Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 46

Thread: a vize?

  1. #1
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1,442
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default a vize?

    Cuh kao neke vizne olaksice nastupaju... mada u sustini to nece mjenjat mnogo...
    Ima li iko kakvu informaciju kad bi se moglo desit da nam skroz ukinu vize?

    Znam da je bila prica da eu ne trazi vize zemljama koje imaju manje od milion stanovnika...
    I've never seen so many electric jellyfish in my life!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rebel View Post
    Cuh kao neke vizne olaksice nastupaju... mada u sustini to nece mjenjat mnogo...
    Ima li iko kakvu informaciju kad bi se moglo desit da nam skroz ukinu vize?

    Znam da je bila prica da eu ne trazi vize zemljama koje imaju manje od milion stanovnika...
    Dobro si chuo, identicno je i sa USA. Oni su na pitanje ukidanja viza za SLO gradjane rekli "Da svih 2 miliona Slovenaca dodje u USA, to je opet manje nego sto oni sami prime emigranata u USA - sto legalnih, sto ilegalnih".

    Zato je ovo sprdachina (izvinite na izrazu), jer pasoshi CG nisu josh izdati. Ne pishe nam na chelu dok prelazimo granicu jesmo li CG ili SR gradjani.

    Sve ovo do CG pasosha je smijurija za popunjavanje dnevnih "novina". Koliko dopuste Srbiji, toliko ce i CG.

    Ochigledno je da nekima nije u interesu da CG gradjani dobiju te povlastice, zbog ko zna kojih "dugova" a bogami i ucjena sa BG.
    Nesto "mirishe" na Srbijanski soc. mir , demoralizaciju istih u tom sluchaju, i ocuvanje politichkih pozicija, uz ustupke CG mnogih zezalica s kojima su jos nerascisceni imovinski i svakakvi trenutni politichki interesi.
    Kako ce sve da "krene" s pasoshima CG kad se razrachunaju i zavrshe najavljivani "izbori" kod komshija. Za sad ne mogu sastaviti nikako 7 chlanova komisije da odluche oko famoznog "tendera" - mLogo su bizi.:mrgreen:

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    mn.nk.pg.gr.at.
    Posts
    1,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U pravu si. Dok god ne dobijemo nashe pasoshe nece biti nishta od toga. A kako je krenulo ti pasoshi nece brzo jer ja zamijenih moj stari jer ga napunih, a izdashe mi novi SRJ pasosh do 11.2010. do kad je krajnji rok da svi uzmu te nove Crnogorske pasoshe. E sad meni to nije bash brzo s`obzirom da dosta putujem. 3-4 godine su to. Jedino ako pochnu sa izdavanjem novih pasosha u skorije vrijeme pa kome se putuje odma da mijenja dokumenta.
    -dico tibi verum libertas optima rerum nunquam servili sub nexy vivito fili-

  4. #4
    Join Date
    May 2006
    Posts
    330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jedan od 3 uslova je pasosi sa cijelim sistemom zastite, koji treba da qpimo, ali neko iz MUPa pokusava da nemjesti tender, pa se on po drugi put ponistava.
    jos jedna sdps lakrdija.
    Doormitor, doormitor visoka planina...

  5. #5
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Zagrebu potpisan sporazum o ulaznim vizama između EU i Albanije, BiH i Crne Gore
    Objavljeno prije 15 minuta
    EUROPSKA UNIJA danas je u Zagrebu potpisala sporazum o ulaznim vizama s Albanijom, Crnom Gorom i BiH kojim je znatno pojednostavljena procedura dobivanja vize za države-članice EU, javlja Associated Press.
    Cilj ovog sporazuma je olakšati žiteljima zapadnog Balkana, prvenstveno studentima, novinarima i poslovnim ljudima, dobivanje dozvole za ulazak u EU, a trebalo bi olakšati i borbu protiv ilegalne imigracije. Osim što će postupak dobivanja viza biti olakšan, njihova će cijena biti i znatno jeftinija.
    Komesar pravde EU Franco Frattini, koji je u Zagreb došao na potpisivanje, izjavio je kako je ovaj sporazum "opipljiv dokaz" da Europska unija zemlje zapadnog Balkana smatra perspektivnim budućim članicama. Frattini je također potakao balkanske zemlje da nastave sa što intenzivnijom borbom protiv korupcije i da porade na međudržavnoj graničnoj suradnji.
    Sporazum vrijedi za ulazak u sve zemlje EU osim Ujedinjenog Kraljevstva i Irske.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,097
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,390
    Thanked in
    1,230 Posts

    Default

    Sve je to lijepo, samo mi još ni pasoše validne nemamo, a kako nam ide i ne znamo kad ćemo

  7. #7
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kolika tu korumpiranost vlada. Ni pasose ne mozemo dobiti a da se pojedinci dobro ne ograde od tog posla. Pih:mad:
    Whatever the mind can conceive and believe, the mind can achieve.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vukasine sto preskoci ovo ostalo?

    Hrvatska je ove godine predsjedavajuća SEECP.
    Srbija je sporazum o viznim olakšicama i readmisiji sa Evropskom komisijom trebalo da parafira 11. aprila, ali je to odgođeno jer nije postignut dogovor o jednoj tački u vezi s readmisijom.

    Sporazum o viznim olakšicama i readmisiji sa EU još nije parafirala ni Makedonija, ali je zaključila pregovore.
    Jes bez ovog dodatka 'uzbudljivo' djeluje, nego se malo zaboravise da je tu sa istim plavim SCG pasoshem sve sa Crnogorcima (Nezavisnim) josh desetak miliona gradjana Srbije i Kosova.

    Sporazumi stupaju na snagu 1. decembra
    A ovo je bilo simpatichno preskochiti, narocito ako nas Srbija ne spasi pa oni do tad izdaju svoje pasose, nasheg pasosha necemo gledat par godina.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  9. #9
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1,442
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    bizarno...

    i znaci niko nema ideju kada bi ti prokleti pasosi trebali da se stampaju?

    ne znam kako vama, ali meni je svaki put frka na granici kad im dajem jugoslovenski pasos...
    I've never seen so many electric jellyfish in my life!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bizarno nego?
    Sp**achina.

    http://www.vijesti.cg.yu/naslovna.ph...jest&id=233236

    U ponovljenom postupku, smatra Komisija za nabavke, otklonjene su proceduralne nepravilnosti i MUP je ispoštovao Zakon o javnim nabavkama.
    Odbačena je i primjedba "Aksalta" na angažman člana prethodne komisije MUP-a Nataše Knežević-Starovlah kao eksperta u ponovljenom postupku, sa obrazloženjem da to nije bilo u suprotnosti sa zakonom.
    - Komisija MUP-a može angažovati stručnjaka koji neće uticati na vrednovanje ponuda i odlučivanje - dodaje se u rješenju, uz navode da je njena uloga bila "stručno pojašnjenje i pomoć".
    Komisija za nabavke zaključila je i da je MUP detaljno precizirao kriterijume i potkriterijume za izbor najboljeg ponuđača, kao i da su "Data kard" i "Aksalto" imale uvid u tok i pregovarački postupak, što su i potvrdile potpisima na zapisnike.
    Zbog svega toga, Komisija je zaključila da navodi žalbe francuske kompanije nijesu opravdani.
    "Aksalto" je u žalbi naveo da američka kompanija nije ispunila uslove iz tendera, kao i da je povrijeđeno njeno pravo da iz postupka traži izuzeće eksperta Nataše Starovlah, pošto nijesu znali da je angažovana.
    Službenik za nabavke i član Komisije MUP-a za izbor najboljeg ponuđača Dragoljub Merdović rekao je juče "Vijestima" da su dobili rješenje o odbijanju žalbe "Aksalta" i da postupak može da se nastavi.
    - Rješenje je konačno i izvršno i ne odlaže sklapanje ugovora. Sljedeće sedmice obavestićemo "Data kard" da dođe kako bismo precizirali elemente za sklapanje ugovora.
    On je objasnio da je za pripremu opreme za izradu dokumenata potrebno devet mjeseci.
    Predstavnici "Aksalta" juče nijesu bili spremni da komentarišu odluku Komisije, jer još nijesu dobili njeno rješenje. Oni će najvjerovatnije iskoristiti zakonsku mogućnost i pokrenuti upravni spor.
    Iha....nachekacemo se, ima fore.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  11. #11
    Join Date
    May 2005
    Posts
    1,442
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    62
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    heh, znaci nista prije 2008...

    kakva stoka neodgovorna vodi drzavu to je strava...
    I've never seen so many electric jellyfish in my life!

  12. #12
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako sam dobro skapirao,pasosi ce biti spremni za posetak sledece godine?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne, bice spremna oprema, dok, za obuku kadrova za rad na tim programima, stampanje pasosha itd mora imati svoj period. Dakle, ako bude i za 2 god, tj. za 3 god od Nezavisnosti "dobro je".
    SaMo JeDnA DnEvNo

  14. #14
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e sada,ne treba pretjerivati...mislim da cemo ih za godinu dana najkasnije imati...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma ne pretjerujemo mi, no tako rekose u vijestima oni koji se time bave.
    Radi mene, imali bi prvi dan po proglasenju Nezavisnosti pasosh CG. kao sto su i Hrvati pametni imali. No eto CG azurnost - lako cemo.

    Nemoj se i ti demoralisat srece ti, ima ih podosta koji imaju problem chekajuci te pasoshe, al ne mozemo prichati sta bi mi htjeli i zeljeli kad to zavisi od onih koji to odluchuju u CG, i eto sta su rekli. Ako oni lazu, lazemo i mi koji zavisimo od njihove sposobnosti.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jedini spas ce biti da Srbija uvede svoje pasose i ove oglasi nevazecim jer drugacije nasi se igrati jos par godina.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Ne, bice spremna oprema, dok, za obuku kadrova za rad na tim programima, stampanje pasosha itd mora imati svoj period. Dakle, ako bude i za 2 god, tj. za 3 god od Nezavisnosti "dobro je".
    Pu pu jezik pregriza' dabogda
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  18. #18
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne no oni pregrizli m**a svoja dabogda.
    Da ne psujem
    SaMo JeDnA DnEvNo

  19. #19
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Ma ne pretjerujemo mi, no tako rekose u vijestima oni koji se time bave.
    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Radi mene, imali bi prvi dan po proglasenju Nezavisnosti pasosh CG. kao sto su i Hrvati pametni imali. No eto CG azurnost - lako cemo.

    Nemoj se i ti demoralisat srece ti, ima ih podosta koji imaju problem chekajuci te pasoshe, al ne mozemo prichati sta bi mi htjeli i zeljeli kad to zavisi od onih koji to odluchuju u CG, i eto sta su rekli. Ako oni lazu, lazemo i mi koji zavisimo od njihove sposobnosti.
    Naravno,medjutim daleko je ovo od normalne zemlje...opet ne vjerujem da je to sada neki extra komplikovan posao pa da im treba toliko

  20. #20
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    281
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Jedini spas ce biti da Srbija uvede svoje pasose i ove oglasi nevazecim jer drugacije nasi se igrati jos par godina.
    Nema to veze sa Srbijom, nego sa nama i nasim lopovlukom oko tendera!

    Druga stvar, kako ces da stampas pasos ako ne znas koji je sluzbeni jezik a koje sluzbeno pismo?

    Trece, nasi pregovaraju o ulasku u EU, dok objasnjavaju Francuzima, da Ameri imaju bolji know-how za stampanje pasosa?! :-)

    Da ne pominjem da su Francuzi istovremano ponudili puno bolju cijenu?!
    Last edited by jujy; 20-04-07 at 11:02.

  21. #21
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nacuo sam danas nesto da ce do kraja 2008 biti ukinute

  22. #22
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    oće li oni davati primjer kako će da izgledaju ta dokumenta... i evo izgleda firme koja ce da nam radi dokumenta:
    http://www.datacard.com/index.jhtml

  23. #23
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vise me zanima kako ce pasos da izgleda posto licnu mogu vec nekako i zamisliti...samo neka ih daju vec jednom da ne moram gledati ova stara dokumenta vise:oops:

  24. #24
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Heh slazem se,ali dok ja budm vadio druga dokumenta(licna karta,vozacka...) bit ce do tada nove .Nadam se da nece uraditi kao BiH,ne svidja mi se njihov pasos ali licna karta je dobra.

  25. #25
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a i kad budu pasosi i olaksice vizne , reci ce nam da nemamo i da nam min 80 posto cg mora imati zivotno osiguranje i voala mozda dobijemo olakscie
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. dje god mrdnemo - vize...
    By {-_-} in forum Putovanja
    Replies: 63
    Last Post: 16-08-08, 12:14
  2. Vize za Crnu Goru
    By GAGA in forum Putovanja
    Replies: 11
    Last Post: 13-01-07, 10:57
  3. Vize
    By PHI in forum Politika generalno
    Replies: 4
    Last Post: 09-10-06, 20:03
  4. Vize velish? Keakone :P
    By Fenix in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 28-04-06, 17:17
  5. Vize za Rumaniu
    By Plannco Rufius in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 20
    Last Post: 17-07-04, 18:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •