Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: ponovo: crnogorski nacionalizam i radikalizam

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ponovo: crnogorski nacionalizam i radikalizam

    najljubaznije bih zamolila moderatore da mi objasne zasto je zatvoren topic pod imenom 'crnogorski nacionalizam i radikalizam'? po meni, niti koga vrijedjam na taj nacin, niti je ko ugrozen. ili to pokazuje 'objektivnost' onih koji su ga stavili pod kljuc, bez objasnjenja? toliko se pljuje i blati ovdje po srbima i tzv. srpskom nacionalizmu, velikoj srbiji, radikalizmu, sovinizmu (cijela bi se enciklopedija od termina za blacenje mogla napraviti ako se precesljaju postovi pojedinih 'umjerenih', po mom dubokom uvjerenju - opasno nacionalistickih i radikalnih crnogoraca koji bi cini mi se, i pavelica ljubili u skute, samo da omrazenih srba nestane). tako da ponavljam text mog zatamnicenog posta:

    sve je ilustrovano na sledećem linku, bolje reći, copy-paste topic-u: http://cafemontenegro.cg.yu/forumi/viewtopic.php?t=4572

    možda je konačno kucnuo čas da progovorimo o crnogorskom nacionalizmu i šovinizmu - svi 'trube' o srpskom nacionalizmu i o tome kako je nacionalizam u globalu loš. sta činiti sa crnogorskim radikalima?




    a kao islustraciju potrebe da se nesto kaze o crnogorskom nacionalizmu i radikalizmu, kopiram post grada heroja, sa topic-a 'crnogorska policija' iz kojeg su jasne poruke mrznje i koje opravdavaju osjecaj ugrozenosti kod svakog ko nije crnogorac, a posebno, 'ne daj boze' srbin:



    Grad Heroja wrote:
    Ozezi po sredini !!!!!!!!!!! Udri marvu !!!!!! Hhahahahaaaaaaaahaahaha !



    castel nuovo wrote:
    TO SERVE AND PROTECT?
    jel to tvoje demokratko vidjenje uloge policije koje si stekao u tom, kako ti volis da se izrazis (tj. 'odrazis') "veljem" naprednom svijetu gdje uzivas, baskaris se, mlatis lovu i malo prazne slame, pa kad te ta tvoja "sreca" pritisne sve svoje komplekse i frustracije iskaljujes na ovom forumu?


    Grad Heroja wrote:
    Mustafa mene je drago kad se ti pronadje pod ono "Marvu " i "rasulu bandu" No miljeti znas li ti jado da se odvoji Crna Gora od zla (serbije) da bi ja istoga sekunda strka dolje u moju voljenu zemlju i donio sav moj kapital (komplet) i investirao u svoju dragu Crnu Goru , a vjeruj na rijec da sam ga mukotrpno stica a i nijesam jedini ,no ne ima podosta po sjeveru i zapadu ,nijesmo za nemarit !!

    Samo dok smo u nazajednici sa vama ja cu ovamo da se baskarim i uzivam kolko godj mogu i sa daljine posmatrat kako vi veljeserbaljcki cetnici lijecite komplekse na zivalj Crne Gore ! No dako se oni cuknu jednoga dana i shvate da serbija ce jos dugo ratovat sa turskom i turcima i u tom procesu vuci nazadno Crnu Goru i njen narod !! Zato is kokosi isssss !

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    43
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne vidim kako se to pljuvanje po veljesrbima i cectickim djubradima moze uporedit sa pljuvanjem po Crnogorcima, Bosnjacima, Albancima, i drugima? cetnici su jedne obicne pizde i tacka. pizde ovdje u Americi, pizde na Balkanu. fasisti ovdje, fasisti tamo. tacka. nako ako ih smatras demokratama u kojem slucaju imas problema sa samospoznajom demokratije. alo. demokratija, nikako anarhija.

    molim te postedi makar nas sa malo mozga tih nebuloza... dje je to nosilac ideje crnogorske drzavnosti, ka recimo LSCG, udario po Srbima ka narodu i iznio onolike fasisticke teze. CKL je ima fasistickih clanaka. tacno. sad ce SKOJ skocit, mirotvorac iz 7. bataljona... bajke... scer Mazuraniceva...

    normalno je da ima radikalizma svudje ali srpski fasizam, i hrvatski, su jedini fasisticki pokreti iz bivse ni SFRJ. sve ostalo je mizerni postotak.

    Srbija evo izabira Nikolica. koliko godj Djukanovic bio to sto jes, korumpirani izdajnik svega ljudskoga, nije izabran na platformi ubij i zakolji Hrvata, Bosnjaka, ALbanca, Srbina... SRS?

    i usput ovo je lik sa foruma... i nasa si vala argumente... i$a. zavidio bi ti Vizental... ovdje ne stanuje nit CG nit Srbija. ali Nikolic i SRS stanuju u Srbiji... mnogo vaznije od nekakvih tamo foruma. tutukane.

    fasizam u CG se radja. zbog DPS-a. nazalost. ali je to jos uvijek u povoju. ja priznajem Srbe i tamo i u CG. oni ne priznaju Crnogorce. dok se to ne rijesi o crnogorskom fasizamu pricaj maloj djeci.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Moze svako da prica tuzne price o licnim iskustvima i kako njega neki imaginarni Srbi ne priznaju... mada ne znam ni sto toliko ljude zaboli to 'nepriznavanje'?

    Mozda im se cini da ih nece biti, da ce ih nestati, ako ih bas svako na svijetu ne bude 'priznavao' i rekao im "jeste, vi ste bas takvi i takvi, 'ajde se sad igrajte".

    Nema nekoliko mjeseci kako su bili interesantni clanci u Publici koji su objasnjavali da ne postoje Srbi u Crnoj Gori, vec samo ljudi koji su umislili da su Srbi. Ne da me nije potreslo vec sam se bas oraspolozio citajuci clanak

    Dakle, van takvih nekih emotivnih dozivljaja fasizma u Crnoj Gori ('Mi fasisti??!! Ne, VI ste fasisti!') mozemo samo da izbrojimo direktno fasisticke i sovinisticke tekstove u CG medijima.

    Nije mi ovo prvi put da nudim ali evo - za svaku sovinisticku i fasisticku izjavu protiv Crnogoraca-po-naciji objavljenu u zadnje 2 godine ja cu postovati izmedju 5 i 10 takvih izjava i clanaka uperenih protiv Srba.

    Mislim da je kod takve razmjere ocigledno na kojoj strani je fasizam&sovinizam u usponu.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Otvaras temu za raspravu o raspravi koja se vec vodi na ovom forumu i to na skoro svim topicima! Ne vidim svrhu toga, osim jos jednog mjesta dje cete se pljuvati medjusobno a to nam ne treba.
    Na ovom forumu niko nije ugrozen, srbi pljuju crnogorce, crnogorci opet njih i vecina se trudi da iz sebe izvuche sto vishe mrznje i gadosti i posalje na adresu druge strane i svi se naravno vade na samoodbranu. To bi bilo to!
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zippy
    Otvaras temu za raspravu o raspravi koja se vec vodi na ovom forumu i to na skoro svim topicima!
    Mozda bi bilo fino od tebe da obrazlozis tu tvrdnju. Gdje se to jos vodi ovakva 'rasprava o raspravi'?

    Ne vidim svrhu toga, osim jos jednog mjesta dje cete se pljuvati medjusobno a to nam ne treba.
    Na ovom forumu niko nije ugrozen, srbi pljuju crnogorce, crnogorci opet njih i vecina se trudi da iz sebe izvuche sto vishe mrznje i gadosti i posalje na adresu druge strane i svi se naravno vade na samoodbranu. To bi bilo to!
    Znas, ja, da sam moderator foruma 'Sport' ili 'Teen' ili 'Latinoamericke serije' - i ja bih vjerovatno smatrao da su to sve gluposti i da topic 'Budcunost-Kom' nije potreban jer vec ima desetien topica o fudbalu.

    Sto je odlican razlog zbog koga ja nisam moderator tih foruma.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jel' samo ja primjecujem da se na svakom topicu mora provuci tema o crnogorskom i srbijanskom nacionalizmu i radikalizmu? ili se bas tako mora nazvati pa da znamo o cemu pricamo?
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zippy
    jel' samo ja primjecujem da se na svakom topicu mora provuci tema o crnogorskom i srbijanskom nacionalizmu i radikalizmu? ili se bas tako mora nazvati pa da znamo o cemu pricamo?
    Sta ces, to ti je sustina politickog sukoba u Crnoj Gori. To ti je kao da se zalis sto u forumu Fudbal u svakom topic-u moraju da provuku pricu o nekkavoj bijeloj lopti sa crnim mrljama.

    Mada, ako obratis paznju, nismo mi bas toliko nacionalno iskljucivi, pljune se ovdje ponekad i po Albancima i Muslimanima

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ahahahhaha, ja se morah ismijat, nije ti lose poredjenje
    samo se nemojte mnogo pljuvat :wink:
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vala ja sam misljenja, NE , tvrdim da ce Crnogorski kako ga vi nazivate fasizam ,nacizam itd itd , potpuno nestati cim vi Serbi batalite pljuvanje na nasu drzavu naciju jezik ,crkvu itd itd. Niko vi ne trazi da idete u krevet sa nama ili da nas volite ,ali dozvolite da smo mi ono sto "MI" ocemo da smo ! Da govorimo u svojoj zemlji onaj jezik koji "MI" ocemo da govorimo , i kako "MI" ocemo da ga vabimo ! Da se klanjamo bogu kako "MI" ocemo i dje "MI" ocemo . Ja mislim da vi to nebi trebalo bit tesko ucinjet :shock: i ukoliko ucinite ja vi garantujem mijim zivitom automacki ce prestat svaka netrpeljivos pomedju nas ! Toliko :twist:

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Guzlar
    molim te postedi makar nas sa malo mozga tih nebuloza... dje je to nosilac ideje crnogorske drzavnosti, ka recimo LSCG, udario po Srbima ka narodu i iznio onolike fasisticke teze.
    ЛСЦГ можда није али ДПС, Мило и дружина јесу. Сигурно су више ударили на Србе у Црној Гори (и Балкану уопште) него ли Срби по Дукљанима. То је сигурно

    Довољно је читати како тврдиш да поред српских и хрватских фашиста нема других у бившој СФРЈ? Благо теби онда, одабрао си прави пут када си се расрбио и одрекао порекла. Као Шиптарин, Дукљанин, Словенац, Муслиман, Мађар, Македонац етикета фашизма ти се једноставно не прилепљује, ваљда је објашњење у хемији, другачији биолошки састав, не допушта везивање са фашиститичким атомима, па све и да предлажеш истребљење једног народа напалмом, да тврдиш да има само 12-14 нормалнијех, да предлажеш да се Срби избаце из једне државе, да им се одузму цркве, да буду грађани другог реда итд.
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opet da konstatujem da pishete gluposti. Zna se ko zagovara veliku srbiju i zna se ko su radikali i nacioanlisti, ali srbijanski.
    Io ci credo!

    Welcome



  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prije svega, niko ovdje ne govori ruzno o crnogorcima, vec o dukljanima.

    dukljani su posebna prica. vecina zagovornika dukljanizma na ovom forumu su siptari i muslimani. nadje se i po koji srpski izrod. tacka.

    kao drugo, niko ovdje ne jede vise govana od siptara, dukljana i muslimana. vi se najvise bavite nacionalizmom, vi najvise zagovarate mrznju.

    za najduze vrijeme, skoro niko sa srpske strane vas ne proziva, no koliko ste govana pojeli, ponekad vam se mora odgovoriti.

    Guzlar jede *****, drugo ne umije. Ima obraza (pih pogani) da rece da su Srbi najveci fasisti! pih! Radikali i Guzlar su jedno te isto ***** i smece! isto *****, drugo pakovanje!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto se ovoga GUZLARA tice, pa zar on nije UDBAS??

    iz njegovih postova, ja sam shvatio da je on DPSovac, Milovac, i ekstremni ustaski/dukljanski fasista. bice sad da je ova zadrta fasisticka stoka upravo LIBERAL!!! poseres se na takvog liberala, koji napusti stranku, postane Milova sluga, i sad bi opet da se zove Liberalom.

    Liberali su casni, imaju kicmu i mozak, i ja licno imam ogromno postovanje prema njima, a na bivse Liberale koji predjose u dukljanski-DPS tabor, na njih se po*****! po***** se na Guzlara, Jevrema Brkovica, i ostala dukljanska *****!

    molim clanove foruma koji ove diskusije prate duze od mene da me isprave ako se varam.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kao trece, ja cu prvi glasati za nezavisnu Crnu Goru, sa Liberalima na celu, samo da srusimo ovaj dukljansko-ustaski rezim, na kojeg se gadim!

    kao cetvrto, ne treba vise govana jesti da Srbija osporava crnogorcima pravo na naciju, jer to je nerijeseno crnogorsko pitanje.

    dukljanska ***** kazu da priznaju Srbe, ali Srbi ne priznaju njih.
    to nije istina. dulkjanska ***** ne priznaju Srbe za Crnogorce.
    dukljanska ***** misle da oni imaju autorska prava na naziv "Crnogorac".

    dukljanska ***** su iskljuciva! dukljanska ***** forsiraju radikalizam, koji nije bio prisutan u crnogorskom drustvu ranije. i uglavno, dukljanska ***** gube svoju borbu da podukljane Crnu Goru.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa normalno da nece priznat Srbe za Crnogorce
    Io ci credo!

    Welcome



  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ko vas jebe?! al zato su siptari i muslimani po tebi crnogorci!
    zato na popisu, samo su se muslimani i siptari izjasnili da pricaju crnogorskim jezikom.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pazi prijatelju, vjeruj mi da ne mrzim ni Srbe ni Srbiju. Shiptari se zna shta su, ali ne mogu Srbi bit Crnogorci majka mu stara. To nema veze sa mozgom. To je isto kao da si rekao da su recimo Danci Shvedjani. Opet ponavljam - daleko od toga da mrzim Srbiju i Srbe, ali moje mishljenje je da Srbi ne mogu bit Crnogorci.
    Io ci credo!

    Welcome



  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znaci ti iskreno vjerujes da su Crnogorci manjina koja broji ispod 40% ukupnog stanonistva Crne Gore?

    zasto je crnogorska nacija danas upola manja nego sto je bila sve do prosle godine? ja tu dvojnost vidim, i popis i sve ankete to potrvrdjuju brojevima.

    veliki dio onih koji su se izjasnili nacionalno crnogorcima su pripadnici SPC i pricaju srpskim jezikom. prica ti pada u vodu, prijatelju.

    i vjerovao ti ili ne, najvatreniji "crnogorci" koje ja znam su muslimani i siptari. nadam se da nisam jedini koji to primecuje.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da ne Crna Gora je Crnogoraca, ne Srba
    Io ci credo!

    Welcome



  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crnogorac
    ko vas jebe?! al zato su siptari i muslimani po tebi crnogorci!
    zato na popisu, samo su se muslimani i siptari izjasnili da pricaju crnogorskim jezikom.
    Bilo kako bilo,takve kao sto si ti "crnogorac",sleduje ono sto su zasluzili.Smetliste i odpad moderne Crne Gore.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mnogo je takvih meni slicnim!

    moji stavovi su veoma jednostavni:

    1) Crna Gora mi je prva na srcu
    2) radje bih zivio u demokratskoj i suverenoj Crnoj Gori, nego u "zajednickoj drzavi", gdje caruju bijeda i kriminal.
    3) postujem svakoga, ali ne podnosim antisrpski fasizam
    4) antisrpski fasizam je dio strategije vlasti, jer on proizvodi kontra radikalizam, i na tom nacinu rezim zeli da zavadi gradjane Crne Gore
    5) srbijanska politicka scena me mnogo ne zanima, i ne znam zasto se dozvoljava da glavne teme ovog foruma bave mrznjom prema Srbiji i Beogradu.
    6) ne mislim da je mrznja prema Srbiji i Beogradu opravdana, Srbija se ne mijesa u nase poslove
    7) mislim da je glavni problem Crne Gore, ova raskolnicka vlast
    8) nije mi prijatna cinjenica sto svi muslimani na forumu, kao i u stvarnosti podrzavaju Mila DJukanovic, iskljucivo iz nacionalistickih razloga. Ovo je mozda generalizacija, ali je neoboriva cinjenica.
    9) nisam ni u kojem smislu veliki nacionalista, ali jednostavno ne volim kada neko jede *****, i provocira i laze na najgori nacin
    10) gadim se na postove srbijanskih nacionalista, koji ne shvacaju tezinu i sustinu situacije u CG... ovdje se javljaju neki likovi, koji govore lose o crnogorcima zbog toga sto su ih dukljanska ***** isprovocirala. razumijem njihov bijes, ali ona je usmjerana na pogresnoj adresi, i ukazuje na to da uopste ne razumiju crnogorsku politicku scenu! ne razumiju strategiju rezima. strategija je jednostavna: podijeli i zavadi, podmetni, lazi, ubijaj.. itd.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zadnja tacka:

    naziv i sustina ovog topika je skroz promasena i pogresna.
    naziv i sustina topika upravo demonstrira nerazumijevanje politicke situacije u CG.

    problem Crne Gore nije fasizam i radikalizam, nego mafija koja je na vlast. ta mafija se sluzi fasizmom kao sredstvo da optsane na vlast, ali u sustini oni nisu zastupnici niti jedne ideologije.

    cinjenica da su ljudi iz aktuelnog crnogorskog rezima, sve do jednog bili najvatreniji Slobovci, ukazuje na to da ovi ljudi mijenjaju ideologije i nacije po potrebi! vrlo je ohrabrujuce to sto su "srbi i liberali" to shvatili, i nadam se da ce i ostali u CG to konacno shvatiti, ukljucujuci i Muslimane, jer nama je zaista potrebna GRADJANSKA drzava, zasnovana na vrijednostima zapadne kulture, evropskim integracijama, i vladavine ZAKONA!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    78
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Muslimanima iz Crne Gore porucujem da oni obrate manje paznje na zbivanjima u Bosni i Srbiji, i okrenu se Crnoj Gori, jer i oni kao grupa snose dio odgovornosti za sudbinu nase zemlje!

    uz njihovu podrsku, rezim ce monogo lakse pasti! kad su se mogli "Srbi i Liberali" ujediniti ka zajednickom cilju, uvjeren sam da se mozemo pomiriti i sa Muslimanima, i identifikovati neke osnovne zivotne i politicke ciljeve koje ce nas ujediniti...

    na tom nacinu, u CG bih se stvorio jedan demokratski ambijent, u kojem bi se mogle, na demokratskom nacinu, razrijesiti sva sporna pitanja vezane za drzavni status, itd.

    sad ce se javiti UDBASI, i pojesce *****, kao i obicno, da nesto tako NIJE MOGUCE!

    JESTE MOGUCE! i nema razloga zasto se to nebi ucinjelo. sad je vrijeme da se "Srbi i Liberali" obrate gradjanima Crne Gore muslimanske vjeroispovijesti, i da ih pozovu da nam se pridruze!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crnogorac
    Muslimanima iz Crne Gore porucujem da oni obrate manje paznje na zbivanjima u Bosni i Srbiji, i okrenu se Crnoj Gori, jer i oni kao grupa snose dio odgovornosti za sudbinu nase zemlje!

    uz njihovu podrsku, rezim ce monogo lakse pasti! kad su se mogli "Srbi i Liberali" ujediniti ka zajednickom cilju, uvjeren sam da se mozemo pomiriti i sa Muslimanima, i identifikovati neke osnovne zivotne i politicke ciljeve koje ce nas ujediniti...

    na tom nacinu, u CG bih se stvorio jedan demokratski ambijent, u kojem bi se mogle, na demokratskom nacinu, razrijesiti sva sporna pitanja vezane za drzavni status, itd.

    sad ce se javiti UDBASI, i pojesce *****, kao i obicno, da nesto tako NIJE MOGUCE!

    JESTE MOGUCE! i nema razloga zasto se to nebi ucinjelo. sad je vrijeme da se "Srbi i Liberali" obrate gradjanima Crne Gore muslimanske vjeroispovijesti, i da ih pozovu da nam se pridruze!
    Crnogorac,
    citajuci ove tvoje stavove u nekoliko gornjih postova ,mogu da ti kazem da si za moj pojam sasvim OK,jedino ti nevalja jer si premnogo opterecen rezimom.Mislim da pogresno gledas na narod u Crnoj Gori.Izvrsio si podelu na Srbe i LS sa jedne strane,dok si sa druge strane stvaio navodne dukljane.Izmedju njih su kao Muslimani koji bi trebali da naprave neku prevagu.Zaboravio si Albance,Hrvate...Italijane i druge gradjene CG.
    Gde si njih smestio?

    Narocito bih se zadrzao na ovu podelu ,Srba i Liberali.

    Moj druze,meni koliko je poznato da u politickim strankama SDP-u i DPS-u ima veoma puno clanova Srba-ccestitih ljudi, kojima su humane i druge vrednosti na srcu,kao i njihovo evropsko opredeljenje.Ovi Srbi,zajedno sa Crnogorcima,Bosnjacima,Muslimanima,Albancima,Hrvat ima...i drugim gradjanima cine elitnu politicku snagu u Crnoj Gori organizovani kroz ove dve politicke partije na vlasti.

    Ko su "tvoji" Srbi i Liberali?

    Ti Srbi o kojima ti pricas je go ccetnik.Sa tom bagrom iz SRS,NS,bojovicevi bradati jurisnici....mogu samo da sanjaju vlast.Mi Bosnjaci i drugi demokratski opredeljeni gradjani Crne Gore necemo sa ovom bagrom ni autobus zajedno da cekamo,a ne sta drugo.Vreme ccetnika u Crnoj Gori je neumitno proslo i mogu samo da nam sluzze za podjebavanje i kao strassila i aveti iz proslosti.

    P.S.

    Sta ce Liberali sa ovom bolumentom bradatih spoodoba i gibaniccara ni dan - danas mi nije jasno. :?

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tachno je da u dps ima nekoliko srba - beba dzakovic,zlokovic... ali tako mi njihovog srpstva ! no vidj cinjenice ne mozes da poreknes - prava crnogorska partija je lscg ciji su glasaci crnogorci normalno , a ostale su partije srpske orjentacije dje su naravno srbi - ali vas (albance,muslimane,hrvate) boli to sto su se pravi crnogorci i srbi slozili oko nekih pitanja ! znam ja da bi vi voljeli da se gledamo preko nisana ali nece moci ! :wink: zato sramno zatvarate ochi pred mafijom ,ubicama, svercom... i vi se predstavljate modernom crnom gorom ..ffffffff

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •