Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 88

Thread: Sociva ili naocari?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb Sociva ili naocari?

    Oprostice mi Kikica ako je ovaj topic bio

    Dakle,

    sociva ili naocari (ako ih uopste nosite i imate potrebu za njima)?

    Nosite li naocari fore radi... ili samo kad mora (nocna mora ili modni detalj)...
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Sochiva!!! Evo 9a godina...

    Naochare za vid ne volim nikako.



    Mademoiselle.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Joza kucica
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    & & Soooociwaaa && naocare...
    sociva za vani..... naocare za kucu )
    i need 2 be reassured every second of the day how brilliant i am - Jonathan Rhys Meyers

  4. #4
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Sochiva!!! Evo 9a godina...

    Naochare za vid ne volim nikako.
    Kako ne nosiš naočale za vid kada su sočiva preporučljiva maximalno 6 sati dnevno da se nose?! I još 9 godina...
    I ja nosim i sočiva i naočale... I to mi je posle dvije godine nošenja rekla da pauziram nekih pola godine pa da nastavim...
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E tacno makica... Ja bih se radije odlucila za neko optimalno dnevno nosenje sociva, jer su mi se zaista pokazala dobro(drugo iskustvo sa njima, posto je prvo bilo ocaj - vjerovatno iz razloga sto sam bila mladja pa mi se nista nije dopadalo, a i vazda su mi suzile oci i pekle me i bockale i sto sve ne) Naocare recimo su mi isto ok, pogotovo kad je neki extra okvir mmmm znaju ljudi sa njima izgledati bas sexy ali za oci mi nisu nesto najbolje, pogotovo kad pogledas sa strane, bude stako da, staklo ne, staklo da, staklo ne...
    Last edited by kuglica; 11-04-07 at 10:58.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile Princezica.

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    Kako ne nosiš naočale za vid kada su sočiva preporučljiva maximalno 6 sati dnevno da se nose?! I još 9 godina...
    I ja nosim i sočiva i naočale... I to mi je posle dvije godine nošenja rekla da pauziram nekih pola godine pa da nastavim...
    Pa ne nosim jer ne volim... I onda umjesto da mi sochiva traju mjesec i poL, ja ih bacim poslije 25-mjesec dana jer se prije istroshe. A i moja sochiva se inache skidaju samo jednom nedjeljno radi pranja, iako ja to radim svaku noc.
    Idem redovno na kontrole, ne brini.



    Mademoiselle.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naocarkice Mada ih vise ne nosim nego shto ih nosim I ne raste dioptrija vec dvije godine, da CUKnem
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Uh, meni je porasla dioptrija za tri mjeseca vise nego za 3 godine.

    Sebe prosto ne mogu da zamislim sa socivima - znam da bi zavrsila u nos koliko vodim racuna kako trljam oci i slicno...

    Mada, nijesam se mogla ni zamisliti sa naocarima, ali se dalo naviknuti. Sad imam kolekciju raznih, u raznim bojama
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    Kako ne nosiš naočale za vid kada su sočiva preporučljiva maximalno 6 sati dnevno da se nose?! I još 9 godina...
    I ja nosim i sočiva i naočale... I to mi je posle dvije godine nošenja rekla da pauziram nekih pola godine pa da nastavim...
    ne slazem se sa ovim ja imam air optix sociva koja su prilagodjena mjesecnom nosenju svakog dana , kuci ne udjem po 15 sati dnevno i navece ih skinem , i nikad problema, nekad mozda sociva su bila takva, al danas se to prilagodjava i tehnologija radi svoje , sorry sto vi se opet umijesah u temu al kad nema muskog kutka, a vi postavljateteme kojese i nas mogu dotaci
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #10
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Pa ne nosim jer ne volim... I onda umjesto da mi sochiva traju mjesec i poL, ja ih bacim poslije 25-mjesec dana jer se prije istroshe. A i moja sochiva se inache skidaju samo jednom nedjeljno radi pranja, iako ja to radim svaku noc.
    Idem redovno na kontrole, ne brini.
    Gdje kupuješ ta sočiva?? Kod nas sigurno ne. Kod Miljkovićke samo imaju 1-mjesečna, 3-mjesečna i godišnja. U PG još i polugodišnja. U BG rijetko gdje 3-godišnja.
    I koja god da koristiš ne preporučuje se više od 6 sati dnevno da se drže. Od Osnovne škole nosim naočale i sočiva i bila sam ne samo ovdje kod ljekara nego i u Njemačkoj i isto su mi govorili što se nošenja tiče...
    Last edited by makica-pakica; 11-04-07 at 10:44.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  11. #11
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ne slazem se sa ovim ja imam air optix sociva koja su prilagodjena mjesecnom nosenju svakog dana , kuci ne udjem po 15 sati dnevno i navece ih skinem , i nikad problema, nekad mozda sociva su bila takva, al danas se to prilagodjava i tehnologija radi svoje , sorry sto vi se opet umijesah u temu al kad nema muskog kutka, a vi postavljateteme kojese i nas mogu dotaci
    Da mjesečnom nošenju svakog dana, ali dnevno ne preporučuju duže od 6 sati nošenja. Još posebno ako imaš veliku dioptriju.
    Last edited by makica-pakica; 11-04-07 at 10:46.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne ne ne predvidjena su da se uopshte ne skinu mjesec dana, o tome ja pricam, znaci nema pravila nikakvih tu, dolaze u paku od tri komada za mjesec samo dana, jedno je rezervno , meni posto su razlicite diopt ja uzmem dva paka i tri mjeseca sam miran
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    Gdje kupuješ ta sočiva??

    Kod Miljkovićke samo imaju 1-mjesečna
    Kod Miljkovicke. To su ta jednomjesechna, njima je rok upotrebe mjesec i po dana.



    Mademoiselle.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    ne ne ne predvidjena su da se uopshte ne skinu mjesec dana
    Jesu ona predvidjena da se ne skidaju, ali to se preporuchuje radi tvog zdravlja. Ja koristim ista i skidam ih svaku noc da bi se manje troshila, jer, kao shto znash, ona se nakon tih mjesec dana istanje od noshenja (pretpostavljam da su u pitanju meka?)... Svakako ih bacim kad im je vrijeme, ali shto vishe odmarash ochi to bolje.



    Mademoiselle.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    probajte ova ait optix , trenutno mislim da nema boljih u toj klasi
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam ona od 3 mjeseca, BaushLomb-ova, i nijesu losa....
    A koja su to Ait Optix, ja gledah na Google, no mi izbaca Sony i Pc linkove neke...
    Last edited by kuglica; 11-04-07 at 11:47.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  17. #17
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Jesu ona predvidjena da se ne skidaju, ali to se preporuchuje radi tvog zdravlja. Ja koristim ista i skidam ih svaku noc da bi se manje troshila, jer, kao shto znash, ona se nakon tih mjesec dana istanje od noshenja (pretpostavljam da su u pitanju meka?)... Svakako ih bacim kad im je vrijeme, ali shto vishe odmarash ochi to bolje.
    Ja sam nosila tvrda. I prije nekih 10-tak dana išla na kontrolu i rekla mi da pauziram pola godine sa sočivima..
    Možda je razlika izmedju mekih i tvrdih u tome. Ja griješim onda. IZVINJAVAM SE!
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  18. #18
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    upravo tako, tvrda nikako nisu preporucljiva za dugu nosnju, dok nova meka sociva imaju ogromnu kiseonicnu propusnost , i mogu masu da se nose, to znam jer sam probao svakkava s obzirom da su mi osjetljive oci zbgo prevelikog opterecenja, a aisa ova imas sad su stigla kod doktorice pocek u bloku, probaj obavezno, nista jos bolje nisam nosio, i chak se ne uljepljuju kao baush lombova , plus shto se kraci period da se nosi to je zdravije po oko
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #19
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Preko Morace
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nema sansi da bi ja mogla socivo ubacit u oko.
    nosim naocare evo skoro 10 godina, a okvire dosta cesto mijenjam. ne smeta mi da na nekom drugom vidim naocare za vid. na momcima one bas mogu da izgledaju sexy:oops:

  20. #20
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    to da a jesi probala kad da ih stavishpa tako tvrdish, sociva su strasno dobro rastercenje, kad pogledas kako naocere znaju da smetaju, sa mekim socivima chak se i kupate ronite shta god , jerujte mi 5 godina to radim i nemam problema iz avioan sam sa istima iskakao
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    upravo tako, tvrda nikako nisu preporucljiva za dugu nosnju, dok nova meka sociva imaju ogromnu kiseonicnu propusnost , i mogu masu da se nose, to znam jer sam probao svakkava s obzirom da su mi osjetljive oci zbgo prevelikog opterecenja, a aisa ova imas sad su stigla kod doktorice pocek u bloku, probaj obavezno, nista jos bolje nisam nosio, i chak se ne uljepljuju kao baush lombova , plus shto se kraci period da se nosi to je zdravije po oko
    Evo ih nadjoh na netu, nema ih u boji. 33.90 je jedna kutijica.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kod nas 20 eura , tri komada za mjesec dana, jedno je rezerva
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Princezica.

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    tvrda nikako nisu preporucljiva za dugu nosnju, dok nova meka sociva imaju ogromnu kiseonicnu propusnost
    Sa tvrdim sochivima ne mozhesh da se umivash, kupash, spavash, itd, dok sa mekim mozhesh. Zbog toga i postoje meka sochiva koja se nose duzhi period.
    Ali, ne mozhesh ti da birash koja cesh sochiva da nosish, jer su meka, polu-tvrda i tvrda 3 skroz razlichite stvari. Sve zavisi od oka do oka, a ne od toga shto se tebi svidja... Zbog toga se i ide na preglede.



    Mademoiselle.

  24. #24
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    to znam nisam ja rekao nishta striktno, zbgo toga i ja idem redovno na kontrole i pratim ot sve jos dva uta ako mi bude ista dioptrija pravac lase ri miran sam
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #25
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    Ja sam nosila tvrda. I prije nekih 10-tak dana išla na kontrolu i rekla mi da pauziram pola godine sa sočivima..
    Možda je razlika izmedju mekih i tvrdih u tome. Ja griješim onda. IZVINJAVAM SE!
    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Sa tvrdim sochivima ne mozhesh da se umivash, kupash, spavash, itd, dok sa mekim mozhesh. Zbog toga i postoje meka sochiva koja se nose duzhi period.
    Ali, ne mozhesh ti da birash koja cesh sochiva da nosish, jer su meka, polu-tvrda i tvrda 3 skroz razlichite stvari. Sve zavisi od oka do oka, a ne od toga shto se tebi svidja... Zbog toga se i ide na preglede.
    evo chitam shto pishete i ne mogu da vjerujem! Ispada da je medicina nazadovala umjesto da napreduje!
    (ne mislim samo na vas dvije shto sam vas quotovala nego i Sparko je u kombinaciji)


    Ja nosim sochiva ravno 22 godine!Prvih 10 godina tvrda sochiva a posljednjih 12 (od kad su se pojavila,nosim gas-propusna,takodje tvrda)

    Ne skidam ih uopshte izuzev dok spavam vec 22 godine a na jednom topicu sam rekla da spavam od 4-6 sati!!!
    Par puta sam bila prinudjena da ih nosim bez skidanja po 48 sati a vrlo chesto,zbog prirode posla kojim se bavim,ne skidam ih po 18 sati!
    Vec 22 godine nemam ama bash nikakvih problema i ni jedan jedini put nijesam poshla kod ochnog dr zbog nekog problema izuzev na redovnu kontrolu koja je meni vec vishe od 15 godina samo po potrebi!
    Kupam se, plivam,igram,skachem,ronim (dodushe ne otvaram ochi u vodi jer to nikad nijesam radila), bukvalno sve radim sa sochivima i izvrshila bih samoubistvo kad bih morala da nosim naochare jednog jedinog minuta u zivotu!
    Stravichne probleme su mi stvarale,rane na nosu i na ushima (nosila sam ih od 2-gog razreda osnovne shkole pa do 16-te godine ,kad sam prvi put chula za sochiva) stalno sam ih lomila i bila po par dana bez njih,dioptrija mi je jako naglo rasla sa tendencijom da se do kraja puberteta popne do - 9 (imam dijagnozu shkolska miopija) a za 22 godine,otkad nosim sochiva mrdnula se nije,svo vrijeme,kao prvog dana stoji na - 4,25 na oba oka.

    Probala sam meka sochiva prije 5-6 godina jer mi je dr preporuchio kao lagodnije za noshenje,mada sam se ja opirala jer sam navikla na tvrda i uopshte mi nijesu nelagodna,naprotiv,i mogu vam reci da sam za tu godinu dana nervno oboljela jer grdje nishta u oko nijesam stavila i fino sam poshla u optiku naruchila za 150 eura (toliko moja sochiva koshtaju) gas propusna i pochinula a ono sr..e bachila u kantu da ih moje ochi vishe ne vide!

    Eto to su moja iskustva i svakome ko moze bih preporuchila da nosi sochiva.
    Josh da kazem da su prva sochiva koja sam imala pravljena od potpuno drugih materijala,bila su po obimu manja od danashnjih ali znachajno deblja i samim tim jako teshka za navikavanje a ja sam se nakon pola sata noshenja navikla na njih i mimo savjeta ljekara vec prvog dana ih nosila 10 sati iako je bilo preporucheno svakog dana po sat vishe dok se ne dodje do 10 sati! (to je bio nachin za privikavanje a poshto sam se odmah privikla nijesam morala da se pridrzavam)
    Zato kazem da medicina kao da nazaduje jer tad sam po savjetu dr-a nosila sochiva od 10-12 sati a sad kazete da se nose po 6 sati

    Ja cu ova moja u grob ponijet,necu ih mijenjat, ako je to tako!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. HITNO !!!! Gdje naci tecnost za meka sociva ?
    By crnogorac-nk in forum Centralni
    Replies: 25
    Last Post: 30-06-06, 00:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •