Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 42

Thread: Guitar Hero

  1. #1
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking Guitar Hero

    Ljudi, istina je! Kupio sam akusticnu gitaru, i poceo da ucim da sviram (po drugi put, prvi je bio vise nego ocajan ).

    Nadam se da cu ovaj put imat vise srece, iako sam skroz NEtalentovan, i nemam ni trunke sluha Moj cilj je da makar mehanicki naucim par pjesmica koje bih s vremena na vrijeme svirao cisto da bi moga rec da I JA znam ponesto (dakle vrlo skroman)

    Ako ima forumasa muzicara, ne bilo zgorega da mi daju par savjeta... Prsti lijeve ruke me vec manje bole, i za koji dan necu osjecat nista pri dodiru Razumio sam da je to poenta...

    Vasa iskustva sa ovim legendarnim instrumentom...?
    Last edited by Interpol; 02-05-07 at 17:22.
    I am the one who locks.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svako ce ti reci da prvo pocnes polako, brzina se razvija vremenom, i nikako drugacije. Ja bih ti prvo preporucio da vezbas skale, jer ces tako najlakse da razvijes koordinaciju (barem je meni to bio najlaksi nacin). Naravno da znas gde se koji ton na gitari nalazi Jos jedna stvar koja je meni pomogla, a mnogo je jednostava je konstrukcija akorda. Ne znam da li bih ja mogao to detaljnije da ti objasnim, ali ako znas nekog iskusnijeg gitaristu sa kojim mozes da sednes pa da ti on to objasni to bi bilo vrh.

    Ne znam sta jos da ti kazem, znaci nigde ti se ne zuri, imaj samo to na umu.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ja rekoh trazis igricu za Sony


    Srecno !!!
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Sve je na mjestu Johnny što si rekao,ali radi se o čovjeku koji nema niti sluha niti znanja o sviranju gitare.Tako da to što si rekao važi samo za onoga koji zna kako se svira i šta je uopšte skala na gitari.
    Bubaj napamet,**** ga.Sluh se ne stiče,to ili imaš ili nemaš.A talenat je isto urođena stvar,iako je više stvar vježbe nego talenta.

    ništa stari,samo napamet bubaj,i sigurno ćeš naučiti

  5. #5
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    gluposti, tehničko znanje sviranja gitare se stiče vježbom (pritom mislim na savladavanje skala i građenje akorada), dok se sluh/osjećaj za melodiju/ritam stiče slušanjem muzike (i vježbom) (pritom mislim na kombinovanje tonova, akorada i sl.) i nadograđuje se na tehničko znanje. što više tehnički vladaš gitarom, lakše ćeš stvorit ono što si zamislio (mada ne nužno, jer se dobre ideje mogu sprovest u djelo i bez neke posebne tehničke pozadine).
    Last edited by pa$a milet; 03-05-07 at 01:47.

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    857
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Evo ti savjet od samouka sa 8 godina iskustva sviranja na gitari (i 6 godina mukotrpnog ucenja violine u muzickoj skoli), tj. mene :-)

    1) Nauci osnovne hvatove akorada (C, D, E... Am, Dm, itd.)
    2) Neku pjesmu koju si odabrao da sviras po akordima sviraj uz cd, da bi uhvatio ritam
    3) Obrati paznju na stim!!! Ne koristi stimer da bi stimovao gitaru, vec neka ti neko objasni kako se to radi.

    ...ovako ces napredovati najbrze, ukoliko ti je stalo da naucis da sviras gitaru na najjednostavniji, ali opet efikasaan nacin. Kad ovako uvjezbas pjesme, skale, prigusivanje i ostale zavzlame ce doci same od sebe.

    Piece of CAke ;-)
    ...

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Koma[MFHN] View Post
    Sve je na mjestu Johnny što si rekao,ali radi se o čovjeku koji nema niti sluha niti znanja o sviranju gitare.Tako da to što si rekao važi samo za onoga koji zna kako se svira i šta je uopšte skala na gitari.
    Bubaj napamet,**** ga.Sluh se ne stiče,to ili imaš ili nemaš.A talenat je isto urođena stvar,iako je više stvar vježbe nego talenta.

    ništa stari,samo napamet bubaj,i sigurno ćeš naučiti
    Bilo ko moze da nauci sta je skala, treba samo da procita udzbenik iz muzickog. Teorija nije teska, samo to sve treba u praksi odraditi. Zato sam rekao da nigde ne zuri, narocito ako misli da nema ni sluha ni talenta.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Lightbulb

    Dobro sad, mozda sam bio malo previse grub prema sebi... Ne preterujmo

    Za sad me zanima samo tehnicko znanje, dakle rad prstiju: smjena akorAda, ubadanje pragova, barrč,... Rad lijevom rukom. Ako to uspijem da savladam (jer prije par godina nisam, odustah vrlo brzo), mozda probam i nesto vise...
    U medjuvremenu desanka samo mlati po zicama i ceka svoj red za vjezbu

    Skidam tablature, jedan drug mi ih "prevodi", i ucim "matematicke sablone" pjesama: "ovaj solo ti ide na 2 zicu, radis 10 prag, pa 8, pa 4,...." :mrgreen: Ne znam koliko je ispravno, ali je prilicno efikasno.

    Explosions In The Sky su vrlo zahvalni u tom smislu...
    I am the one who locks.

  9. #9
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Preko Morache, Kod Male Pjace, PG City, Crna Goa ॐ
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Dobro sad, mozda sam bio malo previse grub prema sebi... Ne preterujmo

    Za sad me zanima samo tehnicko znanje, dakle rad prstiju: smjena akorAda, ubadanje pragova, barrč,... Rad lijevom rukom. Ako to uspijem da savladam (jer prije par godina nisam, odustah vrlo brzo), mozda probam i nesto vise...
    U medjuvremenu desanka samo mlati po zicama i ceka svoj red za vjezbu

    Skidam tablature, jedan drug mi ih "prevodi", i ucim "matematicke sablone" pjesama: "ovaj solo ti ide na 2 zicu, radis 10 prag, pa 8, pa 4,...." :mrgreen: Ne znam koliko je ispravno, ali je prilicno efikasno.

    Explosions In The Sky su vrlo zahvalni u tom smislu...

    ...a pooshti ti gitaru, i dowati se te knjige...
    ...nismo te rad' gitare tamo poslali...
    ...a kad dodjesh imaces par cassova... :hardrock:
    * Kraj Cetinja selo malo, Titograd se vazda zvalo...
    :: Quod me nutrit me destruit ::

  10. #10
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by WassA View Post
    ...a pooshti ti gitaru, i dowati se te knjige...
    ...nismo te rad' gitare tamo poslali...
    ...a kad dodjesh imaces par cassova... :hardrock:
    Hehehehehe... budi siguran! Moram i bass probat
    I am the one who locks.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Preko Morache, Kod Male Pjace, PG City, Crna Goa ॐ
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...imamo bass kod koshma babica, koji polako ali sigurno postaje "virtuoz"...
    * Kraj Cetinja selo malo, Titograd se vazda zvalo...
    :: Quod me nutrit me destruit ::

  12. #12
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    In A Wordless Chamber
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kupiš fino u obližnjoj knjižari knjigu Darka Nikčevića, "Škola gitare", mislim da tamo imaš sve što te zanima
    Reality is overrated.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Ljudi, istina je! Kupio sam akusticnu gitaru, i poceo da ucim da sviram (po drugi put, prvi je bio vise nego ocajan ).

    Nadam se da cu ovaj put imat vise srece, iako sam skroz NEtalentovan, i nemam ni trunke sluha Moj cilj je da makar mehanicki naucim par pjesmica koje bih s vremena na vrijeme svirao cisto da bi moga rec da I JA znam ponesto (dakle vrlo skroman)

    Ako ima forumasa muzicara, ne bilo zgorega da mi daju par savjeta... Prsti lijeve ruke me vec manje bole, i za koji dan necu osjecat nista pri dodiru Razumio sam da je to poenta...

    Vasa iskustva sa ovim legendarnim instrumentom...?
    osoba pod nickom innuendo ti je dosta toga rekla, sto se tice pocetka.

    vazno je da savladas tehnicki dio i drzi se tablatura (ako nemas namjeru da se hvalis okolo kako ti skidas 'na sluh', to jeste fino, ali nije za one koji 'oce na brzinu da nauce samo sviranje)

    daj neke tablature koje te zanimaju pa da vidimo... i jesi li naucio hammer on, pull off i slicne zajebancije?

    edit: skale ti nista ne trebaju, samo ces se ubit' od dosade. prste ionako mozes da vjezbas uz neki solo iz pjesme i jos ce ti biti interesantnije.
    Last edited by Cousteau; 03-05-07 at 15:34.
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva-Beograd
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    evo savjet od mene,muku micio 6 godina u muzicku skolu i poslije toga evo ima josh 8 da siram.

    jagotice bole dok malo ne ocvrsnu,ako vjezbas redovno onda nece biti frke.
    prvo i najbitnija stvar,reci sebi da nisi kviter i koliko god trebao da se mucis vrijedi vjeruj,ne odustaj.to je najbitnije,
    pocni akorde prvo ...pa javi kako napreduje za dalje savjete

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva-Beograd
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ta knjiga od nikcevica je vrlo dobra,imao sa priliku da je prelistam na brzinu,ako se ne varam dodje i cd,inace moj je savjet da se drzis nota umjesto tablatura,sporije se uci ali je mnogo bolja stvar

    za sve ostale koji imalo znaju da sviraju

    jedan od najljepsih soloa po meni

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prsti ce da se naviknu vremenom, zacudices se kad ti koza na jagodicama bude kao plastika, e onda ces moc' da przis i solaze ako te zanimaju
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by WOODSTOCK View Post
    moj je savjet da se drzis nota umjesto tablatura,sporije se uci ali je mnogo bolja stvar
    note su bolje ako hoces da se uklopis u svirku sa vise razlicitih instrumenata, jer su tablature samo za gitaru (zamisli tablature za klavir :mrgreen: ), mada se na internetu mogu naci i tablature za bubnjeve.

    ali mislim da to kod naseg klijenta nije namjera.
    Last edited by Cousteau; 03-05-07 at 15:57.
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  18. #18
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    In A Wordless Chamber
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    što se tiče tablatura, pretpostavljam da svi koristite Guitar Pro...
    Reality is overrated.

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jes' al' je sad fora sto su zabranili download onih pjesama cije transkripcije nisu odobrili autori
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kratko i jednostavno a da te ne smara - bar sam ja tako radio:

    1)Za pocetak nauci cetiri akorda G, Am, C, Em i bas tim redom kojim sam ti napisao, glase akordi za Balkan od Azre! I kreni polako da vrtis akorde, za pocetak svaki po jednom udari i jako je vazno da zice trzas iz zgloba a ne iz lakta... to je ruzna navika koje ces se kasnije kao i svake lose navike tesko osloboditi! Kad vec pocnes da kontas da cisto pritiskas akorde pusti datu pjesmu i hvataj ritam polako... i kad uhvatis ritam vjezbaj je do besvjesti dok sam ne skapiras da je to to... cak i ne moras refren, samo pocetak... da ti akordi udju u krv... zajebi skale... i sam si rekao da ti je cilj da naucis za svoju dusu, za to ti treba samo poznavanje akorda i vjezba do smrti... kasnije mozes naci nekog i da ti da odredjene vjezbe za ritam, ali o tom potom... bitno je da poradis na rutini a ona se samo vjezbom moze postici!I sto je najbitnije, to je da stvari radis zaista ispravno, odnosno da ne naucis pogresno neke stvari... isto je ko kad polazes vozacki... ako te u 7-8 osnovne stric, ili neki stariji ortaci nauce pogresno da drzis volan to ti nijedan instruktor ne moze popraviti... jebene lose navike... zato ti mozda ne bi bilo lose da uzmes neki cas od nekog dobrog gitarise, cisto da te uputi u osnovne stvari i onda samo vjezba do smrti! Nema dalje!

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovde ima dosta akorda YU-rocka, koga zanima! Pozdrav

    www.akordi.net

  22. #22
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Obala Lozovache
    Posts
    2,773
    Thanks Thanks Given 
    16
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    @Interpol ,imam i ja 1 akustichnu gitaru,takodje sam operisana od sluha,pa svrati nedje da se utjeshish kad mene chujesh :lolblue:


  23. #23
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cousteau View Post
    osoba pod nickom innuendo ti je dosta toga rekla, sto se tice pocetka.

    vazno je da savladas tehnicki dio i drzi se tablatura (ako nemas namjeru da se hvalis okolo kako ti skidas 'na sluh', to jeste fino, ali nije za one koji 'oce na brzinu da nauce samo sviranje)

    daj neke tablature koje te zanimaju pa da vidimo... i jesi li naucio hammer on, pull off i slicne zajebancije?
    edit: skale ti nista ne trebaju, samo ces se ubit' od dosade. prste ionako mozes da vjezbas uz neki solo iz pjesme i jos ce ti biti interesantnije.
    Uh brate! Uh! Pokusavam, jedan drug me uci, ali jednostavno ne umijem da udarim dovoljno jako zicu za hammer,a pull off sam ostavio za popravni :mrgreen: Sto mi je jako cudno, jer imam bas dugacke prste, i mislio sam da ce mi to bit veliki plus...

    Naravno, tu je i problem pogadjanja akorda: znam osnovne, ali dok ih promijenim, prodje pjesma :mrgreen: Nasa sam neke fine (citaj: jednostavne) tablature dje se svira samo po par nota na jednu, eventualno dvije zice, tako da sam se sad na to skoncentrisa. Zivio post-rock!!!

    P.S: Zahvaljujem svima koji su se javili sa savjetima, nisam se nada... Ipak ima odje postenoga naroda

    @mills: Ako do ljeta ne naucim nista, dolazim da nas ubijem oboje. Gitarama. Sve po glavi.
    Last edited by Interpol; 03-05-07 at 20:03.
    I am the one who locks.

  24. #24
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by WOODSTOCK View Post
    evo savjet od mene,muku micio 6 godina u muzicku skolu i poslije toga evo ima josh 8 da siram.

    jagotice bole dok malo ne ocvrsnu,ako vjezbas redovno onda nece biti frke.
    prvo i najbitnija stvar,reci sebi da nisi kviter i koliko god trebao da se mucis vrijedi vjeruj,ne odustaj.to je najbitnije,
    pocni akorde prvo ...pa javi kako napreduje za dalje savjete
    Znas kako, prestar sam ja sad da pocnem da ucim kako se uci. Tako da note ne dolaze u obzir Ono sto bih ja ustvari htio je jedan od onih instant kurseva dje brzo steknes iluziju da znas ponesto, sve dok se malo vise ne udubis u materiju i shvatis da veze nemas...

    Ovo mi je zelja od 14-te godine, i reka sam sebi da cu kad-tad naucit makar nesto! Za obraz, da se mogu u ogledalo pogledat
    I am the one who locks.

  25. #25
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    In A Wordless Chamber
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cousteau View Post
    jes' al' je sad fora sto su zabranili download onih pjesama cije transkripcije nisu odobrili autori

    to jeste na mysongbook, ali možeš nać' na drugim sajtovima...čini mi se
    Reality is overrated.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Najljubavniji stihovi...
    By rain_wind_storm in forum Ljubav
    Replies: 6153
    Last Post: 19-01-23, 00:25
  2. Lyrics
    By Mungos in forum Muzika
    Replies: 325
    Last Post: 18-11-15, 23:55
  3. Replies: 60
    Last Post: 27-07-06, 01:38
  4. Niksic Guitar Festival
    By mamadvadjecaka in forum Muzika
    Replies: 3
    Last Post: 09-07-06, 13:47
  5. Ibanez Guitar!
    By Flajer in forum Muzika
    Replies: 4
    Last Post: 05-05-05, 05:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •