Page 11 of 25 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 251 to 275 of 617

Thread: Pojam Srbin narod je smatrao za vjerski pojam, SRBIN=PRAVOSLAVNI - izvori/dokumenta

  1. #251
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Moram ti rec ka Cetinjanin da lazes ! Nema albanaca na Cetinje do dva tri koji su se fresko doselili tj izbjeglice ,ali zato su Crnogorci 99, 8 % pa ti sad sviraj koko godj oces !!!
    Nigdje nisi naglasio da mislis samo na Cetinje. A inace, samo 90.67% su Crnogorci. Albanaca nema samo dva-tri, vec mnogo vise, i cine 0.23%.

  2. #252
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Pa da Slavic je genije istorijskih nauka. Posto on smatra da Srbi nijesu ni postojali, to znaci nijesu ni robovali! Kako su robovali Turcima kad nijesu ni postojali!!! Jel tako Slavic?

    ha ha ha
    Pa on je govorio o Crnogorcima. Zato njega nista ne razumijem...a ni tebe.

  3. #253
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Nigdje nisi naglasio da mislis samo na Cetinje. A inace, samo 90.67% su Crnogorci. Albanaca nema samo dva-tri, vec mnogo vise, i cine 0.23%.
    Pa o Cetinju ti i zborim jerbo pomenu SV Petra CETINJSKOGA i reknu e je serbalj ,sto nije tacno no bio je Crnogorac sa Cetinja bio i osta ,a serbalja na Cetinje ima 0,4 % ito onije izbjeglica te su se skoro doselili ! No ko to znade bolje od tebe sto se cinina Cetinje odakle to nama sad Cetinjanima da znamo bolje sto se cini u nas od "Zike Snicle from Leskovac " ????
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  4. #254
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Pa o Cetinju ti i zborim jerbo pomenu SV Petra CETINJSKOGA i reknu e je serbalj ,sto nije tacno no bio je Crnogorac sa Cetinja bio i osta ,a serbalja na Cetinje ima 0,4 % ito onije izbjeglica te su se skoro doselili ! No ko to znade bolje od tebe sto se cinina Cetinje odakle to nama sad Cetinjanima da znamo bolje sto se cini u nas od "Zike Snicle from Leskovac " ????
    Pa dobro, to sto je on stolovao uglavnom na Cetinju i ponovo izgradio Cetinjski manastir - nije ni cudo sto ga je pravoslavna crkva proglasila svecem. No inace on nije uopste Cetinjanin, vec Njegus, ako nisi znao.

    Ne lazi, nisam nikad reka da je Petar bio "Serbalj". Niti ih ima uopste na Cetinju toliko, niti ih je ikada bilo. A ako mislis na Srba - opet si pogresio. 4,6% Srba na Cetinju ima. I to uglavnom pripadaju plemenima, ka njihova braca Crnogorci (nikakve izbjeglice).

  5. #255
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Pa dobro, to sto je on stolovao uglavnom na Cetinju i ponovo izgradio Cetinjski manastir - nije ni cudo sto ga je pravoslavna crkva proglasila svecem. No inace on nije uopste Cetinjanin, vec Njegus, ako nisi znao.

    Njegusi su selo doktore ako nijesi zna a selo potpada pod Cetinjskom opstinom (zamisli) ! I Info za tebe Cetinjani su ga prvo proglasili za njina sveca pa onda CPC !

    Ne lazi, nisam nikad reka da je Petar bio "Serbalj". Niti ih ima uopste na Cetinju toliko, niti ih je ikada bilo. A ako mislis na Srba - opet si pogresio. 4,6% Srba na Cetinju ima. I to uglavnom pripadaju plemenima, ka njihova braca Crnogorci (nikakve izbjeglice).
    Serbalji tj. po tvojemu srbi nemaju plemena to je Crnogorski "biz(m)is" ! Dalje nema "po tvojemu" srba nidje ni u okolinu Cetinja ,znaci opet LAZ ! A onizi te su se dovukli skoro ( od ratovanja vaskoga) su izbjeglice iz Bosne Kosova Rvacke i zive oko Cetinja prema Podgorici ,no dobro opet Zika Snicla from Leskovac znade bbolje no Cetinjani ! Aj da mi reknete okle mi je prvi komsija posto ja /mi to neznamo ,dako se nadje neko iz Vojvodine da ne /me nauci hahahahahahhahahahahahhahahahaha !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  6. #256
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Pogresno sam se izrazio. Htio sam reci da tu nema nikakvih naroda, vec jedan isti narod tu zivi tu i tamo, i koji je po lokalitetima dobio manja imena. No kasnije su jedino Srbi i Hrvati, do formiranja vecih naroda i etnogeneze IX stoljeca, "narodi".
    Pogresno si se izrazio?
    Odlično! Znači sad si naučio da su na Balkanu postojali Dukljani, Srbi, Hrvati ...
    Dobro je, napreduješ mic po mic!

  7. #257
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Ha? Ne. kakvih 400 god robovanja?
    Pa zar Srbija nije bila pod vlašću Otomanskog carstva u međuvremenu?

  8. #258
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Па није баш 400 година.Пад деспотовине је био 1459.кад је пало Смедерево а Србија је добила аутономију 1826 .Акерманском конвенцијом :-)

  9. #259
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Sacramento
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ah...evo mene opet na ovoj temi, za koju sam odavno mislio da je zatvorena...
    Ok, Srbalji(valjda misliš na Srbe, pošto ja ovaj novi jezik bez padeža, gramatike, vremena ne razumijem), su "Bili roblje 400 godina"!
    Ja to uopšte ne sporim i to je nažalost, manje-više istina.
    A šta se za to vrijeme dešavalo sa Crnom Gorom? Ukoliko mi odgovoriš da je Crna Gora ostala slobodna zahvaljujući svojim "junačkim mišicama i prkosnom duhu", neću te shvatiti kao ozbiljnog sagovornika.
    Dakle?

  10. #260
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Taman tako mi smatramo vas ,za neozbiljne sagovornike ,a sve jerbo se drzite svetosavskijeh bajki koje samo "VI" priznajete i podrzavate i niko drugi na planetu !
    Crna gora je u ti vakat ratovala protiv turaka zbog toga ne sad ima ses stotina iljada ,jerbo nijesmo sceli darivat nevjeste turcima na punjenje i da ne jasu u nasku zemlju dok vi .............. ????? Dje smo mogli udarili smo kad nijesmo ,bjezali smo u brda tj. cuke Crnogorske pa ponovo udri ,tj. tacka novi red ! Cesovijem jezikom mi zborimo ,imali padeza ili nema to mnim e nije veljeserbaljski problem no nas ,no vi vazda zabijete nos dje mu nije mjesto i nevidite vaske probleme ,mili su vi tudji !
    A te se jezika tice citiram :
    Cinjenica da je crnogorski jezik postao sluzbeni jezik samo znaci da ce drzava da stane iza njegove kodifikacije i ostalih lingvistickih rabota koje treba da ga prate.
    __________________
    Last edited by Zvek_Zivi; 05-11-07 at 10:06.
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  11. #261
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Sacramento
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    **bem ti miša Zveče, ti kako se služiš sa jezikom, kako se god on zvao, čisto sumjam da bi ti pomoglo i da ga nazovu cetinjskim, čisto sumnjam da bi te i oni razumjeli.
    Znači, bili smo slobodni... Onda, budi ljubazan, pa mi odgovori na dva pitanja:
    1. Koji je to grad u Crnoj Gori, u npr. 18-om vijeku bio slobodan?
    2. Koliko su puta u istoriji Osmanlije palile i robile Cetinje?
    Last edited by stanjo; 05-11-07 at 10:31.

  12. #262
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Sacramento
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A to da mi zabijamo nos đe mu nije mjesto...
    1. Ja sam rođen, živim i umrjeću u Crnoj Gori, tako da mi niko ne može oduzeti pravo da diskutujem o svemu što se nje tiče
    2. Molim te još jednom PAŽLJIVO pročitaj naziv teme

  13. #263
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stanjo View Post
    **bem ti miša Zveče, ti kako se služiš sa jezikom, kako se god on zvao, čisto sumjam da bi ti pomoglo i da ga nazovu cetinjskim, čisto sumnjam da bi te i oni razumjeli.
    Znači, bili smo slobodni... Onda, budi ljubazan, pa mi odgovori na dva pitanja:
    1. Koji je to grad u Crnoj Gori, u npr. 18-om vijeku bio slobodan?
    2. Koliko su puta u istoriji Osmanlije palile i robile Cetinje?

    Stanjo koji je to grad dje je turcin nacinio vladu i s e institucije koje idu iz nju ??
    Koko godj da su osmanlije puta dolazile na Cetinje i palile ga nijesu se zadrzavali nesto m(l)ogo elde no :"bjeste noge stize ve guzica" a taktika Cetinjana i ostali Crnogoraca koji su ga branili je bila pustit ih da izduse na bubulje i manastijere pa kad se bidnu vrtali udri vraga ne ostav mu traga ,no sto ti znas o tome a ??? !
    Mape :
    http://www.euratlas.net/AHP/grand/gr1900.htm
    1900 te god.
    http://www.euratlas.net/AHP/grand/gr1800.htm
    1800-te god.
    http://www.euratlas.net/AHP/grand/gr1700.htm
    1700 te god.
    http://www.euratlas.net/AHP/grand/gr1600.htm
    1600te god.
    http://www.euratlas.net/AHP/grand/gr1500.htm
    1500 te god.
    http://www.euratlas.net/AHP/grand/gr1400.htm
    1400 te god
    da idemo dalje do dinosaurusa a ?????
    Ovo mora da je jevrem brica crta ili Milo Dukljanin ???!!!


    ps. oceli me koji serbalj prosvetit malacko da mi opise otprilike dje bjehu onije 6 dzamija na Cetinje i kudj se djedose a ??????
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  14. #264
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Sacramento
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hmm.... Okačio si mi neke linkove, u kojima ja ne vidim nikakvu vezu sa mojim pitanjem... Ljubazno te molim, da mi odgovoriš na prvo pitanje.
    A što se tiče drugog odgovora... Nijesu se zadržavali na Cetinju, jer nijesu imali koristi od toga. Sve što je (u geografskom smislu) u Crnoj Gori vrijedilo, su već držali pod svojom kontrolom. Zašto bi zadržavali nepotrebnu i skupu upravu na Cetinju, kad realno za tim nijesu imali potrebe. Ili ja možda griješim?!

  15. #265
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Sacramento
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I da ti još malo pobliže objasnim, tvoje greške u prethodnom postu:
    Pitaš me: koji je to grad đe je Turčin načinio vladu i institucije?
    Odgovor je NIJEDAN! A znaš li zbog čega? Zato što Turci, u periodu, o kojem ti govoriš, uopšte nijesu ni postojali... Ali, o tome govori jedna sasvim druga nauka-istorija, o kojoj se ponajmanje govori na ovom podforumu.

  16. #266
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Serbalji tj. po tvojemu srbi nemaju plemena to je Crnogorski "biz(m)is" ! Dalje nema "po tvojemu" srba nidje ni u okolinu Cetinja ,znaci opet LAZ ! A onizi te su se dovukli skoro ( od ratovanja vaskoga) su izbjeglice iz Bosne Kosova Rvacke i zive oko Cetinja prema Podgorici ,no dobro opet Zika Snicla from Leskovac znade bbolje no Cetinjani ! Aj da mi reknete okle mi je prvi komsija posto ja /mi to neznamo ,dako se nadje neko iz Vojvodine da ne /me nauci hahahahahahhahahahahahhahahahaha !
    Prekini upotrebljavati "serbalji". To ne postoji i ti si izmislio ( http://www.google.com/search?q=serba...ient=firefox-a ) i vec je pokazano da je Sv. Petar Cetinjski (mislio da je ili kako god drukcije) bio Srbin.

  17. #267
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Stanjo koji je to grad dje je turcin nacinio vladu i s e institucije koje idu iz nju ??
    Koko godj da su osmanlije puta dolazile na Cetinje i palile ga nijesu se zadrzavali nesto m(l)ogo elde no :"bjeste noge stize ve guzica" a taktika Cetinjana i ostali Crnogoraca koji su ga branili je bila pustit ih da izduse na bubulje i manastijere pa kad se bidnu vrtali udri vraga ne ostav mu traga ,no sto ti znas o tome a ??? !
    Mape :
    http://www.euratlas.net/AHP/grand/gr1900.htm
    1900 te god.
    http://www.euratlas.net/AHP/grand/gr1800.htm
    1800-te god.
    http://www.euratlas.net/AHP/grand/gr1700.htm
    1700 te god.
    http://www.euratlas.net/AHP/grand/gr1600.htm
    1600te god.
    http://www.euratlas.net/AHP/grand/gr1500.htm
    1500 te god.
    http://www.euratlas.net/AHP/grand/gr1400.htm
    1400 te god
    da idemo dalje do dinosaurusa a ?????
    Ovo mora da je jevrem brica crta ili Milo Dukljanin ???!!!


    ps. oceli me koji serbalj prosvetit malacko da mi opise otprilike dje bjehu onije 6 dzamija na Cetinje i kudj se djedose a ??????
    Sta hoces da kazes?

  18. #268
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Па није баш 400 година.Пад деспотовине је био 1459.кад је пало Смедерево а Србија је добила аутономију 1826 .Акерманском конвенцијом :-)
    Naravno da se slažem jer je istina. Samo još jedno razjašnjenje. Zar nije i prije 1459 bila vazalna država, i zar nije i poslije sticanja autonomije takođe bila pod vlašću Carigrada?
    Pozdrav

  19. #269
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slavic View Post
    Prekini upotrebljavati "serbalji". To ne postoji i ti si izmislio ( http://www.google.com/search?q=serba...ient=firefox-a ) i vec je pokazano da je Sv. Petar Cetinjski (mislio da je ili kako god drukcije) bio Srbin.
    Slavic izvanredno otkriće

  20. #270
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Naravno da se slažem jer je istina. Samo još jedno razjašnjenje. Zar nije i prije 1459 bila vazalna država, i zar nije i poslije sticanja autonomije takođe bila pod vlašću Carigrada?
    Pozdrav
    Да,али пад деспотовине се није десио без разлога јер турцима није одговарало да ту постоји било каква аутономија.....

  21. #271
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Da to je tačno. E a sad bi me zanimalo zašto bi iko dolazio poslije Kosovske bitke u Zetu (nekadašnja Crna Gora) kad je postojala država i dalje. Čak sam čuo i smiješnu priču o nekakvom krstaš barjaku koji je sa Kosovog polja donešen tobože na Cetinje (jeli tad postojalo) i da su svi prživjeli zapucali pravo pod Lovćen ???

  22. #272
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Naravno da se slažem jer je istina. Samo još jedno razjašnjenje. Zar nije i prije 1459 bila vazalna država, i zar nije i poslije sticanja autonomije takođe bila pod vlašću Carigrada?
    Pozdrav
    Srednjovjekovno vazalnistvo nije isto bilo kao i novog vijeka. Dok su se vazali razlikovali, oni su skoro uvek smatrani za druge drzave, dok nov. pojam vazalnistva se odnosi na siroku autonomiju u islamskim zemljama.

    Prije 1459. Srpska despotovina je stalno ratovala sa Turcima, i de fakto bila i pod Ugarskom krunom u isto vrijeme, no cinjenicno nezavisna drzava (od nastanka 1402.). I prije Srbija je bila vazalna, kao i tokom skoro cijelog svog postojanja Bosna, Hercegovina i Zeta/Crna Gora, pa...

    Sustinski poslije 1830.-ih vlast Turske nad Srbijom je bila ista kao i nad Crnom Gorom. Zato i ne treba zaboraviti na srpske ustanke. Svojevrsnu autonomiju Beogradski pasaluk kao poseban osmanski teritorijalni entitet je zadobio jos 1793. ali svaka vlast poslije 1804. moze biti minimalna, tj. nominalna, tako da je 1878. kada joj je formalno priznala nezavisnost (kao i Crnoj Gori), falilo samo to na papiru.

    Dakle moze se svesti direktna turska vlast na ovo:
    1459-1688
    1690-1718
    1739-1788
    1791-1804

    Sa naglasenjem da u posljednjem periodu od 1793. uziva status visoke autonomije, ali ne drzavnicke kao poslije 1804/1815/1817/1833.

  23. #273
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Slavic zahvaljujem na informacijama. Znači ukupno 300 godina. Bez obzira vazalstvo nije bilo nezavisnost naročito jer je vazal pored plaćanja poreza morao učestvovati u ratovima na strani gospodara i najzad gospodar je propisivao zakone. I znaš što je najsmiješnije ispade da je Crna Gora robovala od 1469 do 1830 to jeste što je ukupno 561 godinu. zaista zanimljivo. Ja sam bio ubjeđen da Crna Gora niti je plaćala porez niti je učestvovala na strani Turske u ratovima niti je priznavala turske zakone. Vrlo čudno. Moraću o tome još da pogledam.

  24. #274
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Slavic zahvaljujem na informacijama. Znači ukupno 300 godina. Bez obzira vazalstvo nije bilo nezavisnost naročito jer je vazal pored plaćanja poreza morao učestvovati u ratovima na strani gospodara i najzad gospodar je propisivao zakone. I znaš što je najsmiješnije ispade da je Crna Gora robovala od 1469 do 1830 to jeste što je ukupno 561 godinu. zaista zanimljivo. Ja sam bio ubjeđen da Crna Gora niti je plaćala porez niti je učestvovala na strani Turske u ratovima niti je priznavala turske zakone. Vrlo čudno. Moraću o tome još da pogledam.
    Tacnije da se ispravim - 1830. a ne 1833. I da, malo vise od 300 godina

    Ma ne, Crna Gora je ukinuta 1499, a 1496 samo pokorena i pretvorena u marionetsku knezinu. I ona tad nije ni postojala kao Srbija, sjeti se Crnogorskog sandzakata od 1514. do 1528. Isto tako Srpska crkva vraca crnogorski sandzakat krajem 16. vijeta, ali do 1614. on je ponovo ukinut i pripojen skenderijskom. Tek od 1645. do 1669, u Kandijskom ratu, odnosno 1683. do 1699. u Velikom Backom ratu se oslobadjaju potpuno Crnogorci Turske vlasti i ne moraju placati danak, inace autonomija koju je Crna Gora uzivala je ukljucivala prije placane danka Sultanu i ratovanje za njega unutar granica Crne Gore - sjeti se furlundzija. Znaci mnogo manje od Srbije. A to sto je s vremena na vrijeme odbijala uredno sluziti sultanu - zato je i 1604. godine Cetinje napadnuto.

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Da to je tačno. E a sad bi me zanimalo zašto bi iko dolazio poslije Kosovske bitke u Zetu (nekadašnja Crna Gora) kad je postojala država i dalje. Čak sam čuo i smiješnu priču o nekakvom krstaš barjaku koji je sa Kosovog polja donešen tobože na Cetinje (jeli tad postojalo) i da su svi prživjeli zapucali pravo pod Lovćen ???
    Pa to je najvjerovatnije legenda, a za to pucanje - to je istina. Do 1499. svi bjeze u CG, pa onda pocev od XVII stoljeca jos malo iznova.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Па није баш 400 година.Пад деспотовине је био 1459.кад је пало Смедерево а Србија је добила аутономију 1826 .Акерманском конвенцијом :-)
    Tada je samo potvrdjena autonomija koju je dobila Bukureskim ugovorom iz 1812.
    Last edited by Slavic; 06-11-07 at 08:55.

  25. #275
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Slavic View Post

    Pa to je najvjerovatnije legenda, a za to pucanje - to je istina. Do 1499. svi bjeze u CG, pa onda pocev od XVII stoljeca jos malo iznova..
    Svi bjeze u CG?
    Tada je CG bila rajska zemlja? Prepuna pasnjaka, njiva, maslina, limuna, kivija, avokada, srna i jelena, bogata vodotocima ... sve je to bilo u tada u Staroj Crnoj Gori, Kucima, Piperima ... Tada nije to bio kamenjar kao što je danas?

    Slavic ovo je pdf Istorija, a bajke piši ovdje :arrow: https://forum.cdm.me/forumdisplay.php?f=27

Page 11 of 25 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 22
    Last Post: 02-08-10, 16:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •