Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 73

Thread: Kad sam bio mali ...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    1,079
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking Kad sam bio mali ...

    Inspirisan topicom o `70,`80... zapoceo bih novu pricu.
    Interesuje me najbezobraznija, najuzasnija, naj-ne-dobra stvar koju ste uradili kad ste bili mali.
    Znachi nesto o cemu se i danas prica kad se familija ili drustvo skupi. Cime ste se urezali u sjecanje komsiji, nekom rodjaku ili drugu...
    Nesto zbog cega ste dobili batine kojih se i danas mozete sjetit, nesto sto vam je dalo zabran izlazaka 10 dana iz kuce i sl.

    Evo jedne od mojih prica.

    Radnja se desava u Sutomoru, nadomak grada Bara na Crnogorskom primoriju
    Ja sam u to vrijeme bio neki 4-5 razred. Posto imam babu u Sutomoru svako ljeto sam provodio po 3 mjeseca dolje, nego da ne duzim pricu.
    Moji roditelji su dolazili svaki vikend jer su dat slobodni sa posla i to vrijeme smo provodili zajedno.
    Ja kao mlad, razmazeni pijevac vazda sam nesto trazio i zahtijevao mimo svijeta. Nekad sam to "nesto" dobijao nekad ne, ali se vrijedjelo potrudit

    Svi se sjecate vremena kad su JetSki skuteri na vodi tek poceli, tako se tog ljeta i u Sutomoru pojavila neka ekipa koja ih je iznajmljivala za paprene pare (ako me sjecanje dobro sluzi mislim da je 10 min bilo 100 maraka).
    Svaki dan sjedi na onu plazu i gledaj kako to mocno izgleda i vrebaj priliku da makar na tren uzmes "makinu" u ruke... I napokon dodjose moji i ja zagrinjah da mi se "zajmi" skuteriska da probam!:twist:

    Naravno odgovor je bio "Alo jadan znas li koliko to kosta, sto sve moze tim parama da se kupi"... Al sam ja na kraju izasao kao pobjednik :grin:
    Naravno nudi mi se da me vozi neki lik koji radi sa tim sto se meni nikako nije svidjelo, jer sto ima u tome kad te neko vozi, to mogu i sa obale gledat .
    I tako dadose oni meni saMome azdaju!!!
    Krenem ja lagano, vatam krug kod Hotela Niksic i vracem se put tobogana...
    Ispred mene lik na gumenom camcu coolira i stoji u mjestu. Ja "lagano" krecem da ga zaobidjem i tu pocinje "drama kao iz filmova"!
    Kako sam mu ja prilazio s`ledja on to nije vidio i lagano krenuo bas put one strane sa koje sam planirao da ga zaobidjem.
    Mlad, neiskusan, strah, citava Sutomorska plaza na noge i BAAAAAMmmmm!!!
    Bas ta mladost i sve ostalo sto je predhodilo tome je dovelo do:

    Slomljena:
    1. Ruka
    2. Noga
    3. 3 Rebra
    4. i najgore posjekotine po citavom tijelu.
    Naravno pricam o liku koji je bio na gumenjaku.
    Ja sam prosao bukvalno bez i jedne kapi vode na sebi a kamoli povrede.
    Tu je nastala frka, 5 skutera ulijece, spasava covjeka, prilaze meni i onako kao retardu sto sam u tom trenutku sigurno i bio, govore kako treba samo lagano da pridjem obali i sve ce bit ok.....
    Drama... drama... drama...
    Na kraju se covjek oporavio i sve je proslo kako treba. Najgore od svega je bilo na kraju sto je lik bio vlasnik tih skutera...

    Eto, sabio sam najjuze sto sam mogao, nadam se da vas nisam smorio...
    U sustini bio sam jako nemirno, mada po mojoj racunici bi to preveo u "baksuzno" dijete...

    Bilo bi tu da se prica, al druge prilike, sad da cujemo malo vas...
    Ja znam da sam niko, ali niko nikada nece biti kao ja!

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Childhood memorieS :)

    Ja sam redovno bjezala od kuce,do svoje negdje 8-9 godine:!: Ne znam zashto,jednostavno mi je biLo gusht da kad niko ne motri na mene, uvatim maglu i shvrljam sama po kvartu,komshiluku itd. Moja mama je redovno prozivljavala stresove a samo li me nadje, lijepo mi se gOoza crvenila. Posle toga sam se opametila
    Mislim da se to u mojoj kuci redovno preprichava kao jedan od mojih najvecih nestashluka iz djetinjstva

    Naravno ima i josh jedan dogadjaj,kad sam imala 3 godine,baka me je chuvala bila sam kod nje na selu, jer su moji radili, i kako je baka pored mene imala i bashtu da okopa i pilice da nahrani, ushushkala me je da spavam a ja vraGolak sam chekala da ona ode iz sobe i pochela da prchkam oko peci da drva...Krajnji ishod je bio da sam cijelu luzaru istresla na sebe..hahaha bila sam sva crna i gravra..sreca da nije bilo zari u luzari inache bi bilo burn baby,burn!
    Tol`ko od mene:!:
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  3. #3
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    ahhahah dobar :devil:

    Location : Budva
    Year : Summer 95-6

    Nemmamo shto da radimo , necemo taj dan na plazhu,za fudbal,je prevruce,oko zgrade nema nikog.. te mi odluchimo da pravimo neku shtetu.. ljeti nema nikakvog interesantnog voca pa niesmo mogli ni da uskacemo u tudja dvorista...
    (posto zivim kod trznog centra>ispred ima veeeeliki parking)
    mi se odluchimo da skidamo kapice sa automobilskih guma.. (i tako naravno struchnjaci,u 30% sluchajeva cijeli ventil izvadimo,i tako dosta kola ostane izdushenih guma) :roll:
    Mi naravno niesmo bili svjesni ozbiljnosti situacije.. i one chepicje i ventile pobacali iza zgrade u dvoriste..
    Vodjeni mishlju da nas niko nie vidio nastavismo da se igramo i skakucjemo oko zgrade..
    te poslie par sati knock-knock neko na vrata.. neki djed nas je snimio,pa doshao da uzme chepice,naravno nema ih.. pa me tu majka dooooobro izbila i posla na ledinu da ih trazim.. i kad sam ih nasao opeet me dobrooooo izbila.. i najjacha fora.. liepo me obukla i rekla , sad idesh u policiju , da idesh u zatvor.. eee ljudi moji koliko sam ja plakao.. a sjecjam se nje , uzela neshto da peglla i qlira me 100% , (kao ma nema shanse idesh u zatvor).....
    i tako sam plakao i plakao.. dok ne reche , da necje da me vodi , pod uslovom da se ne ponovi.. i nije se ponavljalo
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahaha,mc_e. Ti zamalo u apss da zavrshish :P
    E,da zaboravila sam i kradju vocki...samo li dodje sezona mandarina i shipaka,nas cheta odmetnika, rasporedimo se po naselju i po drvecu i opalaa..idemo Zajednichki plijen..dijelimo:!: Kako mi je to bilo milo doba..
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto sam bila veoma mirna kao dijete sjecam se jednog ispada. Prolecni dan skupila se djeca ispred zgrade i sta cemo kako cemo meni padne na pamet briljantna ideja da uzmemo plasticne boce, odrezemo krajeve zavezemo uski dio na kanap a odsjeceni dio zapalimo i vrtimo konopcima...A meni se u tom periodu svidjao jedan Boban, pa ja sto cu.... sa onom zapaljenom bocom sam vrcela non stop prema njemu. I jednom trenutku je zapaljeni dio plastike odletio njemu na facu tacno pored lijevog oka. Mislim da ne treba dalje da pricam...ja sam strkla doma i zavukla se u krevet dok nije zazvonio na vrata posle par sati Boban sa zavijenim okom sa sve roditeljima...ja sam naravno dobila batineeeeee i zabranu izlaska cak i na balkon.
    Drugi nestashluk zbog kojih sam dobila batine jeste kad sam mladju djecu iz zgrade kao pravi harambasha povela na Morachu kod skalina i ostali tu cijeli dan....a niko nije znao ni dje smo ni sto smo...Jedno od djece je uspjelo cak i da upane u morachu obucheno. Naravno nashli su nas roditelji...Milena ili ti ja sam opet popila batine ovaj put mi je zabrana bila mnogo duza.

    Treci put sam ja piroman stari uspjela da zapalim stog sijena kod babe na Marezu...za to se ni dan danas ne zna da sam ja

    Uh mogla bih do sjutra....Prekidam
    Last edited by MaJLeNa; 16-03-07 at 10:46.
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post

    Treci put sam ja piroman stari uspjela da zapalim stog sijena kod babe na Marezu...za to se ni dan danas ne zna da sam ja

    Uh mogla bih do sjutra....Prekidam
    :lolblue::lolblue::lolblue:nemo' retroaktivno da odgovarash za ovaj stog! Mozda ti neko od bliznjih chita forum?!
    Ti reche da si bila mirno dijete...qq shto onda chini nemirno:devil:

    Ja sam obichno padala,koljena su mi kvrgava ostala,jedno 2-3 reza kod obrva, a sjecam se jednom da sam poshla bez pitanja kod drugarice i nas dvije se zaigrale pa je to potrajalo nekoliko sati a za to vrijeme je bilo opsadno stanje u mojoj kuci,trazili su me svuda i na kraju vec zvali miliciju a ja bila sprat nize!
    Tako su me umlatili da sam bila modra i na frske od kaisha 10 dana!
    Eto to je dobro dijete ,a ti djecu kolektivno povela na davljenje

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hehehehehehehheheeh a ja sto cu..... voljela sam da izigravam vodju.... Al` sam skupo placala svoje hirove i svoja dokazivanja. U obliku mnogobrojnih oziljaka po koljenima laktovima celu..... Jednom sam uspjela da se zaletim s bicikla direkt u bodljikavu ogradu jer sam bila toliko mala da nisam mogla pedale da dohvatim i prikochim...a brat moj mudri me lagano pushtio ...I jos posle svega potrchao kuci i rekao mami; "Majko udarilo ti je Milenu auto " kad zenu nije tada strefio shlog nece nikad .....i nalazi mene svu u fete na baodljikavu zicu dje se derem na brata da cu cim se ustanem glavu da mu slomim :P.
    Vrlo mirno dijete sam bila.... toliko mirna da me familija zove fukara
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja ljudi ne znam odakle da pocnem...
    jedino da pisem u djelovima ili po tezama jer ima toliko toga , da kad bi ispisala sve one pecate bio bi to post u nedogled koji niko bar zbog duzine ne bi procitao...
    al eo
    - nevidljivi priateli njih jedno 1000 (niko u kucu nije smio uci, jer ja kao pravi domacin prvo sam pustala goste da udju u kucu ,prozivala ih imenom i svakom pojedinacno govorila izvoli raskomotise, a posle 1000prijatelja djonda e mogla da udje crna baba koja ceka po ure da se ovi raskomote)

    -prve pare sam zaradila sa 4 godine, to je prvi put da sam odlucila da me moji vise nece imat na grbaci. prodavala sam kamenje, i sto je najtragicnije uspelo mi je da prodam sve, hahah i potrosila sam na brdo nekih slatkisa od kojih mi je muka bilo.


    - bila sam expert za pravljenje otrova drugarici koja bi nam remetila igre rata vojske, kauboja i cuda i insistirala je da se igramo "damica" (ni dan danas mi nije jasno koja je to igra)


    - glavno arheolosko nalaziste i nalaziste zlata je bio ispod djedovih jagoda ili loze...


    -sa djedom i babom redovno igranje pokera u skidanje


    -lijecenje zaba i cuda operacije bez anestezije


    -svako vece su morali da trpe doma da me vode da slusam konferenciju macaka (mrak, jedan kontejner i 5 macaka i ja koja prevodim svojim mrcenim roditeljima sto je koja macka rekla kojoj)


    - a da ne pominjem ja sam uvijek morala da imam nabolji mac najbolju pusku i pistolj na corke iz koeg sam pucala nevidjeno dobro (bio mi je pretezak, bilo me je strah i onda onako cucnem okrenem glavu rukuu koju je pistolj na drugu stranu i opalim u nevidjenom strahu, ili ono trcim i vristim od straha ...) oduzeli su mi oruzje ubrzo...


    eto toliko za sad (nema se vremena)
    (nisam se promijenila ahhahaha :lolblue
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    nisu me izbili i tukli ali je interesantna anegdota....

    naime negdje kad sam imao 5-6godina moja porodica sva na selo i djed poslao oca da vodi kravu pod vola...uglavno tata se vrati i pita ga djed koliko je platio i tata kaze neku grdnu cifru tada....djed popizdi,psuje u sve 16,kako zaradjuju na kukali narod,kako nas osushishe i svakojake kletve...uveche okupljanje naravno i neko od mojih je chitao iz pobjede neki chlanak o reinkarnaciji.....pokupe se svi i krenu da spavaju...i izjutra se svi bude jer chuju djeda u njegovu sobu kako se gushi od smijeha...tata se ustane i udje u sobu i vidi djeda i mene kako lezimo u njegov krevet,djed plache od smijeha,ne moze da se zaustavi i tata ga pita o chemu se radi :

    "znash li sine kako me je unuk lijepo chastio,kaze on meni djedo znash li ti shto je to reinkarnacija,i ja njemu kazem - ne ja bogme"

    "to ti je djedo kad umresh pa se u sledecem zivotu rodish kao cvijet ili neka zivotinja....a znash li djedo shto bi najbolje bilo da ti postanesh kad umresh? "

    "ne ja aco....shto? "

    "Bik djede.."

    "a shto bik crni aco? "

    "Pa da zaradjujemo na tebe,chu zashto..."

    eto...tako sam ja kao mali pocheo vrlo rano da mislim o zaradjivanju para
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  10. #10
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    imao je svako dogodovstina kad je bio mali.. Ali evo, ja sam samo jednom imao u zemljuda propadnem - i to sam bio cetvrti srednje...

    Drug i ja pricamo (tada zmo bili maturanti) sa neke dvije cure (tada prvi srednje) ispred skole, u tome trenutku prolazi jedna cura i naavno, pada moj komenar "Pazi kolike brkove ima ova cura". Tada, jedna od ove sa kojima pricamo veli "Jel ona cura?", ja velim "Jes", a ona veli "A to mi je sestra - rodjena"...
    Da... Steta sto tada nisam imao pusku velikog kalibra kod sebe.
    Sto je jos gore, tu curu koja me zivog sahranila gledam skoro svakog radnog dana na fakultetu - koleginica...
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    ne znam sjecate li se kad su slichice EVOKSA pochele da izlaze...ja sam bi ovisnik o njima.Uglavnom, tata mi dao pare da idem da se shisham i ja fino odem i kupim za to puuuuuno slichica evoksa...polijepim ih u album i onako sav srecan i...padne meni na pamet shto ce tata da mi uradi i ja fino makaze u ruke i fik fik fik i vidim ja kako sam se oshtetio i uzmem selotejp i svu kosu skupim i zalijepim je natrag hahahahahaahah eeeeeeeeeeeee to je bio prvi i jedini put da me je otac izbio ali sam te batine zato dooooobro zapamtio
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 16-03-07 at 14:54.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  12. #12
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    Posto sam bila veoma mirna kao dijete sjecam se jednog ispada. Prolecni dan skupila se djeca ispred zgrade i sta cemo kako cemo meni padne na pamet briljantna ideja da uzmemo plasticne boce, odrezemo krajeve zavezemo uski dio na kanap a odsjeceni dio zapalimo i vrtimo konopcima...A meni se u tom periodu svidjao jedan Boban, pa ja sto cu.... sa onom zapaljenom bocom sam vrcela non stop prema njemu. I jednom trenutku je zapaljeni dio plastike odletio njemu na facu tacno pored lijevog oka. Mislim da ne treba dalje da pricam...ja sam strkla doma i zavukla se u krevet dok nije zazvonio na vrata posle par sati Boban sa zavijenim okom sa sve roditeljima...ja sam naravno dobila batineeeeee i zabranu izlaska cak i na balkon.
    Drugi nestashluk zbog kojih sam dobila batine jeste kad sam mladju djecu iz zgrade kao pravi harambasha povela na Morachu kod skalina i ostali tu cijeli dan....a niko nije znao ni dje smo ni sto smo...Jedno od djece je uspjelo cak i da upane u morachu obucheno. Naravno nashli su nas roditelji...Milena ili ti ja sam opet popila batine ovaj put mi je zabrana bila mnogo duza.

    Treci put sam ja piroman stari uspjela da zapalim stog sijena kod babe na Marezu...za to se ni dan danas ne zna da sam ja

    Uh mogla bih do sjutra....Prekidam
    Bolna ljubav :yipiiii:

  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pobjegla sa 3-4 godine na ringeshpil sa drugaricom iz komsiluka. brate kako me majka ubila od batina...

    nedje 4-5 popela se na bor iza zgrade u vrh vrha jer sam gledala tarzana pa sam posla da ga trazim. tata me skinuo da ne poginem. majka me ubila od batina.

    a sa nekih 6-7 ibushila gume komshiji i tu me majka ubila od batina.

    sa 7-8 se pobila sa svom djecom ispred zgrade, uzela ogromnu granu da ih mlatim i vikala im da su chetnici. tu me majka nije bila no mi govorila da se ne nerviram.

    ali dzaba..
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MaJLeNa View Post
    Hehehehehehehheheeh a ja sto cu..... voljela sam da izigravam vodju.... Al` sam skupo placala svoje hirove i svoja dokazivanja. U obliku mnogobrojnih oziljaka po koljenima laktovima celu..... Jednom sam uspjela da se zaletim s bicikla direkt u bodljikavu ogradu jer sam bila toliko mala da nisam mogla pedale da dohvatim i prikochim...a brat moj mudri me lagano pushtio ...I jos posle svega potrchao kuci i rekao mami; "Majko udarilo ti je Milenu auto " kad zenu nije tada strefio shlog nece nikad .....i nalazi mene svu u fete na baodljikavu zicu dje se derem na brata da cu cim se ustanem glavu da mu slomim :P.
    Vrlo mirno dijete sam bila.... toliko mirna da me familija zove fukara
    ja sam sa jedno 10 godina shvatila da sam porasla i da bi mogla pochet da duvanim pomalo,i dvije drugarice i ja se uvuchemo u malo wc kod njih u stan i chitavu kutiju cigara izdimimo za jedno pola sata!
    Za to vrijeme moj brat i njihov brat,stojali su ispred ulaza i bukvalno se stravili koliki je dim kuljao iz wc-a ,uleceli u kucu,pa kad su nas dovatili,podijelili shamara koliko ocesh(bili su stariji po 4 godine od nas)
    E tu vam vishe ne moram prichat koje su me muke snashle,jer iduce 2-3 godine me je ucjenjivao za svaku sitnicu da ce me rec majki da sam pushila ako mu ne uradim sve shto mu ja na'm padalo!

  15. #15
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ufufuf, milion prica, dozivljaja...
    nevidljivi prijatelji! od toga su moji ludjeli... sa 7 godina, svaki dan raspremanje kreveta za mene i nekog od nevidljivog drustva, cekanje ispred ulaza od zgrade da dodje nevidljivi drug pa tek da me onda majka odvede u skolu... i vjecito kasnjenje kad god smo bilo gdje isli, jer su se cekali "nevidljivi"... ali brzo me je proslo

    bioskop! sa 8 godina, jurcanje na biciklu, obavezno kad pane mrak, pa trk u bioskop sam u drugi kraj grada, na projekciju... obozavao sam bioskop, redovno sam u sali od hiljadu mjesta trazili me cijelu noc, ja dosao u 11 kuci, nista nijesu pricali, tako par puta, pa su me valjda pratili jednom, i kupili karte, i sjeli do mene likovi od roditelja! do sedmog osnovne, mjesto samo za mene, svako drugo vece, sad taj bioskop niksicki nesretni ne radi.

    odrastao bez brata i sestre, ali stotinu djece vazda u kuci, shto komsijske, shto totalno nepoznate, samo ih dovucem kuci, posle ih roditelji traze skakanje po drvecu za mackama, macke sam obozavao! od drugog osnovne, macku iz kuce samo u torbu, pa trk na trening tenisa, na terenima ispod trebjese, svaki je trening jedno lijepih 3-4 godine, i svako takmicenje, crna macka ispratila

    negdje u cetvrtom osnovne, kod djeda na selu, usao u traktor, i krenuo niz brdo, traktor brz a 10oro ljudi trci za nim, taman oni odustali, cekaju da se traktor prevrne ili sta vec, a ja samo ugasio traktor i izasao

    za vrijeme hiperinflacije, kad nidje benzina bilo, samo odem kod sina lika koji je svercovao benzin, figurice skeletora i hi-mena za 20 litara benzina

    milion nekih stvari, pojma nemam, ovo mi prvo pada na pamet... sretna vremena.
    Just to slip the skin...

  16. #16
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Preko Morace
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ja i nisam bas bila....nestasna.
    Kao manja sam se po vazdan tukla sa bratom, i kako je on bio mladji i manji naravno dobijao je batine od mene..... Ali poceo i on da raste... pa kad udari....boliiiii.....
    No, jednom bijemo se mi i pocne on mene da davi za vrat. I ja naravno kuku lele, placem ja, baba se dere rastavlja.....a-a nista ne pomaze..... koprcam se ja i napokon pusti me on, ali gle cuda ja ne mogu da progovorim. Ja bi al ne mogu, prepala se baba a on.....(hehe)..... i njemu frka sta ce kad dodju majka i tata sa posla.... I tako ja uzmem fino onu tablu(bile su tada aktuelne) sto pises i brises po njoj i pocnem da izmisljam, te jede mi se ovo te jede mi se ono, te gleda mi se ovo, te igra mi se ono....On radi sve sto pozelim samo da ga ne kazem majki. Uzivancija! Mada ja ne bi bila ja da to sve sama nisam uprskala. Ne mogadoh vise da izdrzim, a i bilo mi malo babu zao, ona se jadna sjekirala.... i naravno dobijem batine od brata a posle i od majke jer sam se tukla sa bratom(a on mene tukao, no nisam stigla d objasnim).

    A gadjanje naroda kesama punim vode sa terase mi je bila omiljena disciplina:mrgreen:

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    sa 7-8 se pobila sa svom djecom ispred zgrade, uzela ogromnu granu da ih mlatim i VIKALA IM DA SU CHETNICI. tu me majka nije bila no mi govorila da se NE NERVIRAM
    haahhahahah isplakah se od smijeha ahhahah.
    Ja sam na pocetak osnovne nedje, znaci imao sam 6 ili 7 godina, vazda volio da izvadim onu drshku od metle i da izigravam Donatela (mindza kornjacha) i "baratalam" onom motkom
    .I jednog ljetnjeg popodneva ja tako pokazujem umijece dvojici djechaka od oko 5 godina i majka jednog od njih izlazi i viche "Bojaaane makni to udarices nekoga" a ja vichem "Necu teta **** neBoIte se" i kako ja to rekoh, uradih jednorucno vrcenje motke i zveknuh ovoga maloga iza mene i slomih mu nos i sto je najgore, krv je isla u potocima i ja sam mislio da sam ga ubiJo.
    Nastavak - logican.

    Iste godine, igram se ja sa onim zeljezom iz betona armiranoga i opet izigravam Donatela (neki turtle-fetish a?) i majka mi kaze "aj u kucu i bachi ta ***** u dvoriste" i ja nesto nervozan zafrljachim ovu shipku u NEBO i ona padne u drugo dvoriste.I ja ocekujem zvuk udaranja zeljeza u beton, a umjesto toga zachuo sam "AAAAAAAAJ KUKU MENE".Ta shipka je udarila jednu stariju gospodju/komsinicu po vr glave, dodushe imali su nekakvu tendu i kivi im je rastao u/preko dvorishta pa je to ublazilo pad.Prosla je sa ogromnom modricom.

    a kad nisam bio mindza kornjacha, palio sam stvari.
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    1,079
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahahah,
    Eo me kolege posmatraju kako se smijem ka da sam izio sto smijesno

    Samo naprijed, pucajte, kao da sam se teleportovao u djetinjstvo
    Ja znam da sam niko, ali niko nikada nece biti kao ja!

  19. #19
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Very_Bad_Girl View Post
    A gadjanje naroda kesama punim vode sa terase mi je bila omiljena disciplina:mrgreen:
    kese/jaja/nezrelo vocje/ 8-)
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    u moje vrijeme nijesu kese sa vodom bachali no su zmije fatali,kidali im glave,pa je zavezu da visi za jednu motku,sakriju se pa kad ko prodje ispod terase,onom zmijom ga pomiluju!
    ahahahahahaha kakvih je tu urlika,bachanja kesa i histerije bilo samo da znate,samo shto sam ja stravljena od zmija pa sam se samo podmuklo smijala,nijesam uchestvovala u pripremi igre.

    Zaboravih,vrijeme nedje na sredini osnovne,bilo je moderno da se kao neke bande formiraju od masu chlanova pa nas po 30-toro tobosh,chini bandu,pa se tu pravila strategija kako cemo da se bijemo sa drugom bandom,crtalo se na papire shto cemo i kako cemo,pa u dvorishte shkole ,shunjanje i chuda pa nekakva tucha tuzna koja je na sve lichila samo ne na tuchu a onda roditelji nalete (dojava je bila o nashim planovima) pa svaki svoga spoduvati, od shkole do kuce mlate roditelji a mi glibavi,slinavi,samo chujesh aaaaj,ooooj neeecuuu miilaaa mooojaaa maaajkooo niiikaaad viiiisheeeee,beeez teeebeee ostaaaaa!:lolblue:

  21. #21
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad sam bio beba, pricaju moji, jedva su me mogli uspavati... To su se redjale tri smjene guranja kolica naprijed-nazad... E kad me uspavaju, ja se nakako isprevrcem i zajedno sa kolicima zavrsim umotan zavjesu, ispog kreveta. Majka se redovno traumirala. Kad sam mali bio bilo je par puta da sam demonstrativno napustao kucu i isao u sumu da zivim... To je trajalo po po ure i nazad. Redovno sam nosio sve pari patika sto sam imao, potrpam ih u neku kesu, i bez ikakve majce, jakne ja trk u sumu...

  22. #22
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,221
    Thanked in
    1,681 Posts

    Default

    hahahhahahaha ovo za spavanje je isto i sa mnom bilo....taman me,misle,uspavali a ja u vrisak najstrasniji hahahah

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zaboravih da dodam dok su druga djeca imala psa ili macu za kucnog ljubimca
    a sam morala da ulovim kornjacu i da je zavezem na konac i nju da setam po ulici... jedno vrijeme sam imala misa al divljeg i sovu...
    i zamislite vi koja je to exotika svi pokazuju sta njihov pas moze a meni sova na prst stoji ili kornjaca izvrnuta na oklop....



    a da ne pominjem akcije prolivanja vodom, gadjanja jajima, podmetanja novcanika, stipanja starijih zena za prknacu kad idu u pijacu...ili vezivanje komsijskih vrata i zvonjenje do smrti ( to sam prestala da radim kad je komsinica ruku slomila)

    odoh sad pa cu nastavit kasnije...)
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  24. #24
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bilbao
    Posts
    16,211
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    TiJaNaaaA nije u redu da izmishljash beStebe...
    ~
    Any experiment of interest in life will be carried out at your own expense. Mark it well.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mc_esseny View Post
    TiJaNaaaA nije u redu da izmishljash beStebe...
    a eto imao si prilike da me upoznas pa mozes i sam da zakljucis da se bitno nista nije promijenilo od tog perioda tad:devil:

    ili ratovi medju ulicama dvoristima
    izigravanje idiota,indijanaca,planovi,zmurke
    a bome je bija crtic na rai uno oni kao misevi bajkeri
    nikad necu zaboravit kad sam izlecela na ulicu hahahahah qq meni medu 'starije" drugare sa usima iz karona privezanih na lastiku i oblozenih aluminijumskom folijom
    i sa sve mojim kucnim ljubimcem: divlja kornjaca poznatija u narodu kao HITRA:devil:
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Šćepan Mali
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 38
    Last Post: 19-11-10, 01:01
  2. Jedan mali zapis iz Beca
    By Kapo in forum Putovanja
    Replies: 13
    Last Post: 23-05-06, 14:36
  3. Jedan mali kviz
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 21
    Last Post: 05-11-04, 03:16
  4. Mali delija
    By Genius in forum #montecafe
    Replies: 1
    Last Post: 08-10-04, 13:47
  5. S V A S T A R A
    By [azzo-kSv] in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 21-05-04, 13:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •