Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 258

Thread: Gradnja

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Kikice, komunisticka razmisljanja da nam svima bude srednje dobro su davno pokazana kao pogresna.
    Ne ne, ja uopshte ne podrzhavam ideju da nam svima bude osrednje dobro, vec kazhem da nije u redu da pljujemo po nekome ko nam nishta nije kriv, kao recimo ti paradajiz-turisti, koji se, ako mene pitash, ama bash ni mrvicu ne razlikuju od recimo ovih Rusa koje trenutno dochekujemo rashirenih ruku.

    Vjerovatno si chuo za situaciju jednog poznatog shvajcarskog skijalishta u kojem je Rusima zabranjen boravak zbog bahatog ponashanja? U pitanju je mondensko mjesto i mjeshtani istog koji jednostavno nisu htjeli da dopuste da im bagra poput njih narushi ugled iako su ostavljali enormne sume novca... E tako se to radi!
    Last edited by kIkICa; 07-04-07 at 17:21.



    Mademoiselle.

  2. #27
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ne, Aqua PArk ce da se poperi na onu starnu toplisha shto gleda puT Budve (dje je bila deponija)

    Na ploche je fino,sad recimo sa curom da dodjesh i da isqlirash
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  3. #28
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    40
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Kod mene je vode bilo cijelo ljeto. Sad, ako tamo nedje u brda iznad Budve nema vode, a oce da se bave turizmom i izdaju sobe za 5 eura ovim paradajz turistima sto dolaze sa gajbama i lubenicama, znas koliko me briga za to! Kao za lanjski snijeg.

    Ionako se jezim masovnog turizma i takvih gostiju sto otvaraju pastete i donose serpe sa sarmama na plazu.

    Meni je prioritetniji AquaPark nego vodovod za zabacene krajeve. I dabogda sve stranci kupili i parking svudje bio 10 eura a benzin 5 eura po litru. Da se mogu na miru okupati i parkirat auto i za 15 minuta stici od Drobnog pijeska do Budve a ne da mi zivce kidaju guzve, zastoji, prenatrpani parkinzi i automobili po magistrali.

    Ako sami ne umijemo da to napravimo, onda neka nas stranci nauce!

    Coece jel tebi dobro?Posto se slazem sa kikicom samo cu ti copy njen post... I stvarno budi malo,barem malo realan....

    Moj post je aludirao na to da bi trebali prvo da se potrude oko nekih fundamentalnih stvari (slozhicesh se da je voda prioritet, a samo jedan u nizu problema) pa tek onda uzmu u razmatranje sav taj sadrzhaj koji bi doprinio poboljshanju turistichke sezone. Svaka im chast na tim optimistichnim idejama, ali budimo realni... by kikica
    I know sometimes things may not always make sense to you right
    now

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Princezica.

    Budvi treba repriza '79e!
    I svima onima koji je istinski vole ne bi bilo ni mrvicu zhao poslije toga...



    Mademoiselle.

  5. #30
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kikice apsolutno se slažem sa tobom!!!!

    stvarno budvi treba veliki oporavak, al ovako kako je krenula nece daleko stic!!!!

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile Princezica.

    Quote Originally Posted by cocacolica View Post
    stvarno budvi treba veliki oporavak
    Dotuci me ti, samo naprijed!

    Dajte malo slika pilici...



    Mademoiselle.

  7. #32
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ha ha necu...
    al stvarno bila sam prošli weekend na sajam...nigdje da se parkiraš sve ulice prokopane.... a turisti polako dolaze...bogami oni koji to vide ne znam kako ce se opet odlučit da dodju kod nas...

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Pa dobro, ja se tjeshim da ce zavrshiti bulevar do pochetka sezone...



    Mademoiselle.

  9. #34
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ah valjda hoce....
    samo ovi graditelji uopšte o tome ne vode računa stisla bih ja njih malo da se može da to završe kako im glava stoji...

  10. #35
    Join Date
    May 2006
    Location
    bu2-montenegro
    Posts
    164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znaci bulevar ce se zavrsit ali do sezone 2008
    U raju je lijepo ali u paklu je ekipa :D

  11. #36
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    blago meni kad ovo ljeto budem iso za bechice svaki drugi dan ako se to ne zavrsi...
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Blago meni! Moja kuca ima drugi izlaz na magistralu (buduci bulevar, je li) koji sam uvijek "koristila"...

    Zbilja, shto se deshava sa nama koji imamo prilaz kucama sa te strane? Znachi krenemo iz Starog Grada doma i moracemo da idemo do stadiona da bi uhvatili krug na kruzhnom toku ne bi li ushli u suprotnu traku i tako u dvorishte? Hahahahaha, preslatko!!!



    Mademoiselle.

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kikice nije valjda da u 6 sati ujutru ti razmisljas o saobracaju. a jos i ne znas da vozis kako treba
    Samo kvarni opstaju...
    www.minmedia.me

  14. #39
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa View Post
    Ne ne, ja uopshte ne podrzhavam ideju da nam svima bude osrednje dobro, vec kazhem da nije u redu da pljujemo po nekome ko nam nishta nije kriv, kao recimo ti paradajiz-turisti, koji se, ako mene pitash, ama bash ni mrvicu ne razlikuju od recimo ovih Rusa koje trenutno dochekujemo rashirenih ruku.

    Vjerovatno si chuo za situaciju jednog poznatog shvajcarskog skijalishta u kojem je Rusima zabranjen boravak zbog bahatog ponashanja? U pitanju je mondensko mjesto i mjeshtani istog koji jednostavno nisu htjeli da dopuste da im bagra poput njih narushi ugled iako su ostavljali enormne sume novca... E tako se to radi!
    A razlikuju se vrlo vrlo bitno! Ovi Rusi koje docekujemo rasirenih ruku ovdje ostavljaju pare, trose u restoranima, uzimaju rent-a-car, koriste ostale hotelske usluge poput wellness-a, mini-bara, a la cart ishrane.

    Ovi drugi Rusi, koji dolaze i ne trose nista su po meni takodje paradajz turisti i njih se podjednako jezim kao ovih domacih paradajz turista. Ja nikad nisam rekao da su paradajz turisti iskljucivo domaci turisti ili turisti iz Srbije. Ima njih i iz inostranstva ali oni makar potrose neki euro u nasim samoposlugama jer ne mogu iz Rusije da se vuku sa gajbama.

    Neces valjda da me pokusavas ubijediti da su ovi novopeceni Ruski tajkuni koji sve zivo pokupovase (sto ti kazes da se docekuju rasirenih ruku) paradajz turisti!!!???

    @ LoVe_AnGeL_MuSiC_BaBy

    Dobro mi je, hvala na brizi.
    I tebi cu ponoviti da je stav da se prvo obezbijedi voda za sve stanovnike (i one sto zive po brdima a vicu da su na moru) pa cemo kasnije graditi ostalo po meni pogresan. Znaci dok se ne obezbijedi voda ne bi trebalo graditi ni hotele, ni bulevare, ni AquaPark, ni organizovati hepeninge i koncerte, ni nista. Nego jednostavno stagnirati jos malo, da nas konkurencija jos vise pregazi, ali ce makar biti vode od sve. Pa neka stanovnici primorja zive od vode, posto turista da na njima uzmu pare svakako nece biti.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Quote Originally Posted by Local View Post
    a jos i ne znas da vozis kako treba
    :trashcom:



    Quote Originally Posted by Katunjanin
    A razlikuju se vrlo vrlo bitno!

    Znaci dok se ne obezbijedi voda ne bi trebalo graditi ni hotele, ni bulevare, ni AquaPark, ni organizovati hepeninge i koncerte, ni nista. Nego jednostavno stagnirati jos malo, da nas konkurencija jos vise pregazi, ali ce makar biti vode od sve. Pa neka stanovnici primorja zive od vode, posto turista da na njima uzmu pare svakako nece biti.
    Poenta moje priche je bila da mi dochekujemo rashirenih ruku svakog ko ostavlja pare, to nam je najbitnije, a to shto se kasnije kajemo machku o rep.
    Ja se recimo iz godine u godinu osjecam sve otudjenije kad odem u BD, a to mi se nikako ne svidja i zbog toga ne mogu da krivim nikoga osim nas mjeshtane. Ali bitno je da imamo prihode!



    Mademoiselle.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E nazalost ce tako biti sve vise i vise. A za to nisu krivi ni mjestani ni Rusi vec generalni stav Crne Gore kao turisticke destinacije.
    Kad Aman resort zavrsi rekonstrukciju Svetog Stefana, Milocera i pretvori Kraljicinu plazu u apartmane mozemo zaboraviti na kupanje na Kraljicinoj i Kraljevoj plazi. Splendid i Queen su vec uzeli dobar dio becicke plaze a Maestral uvale Przno. Kad se zavrsi Sheraton ni od Rafailovica nece ostati nista. Hotel AS ce takodje vjerovatno rezervisati plazu samo za hotelske goste.

    To je surova realnost a na nju apsolutno ne uticu bogati pojedinci koji kupuju stanove ili kuce vec jake kompanije koje privatizuju hotele.

    Mjestani bi najradije da imaju prihode od turizma a da se ti gosti nekako ne vide, da ne prave guzve i nemaju nikakve prioritete. Medjutim, sve svjetske destinacije se utrkuju kako ce bolje udovoljiti gostu, tako da i jedna Crna Gora (kojoj je turizam JEDINA industrija) mora da prati taj trend.

    Mislis da gosta koji dodje na odmor interesuje ima li onaj sto mu proda sladoled vode kuci da se istusira, kad se vrati znojav i malaksao kuci, poslije dana provedenog prodajuci sladolede bogatim i bahatim Rusima (kad smo se vec svezali Rusa).

    Ti sad pricas o nekom kajanju i zaljenju. Lako je o tome pricati u novembru. Tokom sezone se i sami mjestani jedino zale ako pada kisa pa im pokvari ljeto i nemaju kome da izdaju sobe. Iako to sto pada kisa znaci da ce biti vode. Ne znam sto izigravate neke Don Kihote kad svi dobro znamo kako stvari stoje kod naseg naroda.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    E nazalost ce tako biti sve vise i vise. A za to nisu krivi ni mjestani ni Rusi vec generalni stav Crne Gore kao turisticke destinacije.

    To je surova realnost a na nju apsolutno ne uticu bogati pojedinci koji kupuju stanove ili kuce vec jake kompanije koje privatizuju hotele.
    Ochigledno se nismo razumjeli...

    Ja ovdje nisam prichala o privatizaciji hotela. Toga je oduvijek bilo i bice. Na kraju krajeva, je li Bog dao da se nashao neko ko konachno zheli i mozhe da dovede u red neshto shto je toga vrijedno? Ako vec mi nismo u stanju, neka izvoli onaj ko jeste. Ipak to ide nama na ruku, zar ne? Pa evo chist primjer ti je hotel Maestral (on mi je prvi pao na um )...
    Rijech je o masovnoj prodaji zemlje na podruchju BD opshtine koja nema nikakve veze sa stavom CG kao turistichke destinacije. Ili ima? Pa valjda mjeshtane Crna Gora - turistichka destinacija ne tjera da prodaju ono shto su naslijedili, shto se prenosilo sa koljena na koljeno? To je valjda njihova odluka? I shto je najgore od svega, vishe nije ni pitanje egzistencije vec zhelja za shto lakshim i brzhim nachinom povecanja nula na bankovnom rachunu.
    Tebi nije zhao kad vidish shto se radi recimo od Starog Grada? Vidish meni jeste jer sam odrasla tamo i jer sve ono shto je nekada bio Stari Grad polako nestaje... A za to nam niko drugi nije kriv nego mi sami.


    Mjestani bi najradije da imaju prihode od turizma a da se ti gosti nekako ne vide, da ne prave guzve i nemaju nikakve prioritete. Medjutim, sve svjetske destinacije se utrkuju kako ce bolje udovoljiti gostu, tako da i jedna Crna Gora (kojoj je turizam JEDINA industrija) mora da prati taj trend.
    Poshto je turizam jedina industrija u Crnoj Gori, onda bi trebali da cijenimo to shto imamo, a ne da ga "poklanjamo" nekome ko za to ne mari, jer cemo se za koju godinu osjecati kao stranci u NASHOJ drzhavi. Zhivi bili pa vidjeli...


    Ne znam sto izigravate neke Don Kihote kad svi dobro znamo kako stvari stoje kod naseg naroda.
    Ja stojim iza onoga shto kazhem, tako da nema nikakve potrebe za ovakvim prozivkama, ili shto li su vec.



    Mademoiselle.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljudi oce da zgrnu pare preko noci, to ti je istina. I onda jos poslije kukaju kao da ih je neko tjerao da prodaju. To mene nervira.
    I ja sam protiv da se dira Stari grad, neke stvari ipak moraju biti svete.
    Ne volim ni sto ljudi prodaju djedovinu ali to je apsolutno njihova stvar i ko sam ja tu da ih osudjujem.

    Malo smo skrenuli s teme, jer je tvoja pocetna konstatacija bila da se prvo treba narodu obezbijediti voda pa tek onda ici u gradnju Aquapark-a (odnosno obogacivanja turisticke ponude). Ja sam protiv toga, jer smatram da treba uporedo i da se razvija grad i da se grade novi sadrzaji za turiste, a nikako da sve stane dok se ne dogna voda gore nedje u brdo!

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    a nikako da sve stane dok se ne dogna voda gore nedje u brdo!
    Fora je u tome da voda ne fali samo "u brdima". Ili se Velji vinogradi tamo nalaze...

    Evo dijela jednog chlanka iz magazina "TRAVEL": "U planu je nastavak realizacije projekta u vezi sa vodosnadbijevanjem primorja, vrijedan oko 2,2 miliona eura, koji ce umnogome smanjiti problem pijace vode koji je opshte prisutan."



    Mademoiselle.

  20. #45
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zbilja, nema dana kad na TV ne osvane neka reportaza iz BD i neki snimak, ka da je vec sezona u jeku, a ono oblaci prasine nad Budvom... Zaista sprdnja.
    A nema no su primorska mjesta potpuno unistena infrastrukturno. Intervjuisali nekog austrijskog turistu, i ovaj kaze sve ono ok, al prljavo... vjerovatno misleci na BD-gradiliste. A sad, ako prodjete duz cijele obale, ne mozete proc kilometar, a da se nesto ne radi. Svega mi je preko piiip piip iip!:-)
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  21. #46
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bogu hvala pa se gradi. zato u sezoni nece biti guzvi. moralo je nekad, lako je samo kukat e sto nema...

    a sto se tice zemlje - brat brata je ubijao zbog kvadrata zemlje a sad se prodaje sve zivo. ali se voze q7, taureg, a8, cayenne :mad: ali neka, nicija nije do zore sjala...

    sta nas ceka posle sezone: novi stadion, treca traka od hotela park do rafailovica, nova obilaznica (direktno na lastvu)
    Samo kvarni opstaju...
    www.minmedia.me

  22. #47
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Problem nedostatka vode u ljetnjem periodu

    Vodovodne cijevi su pravljene 60-tih godina kada je koncentracija Budvanskog stanovništva i gradjevina bila jako mala u odnosu na sada. Tada je bilo par hiljada ljudi svega dolje. E sada možete zamisliti sadašnju situaciju, toliko zgrada napravljenih, toliko hotelčića, i naravno ljeto, pri čemu su svi ti silni stanovi i hoteli puni. A cijevi od 60-tih ostale iste. I vodu vuče 20 puta više ljudi nego li je tada bilo. To je glavni problem snadbijevanja vode.

    Sto ji u planu da se izgradi novi vodovod koji će biti samo za tehničku vodu. Tj. preradjivat će se morska. Samo što je to u planu. A znate već što je u planu ko zna kada će biti.

    Aqua sity sa Topliškog puta će imati svoj bunar za vodu, znači neće ići sa vodovodnog sistema Budve. Ali sama pomisao da mi nemamo da pijemo vodu, a tamo neki gasterbajter se brčka, STUŽI mi se.

    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Princezica.

    Tad nam nije ni trebala voda jer je cijela BD bila jedna velika mochvara. Imam dokaze!

    Kakva ironija zbilja, BD koja lezhi na 2m iznad vode vec godinama muku muchi sa istom...



    Mademoiselle.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post

    Aqua sity sa Topliškog puta će imati svoj bunar za vodu, znači neće ići sa vodovodnog sistema Budve. Ali sama pomisao da mi nemamo da pijemo vodu, a tamo neki gasterbajter se brčka, STUŽI mi se.

    AquaPark ce biti namijenjen za sve, tako da mozes i ti da ides da se brckas.
    Meni ovo sve vise lici na onu logiku; DA KOMSIJI CRKNE KRAVA. Ako ti nemas vode ne bi trebalo niko drugi da je ima, jel?

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile Princezica.

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Meni ovo sve vise lici na onu logiku; DA KOMSIJI CRKNE KRAVA.
    :lolblue: :lolblue: :lolblue:



    Mademoiselle.

Page 2 of 11 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Divlja gradnja u Herceg Novom...
    By super kojot in forum Primorski
    Replies: 4
    Last Post: 29-10-06, 22:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •