Page 51 of 933 FirstFirst ... 4147484950515253545561101151551 ... LastLast
Results 1,251 to 1,275 of 23322

Thread: FUDBAL - vijesti , zanimljivosti iz svijeta fudbala!!!

  1. #1251
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crvena Zvezda - Fc Luzern 3:1

    Strijelci:
    C. Zvezda: Georgijev 17. min, Milijas 33. min i BURZANOVIC 62. min
    Fc Luzern: Lushtenberger 27. min

    Ovo sam cisto radi Burza postavio
    They used to call me tricky_kid, I lived the life they wish they did, I lived the life don't own a car, now they call me SUPERSTAR

  2. #1252
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Del Pjero: Zvao me je Mančester

    Centarfor Juventusa Alesandro Del Pjero izjavio je da je tokom prethodnog leta odbio ponudu za prelazak u Mančester Junajted.

    Menadžer "Crvenih đavola" Aleks Ferguson pokušao je da dovede zvezdu torinskog kluba nakon izbacivanja Juventusa u drugu ligu zbog nameštanja utakmica.

    Ipak, Del Pjero je odlučio da ostane u klubu za koji je ove sezone odigrao neverovatnu 500. utakmicu u karijeri. On je takođe najbolji strelac Juventusa svih vremena.

    "Sve je istina. Mogao sam da budem Crveni đavo. Predstavnici Mančester Junajteda su me kontaktirali tokom avgusta. U početku sam bio polaskan, ali ni u jednom trenutku nisam razmišljao o odlasku iz Juventusa", rekao je Del Pjero i dodao da posle 13 godina u torinskom klubu tamo želi i da završi karijeru.



    ETO STO JE PRAVI SPORTISTA !!! JUVEEEE!

  3. #1253
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    PJ-BAR
    Posts
    1,691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tricky_kid View Post
    Crvena Zvezda - Fc Luzern 3:1

    Strijelci:
    C. Zvezda: Georgijev 17. min, Milijas 33. min i BURZANOVIC 62. min
    Fc Luzern: Lushtenberger 27. min

    Ovo sam cisto radi Burza postavio
    kolko vidim georgijev je proradio malo ,isaaa izgleda da je dovodjenje burzanovica bio pravi dobitak sledeci mjesec kad budem isao na derbi prvo sto cu uraditi jeste da cu kupiti dres zvezde sa natpisom burzanovic
    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    Del Pjero: Zvao me je Mančester

    Centarfor Juventusa Alesandro Del Pjero izjavio je da je tokom prethodnog leta odbio ponudu za prelazak u Mančester Junajted.

    Menadžer "Crvenih đavola" Aleks Ferguson pokušao je da dovede zvezdu torinskog kluba nakon izbacivanja Juventusa u drugu ligu zbog nameštanja utakmica.

    Ipak, Del Pjero je odlučio da ostane u klubu za koji je ove sezone odigrao neverovatnu 500. utakmicu u karijeri. On je takođe najbolji strelac Juventusa svih vremena.

    "Sve je istina. Mogao sam da budem Crveni đavo. Predstavnici Mančester Junajteda su me kontaktirali tokom avgusta. U početku sam bio polaskan, ali ni u jednom trenutku nisam razmišljao o odlasku iz Juventusa", rekao je Del Pjero i dodao da posle 13 godina u torinskom klubu tamo želi i da završi karijeru.



    ETO STO JE PRAVI SPORTISTA !!! JUVEEEE!
    izvini,ali mislim da je to za del pjera vec negdje postavljeno

  4. #1254
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    PJ-BAR
    Posts
    1,691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Teri se vraća na teren
    AFP

    Kapiten Čelsija Džon Teri potvrdio je da se vratio treninzima punog kapaciteta.

    Teri je odsutan sa terena još od 13. decembra i u međuvremenu je bio podvrgnut operaciji leđa.

    Engleski internacionalac smatra da je dodatna povreda lista usporila njegov povratak na teren.

    Teri je priznao da ga je povreda zadržala duže nego što je očekivao i da je oduševljen što se vratio treninzima.

    "Potrebno mi je više snage u listu da bih mogao potpuno da se vratim, ali počeo sam sa punim treninzima", rekao je Teri.

    "Uspeo sam da povratim deo snage. Treba još da se oporavim i to traje duže nego što sam očekivao. Ipak sam oduševljen što sam opet na terenu sa momcima".

    Teri će sada da posveti pažnju povratku Čelsija u borbu za titulu, posle poraza od Liverpula.

    Kapiten 'Plavaca' priznao je da ga pobeda Arsenala nad Mančester Junajtedom ohrabrila, pošto se tim Ser Aleksa Fergusona ipak nije odlepio na 9 bodova razlike.

    "Razočaran sam što smo izgubili na Enfildu, očigledno, i sada moramo da se konsolidujemo ali na nekin način to se već dogodilo", dodao je Teri.

    "Kada je Mančester Junajted postigao gol mislio sam da je utakmica završena. Ipak, čestitke Arsenalu pošto su nam dali novu šansu da izvršimo pritisak na Junajted".

  5. #1255
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Slusao sam Mijatovica sad i veli kako ce ROnaldo ova 2 dana prec u Milan.Zvancina ponuda je stigla i iznosi 6 miliona eura, tako da je Real voljan da se odrekne Ronalda.Inace juce je Ronaldo odradio i zadnji trening i pozdravio se sa svojim drugovima( vidjelo se da je bio srecan sto napusta Real).
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  6. #1256
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,718
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    Slusao sam Mijatovica sad i veli kako ce ROnaldo ova 2 dana prec u Milan.Zvancina ponuda je stigla i iznosi 6 miliona eura, tako da je Real voljan da se odrekne Ronalda.Inace juce je Ronaldo odradio i zadnji trening i pozdravio se sa svojim drugovima( vidjelo se da je bio srecan sto napusta Real).
    A i Real je ja mislim srecan sto se oslobadja usluga onog prasenceta koje misli da moze na staru slavu da igra 20 godina. Posto ni Kapelo nije uspio da ga dovede u red, zelim puno srece Ancelotiju i Milanu
    They used to call me tricky_kid, I lived the life they wish they did, I lived the life don't own a car, now they call me SUPERSTAR

  7. #1257
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    UNITED GO AFTER 'NEW PELE'?

    Who? - Jean Carlos Chera
    Where is he? - Associacao Desportiva Atletica
    Who is he linked with? - Man United

    An eleven year old Brazilian lad has been branded the new Pele and is already attracting the talent-hungry scouts of Europe. Jean Carlos Chera, known as Anderson, was first spotted playing with youngsters three or four years older than him, and even has his own website. A video clip on the site shows left-footed Juan who currently plays for the youth teams of Associacao Desportiva Atletica, in the southern Brazilian state of Parana, beating three players with a tantalising run and taunting the opposition with Ronaldo-style stepovers. According to Champions - the official magazine of the UEFA Champions League - Juan, nicknamed Maradona in his home town of Sinop, has been filmed during training and videos have been sent to Sir Alex Ferguson and several Portuguese clubs including FC Porto. Team President Adilson Batista Prado said: "Seven or eight European clubs have already contacted us to know more about Jean. They want to know what he is all about, and I tell them he's a phenomenon, probably the best player to come out of Brazil."
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  8. #1258
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,314
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by B-A-N-E View Post
    UNITED GO AFTER 'NEW PELE'?

    Who? - Jean Carlos Chera
    Where is he? - Associacao Desportiva Atletica
    Who is he linked with? - Man United

    An eleven year old Brazilian lad has been branded the new Pele and is already attracting the talent-hungry scouts of Europe. Jean Carlos Chera, known as Anderson, was first spotted playing with youngsters three or four years older than him, and even has his own website. A video clip on the site shows left-footed Juan who currently plays for the youth teams of Associacao Desportiva Atletica, in the southern Brazilian state of Parana, beating three players with a tantalising run and taunting the opposition with Ronaldo-style stepovers. According to Champions - the official magazine of the UEFA Champions League - Juan, nicknamed Maradona in his home town of Sinop, has been filmed during training and videos have been sent to Sir Alex Ferguson and several Portuguese clubs including FC Porto. Team President Adilson Batista Prado said: "Seven or eight European clubs have already contacted us to know more about Jean. They want to know what he is all about, and I tell them he's a phenomenon, probably the best player to come out of Brazil."

  9. #1259
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oliveira stize do petka
    Fudbaleri Buducnosti ni juce nijesu docekali svog novog saigraca Pedra Oliveiru, prvog Brazilca na crnogorskoj fudbalskoj sceni. Dolazak devetnaestogosnjeg fudbalera iz Rio de Zeneira bio je najavljen na startu priprema. Zbog problema sa vadjenjem pasosa, sada vec bivsi vezista brazilskog nizeligasa Bonsucesa, najvjerovatnije ce kasniti tacno nedjelju dana.
    - Oliveira nije imao pasos i zato nije mogao krenuti za Crnu Goru kada je bilo planirano. Njegov menadzer Milos Stojanovic nam je potvrdio da je Brazilac sinoc dobio putne isprave i da ce danas krenuti ka Evropi. Prema nekim racunicama, Oliveira bi u Beogradu trebalo da bude za 24, ili najvise 28 sati, sto znaci da bi ga u Podgorici mogli sacekati u petak - objasnio je razloge kasnjenja Brazilca direktor Buducnosti Zarko Vukcevic.
    Oliveira ce, inace, biti i posljednje pojacanje “plavo-bijelih” u tekucem prelaznom roku. Nakon odlaska Miodraga Bozovica iz Buducnosti u Grbalj, jesenji sampion je, naime, odustao od angazovanja dva prvotimca prvoligasa iz Radanovica Dragana Boskovica i Luke Pejovica.

    E ljudi chitaste li u Vijestima prije neki dan za pojachanje F.K. Dechica ... Onaj Amerikanac kojem se ispunio san... :yipiiii: :lolblue: :lolblue:
    ...The grass was greener, the light was brighter, the taste was sweeter, the nights of wonder...

  10. #1260
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    hn<->pg
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by majonez View Post
    E ljudi chitaste li u Vijestima prije neki dan za pojachanje F.K. Dechica ... Onaj Amerikanac kojem se ispunio san... :yipiiii: :lolblue: :lolblue:
    a bio je lik na probu u Lazio,pa nije prosao i onda se vratio u Ameriku i evo ga sad u Decic...kaze da mu je oduvijek bio san da zaigra za neki evropski klub...pa dje nadje Decic...kako to smijesno zvuci...bas se usrecio :lolblue:
    Ne kupujte kasete japanske grupe TDK.
    Nista se ne cuje.

  11. #1261
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VincentLaMarca View Post
    a bio je lik na probu u Lazio,pa nije prosao i onda se vratio u Ameriku i evo ga sad u Decic...kaze da mu je oduvijek bio san da zaigra za neki evropski klub...pa dje nadje Decic...kako to smijesno zvuci...bas se usrecio :lolblue:
    To,to...

    Zamisli prelaz iz Lazia u Dechic...
    Samo me zanima ko su skauti koji su nashli njega i owaga Brazilca shto je(treba) da dodje u Buducnost...I da,waljda nekog crnca shto je doshao u Jedinstwo...
    ...The grass was greener, the light was brighter, the taste was sweeter, the nights of wonder...

  12. #1262
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    TO TO TO ! postajemo prawa ewropska liga.. sa mnogo kwalitetnih internacionalaca...



    a okle druzhe..
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  13. #1263
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blok 5
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by popokatepetl View Post
    ovaj mali je stvarno fenomen barem na ovome klipu isprda se sa ovim kukavcima!!!
    AAAAHH KAKO ME SVI GLEEEEDAJUUUUU!!!

  14. #1264
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    In A Wordless Chamber
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čak su i ovi iz Koma očekivali neka 4 Afrikanca da dođu u ovom prelaznom roku
    Reality is overrated.

  15. #1265
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    wild west
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tricky_kid View Post
    A i Real je ja mislim srecan sto se oslobadja usluga onog prasenceta koje misli da moze na staru slavu da igra 20 godina. Posto ni Kapelo nije uspio da ga dovede u red, zelim puno srece Ancelotiju i Milanu
    :lolblue:

  16. #1266
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    koji je to bio na probu u Lacio?
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  17. #1267
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    koji je to bio na probu u Lacio?
    Owaj Amerikanac shto je doshao u Dechic... :hardrock:
    ...The grass was greener, the light was brighter, the taste was sweeter, the nights of wonder...

  18. #1268
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    ima li taj mrco ime?
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  19. #1269
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    PJ-BAR
    Posts
    1,691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pripreme bez Ilića, Kežmana...
    Selektor reprezentacije Srbije Havijer Klemente saopštio je spisak od 22 fudbalera koji će tokom februara odraditi trodnevne pripreme u Kovilovu.
    Na spisku nema do sada standardnih reprezentativaca Saše Ilića i Danijela Ljuboje.

    Sekretar reprezentacije Aleksandar Bošković rekao je na konferenciji za novinare da se Klemente ipak nije odrekao usluga Ilića i Ljuboje za buduće duele.

    Klemente je odlučio da se sa reprezentacijom od 5. do 7. februara pripremaju i "vezisti" Dejan Milovanović i Stefan Babović čiji je jedini nastup u dresu nacionalnog tima bio decembra na nezvaničnoj utakmici protiv selekcije Baskije.

    Poziv nije dobio ni Mateja Kežman, iako su mediji proteklih dana spekulisali da će se napadač turskog Fenerbahčea vratiti u ekipu za koju je poslednji put igrao na prošlogodišnjem Svetskom prvenstvu u Nemačkoj, tada pod imenom Srbija i Crna Gora.

    Reprezentacija Srbije će 2007. godine igrati samo takmičarske utakmice - deset u kvalifikacijama za Evropsko prenstvo 2008. godine.

    Fudbaleri Srbije su na drugom mestu tabele Grupe A sa 10 osvojenih bodova u četiri utakmice. Rivali "orlova" u Grupi A su selekcije Poljske, Portugala, Finske, Belgije, Jermenije, Azerbejdžana i Kazahstana.

    Prvi naredni izazov Srbija će imati 24. marta kada će gostovati Kazahstanu. Četiri dana kasnije u Beograd će doputovati ekipa Portugala.

    Stručni štab je odlučio da reprezentacije ne igra prijateljske utakmice pošto su ponude stigle iz Južne Amerike i Australije, koje su predaleko.

    Reprezentacija Srbije je prijateljsku utakmicu mogla da u Francuskoj igra i sa selekcijom Obale Slonovače, ali je i ta ponuda odbijena.

    Sastav reprezentacije Srbije za trodnevne pripreme u Kovilovu:

    Golmani: Vladimir Stojković (Nant), Vlada Avramov (Trevizo).

    Odbrambeni fudbaleri: Marjan Marković (Dinamo Kijev), Nemanja Vidić (Mančester junajted), Mladen Krstajić (Šalke), Ivica Dragutinović (Sevilja), Duško Tošić (Sošo), Branislav Ivanović (Lokomotiva Moskva), Milan Stepanov (Trabzonspor).

    Fudbaleri sredine terena: Igor Duljaj (Šahtjor), Nenad Kovačević (Lans), Dejan Stanković (Inter), Ivan Ergić (Bazel), Aleksandar Trišović, Dejan Milovanović (Crvena zvezda), Boško Janković (Majorka), Ognjen Koroman (Portsmut), Stefan Babović (OFK Beograd), Miloš Krasić (CSKA Moskva).

    Napadači: Nikola Žigić (Rasing Santander), Marko Pantelić (Herta), Danko Lazović (Viteze).
    UEFA: Spursi bez borbe u 1/8 finala
    Ekipa Totenhema prvi je učesnik osmine finala kupa UEFA.

    Disciplinska komsija evrospke kuće fudbala odlučila je da će londonski klub bez borbe iz 1/16 finala u narednu fazu takmičenja, zbog diskvalifikacije Fajenorda.

    Podsetimo, roterdamski klub drastično je kažnjen zbog divljanja svojih navijača u Francuskoj tokom utakmice u grupi Lige kupa UEFA izmedju Nansija i Fajenorda.

    Totenhem će se za mesto u četvrtfinalu Kupa boriti sa boljim iz dvomeča italijanske Parme i portugalske Brage.
    Valverde u Espanjolu do 2009.
    Ernesto Valverde ostaće i dalje trener fudbalera Espanjola, pošto je u četvrtak produžio ugovor sa tim španskim klubom do 2009. godine.

    Valverde je Espanjol preuzeo maja prošle godine.

    Espanjol je trenutno na 10. mestu španske Primere, a prošao je i grupnu fazu takmičenja u Kupu UEFA u kome će mu sledeći protivnik biti italijanski Livorno.

    Valverde, koji je od 1986. do 1988. godine i igrao za Espanjol, ranije je predvodio i Atletik iz Bilbaa.
    Zvezda odbila i Porto za Purovića
    Čelni ljudi FK Crvena zvezda odbili su novu ponudu za napadača Milana purovića. Kako prenose beogradski mediji, crveno-beli su posle Selte koja je ponudila 2,5 miliona evra, odbili i najnoviju ponudu nekadašnjeg prvaka Evrope Portoa koji je za visokog centarfora Crvene zvezde spreman da izdvoji 3 miliona evra.

    U medjuvremenu pošto je kombinacija u kojoj je Ailton trebalo da predje u Meksiko (gde mu živi porodica) otpala, trener Duško Bajević imaće "neokrnjen" napadački red u nastavku sezone.

  20. #1270
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    In A Wordless Chamber
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    ima li taj mrco ime?

    Roseli.
    Mogli ste da naglasite da je bio na probi kad je imao 17 godina, a da sad ima 30
    Reality is overrated.

  21. #1271
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    wild west
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    danas sam ga gledao kako trenira tj.. druzili se malo snjim preko druga .. dobar je igrach, brz, sitan, dobro se gradi, umije da primi loptu, mislim da ce biti atrakcija za nasu ligu ako bude ostao .. stvarno su u tuzima trenutno uzasni uslovi za trening!

  22. #1272
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Ronaldo se ukrcao u avion i krenuo za Milano.Nocas ce biti na stadionu da gleda svoje nove drugove(Milan-Roma).Ugovor ce potpisati kad prodje medicinske testove. Jeste srecni milanisti???
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  23. #1273
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    692
    Thanks Thanks Given 
    49
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    nemaju sto da budu srecni nece im puno pomoc..mada nema njima pomoci svedno
    No Signature

  24. #1274
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    PJ-BAR
    Posts
    1,691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Inter i zvanično pod istragom
    Trenutno vodeći klub Serije A Inter iz Milana dobio je poziv da pred disciplinskom komisijom Fudbalskog saveza Italije odgovara na optužbe da je falsifikovao dokumenta prilikom transfera golmana Simone Brunelija.

    Bruneli je u Inter došao 2003. godine iz gradskog rivala Milana, ali nije uspeo da se izbori za mesto u timu, pa je od tada na pozajmicama u nižerazrednim klubovima.

    Bruneli je upravu Intera optužio da je falsifikovala njegov potpis na ugovorima.

    Inter bi, ako bude proglašen krivim, mogao da bude kažnjen samo novčano.

    Transfer 23-godišnjeg Brunelija u nezavisnoj istrazi preispituju i milanski tužioci, koji su prošle nedelje saslušali zvaničnike oba kluba. Saslušani su potpredsednik Milana Adrijano Galijani i predsednik Intera Masimo Morati.

    Uprave Milana i Intera su osumnjičene da su "napumpavale" cene
    transfera kako bi prikrile stvarno finansijsko stanje klubova.

    Tužioci su najavili mogućnost da svoja saznanja podele sa Fudbalskim savezom Italije, koji bi onda odlučio o eventualnom pokretanju samostalne istrage.

    Rimski tužioci su prošlog septembra tražili da se zbog sličnih finansijskih manipulacija podignu optužnice protiv predsednika Rome Franka Sensija i nekadašnjeg predsednika Lacija Serdja Kranjotija.

    Sensi i Kranjoti su odbacili optužbe.

  25. #1275
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    PJ-BAR
    Posts
    1,691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Terzić za B92:"Rizik se isplatio"
    Na sednici Evropske fudbalske federacije izabran je novi predsednik. Lenarta Johansona je nasledio Francuz Mišel Platini. Očekivalo se da će Šveđanin nastaviti 17 godišnju vladavinu ali je bivši legendarni fudbaler tajnim glasanjem pobedio 27-23. Platini je verovatno dobio podršku manjih Saveza a njegov plan je da smanji dominaciju velikih liga pre svega u Ligi šampiona.

    Interesantno je da je Fudbalski savez Srbije odlučio da glasa za Platinija a predsednik Zvezdan Terzić je od početka govorio da će se glasati za pobednika iako su se i danas, na dan glasanja veće šanse davale Johansonu. Prvi čovek srpskog saveza za B92 odmah posle glasanja u Diseldorfu izjavio je da se prethodnih dana svašta dešavalo:

    " Nije diplomatski pričati za koga ste glasali ili želeli da glasate, medjutim, obzirom na sve što se dešavalo prethodnih dana, moram da kažem da su i mene gledali kroz Sepa Blatera i Mišela Platinija. Velika pažnja data je sastanku u Moskvi, na "Eurosportu" se vrteo predizborni spot Platinija na kome veliki deo zauzima i poseta Beogradu. Zbog svega toga ljudi koji su do sada vodili UEFA su nas dočekali "na nož" Mnogo smo rizikovali, ali i odradili veliki deo posla. Vrata su nam otvorena, ali sada sve zavisi od nas. Naravno, ne treba da očekujemo da će se preko noći promeniti sve stvari...Sada je samo pitanje imamo li kvalitetnih i obrazovanih ljudi koji su spremni da idu nekim novim tokovima koje je UEFA globalno zacrtala".

    UEFA i FIFA pretio je sukob u slučaju pobede Johansona:

    "Sep Blater je otvoreno stao uz Mišela Platinija. Mislim da je dobra stvar za fudbal što je pobedio Platini jer zaista ne znam kako bi funkcionisala ova dva sistema da je pobedio Johanson. Sada će ti konktakti biti bolji i očekujem da će funkcionisati dobro. Iako se prethodna dva - tri dana dešavalo svašta, bilo je i lobiranja i ružnih stvari, dobro je što se sve završilo na dostojanstven način, jer je Platini predložio Johansona za počasnog predsednika" rekao je Terzić za B92.
    Platini novi predsednik UEFA!
    Legendarni francuski fudbaler Mišel Platini novi je predsednik UEFA.

    51-godišnji Platini izabran je za novog prvog čoveka evropskog fudbala na Kongresu UEFA u Nemačkoj, a dobio je 27 glasova, 4 više od Johansona koji je na čelu UEFA bio 17 godina!

    Nekadašnji fudbaler Juventusa i tri puta najbolji igrač evrope, prvi je bivši igrač koji je došao na ovako visoku poziciju u administraciji.

    Platinijeva kampanja zasnivala se na većem učešču "malih" i istočnih zemačja u takmičenjima (smanjenje broja klubova najbogatijih zemalja u LŠ na 3 ):

    "Dobro sam se spremio za predsednički mandat, spreman sam", rekao je Platini u obraćanju članovima kongresa u Diseldorfu.

    Platini je bio je član organizacionog odbora za Svetsko prvenstvo 1998. i blisko je saradjivao za predsednikom FIFA Sepom Blaterom, koji mu je pružio javnu podršku.

    Platini je odmah po izboru predložio kongresu da izaberu Johansona za počasnog predsednika, što je i prihvaćeno.
    Crna Gora primljena u UEFA
    uefa.com

    Republika Crna Gora prihvaćena je kao 53. član Evropske fudbalske unije (UEFA) na kongresu u Diseldorfu. Crne Gora je, po očekivanju, primljena jednoglasno.

    Predsednik Fudbalskog saveza Crne Gore Dejan Savićević bio je oduševljen vestima iz grada sa zapada Nemačke.

    "Mnogo nam znači da se takmičimo na reprezentativno nivou. To će omogućiti našim mladim fudbalerima da dodatno napreduju predstavljajući svoju državu", izjavio je Dejo.

    Nacionalni tim Crne Gore će prvi zvanični meč odigrati 24. marta u Podgorici sa reprezentacijom Mađarske.

Page 51 of 933 FirstFirst ... 4147484950515253545561101151551 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zanimljivosti iz svijeta kulinarstva.
    By adrenaline in forum Gastronomija
    Replies: 12
    Last Post: 26-01-14, 02:28
  2. FB grupa za vijesti iz svijeta nekretnina
    By Cunning_Linguist in forum Ekonomija
    Replies: 0
    Last Post: 30-09-11, 17:24
  3. Održiva Ekonomija: O Stvaranju Svijeta I Svijeta Novca
    By loken in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 21:36
  4. Replies: 2
    Last Post: 25-10-07, 18:51
  5. Kosharka - vijesti , zanimljivosti , transferi .... !!!
    By G R A D in forum Ostali sportovi
    Replies: 30
    Last Post: 03-10-05, 01:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •