Results 1 to 12 of 12

Thread: Da li je t-com ispoštovao rješenje AZT?

  1. #1
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Thumbs down Da li je t-com ispoštovao rješenje AZT?

    TEL. 081 241-786
    FAX: 081 241-805
    E-MAIL: [email protected]
    WWVV.AGENTEL.CG.YU

    AGENGIJA ZA TELEKOMUNIKAGIJE I POŠTANSKU DJELATNOST
    Broj: 01-1507/2 ' Podgorica, 02.10.2006.godine





    Agencija za telekomunikacije i poštansku djelatnost, na osnovu člana 196 Zakona o opštem upravnom postupku ("Sl.list RCG", broj 60/03), člana 12 tačka 5 Zakona o telekomunikacijama ("Sl.list RCG", broj 59/00), člana 4 Pravilnika o zaštiti korisnika javnih telekomunikacionih servisa ("Sl.list RCG" br. 63/2003), kao i na osnovu inicijative odredenog broja korisnika javnih telekomunikacionih servisa, donosi
    R J E Š E NJ E
    1. Nalaže se Telekomu Crne Gore da dovede u ravnopravan položaj sve konsnike ADSL paketa usluga na način što će starim korisnicima tih usluga (kad su u pitanju fizička lica) naplaćivati jednaku mjesečnu pretplatu kao i novim korisnicima za istu vrstu paketa usluga.
    2. Nalaže se Telekomu CG da Agenciji dostavi sve modele Ugovora o pružanju Internet usluga putem ADSL priključka u roku od 7 dana od dana dostavljanja ovog rješenja.
    Obrazloženje
    Korisnici internet usluga putem ADSL priključka obratili su se ovoj agenciji žaleći se na kvalitet pomenute usluge (zbog smetnji u korišćenju, čestih prekida) kao i na neravnopravan položaj "starih" i "novih" korisnika kad su u pitanju mjesečni troškovi za istu vrstu usluge.
    Naime, Telekom CG korisnicima, koji su Ugovor o pružanju Internet usiuga putem ADSL priključka zakljucili do 21.05.2006. godine (kada je otpočela promotivna ADSL kampanja) mjesečnu pretplatu naplaćuje po važećim cijenama, a korisnicima koji su Ugovor zakljucili nakon tog datuma, dakle počev od 21.05.2006. godine, naplaćuje po "promotivnim", povoljnijim cijenama.
    S obzirom da različiti korisnici za istu vrstu usluge plaćaju različitu cijenu, što je neprihvatljivo, Agencija je odlučila kao u dispozitivu ovog rješenja.

    AGENCIJA ZA TELEKOMUNIKACIJE I POŠTANSKU DJELATNOST, BULEVAR REVOLUCIJE BR. 1 . PODGORICA

    Naime, princip nediskriminatornosti tarifa ustanovljen je Pravilnikom o tarifama javnih telekomunikacionih servisa ("SI.list RCG", broj 73/04), kao i tačkom 22 Licence "Zabrana neosnovane diskriminacije", kojom je propisano da korisnik Licence neće neosnovano vršiti diskriminaciju korisnika servisa u pogledu cijena i drugih uslova pružanja Odobrenih servisa.
    Agencija je, naime, ocjenila da korisnici pomenutih usluga ni u kom slučaju ne mogu biti u nepovoljnijem položaju u odnosu na korisnike koji kasnije zaključuju korisničke ugovore za istu vrstu usluge.
    Članom 58 Zakona o telekomunikacijama ("Sl.list RCG", broj 59/00) propisano je da pružaoci javnih telekomunikacionih servisa i korisnici međusobna prava i obaveze regulišu ugovorom čiju sadržinu propisuje Agencija, kao i da su pružaoci javnih telekomunikacionih servisa obavezni da učine dostupnim javnosti uslove pružanja servisa. S obzirom da se uslovi pružanja servisa mogu utvrditi uvidom u sve modele Ugovora, a imajući u vidu obavezu korisnika Licence da Agenciji dostavlja sve potrebne informacije, to je i odlučeno kao u tački 2 dispozitiva ovog rješenja.
    Protiv ovog rješenja žalba nije dopuštena, već se u roku od 30 dana od dana njenog donošenja može pokrenuti spor pred Upravnim sudom.

    Quote Originally Posted by helpdesk View Post
    Sve odluke koje donese Agencija za telekomunikacije se trebaju postovati. Crnogorski Telekom nema nijedan razlog da izbjegava svoje obaveze. Agencija u svakom slucaju moze provjeriti kod kompanije da li se njene odluke postuju. Ukoliko smatrate da je doslo do krsenja odgovarajucih odluka preporucujemo da kontaktirate Agenciju. Ovim se prica o pomenutome na ovom dijelu topica zavrsava. Ukoliko zelite da se prica na ovu temu nastavi preporucujemo da otvorite poseban topic.
    Stvarno mi nije jasno za šta nas vi smatrate.
    Helpdesk da li ste ispoštavali rješenje koje je donijela AZT? (veoma jednostavno pitanje, pa odgovorite sa DA ili NE.

  2. #2
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Nadam se da Vam neće trebati dugo vremena da provjerite da li ste ispoštovali rješenje AZT!

    Evo da Vam malo olakšam posao, dokaz Vašeg nepoštovanja rješenja su računi koji svaki mjesec stižu vašim "zadovoljnim" korisnicima sa višim cijenama za isti paket od novih korisnika.

    Jednostavno me interesovalo do koje granice idete, i da li ste spremni da kažete: " T-com nije ispoštovao rješenje koje je podnijela AZT... "

  3. #3
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    88
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ooo dear nachekat cjesh se ti za taj odgovor

  4. #4
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemam nista protiv ovoga svega ni protiv tebe, ali zar zaista mislis da nesto postizes ovime???Mislim da samo gubis vrijemeMeni je ovo presmijesno...Ti si sad kao njih satjerala u cosak
    Iskuliraj i navijaj za novog operatera.I ja cu zajedno s tobom.
    Poz

  5. #5
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rvasanin View Post
    Nemam nista protiv ovoga svega ni protiv tebe, ali zar zaista mislis da nesto postizes ovime???Mislim da samo gubis vrijemeMeni je ovo presmijesno...Ti si sad kao njih satjerala u cosak
    Iskuliraj i navijaj za novog operatera.I ja cu zajedno s tobom.
    Poz
    šta ti ima bit presmiješno??? treba uvijek ćutati??? ma neka frajeru!!!

    čekaj novog operatera - aha, a ja potpisala s njima ugovor na dvije godine, jer sam morala

  6. #6
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by John O`Dowd View Post
    ooo dear nachekat cjesh se ti za taj odgovor
    Nemam ja ništa njih da čekam. Trebaš da znaš da znak ćutanja predstavlja znak odobravanja, jer ako nešto ne porekneš to je onda tačno! Mada mi i posjedujemo svu potrebnu dokumentaciju za to, jednostavno me zanimalo do koje granice idu
    Quote Originally Posted by Rvasanin View Post
    Nemam nista protiv ovoga svega ni protiv tebe, ali zar zaista mislis da nesto postizes ovime???Mislim da samo gubis vrijemeMeni je ovo presmijesno...Ti si sad kao njih satjerala u cosak
    Iskuliraj i navijaj za novog operatera.I ja cu zajedno s tobom.
    Poz
    Problem je u tvom pesimizmu, i jedan savjet nauči da čitaš između redova.
    Da li će helpdesk/podrska ogovoriti na forum ili ne , to je najmanji problem, ali moraš shvatiti da oni pišu ono šta im odobravaju odgovorni za sve ovo.
    Recimo da je ovo samo jedan vid moje dobro volje da bi se što bolje pripremili za ono što slijedi veoma brzo.
    Last edited by Bøgíñjå; 17-03-07 at 20:56.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Revolution!!!Keako je???

    I ja sam isti potpisao ugovor na dvije godine, i ja sam isto morao da ga potpisem pa ne kukam.Isti djavo.Ovim nista ne postizes, to je sigurno!!!Uzivaj u svom tripu!Zivjela!

  8. #8
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by Rvasanin View Post
    Revolution!!!Keako je???

    Ovim nista ne postizes, to je sigurno!!!Uzivaj u svom tripu!Zivjela!
    Ako se ovo odnosi na mene, da sam ja u nekom tripu i da ništa ne postižem, jedini razlog zašto se sve ovo dešava je zbog takvih kao ti, kojih se pomire sa onim, i ponašaju se onako kako oni igraju a još najgore od toga što nas smatraju običnim ...
    Sva sreća što postoje i drugačiji ljudi, koji ne dozvoljavaju da neko od njih pravi budalu i prihvataju priču koja nema istine.

    Za tebe neka je crno- bijelo , ali za mene će uvjek biti crno.
    Last edited by Bøgíñjå; 17-03-07 at 21:43.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa jes, u pravu si, nema sto...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    rvasanin shto bi ti, bombu da im bachish?
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Rvasaninu stvarno izazivash vulgarnost, neznam jeli u pitanju tvoj mazohizam ili sto drugo, samo sam htio da ti skrenem paznju na to.
    Last edited by Ego_and_his_own; 18-03-07 at 05:36.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    88
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e dragi Rvasaninu ti nisi morao da se obavezhesh na 2 god mogao si na 3 mjeseca mogao si i na 1 god. al si ti odluchio da placjash adsl 25 e pa si ga potpisao na 2 god niko ti nije kriv shto si to uradio.. :P~

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Amfilohije ispoštovao državnu himnu
    By p.u.l.s.e. in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 75
    Last Post: 22-01-07, 22:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •