju osudila na njihov noz.
    Prepisati napamet antibiotike psu koji nije testiran je greska koju jedan doktor veterinarske medicine ne smije da napravi, u ovom slucaju su antibiotici samo odmogli jer parvo razara digestivni sistem a pencilin ubija i to malo korisnih bakterija koje su od velikog znacaja.
    Takodje ne izdaju racune, u to sam se licno uvjerila.
    Kod njih se kao i u sve nase drzavne ustanove upada preko veze, tako da je sve jasno.
    I'm the hero of the story, don't need to be saved.

  18. #618
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Ima li ko iskustva sa Lajšmaniom imam jednog džukca kojem pokušavam nekako pomoći, ne mogu da ga uhvatim više i ne pokušavam, mnogo loše izgleda e sad da li ima problem sa Lajšmaniom, Anaplasmom ili mozda Lajmskom bolesti ja ne znam krenuo sam sa NexGard Spectra prije tri dana, prekjuce sam mu dao Dovicin 100mg(i plan mi je da mu ga dajem još minimum 10dana čak i mjesec dana pa bi mu ubacio i probiotik), juče ga nisam mogao naći kad je kiša nema ga, danas opet Dovicin i dobro se naklopa sa distance još uvijek 2 do 5 metara, inače zapali..

    Ako ima neko neki predlog šta bih još mogao da mu dajem neke vitaminine koji ne bi škodili psu ili tako nešto slično..
    Nemam slika a nemam ni namjeru slikati ga pa ako situacija krene na bolje onda ce biti i slika , sumljam na Lajšmaniju a baš se nadam se da nije, znači ako je neko na žalost imao iskustva sa psom i Lajšmanijom(bez internet iskustva) u nekim kasnijim fazama bolesti neka mi piše na pm ili odje kako god.

  19. #619
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    Moj jedan je bolovao od nje. Prvo je počeo da mršavi, gubi sjaj dlake itd. Nokti porasli preko mjere, džabe sam ih rezao. Došao na trećinu težine. Bolest potvrđena od veterinara, još par mjeseci bio kod mene dok nije uznapredovalo. Onda ga je metak oslobodio muka. Nema tu lijeka, što god ti pričali. Može da se zaliječi donekle al opet se vraće. Ne mučit životinju, daj mu mir ako možeš i gotovo.

  20. #620
    Join Date
    May 2018
    Location
    Pg
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Ako je uznapredovala onda ti nece moci na noge, tesko ce ustajati i kretati se, jer najvise im na kukove podje.. I zlijezde se upale kod zadnjih noga. Najbolje bi ti bilo ako mozes u mont vet da ga povedes, oni ce ti odmah reci jel lasmanija ili ne.. Samo uzmu krv i to je to.. Tesko ces ga izlijeciti, imaju iz italije neke tablete koje je moj drug narucivao za njegovog psa, al su bile oko 350e..

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  21. #621
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Moj jedan je bolovao od nje. Prvo je počeo da mršavi, gubi sjaj dlake itd. Nokti porasli preko mjere, džabe sam ih rezao. Došao na trećinu težine. Bolest potvrđena od veterinara, još par mjeseci bio kod mene dok nije uznapredovalo. Onda ga je metak oslobodio muka. Nema tu lijeka, što god ti pričali. Može da se zaliječi donekle al opet se vraće. Ne mučit životinju, daj mu mir ako možeš i gotovo.
    Reci mi promjene na koži, kao neke rane je li ce češao, istresao, promjene oko oči upale-crvenilo itd..

    Quote Originally Posted by talija083 View Post
    Ako je uznapredovala onda ti nece moci na noge, tesko ce ustajati i kretati se, jer najvise im na kukove podje.. I zlijezde se upale kod zadnjih noga. Najbolje bi ti bilo ako mozes u mont vet da ga povedes, oni ce ti odmah reci jel lasmanija ili ne.. Samo uzmu krv i to je to.. Tesko ces ga izlijeciti, imaju iz italije neke tablete koje je moj drug narucivao za njegovog psa, al su bile oko 350e..

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka
    Pas je lutalica, nema nista od hvatanja pokusavao pa nije dolazio po deset dana i ja sam svjestan da će se teško izliječiti ukoliko je bolestan od Lajšmanije i dajem mu Dovicin nadajuci se da nije Lajšmanija..
    Drzi se i ona pod kontrolom ako pas prihvati Alopurinol tablete..
    Moje su mogucnosti da mu dajem antibiotike i ako treba još nešto od tableta da mu uključim, da ga hranim, u nekom narednom periodu da mi dozvoli da ga uhvatim i povedem kod veta, napravim neku organizaciju hvatanja i platim sve troskove veterinara ali ja opet imam problem jer ja nemam dje sa njim..
    Last edited by METZ; 07-03-20 at 18:23.

  22. #622
    Join Date
    May 2018
    Location
    Pg
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Reci mi promjene na koži, kao neke rane je li ce češao, istresao, promjene oko oči upale-crvenilo itd..



    Pas je lutalica, nema nista od hvatanja pokusavao pa nije dolazio po deset dana i ja sam svjestan da će se teško izliječiti ukoliko je bolestan od Lajšmanije i dajem mu Dovicin nadajuci se da nije Lajšmanija..
    Drzi se i ona pod kontrolom ako pas prihvati Alopurinol tablete..
    Moje su mogucnosti da mu dajem antibiotike i ako treba još nešto od tableta da mu uključim, da ga hranim, u nekom narednom periodu da mi dozvoli da ga uhvatim i povedem kod veta, napravim neku organizaciju hvatanja i platim sve troskove veterinara ali ja opet imam problem jer ja nemam dje sa njim..
    Znaju da se pojave kao pecati po kozi, da dlaka opada na pojedinim mjestima, mada to zna da im se pojavi od 100 stvari.. Pokusaj sa antibioticima, al ako je lasmanija,nazalost, samo ce da se namuci.. Interesantno, sto nisam znao, to mi kaze onaj Scekic veterinar, koji operise u mont vet, lasmanija moze da se prenese i na covjeka u slucaju da komarac isti ujede psa zarazenog lasmanijom i covjeka posle toga..

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  23. #623
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    Ne znam, vidjecemo sta ce biti..

    Inače Lajšmaniju ne prenose komarci nego nevidi.

  24. #624
    Join Date
    May 2018
    Location
    Pg
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    U pravu si, nego ja to sve zovem komarcima..

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  25. #625
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    171
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Ja imam psa kojeg sam 2018 spasio od Lajšmanije u zadnji čas...sa 50kg je bio spao na 28kg. Simptomi su bili...jeo je kao provaljen a mrsao, otvorene rane po tijelu, oci upale...jad živi. U MontVet su mu dijagnostifikovali Lajš. Jedva sam iz Italije nabavio Milteforan jer sam morao naci tamo veterinara da mi napise recept a to je bas tesko organizovati... i za njega mi je trebalo nesto malo manje od 100ml jer se daje 1ml po kg tezine... 28 dana uzastopno. Pored toga se daje Alopurinol ujutro i uvece i Enap jedna dnevno (dvije godine) i sve sam mu to uredno davao...nakon Milteforana je odmah bio bolji, rane zarastose, popravi se...novi pas. Onda sam kao sto rekoh naredne 2 god svaki dan: ujutro 4 Alopurinola i jedan Enap a uvece 4 alopurinila. Nedje u jun prosle godine smo mu uradili zadnje nalaze i pas je bio skroz ok, svi parametri top. Prije 20 dana je opet poceo da mrsa...uradismo nalaze...Lajš se vratio sve mora iz početka.

    Ne znam sto da vam kazem...Lajšmanija je prezajabana i gotovo da nemate psa nego bolesnika oko kojega se mora raditi svaki dan. Prenose je nevidi a mozda i buve, obicni komarci...istrazivanja ima raznih. Prenosi se sa majke na stenad. Ljudi je mogu dobiti ali teze...u opasnosti su ljudi sa slabim imunitetom.

    Ako imate psa sa njom obavezna je zastita od komaraca i buva...ja mu stavljam Foresto, za ova 2 ljeta smo bas okruzeni komarcima u dvoristu i evo nas zdravi. Bio je slucaj u Frutak da je dobila djevojcica ali oni nijesu ni imali psa...tako da znajte da stw svi u opasnosti ako vam komsija ima psa sa lajsom

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  26. The Following User Says Thank You to mistery For This Useful Post:


Page 25 of 29 FirstFirst ... 15212223242526272829 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorijat pasa
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 59
    Last Post: 22-06-07, 16:32
  2. Okupljanje pasa
    By Siljeeee in forum Kućni ljubimci
    Replies: 3
    Last Post: 31-05-06, 13:40
  3. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 17:44
  4. Kad smo vec kod zajebanih bolesti...
    By Hombre in forum Sve i svašta
    Replies: 38
    Last Post: 05-12-04, 16:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •