Page 26 of 29 FirstFirst ... 162223242526272829 LastLast
Results 626 to 650 of 718

Thread: Bolesti pasa.

  1. #626
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    235
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    I moj pas je od lajšmanije liječen na isti način.

    Prije nepune 3 godine je odjednom poceo da odbija hranu i za 5 dana izgubio 5-6kg. Nikakve druge simptome nije imao.

    Iz Italije smo nabavili milteforan, uvažili su mi recept iz Montveta. Nakon tih 28 dana milteforana svako jutro i svako veče mu se daje alopurinol i enalapril a jedno vrijeme je dobijao i cardiopirin.

    Posle prvih nekoliko dana na milteforanu se preporodio i od tada pa do danas nikakvih problema.

    E da... Kad su ustanovili lajšmaniju rekli su da je kasni stadium bolesti i da nema šanse da se izvuče. Vodio sam ga po preporuci i kod Popovića u Bar, on pravi neke koktele koji kao liječe lajšmaniju, ali nije prihvatio da ga liječi. Srećom, terapija koju su mu dali u Montvetu je bila efikasna tako da iz licnog iskustva može se nekako izaći na kraj sa lajšmanijom

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  2. The Following User Says Thank You to SunshineRain For This Useful Post:


  3. #627
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Hvala momci, ništa lijepo ali odličan info iz prve ruke..

    Ja nemam što nastavicu sa antibioticima pa što mu bog da..
    Nadam se da ne mogu naudit nikom pogotovo djeci jer se pas krece kuda se djeca igraju a i imam svoje pse koji su vec u poznim godinama i koji zahtijevaju prilicnu paznju, nadam se da i njima ne mogu naudit nesto i donijet kakvu zarazu u kucu...

  4. #628
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Dok ne pocnu nevidi nema problema, one saml prenose bolest i kad bi njih nekako odbili sve bi bilo ok, ovako stalno strecamo

  5. #629
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Trebam info momci kao sto pisah malo iznad, sad sam vec u problemu evo deset dana se o jadu zabavih sa jednom lutalicom sve sam probao na bolje mrdnudi nismo pas samo je gore i jos gora situcaja sa kompletnim komšilukom..
    Pas definitivno bolestan od lajšmanije, svaki moguci simptom ima u najgorem mogućem obliku

    Trenutna terapija koju mu dajem
    Dovicin
    Alopurinol
    Prilenap zamjena za Enapril
    E 400 vitamin
    B100 Complex vitamina

    Boljitak 0

    Ako imate nekog veterinara koji bi mi spremio neki koktet tableta ili kako to vec ide dok još ponešto jede i mrči da mu to dam i da ga na žalost uspavam da se ne muči više, naravno da bih to platio i ako ima potrebe pokazao slike da se uvjeri u kakvom je pas stanju..

  6. #630
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    Ima li ko iskustva sa Lajšmaniom imam jednog džukca kojem pokušavam nekako pomoći, ne mogu da ga uhvatim više i ne pokušavam, mnogo loše izgleda e sad da li ima problem sa Lajšmaniom, Anaplasmom ili mozda Lajmskom bolesti ja ne znam krenuo sam sa NexGard Spectra prije tri dana, prekjuce sam mu dao Dovicin 100mg(i plan mi je da mu ga dajem još minimum 10dana čak i mjesec dana pa bi mu ubacio i probiotik), juče ga nisam mogao naći kad je kiša nema ga, danas opet Dovicin i dobro se naklopa sa distance još uvijek 2 do 5 metara, inače zapali..

    Ako ima neko neki predlog šta bih još mogao da mu dajem neke vitaminine koji ne bi škodili psu ili tako nešto slično..
    Nemam slika a nemam ni namjeru slikati ga pa ako situacija krene na bolje onda ce biti i slika , sumljam na Lajšmaniju a baš se nadam se da nije, znači ako je neko na žalost imao iskustva sa psom i Lajšmanijom(bez internet iskustva) u nekim kasnijim fazama bolesti neka mi piše na pm ili odje kako god.
    Ne možeš da ustanoviš bez laboratorijske analize da je lajšmanioza. Ima dosta kožnih parazita i bakterijskih infekcija koje izazivaju opadanje dlake i gnojne čireve iz kojih curi zelenkasti gnoj. Moraš nekako da ga uhvatiš i da ga tretiraš sa nekim kortekosteroidom+antibiotik tipa hidrociklin. Ako počne da mu raste dlaka onda je ok.
    Ako si u BD pozovi Blagoja na 069 144 804 da vidiš što će ti reći.
    Last edited by Tivatech; 17-03-20 at 15:40.

  7. #631
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Ne možeš da ustanoviš bez laboratorijske analize da je lajšmanioza. Ima dosta kožnih parazita i bakterijskih infekcija koje izazivaju opadanje dlake i gnojne čireve iz kojih curi zelenkasti gnoj. Moraš nekako da ga uhvatiš i da ga tretiraš sa nekim kortekosteroidom+antibiotik tipa hidrociklin. Ako počne da mu raste dlaka onda je ok.
    Ako si u BD pozovi Blagoja na 069 144 804 da vidiš što će ti reći.
    U PG sam ali ga mogu pozvati sa vidim šta misli, inace evo kompletna situacija.



    Sve ovo u donjem teksu ima plus pitanje koliko pas vidi ako više uopste vidi i još groznicu jer se przi po 3 sata na sunce ne znam šta bih ti rekao bez da izgleda kao iz horor filmova i da bih najsrećni bio da više ne dolazi jer bih znao da nije živ i sigurno bi i njemu lakše bilo..A ovo sto radim čisto sumljam da cu ikad više u životu..
    Mene fascinira da psu u takvom stanju rep stoji zapet kao puska i dan danas, neko čudno skakutanje i veselost kao da je najsrećniji pas na svijet dok nije krenuo ovo bas loše stanje možda nekih zadnjih mjesec dana..



    Prvi znakovi bolesti su tromost, apatičnost, gubitak apetita, mršavljenje. Kako se bolest razvija, zahvaća u prvom redu oči i kožu (upala i zamućenje rožnjače oka, upalni čvorići po koži, perutanje, gubitak dlake oko očiju „naočare“, te na vratu i repu, svrbeža nema). Potkožni poplitealni limfni čvorovi su uvijek povećani. Zbog bolnosti i/ili oticanja jednog ili više zglobova dolazi do pojave hromosti, te rasterećenje stražnjih ekstremiteta (podvlačenje zadnjih nogu i prebacivanje težine na prednju stranu trupa). Jedna od najčešćih posljedica je otkazivanje rada bubrega zbog pojave glomerulonefritisa kao posljedice taloženja imunih kompleksa. Od ostalih simptoma mogu se javiti dugački i iskrivljeni nokti te atrofija facijalne i temporalne muskulature. Moguće su sekundarne infekcije mikroorganizmima.

  8. #632
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Druze tebi svaka cast sto radis za tog psa. Bas sam ispratio tvoje postove u zadnje vrijeme i iskren da budem sumnjam da bih ja i dio toga uradio a vjerujem i ogromna vecina. Tu bi najbolje bilo da neko od ovih drustava dodje, uhvati ga i pregleda prije svega zbog ostalih pasa nego je situacija sada takva pa ne vjerujem da je iko zainteresovan za tu vrstu akcije.

  9. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  10. #633
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    738
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Moj pas carski pekinezer ima lajsmaniju. Negdje u septembru prosle godine smo ustanovili prilikom testiranja kod dr Popovica u Baru. Pas koji je bio toliko hiperaktivan odjednom je postao nikakav, sto ti kazes, postao je tromav, nenormalno mu je opala bujna dlaka, na glavi je imao masu limfnih cvorova, mislio sam da cu ga izgubiti kroz 10- tak dana, takodje nalazi su mu nikakvi bili.

    U pocetku mi je doktor prepisao kombinaciju lekova Alopurinol, Medazol i jos jedne ne mogu se sjetit tacno ali cu provjerit. To je pio 2 mjeseca , zatim mi je napravio neki koktel koji sam platio 50e takodje jos mjesec, i pas je dozivio nevjerovatne promjene, kao da nikad nije nista bolovao. Vratila mu se dusa jednom rijecju, limfni cvorovi su se povukli, dlaka skroz porasla na svim mjestima, razigran, apetit se vratio, sve bas. Poslije tog koktela mi je rekao da ga samo lijecim na Alopurinol od 100 mg jedna tableta izjutra i jedna navece. I tako radim skoro 3 mjeseca.

    Tako da ti toplo preporucujem Popovica u Baru. To je ipak bolest za koju nema lijeka, ali kroz neke terapije, tretmane i ishranu mozes psu koliko toliko da produzis zivot i ucinis mu ga lagodnijim.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  11. The Following User Says Thank You to cola2 For This Useful Post:


  12. #634
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    E moja kokoškica je jutros normalno skakutala (pošto ona ne umije da hoda samo skakuće i trči) i odjednom je počela da skiči i da jauče da se zali....zove me tata veli kuče ti nije dobro ne može na noge...te ja zovi veterinara pošt e primila vakcinu prije dva tri dana, veli mora da je pčela ujela dajte joj analginn...tata joj dao ali neće ona da ga pojede te se ja spremih, što ću, iako je kretanje ograničeno, tj trebalo bi da budemo u izolaciji ja morah poći do moje bleskice, ali ona je kad sam došla već bila bolje, nije jaukala i dala sam joj analgin kroz špric....ovo je posle analgina pazi je kako joj se prispalo ali je trčala i bila vesela svađala se sa mnom ka da joj nije ništa, đubre malo

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
    Last edited by zvoncica; 18-03-20 at 17:40.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  14. #635
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cola2 View Post
    Moj pas carski pekinezer ima lajsmaniju. Negdje u septembru prosle godine smo ustanovili prilikom testiranja kod dr Popovica u Baru. Pas koji je bio toliko hiperaktivan odjednom je postao nikakav, sto ti kazes, postao je tromav, nenormalno mu je opala bujna dlaka, na glavi je imao masu limfnih cvorova, mislio sam da cu ga izgubiti kroz 10- tak dana, takodje nalazi su mu nikakvi bili.

    U pocetku mi je doktor prepisao kombinaciju lekova Alopurinol, Medazol i jos jedne ne mogu se sjetit tacno ali cu provjerit. To je pio 2 mjeseca , zatim mi je napravio neki koktel koji sam platio 50e takodje jos mjesec, i pas je dozivio nevjerovatne promjene, kao da nikad nije nista bolovao. Vratila mu se dusa jednom rijecju, limfni cvorovi su se povukli, dlaka skroz porasla na svim mjestima, razigran, apetit se vratio, sve bas. Poslije tog koktela mi je rekao da ga samo lijecim na Alopurinol od 100 mg jedna tableta izjutra i jedna navece. I tako radim skoro 3 mjeseca.

    Tako da ti toplo preporucujem Popovica u Baru. To je ipak bolest za koju nema lijeka, ali kroz neke terapije, tretmane i ishranu mozes psu koliko toliko da produzis zivot i ucinis mu ga lagodnijim.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
    Je li tvoj pas u kući?

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  15. #636
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    738
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Nije, živi u kućici u popločanom dvorištu.

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  16. #637
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    E ne znam sta da ti kazem...mislio sam da je u kuci dje teorijski nema nevida ukoliko imas komarnike i sl. Pas sa lajshom napolju ti je kolektor parazita koje nevidi a po nekim istrazivanjima mozda i buve raznose u radijusu od nekoliko stotina metara...ko zna oce li kroz neko vrijeme moci i obican komarac da ga nosi. U riziku su svi psi u okruzenju, ljudi sa slabim imunitetom...mi vjerujemo ogrlicima i istrazivanjima koja svako malo donesu nesto novo sto se nije znalo. Npr da se prenosi sa zenke na stenad prije par godina...ne znam, dosta sam se razocarao u lijecenje lajsha...ovaj moj je imao najgori scenariom vratio mu se posle 2 godine. Evo ova sadasnja situacija najplasticnije objasnjava to...niko ne stavlja pse sa parazitom u karantin i trt, vazda u naselju ima jedan pas koji vjerno cuva parazita za dalje šerovanje

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  17. #638
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Ovaj moj Lunjo je danas malo bolji izgleda ga čisti alupurinol ali opet ne znam koliko je pametno to što radim, svakako ću u narednih nedelju dana pokušat donijet razumnu odluku..

  18. #639
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Alopurinol mu neko vrijeme čuva organe od invazivne bolesti posebno bubrege...on nema veze sa lajšom...jedini poznati stavljaci pod kontrolu lajsha su milteforan i glucantime

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  19. #640
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Nije baš pitanje na mjestu, ali će ga odje najprije vidjeti, da li nekonzna dje u Pg mogu kupiti Scalibor ogrlicu ?

  20. #641
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    A trenutno je pitanje dal ih ima. Ja sam jedva prije mjesec našao za mog psa, samo male bile ostale i to po par komada u neke ambulante. Uzmi telefon pa redom zovi.

  21. #642
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,029
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    nama advantix radi posao godinama.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  22. #643
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Ja za moje koristim Foresto Bayer...bas je dobra

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  23. #644
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Ja uzimam Advantix za pse +25kg i dijelim ga na 5 pasa, 4 mala psa i imam jednog lunja bolesnog u komšiluk što ga pazim..
    To je faca nevidjena evo mu je dnevna terapija(još je jedna tableta bila do prije dva dana) a veseo kao da je čitav svijet njegov


  24. #645
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pas mi je vec nekoliko puta imao napade, povracanje i gubljenje ravnoteze(zadnje noge mu tresu).
    Da li je neko imao isti ili slicni slucaj?
    Ako mi neko moze pomoci kod kojeg veterinara da ga povedem, jer vec nekoliko puta se to desilo i idemo kod istog, svaki put kaze nije mu nista.

  25. #646
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Što znam ja kad trebam nešto idem kod Popovica u Bar, ne znam vadite li kakve nalaze ili ti samo veterinar kaze da je sve u redu..
    Samo možemo da lupamo odje bez nalaza krvi, mokraće, fizičkog pregleda itd..
    Koje je rase pas !

  26. #647
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Angelll View Post
    Pas mi je vec nekoliko puta imao napade, povracanje i gubljenje ravnoteze(zadnje noge mu tresu).
    Da li je neko imao isti ili slicni slucaj?
    Ako mi neko moze pomoci kod kojeg veterinara da ga povedem, jer vec nekoliko puta se to desilo i idemo kod istog, svaki put kaze nije mu nista.
    Može biti epilepsija (moj pas je ima, nije strašno, samo ga u tim trenucima još više mazi i pričaj s njim), a može biti da je od vrućine.
    Mom se juče ponovio napad poslije 2,3 mjeseca, oba puta je bilo jako vruće.
    Nije mogao da ustane, niti da pije, ni jede. Jezik isplažen i glava u desnu stranu, zadnje šape ukočene. Znojne žlijezde, postojeu šapicama, ali ipak, to nije dovoljno da bi se rashladili.
    Uzela sam frotirski peškir i dobro ga skvasila, pa mu prvo stavila isti oko vrata nekih 10-ak minuta, onda sam opet skvasila peskir i duzinom cijelog tijela ga prekrila.
    Dođe sebi poslije 15 minuta. Ustade, doduše nestabilno, ali je večerao, mahao repom, razdragan, njuškica vlažna.
    Moj pas je star (13 će u novembru), ali vrućine ove godine baš teško podnosi. Jutros smo ga crijevom istusirali - polako. Evo ga merači na terasi.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  27. #648
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    @Krkna vidi preventivno neki slobodno jači komplex B vitamina da mu daješ i ako u slučaju tvog psa nije alarmantna situacija kada napadi nisu učestali ja sam mog psa spasio a preporuka mi je bila da sačekam i da krenemo sa leponexom..

    Napadi su krenuli jednom u pola godine, onda na tri mjeseca pa na dva mjeseca, onda svakih deset dana i onda svaki dan po više puta...

    Ili Leponex da pas živi skoro kao biljka ili nešto da probam šta god.

    Znači udarničke doze B vitamina ne može se predozirat pas ako mu je sve u redu sa bubrezima samo popiški višak..

    Kako sam krenuo sa komplex B vitaminima tako su se napadi počeli biti redji i redji dok nisu poptuno prestali posle 7-8 mjeseci i onda nisam prestao da mu ih dajem još sigurno nekih godinu ipo svaku, svaku noć(doza kao za mene od sto kila) i evo nekih tri ipo godine smo bez i jednog napada i lagano ulazimo u dvanaestu godinu

    edit, edit :

    IHA, NAJBITNIJE NEKA KETO DIJETA ŠTO SAM MU JE JA ODREDIO (meso i povrće mali je pas pa nam to nije bio problem skuva mu se jednom za pet dana) SVO VRIJEME DOK SAM MU DAVAO B VITAMINE..
    Last edited by METZ; 29-07-20 at 14:17.

  28. The Following User Says Thank You to METZ For This Useful Post:


  29. #649
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mjesanac snaucera i pinca.
    Vadili smo krv i sve je bilo u redu sa nalazima, drugi put je primao neke inekcije, i nekoliko mjeseci nije imao napade.
    Ako neko zna nekog dobrog veterinara, jer kod ovih ovdje je uvijek ista prica.

  30. #650
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    738
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Angelll View Post
    Mjesanac snaucera i pinca.
    Vadili smo krv i sve je bilo u redu sa nalazima, drugi put je primao neke inekcije, i nekoliko mjeseci nije imao napade.
    Ako neko zna nekog dobrog veterinara, jer kod ovih ovdje je uvijek ista prica.
    Popović u Bar. Samo kod njih...

Page 26 of 29 FirstFirst ... 162223242526272829 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorijat pasa
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 59
    Last Post: 22-06-07, 15:32
  2. Okupljanje pasa
    By Siljeeee in forum Kućni ljubimci
    Replies: 3
    Last Post: 31-05-06, 12:40
  3. ZIVOT SVETOG VASILIJA OSTROSKOG CUDOTVORCA-SLAVA MU I MILOS
    By srpskagoracrnagora in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 16:44
  4. Kad smo vec kod zajebanih bolesti...
    By Hombre in forum Sve i svašta
    Replies: 38
    Last Post: 05-12-04, 15:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •