Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 88

Thread: Sociva ili naocari?

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool Princezica.

    :lolblue:

    Ja kad sam pochela da nosim sochiva (prije 9 godina) recheno mi je da ih skidam jednom nedjeljno ne bi li ih ostavila da prenoce u technosti, a sad mi doktorica redovno ponavlja da ih ZA SVAKI SLUCHAJ, RADI SEBE skidam svaku noc.



    Mademoiselle.

  2. #27
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    140
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pravo zbori ovaj sparco
    pocinula sam otkad sam nabavila ta optix-ova sochiva

  3. #28
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naocare!! Defititivno! Imam ih kilo i po, u svim bojama i oblicima, neizostavan su detalj.

    Sociva ne bih nikad ne bih mogla staviti, uh zgrozim se kad samo pomislim na tu proceduru.
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by underwater love View Post
    Naocare!! Defititivno! Imam ih kilo i po, u svim bojama i oblicima, neizostavan su detalj.

    Sociva ne bih nikad ne bih mogla staviti, uh zgrozim se kad samo pomislim na tu proceduru.
    Same here:!: Obozavam naochare i nikad se ne bih odluchila za sochiva - previshe komplikovano za mene,josh ne daj Boze da mi se okrenu u oko..uhhh,kako to zna da bude nezgodno
    Chim pochnem da coraVim,kupujem naochare hehe!
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  5. #30
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    evo chitam shto pishete i ne mogu da vjerujem! Ispada da je medicina nazadovala umjesto da napreduje!
    (ne mislim samo na vas dvije shto sam vas quotovala nego i Sparko je u kombinaciji)


    Ja nosim sochiva ravno 22 godine!Prvih 10 godina tvrda sochiva a posljednjih 12 (od kad su se pojavila,nosim gas-propusna,takodje tvrda)

    Ne skidam ih uopshte izuzev dok spavam vec 22 godine a na jednom topicu sam rekla da spavam od 4-6 sati!!!
    Par puta sam bila prinudjena da ih nosim bez skidanja po 48 sati a vrlo chesto,zbog prirode posla kojim se bavim,ne skidam ih po 18 sati!
    Vec 22 godine nemam ama bash nikakvih problema i ni jedan jedini put nijesam poshla kod ochnog dr zbog nekog problema izuzev na redovnu kontrolu koja je meni vec vishe od 15 godina samo po potrebi!
    Kupam se, plivam,igram,skachem,ronim (dodushe ne otvaram ochi u vodi jer to nikad nijesam radila), bukvalno sve radim sa sochivima i izvrshila bih samoubistvo kad bih morala da nosim naochare jednog jedinog minuta u zivotu!
    Stravichne probleme su mi stvarale,rane na nosu i na ushima (nosila sam ih od 2-gog razreda osnovne shkole pa do 16-te godine ,kad sam prvi put chula za sochiva) stalno sam ih lomila i bila po par dana bez njih,dioptrija mi je jako naglo rasla sa tendencijom da se do kraja puberteta popne do - 9 (imam dijagnozu shkolska miopija) a za 22 godine,otkad nosim sochiva mrdnula se nije,svo vrijeme,kao prvog dana stoji na - 4,25 na oba oka.

    Probala sam meka sochiva prije 5-6 godina jer mi je dr preporuchio kao lagodnije za noshenje,mada sam se ja opirala jer sam navikla na tvrda i uopshte mi nijesu nelagodna,naprotiv,i mogu vam reci da sam za tu godinu dana nervno oboljela jer grdje nishta u oko nijesam stavila i fino sam poshla u optiku naruchila za 150 eura (toliko moja sochiva koshtaju) gas propusna i pochinula a ono sr..e bachila u kantu da ih moje ochi vishe ne vide!

    Eto to su moja iskustva i svakome ko moze bih preporuchila da nosi sochiva.
    Josh da kazem da su prva sochiva koja sam imala pravljena od potpuno drugih materijala,bila su po obimu manja od danashnjih ali znachajno deblja i samim tim jako teshka za navikavanje a ja sam se nakon pola sata noshenja navikla na njih i mimo savjeta ljekara vec prvog dana ih nosila 10 sati iako je bilo preporucheno svakog dana po sat vishe dok se ne dodje do 10 sati! (to je bio nachin za privikavanje a poshto sam se odmah privikla nijesam morala da se pridrzavam)
    Zato kazem da medicina kao da nazaduje jer tad sam po savjetu dr-a nosila sochiva od 10-12 sati a sad kazete da se nose po 6 sati

    Ja cu ova moja u grob ponijet,necu ih mijenjat, ako je to tako!
    Upravo tako.. Ja godinu dana nosim gas propustljiva tvrda,posto mi meka sociva(nosila sam ih 6 godina) nisu zaustavila rast dioptrije..

    Nosim ih minimum 16 sati dnevno,a desi se da prespavam sa njima..

    Isto su mi preporucivali da ih nosim sat,dva,tri radi navikavanja medjutim... vec drugi dan ih nisam skidala..Inace traju 3 godine..

    Jedina im je mana sto lakse ispadaju nego meka sociva..

    A naocare ne podnosim,nikako.
    Last edited by Tammy; 12-04-07 at 13:40.
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

  6. #31
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    meni se ljetos socivo "okrenulo" ispod kapka, uzas, jedva ga skinuh... koristih ova "meka", jedno pola godine, ali mi je komplikovano bilo, pa sad samo mozda jednom u 5-6 dana... imam 10ak okvira, kupovanje istih mi je vazda najdraza investicija
    Just to slip the skin...

  7. #32
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja moram uskoro da idem kod ocnog i ako bude pokvaren vid, definitivno cu nositi naocare.


  8. #33
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nosim naocare od svoje 4.godine, kao klinceza nosila sam one socijalke, i dan danas su mi smijesne slike kad sam imala 5-6 godina, Harry Potter je u poredjenju sa mnom, nista)) A gubila sam ih i lomila 100x.
    Elem, nemam nikakvih problema sto ih nosim. POsto nosim +, doktor mi nije nikad preporucivao da nosim sociva. Nisam ni instistirala, mnogo mi se svidja kako mi stoje cvike:-) Imam ih nekoliko, a jedne nosim ono stalno, ove druge povremeno, kako me "ufati".
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moje iskustvo sa naocarima pocinje sa 3 godine.Nosila sam ih do 4.razreda srednje skole i poslije visegodisnjeg nagovora doktorke presla sam na sociva. Prvo sam nosila godisnja,od kojih sam cesto imala razne infekcije i nisu mi pretjerano prijala.Prvih par mjeseci bude ok,ali kasnije poptuno promjene boju i pored redovnog i ispravnog odrzavanja.Na zalost,moja tadasnja doktorka me je konstantno ubjedjivala da je problem u odrzavanju i nije bilo price o necem drugom.Na srecu,posto se preselih u BG,promjenih i doktorku.Problem je o cas posla rijesen,ja dobih tromjesecna sociva i nikakvih problema od tada.Kasnije opet promjenih u jednomjesecna,jer po njoj mi ta jos vise odgovaraju i prezadovoljna sam.Naocare imam i sad,za "kucnu upotrebu" ili nekad kad su mi oci umorne.

    Jednom je vec bio topic o tome sto je bolje,naocare ili sociva,pa necu detaljisati.Svako oko je specificno i ne reaguje isto.Nekome vise odgovara jedno,nekome drugo.Ja glasam za oboje,pa iznenadjujes narod promjenom.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  10. #35
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Sociva su zakon.JA ih nosim evo 3-4 godine i samo ih skidam pred spavanje.lako sma se naviknuo an njih i bez njih ne mogu.Sto se tice stavljanja i skidanja-ta procedura traje nekih 10 sekundi. tako da ne vidim sto bi to mogao biti neki veliki problem.
    E jedino sto sam vidio da napr. neke moje kolege imaju problema sa socivima , tipa: socivo im ispadne ili im "bjezi" po oku( sto je vrlo neprijatno).
    Ja ovakvih problema nisam imao.

    Koja vi sociva nosite i kakvi su vam utisci???

    Ja ima ova (ali sam mislio da probam neka druga na ljeto).
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nosim BaushLombova i odlicno su mi se pokazala. Imala sam i FreshLook, ali mi vise odgovaraju ova prva.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN/PG
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    I ja koristim ova Frequency, i odlicna su mi. Sociva nosim zadnje 3-4 godine, i pocinula sam, jer su me naocare uzasno zuljale, pogotovo kad je doslo dotle da sam morala stalno da ih nosim. Jedino se jos uvijek nisam navikla da ronim sa njima (proslo ljeto, skocim ja po navici u more sa otvorenim ocima i kad sam izronila sjetim se da imam sociva, naravno tad je vec bilo kasno ), tako da coram kad idem na plazu FreshLook u boji mi isto odgovaraju, mada njih uzimam kad mi padne na pamet. A imam i par okvira koje nosim jednom u 10ak dana ili kad sam stalno u kuci, da odmorim oci.

    Interesuju me vasa iskustva sa tecnostima? Otkako je bila ona frka sa bausch and lomb prije godinu dana, ja sam probala sve i svasta, u zadnje vrijeme koristim neku solo care aqua. Je li se neko vratio na Bausch And Lomb? Renu mislim


    P.S. A da apsolutno nikakvih problema sa sminkom
    Kuca pored mora i barka na Toploj. Koga to zapravo volim u Herceg Novom?

    Smile and the world will smile with you. Frown and frown alone.

  13. #38
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Cattaro
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja izludjeh i od sochiva i od naochari...tako da cu da se bacim na skupljanje para pa da odradim jedan Lasic!
    Sociva bi jedino nosila ona trajna..ali ni ta varijanta mi se ne svidja...
    Sociva me izludjuju, a naochare mi idu na zivceeee!

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se tice tecnosti,ja isto koristim tu Solo Care Aqua.Nju mi je preporucila doktorica kao najbolju i meni bas odgovara.I ja sam ranije koristila Bausch&Lomb, ali se ja ne b ih igrala,isto su oci u pitanju.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  15. #40
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buba_mara View Post
    Sto se tice tecnosti,ja isto koristim tu Solo Care Aqua.Nju mi je preporucila doktorica kao najbolju i meni bas odgovara.I ja sam ranije koristila Bausch&Lomb, ali se ja ne b ih igrala,isto su oci u pitanju.
    Koja je to muka sa Bausch&Lomb technoshcu,ja stalno to koristim,godinama, i nikad nijesam prekidala a ti velish da se ne bi igrala ,jesu li imali neku frku,prituzbu?
    Ja nemam pojma,jer nije mi niko rekao da ima neki problem sa tom technoshcu?

  16. #41
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Preko Morache, Kod Male Pjace, PG City, Crna Goa ॐ
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...ja nosim i jedno i drugo...
    ...samo shto su sociva vishse "shtetna"...
    ...ako se ko razumije, noshenje sociva moze dovesti do pojave strabizma ili astigmatizma...
    ...tako, ako bas ne vidite nosite naocare, a sociva za ponekad...!
    * Kraj Cetinja selo malo, Titograd se vazda zvalo...
    :: Quod me nutrit me destruit ::

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja sam ih godinama koristila,ali su mi prije nekoliko moji rekli da su procitali po novinama,i ne znam sve dje,da su imali neki problem i da su povuceni sa trzista bili neko vrijeme.Koliko se sjecam imali su neki sastojak koji je mogao da izazove infekcije oka.Ja stvarno nisam imala nikad problema sa njima,ali bolje sprijeciti nego lijeciti.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  18. #43
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    E pa ne znam,ja nijesam chitala a stalno to koristim i nijesam imala problema i neshto sam navikla pa me mrzi da mijenjam.
    Ako se shto desi,javicu, ali za sad je ok!

  19. #44
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, ali samo ta serija je bila takva i to su nekih 10% više jednog hemijskog elementa stavili i samo su tu seriju povukli sa tržišta...Takva je mogla a nije morala izazvati neke infekcije.
    Prošle godine u maju mjesecu je ta afera bila...
    Inače je to jedina voda od koje meni nije ništa bilo i svi očni je preporučuju, čak i sada mislim da je tako...

    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  20. #45
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Preko Morache, Kod Male Pjace, PG City, Crna Goa ॐ
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...u svakom slucaju dobro je imati i jedno i drugo...
    * Kraj Cetinja selo malo, Titograd se vazda zvalo...
    :: Quod me nutrit me destruit ::

  21. #46
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Nish
    Posts
    47
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zeleo sam da nosim naocare,zato sto ih moja braca nose[i zaista im super stoje].Ja sam probao njihove naocare i rekli su da mi strava stoje.Samo postojao je jedan problem-kada sam otisao kod opticara,razmisljao sam da li da lazem kada bi mi proveravala vid.Nazalost nisam mogao da lazem tako da ih ne nosim uopste[mada bih zeleo]
    Die traume der manchen konnen manchmall den himmel errzitern lassen

  22. #47
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    iskljuchivo naochari i iskljuchivo kuci.
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  23. #48
    Join Date
    May 2006
    Posts
    787
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hitomi View Post
    Zeleo sam da nosim naocare,zato sto ih moja braca nose[i zaista im super stoje].Ja sam probao njihove naocare i rekli su da mi strava stoje.Samo postojao je jedan problem-kada sam otisao kod opticara,razmisljao sam da li da lazem kada bi mi proveravala vid.Nazalost nisam mogao da lazem tako da ih ne nosim uopste[mada bih zeleo]
    Mozes da lazes doktora, ali ne i onu masinu koja ti provjerava dioptriju.
    Mada nema potrebe za tim, jer jednostavno mozes da uzmes naocare bez dioptrije i nosis ih kao modni detalj.

    Ja ih evo nosim evo cetiri godine i razmisljam da mozda predjem na sociva. Ne u potpunosti, ali za prvi (radni) dio dana mozda bi "legla" bolje od naocara.

    E sad posto volim da se bavim sportom, ne znam bi li to sto pomoglo. Kakva su vasa iskustva ? Bi li mogao da igram basket sa tim (prvenstveno zbog higijene, svi znamo kolko se ljudi znoje ljeti) ?
    Citao sam nedje da se sa tim moze i ronit, ne znam kolko je to tacno.


  24. #49
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    bilo je i odje price o tome, ja ronim sa njima idem na treninge sa njima shta god ocesh, oko toga ne razmishlja, meka ako moze oko da ti podnese i uzivaj
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #50
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad vec spominjemo naocare i cuda, bas moram otic u Bd do one doktorke da mi provjeri dioptriju, ocu da kupim nove okvire, pa da znam. Doktor mi je poslije 18te god rekao da mogu da skinem ocale i da ih stavljam samo kad citam, al toliko sam se navikla na njih da mi je neobicno kad mi ne stoje na nosu!:-)
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. HITNO !!!! Gdje naci tecnost za meka sociva ?
    By crnogorac-nk in forum Centralni
    Replies: 25
    Last Post: 29-06-06, 23:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •