View Poll Results: Umije li dijete biti surovije od odraslog chovjeka?

Voters
26. You may not vote on this poll
  • Ne

    7 26.92%
  • Da

    19 73.08%
Results 1 to 24 of 24

Thread: Umije li dijete...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Umije li dijete...

    ...biti surovije od odraslog chovjeka :?: Chesto slushamo da djeca umiju biti strashno surova... Ako umiju, kako to objashnjavate :?:
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    To su samo djeca.. mogu biti razmazhena, ponekad dosadna, simpatichno bezobrazna..ali surova, teshko.. nikad :!: 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,958
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    agree :mrgreen:

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    don`t agree!Umiju,i te kako!A razlog takvog ponasanja je,kratko-jasno-nevaspitanost!
    Sjutra cete postati roditelji,i desavace se mometni kad cete se frapirati ponasanjem neke djece.Skoro je bio slucaj u jednom parku,kad sam izvela svoje momke,jednog(3g) na igru,drugog(8mj.) na svjez zrak.Erija u kojoj je park je na visokom glasu u NYu,prekrasno igraliste,klinci preslatki,veseli,razigrani...Moj N. je jako drustveno,ali i njezno bice.Njezan i izgledom i ponasanjem.Upao je u oko nekom malom tikvanu,starijem od njega bar tri godine,koji ga je prvo poceo smarati,a potom pokusao i shikanirati...Reagovala sam,kad sam vidjela da mali moze biti-opasan.Pitala sam ga gdje su mu roditelji,s kim je u parku..(jer,u takvim situacijama roditelj obicno reaguje),samo me je shutnuo nogom.Pokusala sam mu skrenuti paznju na ponasanje,al to nije imalo nikakvog efekta.Ni kod njega,ni kod roditelja,koji je sve to (kasnije se ispostavilo), samo posmatrao iz prikrajka.Malog sam zamolila da zabavu nadje negdje drugdje.
    Poenta-nevjerovatno je,koliko djeca mogu biti surova!Odgoj je-neprikosnoven i vazan.Danasnji klinci su toliko bistri i samosvojni,da se,ako se izvuku kontroli roditelja,mnogo prije od pretpostavljenog,pretvaraju u male monstrume.(naravno,zavisi or raznoraznih faktora...,al,to je vec druga tema).
    "... Ne traži istinu ako ne znaš šta bi s njom..."

  5. #5
    Join Date
    May 2004
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    naravno da mogu, to su pravi mali monstrumi i ubice, samo ako im se dopusti, a obzirom da im je imasta bujna samo zamislite sta im moze pasti na pamet
    Koji YUP ti koristiš?

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    871
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dok su jos mali to mogu da rade nesvjesno, a kad odrastu...iz nepostovanja prema roditeljima ili jednostavno imaju takvu narav. Ja sam cesto surova prema mojima...ne smiju nista da me pitaju...brecam se zbog svake sitnice i kad se iznerviram ne biram rijeci.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Joza kucica
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Umije li dijete...

    Quote Originally Posted by sta_ce_nama_soferima_kuca
    ...biti surovije od odraslog chovjeka :?: Chesto slushamo da djeca umiju biti strashno surova... Ako umiju, kako to objashnjavate :?:
    Ymijy :!: zato sTo josh nisu naucila da se foliraju kao odrali .. tj kazu sto misle i kako vide ne suzdrzavajy se u nekim situacijama jer nisu svesna da mogu da povrede nekoG :roll: :roll:
    i need 2 be reassured every second of the day how brilliant i am - Jonathan Rhys Meyers

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, postoje izuzeci koji potvrdjuju ovu tezu!

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    neverhood
    Posts
    275
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Djeca umiju da budu jako surova i bezosjecajna, ali ne vise od odraslih koji imaju istu kolicinu surovosti ali i uvjezbanost koju nemaju djeca. :?
    Sreca prati srecne a nevolja jake!
    CAF-one and the only!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odrasli nisu toliko surovi, koliko imaju napredne tehnike da to budu, ali djeca su prave 'mashine za ubijanje'. Mada ne krivim ih, mladi su, nemaju jos razvijen afinitet za bol, dobro/zlo, i tako to...

    Moj glas ide za 'djecu'

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogu itekako.
    Io ci credo!

    Welcome



  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Shad0wLands
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rascefrtani ulozak
    naravno da mogu, to su pravi mali monstrumi i ubice, samo ako im se dopusti, a obzirom da im je imasta bujna samo zamislite sta im moze pasti na pamet
    /me agrees
    u pitanju je koliko ga roditelji vaspitavaju .....a oko ove nase se ne trude mnogo. Respect izuzecima ali svaki dan me poneko dijete neprijatno iznenadi,ono da se shoknem....
    Ne volim ja djecu mnogo...preslatki su, ali kad su 5m od mene,ne umijem s njim i nemam zivaca za njih
    my dark twin...the annihilating feminine
    ...does not need...civilizing

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Umije dijete da bude okrutno, ali kad se [b]strucno[/] sklepne odma prestane.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    shto zna dijete shto je hekler
    One of the things you learn, after years of dealing with drug people,is that you can turn your back on a person, but never turn your back on a drug. Especially when it's waving a razor-sharp hunting knife in your eyes.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze vjerovatno ali nije okrutno sto je okrutno vec zato sto nije svjesno sta radi jer je dijete
    Pa izgleda okrutno ponekad,zbog uticaja nechega sta vidi na tv ili nekom filmu...ko c ega znati

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dijete moze biti surovo kao i odrastao covjek. Pitanje je koliko je da li zna sta je surovost i koliko je svjesno svojih postupaka? Razlozi su stoga u tome sto ili ne znaju ili su vaspitani da budu surovi, a toga nisu dovoljno ili uopste svjesni.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    SPOJSIS
    Posts
    604
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SVE TO SASJEC U KORIJEN KAD SE PROBUDI OPALIT MU DVIJE VASPITNE DA SE RAZBUDI I UNAPRIJED DA DOBIJE PORCIJU AKO STO UCINI DA NE TREBA TAKO DA 99 POSTO NECE UDARITI NISTA LOSE SPOJSIS AJ DOBRO MOZE DA FATA DEVOJCICE
    OD BLATA CETE ME PRAVIT MENE BITI NECE
    http://cgm.cs.mcgill.ca/~godfried/agifs/piss.gif

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Umije li dijete...

    Quote Originally Posted by xyana_wol|_mary
    Quote Originally Posted by sta_ce_nama_soferima_kuca
    ...biti surovije od odraslog chovjeka :?: Chesto slushamo da djeca umiju biti strashno surova... Ako umiju, kako to objashnjavate :?:
    Ymijy :!: zato sTo josh nisu naucila da se foliraju kao odrali .. tj kazu sto misle i kako vide ne suzdrzavajy se u nekim situacijama jer nisu svesna da mogu da povrede nekoG :roll: :roll:
    /me se u potpunosti slaze sa ovim :!:
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    E kao da si znao za mog komsiju...
    Vidji,to je klinac od 6.5godina,toliko lud da je to nenormalno.Mislim da je maximalno razmazen,a sad cu ti par njegovih bisera dat:
    *kad mu se rodio brat zamalo ga nije ugusio jastukom
    *u HN mi je ima oko iskopat
    *djaolja macka ne smije kroz njihovo dvoriste proc jer joj se tu gubi svaki trag
    *bio sam prisutan kad mu je otac zalijepio par vaspitnih,mali se samo nasmijao...iako je i mene zaboljelo
    *na Zabjelo kad ode kod kuma prvo se trazi pistolj da se igra...
    /me smatra da ce taj komso 18.rodjendan docekat ili u legiju ili u Spuz...

    A djeca ka djeca...Razumijem nestasluke,da kradu tresnje,dzanje,koscele i tome slicno...
    Crnjak mi je kad cujem dijete od 8-9godina da psuje...

    I ja sam bio dijete,u stvari duhom sam jos u tim godinama(sto bi rekla jedna moja beogradjanka "j*** te imas komplex petra pana,ej",pa ne pamtim da sam ovoliko bio avetan ka danasnja djeca...valjda je to ova tranzicija...G17...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    chini nam se... ona su samo maximalno iskrena... nekad je bolje bolnu istinu sasuti nekome u lice nego precutati i klimati glavom dok nosish epitet "prijatelj" :roll:

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nekad bilo..
    jedno vrijeme nas je drzalo(JA imoji drugovi :kamikaza: ) ono da ispitamo tj da primijenimo na djelo ono sto su nam stariji pricali "da sa malim parcicem svecice mozes da polomis sofersajbnu od auta"...e koliko auta smo razjebali tako..iako ponekad to nisu bili mali parcici no cijela svecica ahahhahahahahahhaaha
    da ne pricam o biserima sa vazdusnom puskom
    eeee koliko je onih diabola zavrishilo u guzicu "slucajnih prolaznika" :lolblue: qq :lolblue: hehehehehe..uvijek sam bio dobar "snajperista" aaaa ima tu masu toga....

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Patagonia Express
    Posts
    623
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imala su traumatichno djetinjstvo
    one day, after school.

  23. #23
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    forumi
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedno je surovo,a drugo je nevaspitano..

    Slazem se da neka djeca znaju biti uzasno nevaspitana i razmazena,a mene je tema prvo asocirala na jednog filozofa koji kaze da su djeca=nadljudi,odnosno da su oni imoralni(ne nemoralni).

    Ne vezu se za mnoge stvari,ona se igraju i u stanju su da sruse sve sto su sagradili i krenu dalje...U stanju su da vas natjeraju da ih mazite i pazite,a posle da hladno odu od vas negdje drugo...

    U tom smislu surovi...nenamjerno kako rece Nice...

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ovako mi kad smo bili djeca ono imali smo sezonu klikera a obicno je to bilo ljeti,a kad dodje ljeto kupe se japanke djeci iako japana nikad do tada a i od tada nece vidjet...pa onako se uvali u onu prasinu,pa sve oni glib izmedju prsati( :!: ),a ruke ka rudaru,pa dodji kuci ka rudar iz Trepce pa te majka masakrira,pa u kadu...
    Slicice!!!ufa!!!kad se shetim....Tada je bilo toga svakih 3-4mjeseca:zagor,nekakvi automobili,pa strumpfovi,tantarice...pa olimpijade,prvenstva,,,pa igraj pola/cijelo,pa dobijes drugu sve na poklapale pa ti on dovede brata pa te on poklopi...uf
    A tek TV serije:zelenko,kuda idu divlje svinje,oni vragecovi,pa postar aco,branko kockica....A sad kad upalim TV ujutro ka u Mexico-sity da obitavam...
    Kako sam zivio u ovaj kvart kod autobuske,moram priznat da smo imali dosta ludo djetinstvo..Sjecam se kad smo isli da krademo nekakve trske(ni dan danas ne znas zasto) kod one poste na zeljeznicku pa nas je jedni coek gadja vucijakom...
    A danas?
    Nokia3310,u grad....okle?nema ni klikera,ni slicica,ni kradja nestashih...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •