Page 25 of 25 FirstFirst ... 152122232425
Results 601 to 617 of 617

Thread: Pojam Srbin narod je smatrao za vjerski pojam, SRBIN=PRAVOSLAVNI - izvori/dokumenta

  1. #601
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    1,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    36
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    imam nekoliko pitanja i jesu i nijesu dio ove teme:
    1. kad je prvo istorijski zapisano, dokumentovano pominjanje rijeci srbin, srbi i neki od oblika te rijeci i od kad se prvi put pominje naziv Srbija kao naziv drzave, teritorije itd itd
    2. kad se prvi put pominje Crna Gora kao drzava,teritorija, i kad se prvi put pominju crnogorci
    3.da li je istina da su u vrijeme kad je petar prvi pisao poslanice, srpski pisci pisali svoja djela jezikom koji nije ovaj koji danas nazivaju srpski, i ne bi ga razumio obican gradjanin?
    ovo pitam zato sto ne znam i zato sto me zanima, ne da bih ulazio u neke polemike
    ... Najlakši način da vam ime dospije u novine je da ih čitate dok prelazite ulicu ...

  2. #602
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Generalno ne zelim da se mijesam ali neke stvari tako bodu u oci da moram reagovat.
    Koliko su srbi mrzjeli crnogorce i branili im da se naseljavaju govori to koliko se crnogoraca naselilo u srbiju. Ako su tebi nesto srbi nazao ucinjeli ne znaci da su to radili u istoriji svim crnogorcima.
    Nisu podigli nijedan ustanak do karadjordja?
    Za nekog ko postuje po istorijskom forumu izgleda da nisi mnogo upucen.
    Pogledaj malo istorijske knjige ili na internetu nadji nesto o banatskom ustanku, kocinoj krajini a u krajnjem slucaju i o austrijsko turskom ratu kad su austrijanci osvojili beograd 1688 i usli u srbiju centralnu uz pomoc pobunjenih srba.
    Ako ti mrzis srbe, to je u redu, ali mi nemoj govorit da su crnogorci srbe mrzjeli ili prezirali jer ima ogromna vecina ljudi predake koji nisu mislili kao ti.
    Ja ne mrzim Srbe nego su mi oni dragi i mili. Ja ti pričam da je država Srbija zabranjivala doseljavanje Crnogoraca i da je donešen zakon u Srbiji i to je tačno. Ja ti pričam ono što se u Srbiji govorilo o Crnogorcima da su lijeni, prosjaci i lopovi i to je tačno. Ja ti kažem da Crnogorci nijesu cijenili Srbe jer se tokom svoga viševjekovnog robovanja ne potrudiše nijednom do Karađorđa da kažu dosta majku vam Tursku mrš odavde ovo je moja zemlja. Tu nema mržnje to su činjenice. Pušti ti Austriju i Vojvodina je postala dio Srbije prvi put u idtoriji poslije ISR. Ratovali su Srbi zarad interesa Austrije i Turaka i Mađara svuđe po svijetu ama nikad u svojoj kući.

  3. #603
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by citizen View Post
    imam nekoliko pitanja i jesu i nijesu dio ove teme:
    1. kad je prvo istorijski zapisano, dokumentovano pominjanje rijeci srbin, srbi i neki od oblika te rijeci i od kad se prvi put pominje naziv Srbija kao naziv drzave, teritorije itd itd
    2. kad se prvi put pominje Crna Gora kao drzava,teritorija, i kad se prvi put pominju crnogorci
    3.da li je istina da su u vrijeme kad je petar prvi pisao poslanice, srpski pisci pisali svoja djela jezikom koji nije ovaj koji danas nazivaju srpski, i ne bi ga razumio obican gradjanin?
    ovo pitam zato sto ne znam i zato sto me zanima, ne da bih ulazio u neke polemike
    1Za Srbe znam da su neđe u VI-VII vijeku na mjestu nekadašnjeg Beogradskog Pašaluka imali državu kojom su vladali Rurikovići, vikinška vladarska familija koju su Sloveni zovnuli da vlada slovenskim savezom plemena.
    2Crna Gora i Crnogorci se prvi put pominju u XV vijeku poslije promjene naziva zemlje Zete.
    3 Postoji čitava literatura napisana na tom jeziku.Istina vele da se radi o crkvenoslovenskom jeziku mada se meni ne čini. Bio je to jezik Srba etničkih Srba.

  4. #604
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti Rurikovici su Ruska kraljevska loza,Vladimir IV Rurikovich (Владимир Рюрикович in Russian) (1187 – March 3, 1239), Prince of Pereyaslavl (1206-1213), Smolensk (1213-1219) and Grand Prince of Kiev (1223-1235). Son of Rurik Rostislavich.
    Ja mislim da su prvotni Srbi zajedno ko i Hrvati potekli od jednog od Sistijanskih plemena sa terena Kavkaza ili sjeverno Iranskije podrucja,migrirali na tlo danasnje istocne Njemacke,Poljske i Luzice (tu primili slavenski jezik zbog mnogobrojnosti slavena) a odtuda zbog sukoba sa Germanskijem plemenima i Francima iseljeli na Balkan dje su se stopili sa lokalnijem Dukljanima,Vlasima,Ilirima.

  5. #605
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Ja ne mrzim Srbe nego su mi oni dragi i mili. Ja ti pričam da je država Srbija zabranjivala doseljavanje Crnogoraca i da je donešen zakon u Srbiji i to je tačno. Ja ti pričam ono što se u Srbiji govorilo o Crnogorcima da su lijeni, prosjaci i lopovi i to je tačno. Ja ti kažem da Crnogorci nijesu cijenili Srbe jer se tokom svoga viševjekovnog robovanja ne potrudiše nijednom do Karađorđa da kažu dosta majku vam Tursku mrš odavde ovo je moja zemlja. Tu nema mržnje to su činjenice. Pušti ti Austriju i Vojvodina je postala dio Srbije prvi put u idtoriji poslije ISR. Ratovali su Srbi zarad interesa Austrije i Turaka i Mađara svuđe po svijetu ama nikad u svojoj kući.
    Vala sto bi pricao za srbe isrbiju da ti nisu mili?
    Kad su to zabranili? I koji je vladar zabranio?
    Sjecam se iz nekih knjiga da je knez milos trazio od njegosa da mu salje crnogorske siromasne porodice da ih naseljava po sumadiji i granici prema turskoj jer je dosta srbije bilo opustoseno zbog ustanka.
    Ko je govorio za crnogorce da su prosjaci i lopovi?
    Mislim imas li neki dokaz ili je to samo prica.
    Posto ja imam moju pricu po kojoj su srbi (ovdje govorim o narodu ne o vlasti kao sto kad kazem crnogorci mislim na narod a ne ne vlast njihovu) postovali crnogorce zbog hrabrosti i cudili se junackom otporu nasem.

    A sad dolazi druga stvar, zbog cega srbi nisu ranije digli na ustanak i zasto su crnogorci kako kazes vazda ratovali protiv turaka i mislili da su srbi kukavice sto nece da 'isceraju' turke'.
    Da je lako bilo 'iscerat' turke mislis li da bi oni ostali do XX vijeka odje?
    Kad smo mi iscerali turke iz gradova? Kraj XIX i pocetak XX.
    Zasto? Zato sto nije lako bilo tuci se protiv carstva. Isto tako ni srbima nije bilo lako jer se oni nisu mogli skrivat po planina, kao sto smo mi mogli, no su zivjeli po ravnicama i lakse pristupacnom terenu dje su ih turci lakse kontrolisali. Takodje turcima je mnogo vaznija bila srbija i jace su je kontrolisali jer su od nje imali koristi. Kako da se digne narod, kad ti u glavnom gradu (beogradu) imas tvrdjavu i turske vojnike i mnogo lojalnih muslimana? Lako se nama bilo dignuti u ove cuke no se digni ti usred ravnice dje ne znas s koje ce ti strane prije past udarac.

    A srbi su prije svega ratovali za svoj interes, i u banatu (dok je bio turski) i u srbiji kad su pomagali austrijancima. Uostalom da se nisu dizali i bili pokorni zasto su se desavale seobe? Zasto su bjezali u vojnu krajinu ako su bili mirni i poslusni sultanovi podanici?

    I samo nesto, ja vjerujem i u to me neko tesko moze razuvjerit, da su se srbi i crnogorci i uopste sav hriscanski narod na prostoru turske carevine, pomagali i jedni protiv drugih nista lose nisu radili sto zbog osjecaja zajednicke religije sto zbog istog jarma, i sto zbog istog neprijatelja kojeg su imali.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  6. #606
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Sjecam se iz nekih knjiga da je knez milos trazio od njegosa da mu salje crnogorske siromasne porodice da ih naseljava po sumadiji i granici prema turskoj jer je dosta srbije bilo opustoseno zbog ustanka.
    Misliš da je to Srbija radila zbog Crne Gore ili zbog sebe?

    Ko je govorio za crnogorce da su prosjaci i lopovi?

    Garašanin: "Ne smemo dopustiti da se puno ovih nerednika i prosjaka naseli"


  7. #607
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,425
    Thanks Thanks Given 
    2,988
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Misliš da je to Srbija radila zbog Crne Gore ili zbog sebe?
    Garašanin: "Ne smemo dopustiti da se puno ovih nerednika i prosjaka naseli"
    Radili su to i zbog sebe, ma ni crnogorcima nije bilo mrsko ic dje im je bolje i lakse zivjet, tj pobjec iz krsa. Obostrana korist, tako bih je nazvao.
    A za iliju garasanina se to moglo ocekivat da je rekao, s tim sto sam se ja ogradio od vlasti kako srpske tako i crnogorske no sam pricao o narodu obicnom. Iliti raji kako bi turci rekli.
    Znamo svi kolko su se voljeli danilo, i nikola sa srpskim knezovima i kraljevima, a sto je najgore njihove pizme se prenose i na narod koji je dotad bio slozan i u bratskim odnosima. I sad ima ljudi sto se ne vole zbog toga sto im se vlasti ne vole, ali mislim da je vise ovija drugih koji za to ne haju.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  8. #608
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Uskok View Post
    Ti Rurikovici su Ruska kraljevska loza,Vladimir IV Rurikovich (Владимир Рюрикович in Russian) (1187 – March 3, 1239), Prince of Pereyaslavl (1206-1213), Smolensk (1213-1219) and Grand Prince of Kiev (1223-1235). Son of Rurik Rostislavich.
    Ja mislim da su prvotni Srbi zajedno ko i Hrvati potekli od jednog od Sistijanskih plemena sa terena Kavkaza ili sjeverno Iranskije podrucja,migrirali na tlo danasnje istocne Njemacke,Poljske i Luzice (tu primili slavenski jezik zbog mnogobrojnosti slavena) a odtuda zbog sukoba sa Germanskijem plemenima i Francima iseljeli na Balkan dje su se stopili sa lokalnijem Dukljanima,Vlasima,Ilirima.
    Svakako ima logike u tvojim riječima. S druge strane sam rpočitao u starim hronikama ruskim i ukrajinskim da su Obri krenuli na zapad da osvajaju Ostatke Rima. Oni su uzput skupljali vojsku od slovenskih plemena obećavajući im bogati ratni plijen. Lakomost je naćerala omladinu slovensku da im se priključi u tom pohodu. Zapisane su tužne priče srpskih i hrvatskih poglavica koje su molile omladinu da ne napuštaju svoju očevinu zarad lake zarade u ratnim pohodima za račun podlih Tatara nego da ostanu u zemlji svojih predaka da im Mongoli ne uzimaju đevojke za žene. Izgleda da ih nijesu poslušali jer se od tad tim plemenima gubi svaki pomen a pojavljuju se upravo poslije propasti avarske države u Panoniji.

  9. #609
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Vala sto bi pricao za srbe isrbiju da ti nisu mili?
    Kad su to zabranili? I koji je vladar zabranio?
    Sjecam se iz nekih knjiga da je knez milos trazio od njegosa da mu salje crnogorske siromasne porodice da ih naseljava po sumadiji i granici prema turskoj jer je dosta srbije bilo opustoseno zbog ustanka.
    Ko je govorio za crnogorce da su prosjaci i lopovi?
    Mislim imas li neki dokaz ili je to samo prica.
    Posto ja imam moju pricu po kojoj su srbi (ovdje govorim o narodu ne o vlasti kao sto kad kazem crnogorci mislim na narod a ne ne vlast njihovu) postovali crnogorce zbog hrabrosti i cudili se junackom otporu nasem.
    Pa ti to ne znaš? Vidi možešlako naći novine iz doba vladavine Obrenovića i u njima sve lijepo piše. Miloš nije od Njegoša to tražio da ja znam nikad. Slažem se da je vlast radila jedno a narod razmišljao drugačije. Zar i danas nije tako.

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    A sad dolazi druga stvar, zbog cega srbi nisu ranije digli na ustanak i zasto su crnogorci kako kazes vazda ratovali protiv turaka i mislili da su srbi kukavice sto nece da 'isceraju' turke'.
    Da je lako bilo 'iscerat' turke mislis li da bi oni ostali do XX vijeka odje?
    Kad smo mi iscerali turke iz gradova? Kraj XIX i pocetak XX.
    Zasto? Zato sto nije lako bilo tuci se protiv carstva. Isto tako ni srbima nije bilo lako jer se oni nisu mogli skrivat po planina, kao sto smo mi mogli, no su zivjeli po ravnicama i lakse pristupacnom terenu dje su ih turci lakse kontrolisali. Takodje turcima je mnogo vaznija bila srbija i jace su je kontrolisali jer su od nje imali koristi. Kako da se digne narod, kad ti u glavnom gradu (beogradu) imas tvrdjavu i turske vojnike i mnogo lojalnih muslimana? Lako se nama bilo dignuti u ove cuke no se digni ti usred ravnice dje ne znas s koje ce ti strane prije past udarac.
    Pa to je staro pravdanje kad se čeka drugi da odradi tvoje poslove. Čekali su se Austrijanci pa se nezavrši ništo. Čekali se Crnogorci pa se nezavrši ništo. Možda su se čekali i Rusi? Sve dok sami nijesu preduzeli stvar u svoje ruke nije se ništo moglo učiniti. Beograd je postao glavni grad Srbije tek u XX vijeku. Da to je problem lojlni muslimani. Srbi nijesu imali volju da se bune inače bi se davno pobunili. Za njih se radi o redovnom stanju jer je vizantijski car postao sultan a oni dio carevine. To je normalno gledanje na stvari. I Turci uopšte nijesu bili toliko zločesti prema pravoslavcima, pa što bi se bunili. Da se ne zaboravi feudalno uređenje je sačuvano sve do XX vijeka. Crna Gora je bila nešto drugačije. Po prihvatanju vazaistva imali su ugovor sa sultanom koji je garantovao plemićka prava i vazalstvo se odnosilo samo na CG. Crnogorci nijesu mogli biti regrutovani u tursku vojsku izvan CG. Za razliku od drugih vazala kojima je to bila obaveza.

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    A srbi su prije svega ratovali za svoj interes, i u banatu (dok je bio turski) i u srbiji kad su pomagali austrijancima. Uostalom da se nisu dizali i bili pokorni zasto su se desavale seobe? Zasto su bjezali u vojnu krajinu ako su bili mirni i poslusni sultanovi podanici?
    Kao vazali srpska plemstvo (ne srpski narod) je bio u obavezi da se bori na strani Turaka što su i činili u bici na Nikopolju đe su odlučnim udarom nanijeli poraz hrišćanskoj vojsci ujedinjene Evrope od koje se evropljani nijesu oporavili 200 godina, ili protiv Timur Lenke u Persije đe su svi bili zarobljeni poslati da održavaju Kineski zid. Nikad se srpsko plemstvo nije borilo za svoje interese. Kad su došli Austrijanci borili su se za austrijske interese pa su im Turci (i ne samo njima nego i svim drugim balkancima koji su ih izdali) j***** m**** kad su odbacili Austrijance. Zato su se i iselili iz srbije najmanje u Krajine a mnogo više u Mađarsku, Slovačku, Češku, Austiju pa su stizali i do Njemačke i Francuske a neki i do Španije. Naravo od tad se te balkanske zemlje prestaju da postoje jer su kao vazali izdali gospodara i do XX vijeka ni pomena o njima.

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    I samo nesto, ja vjerujem i u to me neko tesko moze razuvjerit, da su se srbi i crnogorci i uopste sav hriscanski narod na prostoru turske carevine, pomagali i jedni protiv drugih nista lose nisu radili sto zbog osjecaja zajednicke religije sto zbog istog jarma, i sto zbog istog neprijatelja kojeg su imali.
    Da vjerujem i ja da su obični ljudi pomagali jedni druge. Na primjer Vasos Mavrouniotis što znači Vaso Crnogorac je pomagao Grcima u njihovom ustanku. Crnogorci su čak poslali 600 odabranih junaka i prekaljenih boraca u Srbiju da pomognu ustanicima. Ne znam jeli se vratilo desetak njih izdanih ne od naroda u Srbiji nego od ustaničkih vođa.Takvih primjera ima dosta po Balkanu sve do XX vijeka kad Crna Gora ničim izazvana objavljuje rat Austrougarskom carstvu i poslije krvarenja i poniženja kao nagradu od saveznika dobija njezin nestanak sa političke scene a Crnogorci kao narod i nacije prestaju da postoje pod prijetnjom u početku smrtne kazne a kasnije teške robije.
    Last edited by FORMICA; 07-10-10 at 22:47.

  10. #610
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li odje Kucha? Ima li Brdjana? Ili su sve Crnogorci!?

  11. #611
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Uopšte ne želim da na post upućen njemu potrošim više od 1min jer je izuzetno drzak, nikada ništa iz istorije nije pročitao, čk ni Gorski Vijenac, bilo što da neko napiše, on neke besmislice postuje. Skoro je dokazivao da su Crnogorci Srbi jer je srpska crkva zauzela cetinjski manstir 1918.
    Jedini razlog zašto postuje na ovopm podforumu, svaki sekund koji provede na ovom podforumu je zbog politike, jer on Istoriju ne shvata kao nauku već kao dio politike, pa ko koga slaže, prevari....
    Elem, cenim da si jako nachitana osoba i dobro potkovana znanjem pa reko da te priupitam nesto jerbo cu zasigurno dobiti istinit i pravi odgovor. Eto, mene nako zanima a nidje odgovor da nadjem, jesu li Crna Gora i Brda nekada bila isto? Ako nisu, ko je onda naseljavao ta Brda? KOji narod? Ne bih da se zavlacimo u politiku nego me bas nako istorijske neke cinjenice zanimaju. Et pa unaprijed fala na odgovoru.

  12. #612
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post

    Zato sto nije lako bilo tuci se protiv carstva. Isto tako ni srbima nije bilo lako jer se oni nisu mogli skrivat po planina, kao sto smo mi mogli, no su zivjeli po ravnicama i lakse pristupacnom terenu dje su ih turci lakse kontrolisali. Takodje turcima je mnogo vaznija bila srbija i jace su je kontrolisali jer su od nje imali koristi. Kako da se digne narod, kad ti u glavnom gradu (beogradu) imas tvrdjavu i turske vojnike i mnogo lojalnih muslimana? Lako se nama bilo dignuti u ove cuke no se digni ti usred ravnice dje ne znas s koje ce ti strane prije past udarac.
    Mislim da ovo ima smisla,naime i sam sam zakljucio da Crna Gora moze zahvaliti upravo svojom neprohodnoscu terena,manjku prirodnijeh resursa koja bi ponukale napadace da napadaju,kao i kompaktnoscu svog teritorija koji ga cini lakse obranjivim,uz to kada se doda Crnogorski ratnicki mentalitet i hrabrost jasno je zasto se Crna gora ucinkovito branila.

  13. #613
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kuch View Post
    Elem, cenim da si jako nachitana osoba i dobro potkovana znanjem pa reko da te priupitam nesto jerbo cu zasigurno dobiti istinit i pravi odgovor. Eto, mene nako zanima a nidje odgovor da nadjem, jesu li Crna Gora i Brda nekada bila isto?
    Jesu naravno, svi su skupa zivjeli u Zeti i Duklji pod Vojislavljevicima, Nemanjicima, Balsicima, Crnojevicima pa se rasuli se u brda i planine, poslije dolaska Turaka.

  14. #614
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Jesu naravno, svi su skupa zivjeli u Zeti i Duklji pod Vojislavljevicima, Nemanjicima, Balsicima, Crnojevicima pa se rasuli se u brda i planine, poslije dolaska Turaka.
    Aha, ti znaci kazes da u Brdima nije bilo naroda pre Turaka? Ajd neka bude. No, ja tebe nijesam pito to, nijesam te pito za narod vec za teritoriju. Pa reko ajd da ponovim pitanje, jesu li Crna Gora i Brda nekada bili isto? A samo ako odgovor glasi da nijesu onda me zanima koji je to narod onda ziveo u Brdima.

  15. #615
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kuch View Post
    Aha, ti znaci kazes da u Brdima nije bilo naroda pre Turaka? Ajd neka bude. No, ja tebe nijesam pito to, nijesam te pito za narod vec za teritoriju.
    Naravno da je u Brdima bilo naroda i prije Turaka, pogledaćeš pažljivo kartu.

    Pa reko ajd da ponovim pitanje, jesu li Crna Gora i Brda nekada bili isto?
    Gledaj pažljivo i dugo kartu i razmišljaj, polako i dugo, legni u krevet i razmišljaj o ovoj karti.



  16. #616
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Je li realno da ovoliko ljudi ne moze da odvoji vjeru od nacije?

  17. #617
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    182
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajte srbi ne filozofirajte obraza vi.Pa nijesu nikola i njegos bogom dani da odredjuju ko je kakve nacionalnosti.Samo pricaju nikola je rekao, njegos je rekao ...A ne zanima me sto je rekao iz kojekakvih razloga.Pa zamislite sad kad bi rekli srpski narod je izvojevao veliku pobjedu na krusima,martinicima ili vucjem dolu itd.Ili kad bi rekli srpske dinastije su balsici, vojislavljevici itd.Jednostavno ne stoji.batalite pricu i ne brukajte pretke masuci sumadijskom zastavom

Page 25 of 25 FirstFirst ... 152122232425

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 22
    Last Post: 02-08-10, 16:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •