Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 42

Thread: stambeni krediti

  1. #1
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default stambeni krediti

    pošto uskoro treba da dobijem posao za stalno..svi me nagovaraju da podignem stambeni kredit... kao bolje plaćat svoj nego tudji...
    sve ja to znam al lako je odvojit 100 eura kirije nego dat 180 eura minimum za kredit..jer nema šanse da nešto pristojno kupiš za 30000 eura

    al jednom mom kolegi prošle god. podigao je kredit na 10 god. i vec su povećali ratu sa 114 na 120 eura..kao neka promjena kamate..iako lijepo stoji u ugovoru što se i u kom periodu može mijenjat...al ajde...


    pa me interesuju vaša mišljenja i iskustva????

  2. #2
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Dje bi ti stan da uzimash !?

    Edit: u svakom sluchaju (po mom mishljenju) je bolje placat (vracat) nego placat kiriju
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ovamo dje bi ja jos se može za pristojnu cijenu kupit ..znači od 30000-40000 može se kupit...
    al opet rate su velike s obzirom na plate a i ne znam bih li mogla podic kredit s obzirom na prosjek plate...

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ako ti je siguran posao i ako ti to nijesu jedina primanja (chitaj:da ti ne ostaje 100keka do kraja mjeseca) , mislim da bi ti bolje bilo da podignesh kredit
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cocacolica
    pošto uskoro treba da dobijem posao za stalno..svi me nagovaraju da podignem stambeni kredit... kao bolje plaćat svoj nego tudji...
    sve ja to znam al lako je odvojit 100 eura kirije nego dat 180 eura minimum za kredit..jer nema šanse da nešto pristojno kupiš za 30000 eura
    Citav zivot zivim kao podstanar. Ovi ljudi koji su ti rekli da treba podic kredit za stan su bili u pravu i poslusaj ih.
    Najgora stvar je akda imas nekog nad glavom. Ljepse je odvajati 200 eura mjesecno nego stedjeti 100 i zivjeti kao podstanar.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cocacolica View Post
    al jednom mom kolegi prošle god. podigao je kredit na 10 god. i vec su povećali ratu sa 114 na 120 eura..kao neka promjena kamate..iako lijepo stoji u ugovoru što se i u kom periodu može mijenjat...al ajde...
    Pa taj tvoj kolega treba fino da analizira taj ugovor i u slucaju da su prekrsili nesto da im priprijeti tuzbom ukoliko ne vrate stvari na dogovoreno.

    Quote Originally Posted by cocacolica View Post
    pa me interesuju vaša mišljenja i iskustva????
    Iskustva nemam, ali logicno je da ces prije davati i koji euro vise za kredit i za 10 godina imat svoj krov nad glavom, no ostat podstanar i zauvijek zavisiti od drugog.

    Quote Originally Posted by cocacolica View Post
    al opet rate su velike s obzirom na plate a i ne znam bih li mogla podic kredit s obzirom na prosjek plate...
    Ako nemas drugih prihoda, ili ako tvoji nijesu u mogucnosti da ti pomognu, jedina ti je solucija da sacekas neku bas ozbiljnu vezu(pred udaju ) pa da zajedno sa njim uzmes stan na kredit, pa da zajedno to vracate i dijelite troskove....
    Last edited by shrek; 11-04-07 at 15:45.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Pa taj tvoj kolega treba fino da analizira taj ugovor i u slucaju da su prekrsili nesto da im priprijeti tuzbom ukoliko ne vrate stvari na dogovoreno.
    hijos de puta su oni bre, sigurno ima nekim sitnim slovima negde na zadnjoj strani...nase banke...
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IceAge View Post
    hijos de puta su oni bre, sigurno ima nekim sitnim slovima negde na zadnjoj strani...nase banke...
    Nijesu samo nase banke i preduzeca takve brate, vec je svuda po svijetu isto. Gledaju na svaki moguci nacin da te ocerupaju sto je vise moguce i da sto vise stvari bude u njihovu korist....
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    317
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    moj ti je savjet da ubrzas i sa odlukom i sa pazarenjem stana

    ako cekas povoljnije kamate, neces imati vajde, jer cijene stanaova neumoljivo rastu tako da je svako odlaganje kontraproduktivno

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Banaka ima dosta i ponuda stambeinh kredita je sasvim korektna. oj ti je predlog samo da eskiviras kredit u CHF-u. Sve banke danas plasiraju dugorocne kredite uz Euribor + fiksni dodatak, obzirom da i sami obezbjedjuju izvore po varijabilnoj kamatnoj stopi. S toga ukoliko s kredit podigne uz npr 6 mjesecni Euribor, tzv repricing se vrsi u 6. mjesecu, kad se vrsi i korekcija u skladu sa promjenom Euribora. Znaci 6 mjeseci placas jednake anuitete, nakon toga se vrsi korektivno uskladdjivanje varijabilne kamatne stope. Ukoliko je 3 mjesecni Euribor, repricing se vrsi nakon 3 mjeseca. Ko je shvatio razumjece

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravih da za obezbjedjenj kredita ide hipoteka na utrzivoj nepokretnosti min 20-25% vece procijenjene vrijednosti od iznsa kredita, osiguranje zivota korisnika kredita na period otplate uz vinkulaciju polise na banku /moguce placanje osiguranja na godisnjem nivou/, osiguranje nepokretnosti predmeta investicije - takodje uz vinkulaciju polise na banku administrativna zabrana na platu korisnika. Moguce je i solidarno duznistvo clana familije, ukoliko je iznos anuiteta veci od polovine tvoje plate. Troskovi koji te oekuju su procjena nepokretnosti, osiguranje zivota, osiguranje nepokretnosti, provizija za obradu kredita 1 - 2% iznosa kredita /zavisi da li si redovan klijent banke/, uplata takse za upisa hipoteke, ovjera ugovora o hipoteci. Realizacija ide dosta brzo, nakon sto se skockaju svi papiri, tu 3-5 radnih dana max. Jos nesto, ne mogu svi stalno zaposleni osvariti pravo na kredit, ukoliko si u nekoj priv firmi, trazi se i mjenica poslodavca.

    napisah se...

  12. #12
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Ibiza
    Posts
    20
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Uzmes kredu i sve je u redu!
    Malo spavam,
    pjesme pishem,
    cure ganjam,
    jedva dishem!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Nijesu samo nase banke i preduzeca takve brate, vec je svuda po svijetu isto. Gledaju na svaki moguci nacin da te ocerupaju sto je vise moguce i da sto vise stvari bude u njihovu korist....
    Bez dileme, u pravu si. Jedino sto su kamatne stope kod nas "neznatno" vece
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  14. #14
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Znam par osoba koje su podigle kredit za stan, i za sad se nisu žalili.
    Ipak ćeš ti najbolje znati koja ti je opcija najpovoljnija, prema sopstvenoj računici.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ah znam ja da je to super...al nekako rate su velikea meni bi plata bila oko 300 eura, a za dozvoljeni kredit ne znam bih li mogla što uzet...al cu svakako počet da gledam i tražim.... obavijesticu vas o ishodu svakako
    @srek ja sam ti nešto pred udaju pa zato i kontam sve ovo....


    @matador shvatila sam za eurobor...samo ne za CHF koje su to banke ..koje posluju po tom sist.?
    da znam što je za izbjeći..?

  16. #16
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    ne mozes dic kredit (pogotovo ne stambeni sa platom od 300 eura).Zaboravi odma.
    A i za 30.000 u pg ne mozes kupit nista.Mozda sobu od 20 kvadrata nedje na Stari Aerodrom.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  17. #17
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    CKB

    30.000,00 € na 10 godina ili 120 rata :Mjesecna rata 374,40 € , minimalna plata: 1.123,20 €
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    iz iskustva nekih meni bliskih ljudi mogu ti reci da nije problem, narocito ako ti je plata 500+, sto nije nerealna plata


  19. #19
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    A i za 30.000 u pg ne mozes kupit nista.Mozda sobu od 20 kvadrata nedje na Stari Aerodrom.
    moze jednosoban stan na konik :PPPppppp


  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Moj savjet je da se stan kupi iz prostog razloga shto je bolje (to je vec recheno) davati ratu za svoj stan nego kiriju nekom drugom! Izrachunaj koliko para cesh dati za kiriju za 15 godina i te pare ti idu u vazduh a ove ostaju tebi!


    Takodje,nece valjda plate ovakve biti i za 10 godina,a rata za stan ostaje 180 eura,tako da cesh ,po mom mishljenju. za 5-6 godina sasvim lagano moci da dajesh tu ratu.(ako sam dobro shvatila pravnik si diplomirani?)

    Ako se udash ,kao shto planirash,imacesh josh jednu platu u kuci i to ce biti dovoljno za zivot.

    Ostaje ti da se pomuchish samo par godina,a dobijash stan a to je izuzetno bitno egzistencijalno pitanje!

  21. #21
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Preko Morace
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stan na kredit, odlicna varijanta, ali su kvadrati po pg toliko otisli do djavola da vise skoro ni ne postoji razlika da li ces stan u centru, preko morace, na zabjelu ili na konik.


    Quote Originally Posted by laciale View Post
    CKB

    30.000,00 € na 10 godina ili 120 rata :Mjesecna rata 374,40 € , minimalna plata: 1.123,20 €

    pa ko moze u cg dic ovakav kredit.....

  22. #22
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    aj ima u hypo povoljnije ali opet trebaju velika primanja.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  23. #23
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    vi joj i potrošačku korpu sastaviste jbt...
    koji šampon da koristi?

  24. #24
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    zavisi kakva joj je kosa...
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Very_Bad_Girl View Post
    stan na kredit, odlicna varijanta, ali su kvadrati po pg toliko otisli do djavola da vise skoro ni ne postoji razlika da li ces stan u centru, preko morace, na zabjelu ili na konik.





    pa ko moze u cg dic ovakav kredit.....
    valja je milo planira da digne kredit cuh..ali se razbio nije ima para pa ce valja on i aco po pola
    f6

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •