Results 1 to 25 of 25

Thread: London

  1. #1
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default London

    Za godisnji odmor ovog ljeta na umu imam dvije opcije, od kojih je jedna London. Molim upucene da mi daju neke neophodne detalje koje obicno zanimaju turiste, kako bih se lakse odlucila izmedju opcija. Jos jedno pitanje: da li je stvarno tako grdno voziti kroz englesku ka' sto neki pricaju?
    Najteza stvar na svijetu je otarasiti se onoga ko nece da ode i zadrzati onoga ko nece da ostane

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    javicu ti za nedjelju dana kakav je London, a vozit necu jer se bojim da bi zalijepio na prvu raskrsnicu..
    nego, koja je druga opcija pa da ti pomognemo koliko mozemo... slatke su to muke
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  3. #3
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Super, jedva cekam detaljan report inace, druga opcija je Luksemburg+Brisel+Amsterdam.
    Najteza stvar na svijetu je otarasiti se onoga ko nece da ode i zadrzati onoga ko nece da ostane

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,588
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Voznja lijevom stranom nije nikakav problem. Zaista. Samo sjedjenje sa druge strane automatski promijeni reflekse.

    A o Londonu ne znam nista :-)
    - Ladan ko taština duša -

  5. #5
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DrEcavO_ZeLenA View Post
    Ne znam kako je voziti,al jos nijesam naucila ulicu da predjem:o

    Ako se odlucis za London,zimsku robu ponesi
    Interesantno, & moj zet, koji je fenomenalan, ali bas FENOMENALAN vozac, koji je svu Evropu vise puta kolima prejurcao uzduz & poprijeko, rekao mi je da mu je kroz London bilo komplikovano & da ide, a kamoli da vozi...
    Najteza stvar na svijetu je otarasiti se onoga ko nece da ode i zadrzati onoga ko nece da ostane

  6. #6
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Voznja lijevom stranom nije nikakav problem. Zaista. Samo sjedjenje sa druge strane automatski promijeni reflekse.

    A o Londonu ne znam nista :-)
    Meni na kruznom toku nije bilo sve jedno.....
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  7. #7
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo da ti ja pomognem posto zivim vec neko vrijeme u londonu (postdiplomske). vidim da odje ogromna vecina nagadjaju, sto me uzasno nervira.
    prva stvar, uopste nije hladno, ali ni najmanje. trebace ti tanka jakna za navece! i ja sam mislio da ce ovamo bit pomet kad sam prvi put trebao da idem, al sam se prevario. uostalom, vidjeces
    drugo, za kola ti ne mogu dat savjet posto koristim tube (tako oni zovu metro) i gradski. znam da su me u pocetku imala 3-4 puta kola zgazit posto sam gledao na suprotnu stranu. pazi, ovamo niko ne postuje od pjesaka saobracajne znake, mozda ti je za nepovjerovat, al je tako. nemoj se opustit previse, da ti se ne desi nesto sto ne bi zeljela
    trece, da u london ostanes i godinu dana uvijek bi imala nesto novo vidjet, tako da procackaj malo na internet sto te zanima i fino se organizuj. za razliku od CG, odje nema cega nema
    pozdrav

  8. #8
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja se moram slozit sa nosuno. nije hladnije nista no kod nas, tako da ti apsolutno ne treba nikakva zimska garderoba.
    za prevoz ti savjetujem tube, kao najjeftiniji i najefikasniji. i naravno, imas sto vidjet, ne brini, nece ti biti dosadno!
    jedini problem sa Londonom je taj sto ti treba mnogo mnogo para da bi bio turista u njemu. osim ako se ne opredijelis za onaj tzv "gledacki" turizam. a to je u Londonu prilicno tesko. a ako odes, pa prosetas kroz oxford street, dje su non-stop rasprodaje, vidjes i sama koliko je tesko odoljeti a da ne kupis neku "sitnicu"!

  9. #9
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    greska. sorry
    Last edited by nosuno; 02-05-07 at 20:14.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smetenjak View Post
    ja se moram slozit sa nosuno. nije hladnije nista no kod nas, tako da ti apsolutno ne treba nikakva zimska garderoba.
    za prevoz ti savjetujem tube, kao najjeftiniji i najefikasniji. i naravno, imas sto vidjet, ne brini, nece ti biti dosadno!
    jedini problem sa Londonom je taj sto ti treba mnogo mnogo para da bi bio turista u njemu. osim ako se ne opredijelis za onaj tzv "gledacki" turizam. a to je u Londonu prilicno tesko. a ako odes, pa prosetas kroz oxford street, dje su non-stop rasprodaje, vidjes i sama koliko je tesko odoljeti a da ne kupis neku "sitnicu"!
    moras bas puno para ponijet sa sobom,sve je skuplje nego bilo dje po evropi. doduse, najvise te kosta smjestaj. ako se sama moras snalazit za hranu, pici u tesco ili sainsburys, em veliki izbor, em cijene kao kod nas

    Quote Originally Posted by DrEcavO_ZeLenA View Post
    Zivim i ja u Lodonu,al dobro vjerovatno je taj tvoj dio topliji
    ili si se uklopio pa ka' oni nosis japanke i majicu kratkih rukava zimi.

    Ja sam previse zimomorna i ne bi bez jakne izasla iz kuce trika nema...

    A sto se drugog dijela posta tice slazem se koliko god da ostane imala bi sta da vidi.
    u pravu si za to. nijesam mogao da vjerujem kako su ljudi sasavi. u sred zime nose kratke rukave...i to masovno. e sad, i dalje tvrdim da nije ni priblizno hladno koliko sam ocekivao i koliko drugi pricaju. mada, eto da te izvucem, vele da je ova zima BAS bila blaga, tako da si mozda i u pravu...MOZDA:wink:

  11. #11
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Heheheh ni pod razno nisam planirala gledacki turizam, slijedim logiku: ako nemas para da se pristojno provedes - $edi doma Dakle, ocu sve da vidim, a shopping me manje zanima, mada u principu tesko odolijevam "sitnicama" Jos jedno pitanje: sto su Tesco & Sainsbury? Marketi? Restorani? Dje se to nalazi?
    Najteza stvar na svijetu je otarasiti se onoga ko nece da ode i zadrzati onoga ko nece da ostane

  12. #12
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milevica View Post
    Heheheh ni pod razno nisam planirala gledacki turizam, slijedim logiku: ako nemas para da se pristojno provedes - $edi doma Dakle, ocu sve da vidim, a shopping me manje zanima, mada u principu tesko odolijevam "sitnicama" Jos jedno pitanje: sto su Tesco & Sainsbury? Marketi? Restorani? Dje se to nalazi?
    supermarketi i imas ih svudje, svaki dio grada

    sve se placa. ulaznice, muzeji. npr, karta za bioskop oko 18 eura!

  13. #13
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DrEcavO_ZeLenA View Post
    To su ti supermarketi.Sve sto ti treba mozes da nadjes tamo,a ima ih na svakom cosku.

    A kad smo kod restorana,cula sam da ima makedonski restoran,rado bi ga posjetila jer sam se uzeljela normalne hrane,pa ako neko zna da mi kaze dje je bila bih izuzetno zahvalna
    ja sam super jeo kod turaka i kurda!

  14. #14
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by smetenjak View Post
    ja sam super jeo kod turaka i kurda!
    ja ih izbjegavam. za sad sve spremam sam. nije bas hrana kao kod kuce (zapravo ni priblizno), ali sto ces...moras se snalazit.
    sto se tice karata za muzeje....ima se popust zestoki za studente(kao i za sve, uostalom)

  15. #15
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam bio u Londonu 7 dana na sajam turizma u Excel centru. Bio sam smjesten u Holiday Inn-u na Kensingtonu, u ulici Cromwell, sto je veeeoma blizu centra. Kako mi je sve bilo placeno, vozio sam se samo cab-om (taksijem) i jeo samo po fensi restoranima (francuske patke, argentinski stekovi i slicno).
    Nisam puno obisao znamenitosti zbog obaveza na sajmu ali zato jesam nocni zivot (night club Stringfellows preporucujem ), Tiger Tiger.

    Ja sam bio u novembru i nije bilo nesto posebno hladno (posto vidim da je debata o tome je li hladno ili nije) i sto je zanimljivo, nije bilo kapi kise, jer govore da na ostrvu stalno pada.

    Englezi su mi cudni i nekako debilni sa onim svojim: mate, scuz me mate i slicna trabunjanja. Skupo jeste!

    Malo jeste nezgodno kad prelazis ulicu, uvijek gledas na suprotnu stranu.

    To sto sam vidio, Picadilly, Oxford street, Buckingham palace, Tower bridge, Parliament, Big Ben, London's eye, Harrods, Regent street, Stringfelows , me sve odusevilo. Grad mi se extra svidio, jos sam ja bio u vrijeme pred Bozic i sve je bilo extra okiceno i sjajno!

    Takodje, u to vrijeme je Tajson prvi put dosao u London poslije incidenta sa L. Luisom poslije cega mu je jedno vrijeme bio zabranjen ulaz u Englesku. pa je i oko toga bilo frke po ulicama. Pa koncert Madonne Confessions on a dancefloor, pa ludilo...

    London definitivno!!!!

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    36
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne bih preporucio voznju kroz London iako ga dobro poznajem. Previse se gubi vremena u voznji, saobracaju parkingu etc.
    Tube (underground) mi je najbolje sredstvo i svugdje se stigne relativno brzo i ekonomicno. Nakon "rush hour" imas popust na karte. Ja obicno ostajem u neki hotel blizu Paddington Station i odatle mi je sve pri ruci.

    Ako ides izvan Londona onda "rent a a car" je dobra opcija, mada su sve relacije isto dobro povezane zeljeznicom.

    Inace London je grad koji zivi 24 sata i ne moze biti dosadno. Sve zavisi sta te zanima i sa kime ides.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Belavista View Post
    Ne bih preporucio voznju kroz London iako ga dobro poznajem. Previse se gubi vremena u voznji, saobracaju parkingu etc.
    Tube (underground) mi je najbolje sredstvo i svugdje se stigne relativno brzo i ekonomicno. Nakon "rush hour" imas popust na karte. Ja obicno ostajem u neki hotel blizu Paddington Station i odatle mi je sve pri ruci.

    Ako ides izvan Londona onda "rent a a car" je dobra opcija, mada su sve relacije isto dobro povezane zeljeznicom.

    Inace London je grad koji zivi 24 sata i ne moze biti dosadno. Sve zavisi sta te zanima i sa kime ides.

    ...al je ujedno i nedavno proglasen najnesigurnijim gradom na svijetu, tako treba pazit da ne budes 'u pogresno vrijeme na pogresnom mjestu'

  18. #18
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto bi bilo pogresno mjesto & pogresno vrijeme? Mislim, svi preporucuju tube, sto stvarno jeste najzgodnije prevozno sredstvo, ali ima li nebezbjednijeg mjesta?
    Najteza stvar na svijetu je otarasiti se onoga ko nece da ode i zadrzati onoga ko nece da ostane

  19. #19
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Pa koncert Madonne Confessions on a dancefloor, pa ludilo...

    London definitivno!!!!
    joj ne pricaj mi vise...:-) /me envious!:-):joint:
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  20. #20
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Titania View Post
    joj ne pricaj mi vise...:-) /me envious!:-):joint:
    Jes' vala batali vise :hammer:
    Najteza stvar na svijetu je otarasiti se onoga ko nece da ode i zadrzati onoga ko nece da ostane

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako dolazish samo na odmor onda je bolje bez auta, koristish tube(underground), kupish nedeljnu kartu za 3 zone - mnogo jeftinije i lakshe nego obichne karte.

    Za smjeshtaj nisi navela imash li nedje privatno ili cesh da trazish hotel..
    Poshto neko pomenu da je odje hladno i da je kisha stalno to su gluposti jer evo vec 10 dana temperatura je oko 20-25 stepeni a ljeto ce da bude pakleno vruce..Ne znam jeli potrebno da nabrajam shta sve treba da vidish..od Grinicha pa Big Ben,London Eye,Hyde Park,Trafalgar Square,Bakingemska palata pa do Oxford street-a (odje ima da se istroshish htjela ne htjela ),Selfridges,Harrods,nocni klub ChinaWhite itd itd..

    Ne znam shto da napishem vishe ovo je u kratke crte, ako imash pitanja izvoli. Pozdrav

    Cheers
    То је тај рад!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Blazoni ti napisa` sve ukratko i prekrasno jasno, da yebe oca bolje nije moga`. Ja se vratih prije 2 dana, bijah tamo turisticki 7 dana i upravo sam uradio sto on rece - uzeo kartu za 3 zone(koje NE mozes sve pregledat za 7 dana jer su ooooogromne) i kosta te oko 28 funti, koliko se sjecam..
    Tube je totalno prost za svatit, imas karte na svakom cosku i besplatne su, pa nadji nekoga da ti na brzinu objasni sto ti je u kojoj zoni i snac ces se i sama cak, ako nemas s kim setkat..
    e da, DJ pomenu` Selfridges... ako si slabog srca, lagana na praznjenje dzepa, ako si kao svaka zena koja ne moze da odoli dobrim cipelicama i jos boljim tasnicama... tamo NE ULAZI jer ces naravno bankrotirat i mozda raspisu potjernicu za tobom zbog minusa na kartici
    sto se ljudi tice, meni su totalno ok bili... ocu da kazem kulturni i spremni da pomognu u svakoj situaciji. vi koji zivite tamo ako imate drugacije iskustvo prastajte, al ovo je moje.
    maaaasa turista, svako 4to celjade prica neengleskim jezikom i namrtvo je sve skupo.
    jbg, ides na nedjelju dana, evo imas ovdje dosta ljudi koji su ti rekli sto da pogledas, ja cu ti jos samo dodat da moras poc do Camden City-ja, ali nedje predvece/uvece, da vidis i to lice Londona... vjeruj mi na rijec to ti je nedje na kraju 2ge zone, ili pocetak 3ce, ispravice me ljudi koji zive u Londonu.
    pozz i srecno na putu
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN/PG
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ah, mrzim vas

    Ja sam bila u decembru 2004, 7 dana poslovno, i pisala sam o tome kako mi je vilica pala kada sam izasla iz tube-a na King's Crossu. Inace sam spavala u Holliday Inn-u bas na Kings Crossu, i regularno smo se nas tri vracale same dome uvece, iako su nam rekli da i nije bas najbezbjedniji kvart.

    Tate modern!!! Halo ljudi!!!! Ok, mozda neko ne voli takvu vrstu umjetnosti, ali meni je ono bio sok za sistem, sreca pa imaju one klupice, pa sam mogla da sjednem da dodjem sebi. Poslovno smo proveli tih 7 dana u Islingtonu, i taj kvrat mi se bas svidio.

    Ostali su rekli ostalo

    Uzivaj!
    Kuca pored mora i barka na Toploj. Koga to zapravo volim u Herceg Novom?

    Smile and the world will smile with you. Frown and frown alone.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    283
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Makica View Post
    Ah, mrzim vas

    Ja sam bila u decembru 2004, 7 dana poslovno, i pisala sam o tome kako mi je vilica pala kada sam izasla iz tube-a na King's Crossu. Inace sam spavala u Holliday Inn-u bas na Kings Crossu, i regularno smo se nas tri vracale same dome uvece, iako su nam rekli da i nije bas najbezbjedniji kvart.

    Tate modern!!! Halo ljudi!!!! Ok, mozda neko ne voli takvu vrstu umjetnosti, ali meni je ono bio sok za sistem, sreca pa imaju one klupice, pa sam mogla da sjednem da dodjem sebi. Poslovno smo proveli tih 7 dana u Islingtonu, i taj kvrat mi se bas svidio.

    Ostali su rekli ostalo

    Uzivaj!
    Ja ti zivim u Islingtonu, mada su daleko najljepsa naselja (i najskuplja) ona u zapadnom dijelu Londona. Tamo vjerovatno nijesi bila posto bi tek sa njima bila odusevljena.
    Kings Cross je nekad bio ozloglasen kvart, al vise nije. I u njega je pocelo mnogo da se ulaze, cak vidim da se grade neki neboderi tamo poslovni. Nice, nice.
    Sto se tice 'ne/sigurnosti' u Londonu, moram rec koju o tome....Citam odje po novina kako je proglasen najnesigurnijim gradom na svijetu, al nesto nijesam vidio nista od toga (kucam u drvo ). Redovno se vracam za vrijeme vikenda bas kasno navece doma, oko 4-5 ujutru, i sve je vise no ok. i to se sluzim busom il pjeske. samo vele da treba u sirokom krugu zaobilazit istocni london. bas mi prica juce jedna francuskinja kako je bila tamo prije neki dan i kako je jedva cekala da pobjeze:mrgreen: pobile se neke bande tamo (njena prica), povadili nozeve i pistolje....
    **** ga

  25. #25
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milevica View Post
    Super, jedva cekam detaljan report inace, druga opcija je Luksemburg+Brisel+Amsterdam.
    ako bi mogla obje opcije super bi bilo. mada znam da je nesto dzabe karta do Amsterdama iz londona.
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ..:Electronica:.. vaši predlozi... ver. 2.0
    By Screaming Lord in forum Muzika
    Replies: 4708
    Last Post: 17-05-24, 19:35
  2. Around the world
    By Undead in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 75
    Last Post: 01-08-06, 00:24
  3. Ceca - London Mix
    By Screaming Lord in forum Muzika
    Replies: 46
    Last Post: 14-06-05, 00:17
  4. London
    By Makica in forum Putovanja
    Replies: 8
    Last Post: 15-12-04, 22:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •