Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 44

Thread: Tamarin pogled na grad

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Tamarin pogled na grad

    Evo kako "poznata" novinarka Tamara Nikcevic gleda na Podgoricu :

    I TO SAM JA - Tamara Nikčević za Magazin INDEX

    O PODGORICI

    Ne volim je. Mrzim je iz dna duše. To je najodvratniji grad na svijetu. Najgori, najružniji i nikada u životu ovu jednu malu seljačku palanku nijesam mogla da progutam, prihvatim i jako sam ponosna što ona nikada nije prihvatila i "svarila" mene. To neprihvatanje, to što me ovaj mali, malograđanski, primitivni provincijski duh nikada nije svario, e to je možda jedina velika satisfakcija agonije mog boravka u Podgorici. Ja nigdje ne izlazim. Idem na posao i vraćam se kući, a kada se desi da izađem, užasno me smara taj nevaspitani, neobrazovani svijet koji nikada nijesam valorizovala onako kako oni sami u svojim zatvorenim krugovima sebe vrijednuju. Duboko ih prezirem. Nemojte me pogrešno shvatiti - to što mrzim Podgoricu ne znači da ne volim Crnu Goru. Naprotiv. Prije šest mjeseci sam kupila divan stan u centru Beograda, ali sam nedavno, nezadovoljna što nisam sve završila kada sam planirala, došla na ideju da ga prodam i kupim novi. Šta mislite gdje? Na Cetinju. To je prava Crne Gora, to je grad koji obožavam. Žao mi je što tamo nisam živjela ovih proteklih sedam, osam godina koje sam provela u ovoj odvratnoj dusegupki.
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,510
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ko je tamara nikcevic uopste ???
    Last edited by kefalo; 05-04-07 at 10:46.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    gdje stignem
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka je ona to izbachila iz sebe...
    I lost my watch….now I’m lost in time

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Je li ovo moguce
    P r i m o r a c

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala Cozmo

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montagna Negra
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ne znam zašto jednostavno nije kupila kakvu parcelu u rodnu joj grudu i tamo odlučila da konačno započne svoj mučenički i napaćeni život. Ne bi joj u traženju sebe i svog života mnogo smetali oni pokojnici i ostali matraci na koje je nailazila do sad. (Veliko)Mučenica!!

    E kako su gradovi u milu joj Crnu Goru koju tolko voli udaljeni jedan od drugog, da čoeku poslije skoro deceniju treba da vidi novi grad...?? Il, zašto je čoek tolko osakaćen da mu treba skoro deceniju da svati da je grad udaljen 30 km od njega, ono što traži cijeloga života?

    Kad će tek svatit što oće od života i koja je svrha njenog postojanja...? Ah živote, prolivu jedan mirišljavi...!?

    Blago vanzemaljcima!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni bi imponovalo da jedna Tamara Nikcevic kaze ovo za moj grad.

    Isto tako, gadim se i primisli da mogu ono ljeti predvece, kad izadjem u Yellow na pivo, sresti Tamaru Nikcevic kako Njegosevom oci bechi i prica kako je Cetinje prava Crna Gora....

    "Žao mi je što tamo nisam živjela ovih proteklih sedam, osam godina koje sam provela u ovoj odvratnoj dusegupki." - makar to bila samo moja iluzija, mislim da bi u mojem gradu pomenuta gospodjica dobila bas ovaj nadimak sazet u potonje dvije rijeci njene izjave.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tamara Nikcevic
    koja cijeli zivot juri za "POZNATIM" muskaricima.. nema ukusa i ne razmislja sto zapravo valja a sto ne samo dok je ona u svojoj glavi centar svijeta..
    neko ko nema ni svog misljenja.. ima pravo da ovako nesto kaze?
    tacno treba ukinut slobodu govora ...
    neko ko 2 puta ne umije svooje ime ponovit...

    tacno je treba tuzit.. jes da su moji nkicani al ja sam rodjena TITOGRADJANKA i protiv i za jedan i drugi grad imam masu toga da kazem pa ne blejim jer tako bi blatila samo po sebi!
    sramno
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    Meni bi imponovalo da jedna Tamara Nikcevic kaze ovo za moj grad.

    Isto tako, gadim se i primisli da mogu ono ljeti predvece, kad izadjem u Yellow na pivo, sresti Tamaru Nikcevic kako Njegosevom oci bechi i prica kako je Cetinje prava Crna Gora....

    "Žao mi je što tamo nisam živjela ovih proteklih sedam, osam godina koje sam provela u ovoj odvratnoj dusegupki." - makar to bila samo moja iluzija, mislim da bi u mojem gradu pomenuta gospodjica dobila bas ovaj nadimak sazet u potonje dvije rijeci njene izjave.
    kao i uvijek za ono shto ti napishesh!

    Kako ce pisat o Cetinju kad provede tamo 7-8 godina vidjecemo!(nece valjda?!)
    Samo neka je zdravo i odgovarao bi joj taj nadimak u potpunosti!

  10. #10
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1,944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ewo link za cijeli interwju,ako se tako mozhe nazwati owo SMECE! PIX!

    http://www.magazinindex.com/124/itosamja.htm
    ...The grass was greener, the light was brighter, the taste was sweeter, the nights of wonder...

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by majonez View Post
    Ewo link za cijeli interwju,ako se tako mozhe nazwati owo SMECE! PIX!

    http://www.magazinindex.com/124/itosamja.htm

    Pazi... OVO, je samo JEDAN od nachina da se skrene paznja na SEBE. Jednostavno pojedini ljudi imaju tu BOLESNU potrebu a sa tima nadomjeshtaju nedostatak u svojoj glavi, kao i sve svoje komplekse... MNOGI odavde NEZNAJU i NE SJECAJU se ko je Tamara Nikchevic, kako je pochela na tvcg, KO JU JE DOVEO TADA, dje shto i kako... To je ISTI profil osobe kao shto je to recimo, Rade Vojvodic, koji IZ PUNIH USTA kaze da je njemu HOBI (pazi ovo breeeeeee) da PROBIJA nove tv stanice... Pa je TO nasha' da radi sa In-om, kome je vlasnik bio TAJ i TAJ tada... Dovoljno je da nosi prefiks PRVE CRNOGORSKE pa da sve bude jasno... televizije, pa banke, pa onda NAJprvije iste banke, pa ce sad mobilne i tako dalje i tako redom... E sad, mnogo ima mladih ljudi ovdje pa ne znaju, recimo da je isti Rade ozenio 'cerku Dare "Kace", koja je u "Gimnaziji" predavala istoriju... oni stariji znaju o kome pricham, a POSLEDICE, toga postupka od strane RADA ja se vrlo dobro sjecam dok su zivjeli svi na kumbulj zajedno, dakle i TASHTA sa njima... Inache, to je isti ONAJ lik shto je zajedno sa svojim SEFOM, inache KUMOM gazde, dobio po prknu u sred butika Vulevica, zbog LAJINJANJA i SRANJA za pojedine po gradu... Ovo, SAMO da PODKRIJEPIM, ko je TAJ koji nam vrshlja oko svijesti... E sad, TAJ i TAKAV lik je IZNJEDRIO neke kao shto je Tamara Nikchevic... Tamara Nikchevic ne voli Podgoricu, i Podgorichane, a sad 160 'iljada podgorichana voli nju... pfffff... NE MOGU ONI MENE DA NE VOLE KOLIKO JA MOGU NJIH DA MRZIM... Ne do im Bog da dodjem u situaciju da IM pokazem na djelu... I na kraju... I NEKA NE VOLE PODGORICU... JER PODGORICA ZNA KO SU I SHTO SU...

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ... I josh jednu stvar... Nemo' KO sluchajno da mi je sad, na ovom topiku izbrisa' neki post... Grdno cemo se posvadjat'...

  13. #13
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cozmicbaby View Post
    ... I josh jednu stvar... Nemo' KO sluchajno da mi je sad, na ovom topiku izbrisa' neki post... Grdno cemo se posvadjat'...
    :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    - Ladan ko taština duša -

  14. #14
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bloody Balkan
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cozmicbaby View Post
    ... I josh jednu stvar... Nemo' KO sluchajno da mi je sad, na ovom topiku izbrisa' neki post... Grdno cemo se posvadjat'...


    Htio sam nesto napisati, ali.. neka...
    Lijep je dan...
    Lijepo sam zaradio danas...
    Znam da me Agovic cheka... brat moj napaceni, periferni sa periferije da mi ljucki bucicu doda...
    Lijep je dan...

  15. #15
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Je li ovo moguce


    Vidis da jeste ... i jos ce "Piramidu" da vodi i uredjuje :hammer:
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poslije cu posvetit jedan post ovoj kanti :mrgreen:

  17. #17
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by underwater love View Post
    :trashcom: Na stranu to s kim se kecala :lolblue: jer je to potpuno nebitno za ovaj topic, ali riba je jednostavno neopisivi idiot.:hammer: NE mogu da vjerujem da neko o sebi ovako pricha. Znala sam da ce nedje da se pomene Sex i Grad... Cipele, tashne i vogue? Umislila ljepojka da je u Holivudu... a ja bih joj zabranila prilazak Podgorici dozhivotno IZ PREDOSTROZNOSTI sto je PRVO DIJETE :lolblue:
    ne, nju treba osudit na dozivotni NEIZLAZAK iz Podgorice
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Strani Placenik View Post
    Htio sam nesto napisati, ali.. neka...
    Lijep je dan...
    Lijepo sam zaradio danas...
    Znam da me Agovic cheka... brat moj napaceni, periferni sa periferije da mi ljucki bucicu doda...
    Lijep je dan...

    BraCki... Ti znaeash ko je Grahovo uveo u dva'es' i prvi vijek sa mobilnom telefonijom... E'o ti rame moje, isprichaj se, iZcaskaj, NE SMIJE TE NIKO DIRNUT'... xexexexexexxe... Nije svakome biJo lijep dan na ovi $ever a narochito na neko brdo pa josh na stub od triJes' metara... al' nema toga shto rakija ne izlijechi... Ima chika Dejan mas' za nervozu, znash...

  19. #19
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Auuuuuuuuuu...Odavno nisam vidjela toliko gorchine & safre (sto vele staropodgoricani ) na jednom mjestu & zamisli dje je nasla da se spasi - na Cetinju buahahahahahha e ako joj je Podgorica dusegupka (ovaj izraz me vazda bacha' u komu - eto je ka' Maxim Gorky, loodilo totalno), kako ce joj se tek dopast' da zivi na Cetinje, koje je rupa & u bukvalnom & u prenosnom smislu , puna manijakalnih depresivaca koji nju takvu tek nikako nece svarit'. Dje li ce tamo da izlazi kukala joj majka...Evo, skoro mi je dodje zao...
    Najteza stvar na svijetu je otarasiti se onoga ko nece da ode i zadrzati onoga ko nece da ostane

  20. #20
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milevice... ne prebacuj vodu na tudju livadu, nije ovdje rijec o Cetinju, vec o Podgorici u kojo ona sad zivi i radi.
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  21. #21
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Milevice... ne prebacuj vodu na tudju livadu, nije ovdje rijec o Cetinju, vec o Podgorici u kojo ona sad zivi i radi.
    Ok, nema potrebe da se Cetinje brani od mene, ja sam porijeklom iz tih krajeva & volim taj grad sa sve uvrnutim smislom za humor koji se tamo njeguje Cetinje sam pomenula samo zato sto mi je bilo cudno njeno ocekivanje da ce tamo biti shvacena & prihvacena. Bash!
    Najteza stvar na svijetu je otarasiti se onoga ko nece da ode i zadrzati onoga ko nece da ostane

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milevica View Post
    volim taj grad sa sve uvrnutim smislom za humor koji se tamo njeguje
    A jel' to mislish na onaj vic, kad su 2 Cetinjska shanera, posle dobro odradjene ture, rijeshila da chaste sebe s jednom Qrvom, pa nalete na travestita... iiiii prvi GA dofati, onako ZGuza, pochne da tarlaha i u jednom momentu krene rukom prema dolje i napipa ONO... Odradi on njega, ne govori nishta ovome drugome... Drugi, isto sve kae' i ovi prethodni, ZGuza, napipa i NISHTA ne prichaju jedno drugom, no legnu u krevet... Ujutro kad se probudishe, $ede, cute, kriju pogled jedan od drugoga... U jednom momentu, jedan ne mogadoshe da izdrzi pa veli... "UUUUUU ***** TI, VIDJE LI KAKO SINOC IZJEBASMO ONOGA CHO'EKA"...

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To bi bio jedan "kratki" prolecni...

  24. #24
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    heheheheheh jes' to je otprilike to boleshtina iz fundamenta Daklem, jedva chekam da se dotichna dama tamo naseli, pa kad je Cetinjashi u'vate u makinu Uh to nece da valja nikako Onda valjda nece vishe dirat' najsladji grad na svijet'.

    "Sve shto zelish saaaaaaaaaaada sanjaaaaaaam & jaaaaaaaaaa
    sunce naaaaaaaaasheg graaaaada da nam vjeeeechno sja"
    Najteza stvar na svijetu je otarasiti se onoga ko nece da ode i zadrzati onoga ko nece da ostane

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ...............!

    Quote Originally Posted by Milevica View Post
    Auuuuuuuuuu...Odavno nisam vidjela toliko gorchine & safre (sto vele staropodgoricani ) na jednom mjestu & zamisli dje je nasla da se spasi - na Cetinju buahahahahahha e ako joj je Podgorica dusegupka (ovaj izraz me vazda bacha' u komu - eto je ka' Maxim Gorky, loodilo totalno), kako ce joj se tek dopast' da zivi na Cetinje, koje je rupa & u bukvalnom & u prenosnom smislu , puna manijakalnih depresivaca koji nju takvu tek nikako nece svarit'. Dje li ce tamo da izlazi kukala joj majka...Evo, skoro mi je dodje zao...
    Potrudicu se, zato sto u avataru imas lik jedne od mojih omiljenih glumica, da ne budem previse ostar....

    Dakle:

    Godine koje su za nama donijele su sa sobom (i ostavile za sobom) nacin ponasanja koji nije bio karakteristican za onu zemju kakvom sam ja, kao tinejdzer, smatrao da cu vidjeti Crnu Goru. Gore od samih tih "vrijednosti" je to sto ih je nas narod objerucke prihvatio. I prihvata.

    Mislio sam se i prilikom prvog posta da li da reagujem. Pitao sam se zasluzuje li "Ono" reakciju bilo kakvog tipa sem pogleda prezrenja. I odlucio sam da napisem sto mislim jer smatram da se Podgorica nema sto "braniti". Ni od koga. Ali sam to uradio nadajuci se da cu tako izbjeci situaciju da nekome od lakovjernih, brzih na tastaturi i u reakciji, odgovaram na nacin kako sad tebi cinim. Bojao sam se da neko od mladjih moze poceti pricu koja bi temu odvela dje ne treba - u raspravu o Cetinju i Podgorici, na osnovu stava jedne sasvim proste tamo neke Tamare.

    Raspravljati o vrijednosnom sistemu, razglabati prednosti i mane Podgorice i Cetinja moze neko ko u tu pricu ulazi sa zdrave osnove. Neko ko u pominjanim "godinama za nama" nije pristao na ponasanje, koje su planski nametali nus proizvodi, ciji je jedan od najboljih reprezanata osoba o cijoj smijesnoj izjavi ovdje razgovaramo. Odbraniti Podgoricu tako sto ces se ocesati o Cetinje za posljedicu moze imati cilj da neko mladji (iz Cetinja) uradi obratno i onda dolazimo u situaciju da budemo marionete nakoncu jedne naopake ideje. Pokazali bi da smo bas tako laki za potpalit da se uklapamo u njenu pricu o malogadjanstini. Prici na koju ona i oni za koje radi nemaju apsolutno nikakvo pravo.

    Zato je jako znacajno da sto vise vas mladjih (forumasa) koji bi instiktivno svasta rekli pomenutoj spodobi (i ona to sasvim zasluzuje, da se razumijemo!) probajte da se suzdrzite istog i na primjeru slika sa dobre zurke (recimo) pokazete koliko vas je briga za ovakve ispade gluposti. Vas sugradjanin, a moj prijatelj trenutno banovani forumas Bonja Zmaj ima strasnu izjavu: Glupost je stvar izbora. Nemojte da na osnovu iste ulazite u raspravu jer "sto se grbo rodi vrijeme ne ispravi".

    I da ja vise ne bi bio kao profesor ovdje, odoh na pivo da nazdravim ovoj strasnoj Zvoncici nadajuci se da ce joj moja zahvalnost stici cak i iz ove daleke zemlje u kojoj se trenutno nalazim.

    Pozdrav, Cikotici i Podgoricanke!
    Last edited by Thomas_O_Malley; 05-04-07 at 17:14.
    Caesar`s wife must be above suspicion

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 01-12-10, 14:55
  2. Replies: 4
    Last Post: 29-10-10, 03:10
  3. Za Nikolaidisa Herceg Novi grad ludaka i ubica
    By SteVuk in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 93
    Last Post: 11-12-05, 11:04
  4. Veselin Lazarević: BOKOKOTORSKE MISTERIJE
    By -GRAD in forum Primorski
    Replies: 6
    Last Post: 18-09-05, 09:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •