Inspirisan topicom o `70,`80... zapoceo bih novu pricu.
Interesuje me najbezobraznija, najuzasnija, naj-ne-dobra stvar koju ste uradili kad ste bili mali.
Znachi nesto o cemu se i danas prica kad se familija ili drustvo skupi. Cime ste se urezali u sjecanje komsiji, nekom rodjaku ili drugu...
Nesto zbog cega ste dobili batine kojih se i danas mozete sjetit, nesto sto vam je dalo zabran izlazaka 10 dana iz kuce i sl.

Evo jedne od mojih prica.

Radnja se desava u Sutomoru, nadomak grada Bara na Crnogorskom primoriju
Ja sam u to vrijeme bio neki 4-5 razred. Posto imam babu u Sutomoru svako ljeto sam provodio po 3 mjeseca dolje, nego da ne duzim pricu.
Moji roditelji su dolazili svaki vikend jer su dat slobodni sa posla i to vrijeme smo provodili zajedno.
Ja kao mlad, razmazeni pijevac vazda sam nesto trazio i zahtijevao mimo svijeta. Nekad sam to "nesto" dobijao nekad ne, ali se vrijedjelo potrudit

Svi se sjecate vremena kad su JetSki skuteri na vodi tek poceli, tako se tog ljeta i u Sutomoru pojavila neka ekipa koja ih je iznajmljivala za paprene pare (ako me sjecanje dobro sluzi mislim da je 10 min bilo 100 maraka).
Svaki dan sjedi na onu plazu i gledaj kako to mocno izgleda i vrebaj priliku da makar na tren uzmes "makinu" u ruke... I napokon dodjose moji i ja zagrinjah da mi se "zajmi" skuteriska da probam!:twist:

Naravno odgovor je bio "Alo jadan znas li koliko to kosta, sto sve moze tim parama da se kupi"... Al sam ja na kraju izasao kao pobjednik :grin:
Naravno nudi mi se da me vozi neki lik koji radi sa tim sto se meni nikako nije svidjelo, jer sto ima u tome kad te neko vozi, to mogu i sa obale gledat .
I tako dadose oni meni saMome azdaju!!!
Krenem ja lagano, vatam krug kod Hotela Niksic i vracem se put tobogana...
Ispred mene lik na gumenom camcu coolira i stoji u mjestu. Ja "lagano" krecem da ga zaobidjem i tu pocinje "drama kao iz filmova"!
Kako sam mu ja prilazio s`ledja on to nije vidio i lagano krenuo bas put one strane sa koje sam planirao da ga zaobidjem.
Mlad, neiskusan, strah, citava Sutomorska plaza na noge i BAAAAAMmmmm!!!
Bas ta mladost i sve ostalo sto je predhodilo tome je dovelo do:

Slomljena:
1. Ruka
2. Noga
3. 3 Rebra
4. i najgore posjekotine po citavom tijelu.
Naravno pricam o liku koji je bio na gumenjaku.
Ja sam prosao bukvalno bez i jedne kapi vode na sebi a kamoli povrede.
Tu je nastala frka, 5 skutera ulijece, spasava covjeka, prilaze meni i onako kao retardu sto sam u tom trenutku sigurno i bio, govore kako treba samo lagano da pridjem obali i sve ce bit ok.....
Drama... drama... drama...
Na kraju se covjek oporavio i sve je proslo kako treba. Najgore od svega je bilo na kraju sto je lik bio vlasnik tih skutera...

Eto, sabio sam najjuze sto sam mogao, nadam se da vas nisam smorio...
U sustini bio sam jako nemirno, mada po mojoj racunici bi to preveo u "baksuzno" dijete...

Bilo bi tu da se prica, al druge prilike, sad da cujemo malo vas...