Results 1 to 2 of 2

Thread: Kablovska-principi funkcionisanja, oprema, instalacije, mogucnosti...

  1. #1
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kablovska-principi funkcionisanja, oprema, instalacije, mogucnosti...

    Radim novu instalaciju u kuci i nesto mislim sto ja ne bih vec pripremio i odradio sve da spremno docekam kablovskog operatera bilo koje vrste. E sad ima li ko kompetentan da malo uputi i mene i sve ostale koji zele u sam princip funkcionisanja kablovske TV, kablovskog interneta i svih ostalih usluga koje tipa video na zahtjev i td. Prije svega kakvim kablovima se sve prenosi, koaksilalni ili mozda cak tel. parica, mozda i neka bezicna varijanta. Uopste o mogucnostima integracije takve opreme sa postojecim lan ili wan mrezama. Uredjaji za konverziju digitalnog u antenski signal (pretpostavljam da je digitalni prenos a pretpostavljam da se nece bacati postojeci televizori jos neko vrijeme). Uopste o svoj opremi i mogucnostima iste, o problemima i nacinu na koji su rijeseni.......
    Mozda neko zna neki dobar sajt ili neku dobru knjigu na tu temu...?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,053
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    235
    Thanked in
    131 Posts

    Default

    Najjednostavnije da iz jedne tacke u kuci, na primjer ulaznog hodnika, povuces u svaku prostoriju u kuci tri kabla u plasticnom crijevu. Ta tri kabla su ti koaksijalni 75omski, i 2 puba UTP. Jedan UTP ces iskoristiti za racunarsku mrezu a drugim mozes provesti do 4 telefonske linije. Koaksijalni ce ti biti naravno za prenos video signala. Kablovi ti moraju iz te pocetne tacke biti razvuceni u zvijezdu i u toj tacki ostavi neki prostor za smjestanje svica, adsl modema, video pojacala itd... Naravno u toj tacki neka ti bude dovucena telefonska parica spolja i koaksijalni kabal sa krova od antene. Ne zaboravi da u prostoriji gdje planiras da postavis kucni bioskop izvuces audio kablove sa jednog kraja prostorije na drugu kako bi jednostavno mogao prikljuciti soraund zvucnike.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •