Page 17 of 29 FirstFirst ... 713141516171819202127 ... LastLast
Results 401 to 425 of 718

Thread: Bolesti pasa.

  1. #401
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zao mi je .... tako mi je zao... i niko od veterinara da se odazove, strasno... nema se sta pametno reci u ovakvim situacijama...nek pociva u miru. drzi se.

  2. #402
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mom labradoru se pojavila perut i gubitak dlake na njusci, usima i oko ociju. Nalaz krvi je pokazao da ima lasmaniju. S obzirom da je vesela, razigrana i nije izgubila apetit, nadam se da je bolest u pocetnoj fazi. Procitala sam sve o toj bolesti sto sam nasla i jako sam zabrinuta.
    Click image for larger version. 

Name:	luna.jpg 
Views:	171 
Size:	43.9 KB 
ID:	76989
    Last edited by Nacy; 25-01-12 at 19:28.

  3. #403
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Znaš onda sve već. Mislim da prenosiva tako da i to moraš uračunat. Nemoj čekat da se muči. Koliko znam liječenje u inostranstvu košta više hiljada eura i sa znakom pitanja za uspjeh.

  4. #404
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nemoj tako, ako je rana faza pas ima sanse da zivi. nije prenosivo ovako, covjek se moze zaraziti isto samo preko ujeda komarca i nije smrtonosno kao za pse... raspitaj se na beogradskom i zagrebackom veterinarskom fakultetu sto prije, inekcije se mogu nabaviti iz italije i slovenije. nemoj da odustajes od psa.

  5. #405
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    8000 eura je liječenje u Holandiji i to sa šansama za uspjeh ispod 50%. Nisam siguran koliko pomaže to što je u ranoj fazi niti sam čuo za neki slučaj u okolini da je uspješno izliječen. Može probat al što znam, em pati životinja em pati vlasnik.

  6. #406
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nabavila sam ljekove nedavno po najnizoj cijeni u najkracem roku, napredak je uocljiv i zaista se nadam potpunom oporavku. Medjutim, kolicina ljekova koju sam nabavila nije dovoljna, a ne znam kome da se obratim. Ako neko ima ili zna osobu koja bi mi mogla pomoci sa nabavkom neka mi javi. Bila bih i vise nego zahvalna, jer ne zelim da mi Luna ode, a da ja znam da sam mogla da je spasim...

  7. #407
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koji ljekovi su u pitanju i kako si nabavila? rado bih probala da pomognem ako budem mogla, svaka cast sto se trudis i ne odustaj, postoje nacini da se pas spasi narocito ako je rano otkriveno.

  8. #408
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nabavila sam ih od jedne gospodje kojoj je pas uginuo od lasmanije jer je kasno otkrila bolest, ustvari ona mi ih je poklonila. U pitanju su ampule glucanten. Imam injekcije jos za 5, a hvali mi za 10 dana, otprilike jos 20ak ampula posto joj dajemo 8 kubika po injekciji. Ako mozete da ucinite nesto po tom pitanju, bila bih vam veoma zahvalna. Luna se odlicno osjeca, cak se i perut polako mice oko ociju i sa usiju a nalazi bubrega prije 10 dana su joj bili odlicni. Veliki pozdrav!

  9. #409
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moj profesor ih je nabavljao iz italije za svog psa, nazalost i za njega je bilo kasno ali nemoj da te to plasi, ocigledno su tvojoj kujici rano otkrili i sigurno ima dobre sanse da ozdravi. raspitacu se i javljam ti.

  10. #410
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nasla rjesenje! imas pp

  11. #411
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Nabavih stene prosle nedelje i bio je ok nekoliko dana i onda je nedje od nedelje poceo da ima proliv, da bude malaksao, nije ono veseo da trci naokolo i laje... slabo jede, nece ni one granule za stenad. Davali smo mu probiotike, ponesto od lagane hrane, biva mu bolje pomalo nekoliko sati tokom dana, a onda opet samo lezi. Sto mu moze bit? Zvali smo veterinara, veli da mu damo neku hjustovu infuziju. Sto cinit?

  12. #412
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Vodi ga na infuziju. Bolje nego da rizikuješ dehidraciju + primiće tako i antibiotike.
    A usput mu kuvaj oriz i eventualno malo pilećeg bijelog mesa u to udrobi(illi srce juneće bareno)

  13. #413
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kojeg ste to veterinara zvali, kako cete vi stenetu dati infuziju valjda je to njegov posao?
    sto kaze dutcg riza i pilece bijelo meso (bolje ne junece srce ono se teze vari, piletina je ipak bolja za oporavak stomaka). je li stene vakcinisano, cisceno od parazita? vrlo je moguce da je pokupilo neku bolest ako nije ocisceno i vakcinisano, zato pravac veterinar, sto prije.

  14. #414
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Danas, na Bozic, oko 13h mi je umro pas...Za novu godinu mu je bio 3. rodjendan...Razbolio se od proklete epilepsije negdje u maju mjesecu...Imao je povremeno napade jednom mjesecno, u zadnje vrijeme na svakih 25 dana...Par dana ima napade, a ostalim danima je super funkcionisao, kao i svaki normalni pas...Prekjuce je ponovo dobio napad, svi smo ocekivali da ce danas da mu se stabilizuju kao i uvijek do sada...Medjutim, danas na ovaj Sveti dan nije bilo tako...Obicno dobije par napada koji traju nekoliko minuta i onda nekoliko sati nista...a danas kad ga je prvi poklopio nije ga pustalo dok nije izdahnuo...Sat vremena se mucio, oko 40-tak napada, jedan za drugim...a inace do sada je imao po 11-12 napada maksimum za par dana...Veterinari za hitne slucajeve se nisu javljali na telefon, tako da nista nismo mogli da uradimo osim da budemo uz njega dok mu srce nije stalo...Zvao se Kan...
    auuu tako mi je zao.i moj je od epilepsije uzdahnuo.pa sam posle toliko trazila po net-u i vidjela da veterinari(ne ovi kod nas),u inostranstvo imaju neke tablete protiv epilepsije sto mora pas svaki dan uzimati i zivi do 10-12god.ima i neka inekcija da mu se ubrizga u toku napada da se oporavi.naravno kod nas to nema.imala sam poludjeti kad mi je drug uginuo.pih.

  15. #415
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako se kaze "lasmanija" na engleski ili francuski?googlam nemogu nista o tome naci.

  16. #416
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    Vodi ga na infuziju. Bolje nego da rizikuješ dehidraciju + primiće tako i antibiotike.
    A usput mu kuvaj oriz i eventualno malo pilećeg bijelog mesa u to udrobi(illi srce juneće bareno)
    Quote Originally Posted by Gruna_Stramen View Post
    kojeg ste to veterinara zvali, kako cete vi stenetu dati infuziju valjda je to njegov posao?
    sto kaze dutcg riza i pilece bijelo meso (bolje ne junece srce ono se teze vari, piletina je ipak bolja za oporavak stomaka). je li stene vakcinisano, cisceno od parazita? vrlo je moguce da je pokupilo neku bolest ako nije ocisceno i vakcinisano, zato pravac veterinar, sto prije.
    Poveli smo ga u Montvet oko 5 i dali su mu infuziju neke inekcije. Kazu da je dehidrirao i da je neuhranjen. Ovo mi nije jasno nikako, jer smo mu na silu davali da jede i pije tokom nekoliko zadnjih dana kad je odbijao hranu. Vakcinisan je, a mislim da nije ciscen od parazita. Kazu da nije dobro, da ga dovedemo ujutru opet na novu infuziju. Probali smo da mu damo da jede nesto, ali odbija, nece nista. Utoplili smo ga ovdje, lezi, da'ko prodje ovu noc...

  17. #417
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    547
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Last edited by nirre; 08-03-12 at 21:37.

  18. #418
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hvala Nirre.

  19. #419
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nacy View Post
    Nabavila sam ljekove nedavno po najnizoj cijeni u najkracem roku, napredak je uocljiv i zaista se nadam potpunom oporavku. Medjutim, kolicina ljekova koju sam nabavila nije dovoljna, a ne znam kome da se obratim. Ako neko ima ili zna osobu koja bi mi mogla pomoci sa nabavkom neka mi javi. Bila bih i vise nego zahvalna, jer ne zelim da mi Luna ode, a da ja znam da sam mogla da je spasim...
    nazalost procitah da se to nemoze izlijeciti ali da moze pas dosta da zivi sa nekim tretmanima.na neki strani forum neko napisao da mu je veto prepisao glucantime 1 put nedeljno i tablete " Allopurinol " svaki dan.

  20. #420
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Poveli smo ga u Montvet oko 5 i dali su mu infuziju neke inekcije. Kazu da je dehidrirao i da je neuhranjen. Ovo mi nije jasno nikako, jer smo mu na silu davali da jede i pije tokom nekoliko zadnjih dana kad je odbijao hranu. Vakcinisan je, a mislim da nije ciscen od parazita. Kazu da nije dobro, da ga dovedemo ujutru opet na novu infuziju. Probali smo da mu damo da jede nesto, ali odbija, nece nista. Utoplili smo ga ovdje, lezi, da'ko prodje ovu noc...
    Igrom slucaja danas sam bio u montvet i vidjeh ga kakav mali secer,nadam se da ce mu bit bolje.

  21. #421
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eh...a koliko je staro stene? pa jesu li vam bar rekli sta sumnjaju da je? ne moze stene danima da ne jede a da stanje ne postane ozbiljno, kao sto brzo mogu da se oporave tako jako brzo mogu da oslabe toliko da im zivot bude ugrozen. to sto ste mu davali da pije i jede na silu ne znaci nista ako je imao proliv i/ili povracao... stene se ne smije vakcinisati prije nego se ocisti od parazita, ako je tako uradjeno zahvalite savjesnom odgajivacu...
    vodite ga odmah ujutru opet na infuziju i sigurno ce morati tako par dana kao ne i 2 puta dnevno. i insistirajte da vam veterinar kaze dijagnozu, jer mozda mozete naci koristan savjet po forumima za brzi oporavak steneta, od onih koji su imali isto ili slicno iskustvo. ako je dehidrirao znam d au montvetu imaju i onaj royal caninov prah koji se razmuti i da psima da se brze oporave, ali ne znam da li se to daje i stencima, pitajte ih.

  22. #422
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pitajte odgajivaca je li stene cisceno i vakcinisano i to obavezno recite veterinaru, obavezno

  23. #423
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Igrom slucaja danas sam bio u montvet i vidjeh ga kakav mali secer,nadam se da ce mu bit bolje.
    Evo se oporavlja, bio je na infuziju nekoliko dana, jede neku pastetu sto su mu dali tamo i jos neke granule je poceo danas da gricka. Muka golema u kucu oko pasceta

  24. #424
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gruna_Stramen View Post
    eh...a koliko je staro stene? pa jesu li vam bar rekli sta sumnjaju da je? ne moze stene danima da ne jede a da stanje ne postane ozbiljno, kao sto brzo mogu da se oporave tako jako brzo mogu da oslabe toliko da im zivot bude ugrozen. to sto ste mu davali da pije i jede na silu ne znaci nista ako je imao proliv i/ili povracao... stene se ne smije vakcinisati prije nego se ocisti od parazita, ako je tako uradjeno zahvalite savjesnom odgajivacu...
    vodite ga odmah ujutru opet na infuziju i sigurno ce morati tako par dana kao ne i 2 puta dnevno. i insistirajte da vam veterinar kaze dijagnozu, jer mozda mozete naci koristan savjet po forumima za brzi oporavak steneta, od onih koji su imali isto ili slicno iskustvo. ako je dehidrirao znam d au montvetu imaju i onaj royal caninov prah koji se razmuti i da psima da se brze oporave, ali ne znam da li se to daje i stencima, pitajte ih.
    Uzeli smo mu prah i pastetu, i jos neke granule. Bolje mu je, valjda je neki virus zakacio, nisu nista precizno rekli.

  25. #425
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Ako ćemo pravo,rijetko kad i znaju precizno
    Manje više gataju pa ako ubodu dobro jes.

Page 17 of 29 FirstFirst ... 713141516171819202127 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorijat pasa
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 59
    Last Post: 22-06-07, 15:32
  2. Okupljanje pasa
    By Siljeeee in forum Kućni ljubimci
    Replies: 3
    Last Post: 31-05-06, 12:40
  3. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 16:44
  4. Kad smo vec kod zajebanih bolesti...
    By Hombre in forum Sve i svašta
    Replies: 38
    Last Post: 05-12-04, 15:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •