Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 87

Thread: Za svu djecu koja su rodjena i prezivjela 1950-te, 60-te, 70-te & 80-te !!

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republic of Zabjelo
    Posts
    1,268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Za svu djecu koja su rodjena i prezivjela 1950-te, 60-te, 70-te & 80-te !!

    e-mail koji sam dobila me vratio u moje prelijepo i bezbrizno djetinjstvo


    Za svu decu koja su rodjena prezivela 1950-te, 60-te , 70-te & 80-te !!

    Prvo, preziveli smo i rodjeni smo normalni iako su nase majke kad ih je bolela glava pile aspirine, jele hranu iz konzervi, pusile i radile do zadnjeg dana trudnoce i nikad nisu bile testirane na dijabetes

    U to vreme nisu postojala upozorenja u stilu "Cuvati daleko od domasaja dece" na bocicama sa lekovima, vratima i ormarima.
    Mi, kada smo imali 10-11 godina nismo nosili Pampers-e i pisali se u krevet.

    Kao deca, vozili smo se u autima bez pojasa i vazdusnih jastuka i nismo morali imati kacige na glavi kad se vozimo biciklom ili na rosulama.

    Pili smo vodu iz creva za zalivanje baste a ne iz flasica kupljenih u supermarketu. Delili smo flasicu Kole sa nasim prijateljima i
    NIKO
    nije umro zbog toga

    Jeli smo mlecne sladolede, beli hleb i pravi puter, pili kole koje su i tada bile pune secera ali nismo bili debeli
    zato sto smo smo se
    STALNO IGRALI NAPOLJU

    Izlazili smo iz kuce ujutro i igrali se celi dan, sve dok se ne upale svetla na ulici,
    zmurke, planova, klisa, klikera, Partizana i Nemaca, kauboja i Indijanaca, zaloga i svega ostalog sto je samo decija masta bila u stanju da smisli,

    Neretko, niko nije mogao da nas nadje po celi dan.

    I nikad nije bilo problema...

    Provodili smo cele dane praveci trokolice od otpada iz podruma, spustali se niz ulice zaboravljajuci da nismo napravili kocnice.
    Nakon par padova, slomljenih prstiju i modrica
    naucili smo kako da resimo problem

    Mi nismo imali imaginarne prijatelje ni probleme sa koncentracijom u skoli.
    Nama nisu davali tablete protiv hiperaktivnosti. Mi nismo imali skolskog psihologa i usmerivaca pa smo ipak zavrsavali nekakve skole.

    Nama nisu prodavali drogu ispred skole...

    Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box,
    nikakve video igrice,
    nismo imali 99 kanala na televiziji (samo dva),
    nismo imali video rekordere, surround sound, celularne telefone, kompjutere, Internet, chat rooms.......

    MI SMO IMALI PRIJATELJE
    I MI SMO ISLI NAPOLJE
    DA SE DRUZIMO S NJIMA !

    Padali smo sa drveca, znali se poseci na staklo, slomiti zub, nogu ili ruku , ali
    nasi roditelji nikada nisu isli na sud zbog toga

    Igrali smo se lukovima i strelama, pravili katapulte i bacali petarde za Novu Godinu i sve smo to preziveli bez posledica!

    Isli smo biciklom ili peske do prijateljeve kuce, zvonili na vrata ili jednostavno ulazili u njihovu kucu da se druzimo i budemo zajedno!

    Kad upadnemo u probleme sa zakonom, roditelji nisu placali kauciju da nas izvuku.
    U stvari, bili su cesto stroziji nego sam zakon!

    Mi nismo provodili jedan vikend sa mamom a jedan sa tatom. Mi smo imali jednu kucu i jednu porodicu.

    Poslednjih 50 godina su bile najplodonosnije godine u istoriji covecanstva

    Nase generacije su proizvele najbolje izumitelje
    i naucnike do danas.

    Imali smo slobodu, pravo na greske, uspeh i odgovornost.
    I naucili smo da zivimo s tim !

    MOZDA CES ZELETI DA PODELIS OVO SA OSTALIMA KOJI SU IMALI SRECE DA ODRASTU KAO PRAVA DECA, PRE NEGO STO SU ADVOKATI, DRZAVE I VLADE POCELI DA ODREDJUJU KAKO TREBA DA SE ZIVI !


    :yipiiii:
    Last edited by lovergirl; 15-03-07 at 01:15.
    ....love is in the air....

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Istina bogomi a kad to rechem ovome djetetu oce da umre od smijeha,gleda me ka da sam sa marsa pala pa se chudi kako sam mogla tako da zivim!
    A znali smo $es na voz za Sutomore pa s jednim sendvichom (okle pare,brze hrane nije bilo nako burek u onu poslasticharnicu kad se spushtish s voza niz stepenice) pa vas dan sa tim jednim sendvichem na sunce iskachesh se i nije koza stradala od UV zraka i majka se samo bojala da od trke za vozom pod tochkove ne zavrshimo,a ne oce li me ko silovat i pokrast i ubit jer se neshto na$ekir'o!
    E samo mi je zao shto moja djeca nemaju razigrano djetinjstvo ka ja shto sam ga imala!Sve imaju a bogomi, ono moje nishta je duplo vece bilo!

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Exclamation Where do we go?

    Genijalna stvar... i nažalost istinita.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Pljevlja City
    Posts
    1,017
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarno je sve ovako bilo Kuda ide ovaj svijet...
    Ko zNa zNa Ra Ra!

  5. #5
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam iz ove mladje garde, ali sam ipak uspio da zakucim dio svega ovoga i presrecan sam zbog toga!To je bilo djetinjstvo!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    ...ziva istina....
    85. sam godiste,i kad sam bio mali super mi je bilo,i pored hiperinflacije,sankcije i svega ostalog propratnog... izasao bih napolje sa kakvom komatinom domacega (jer kupovnog nije bilo da se kupi ili se vise isplatilo domaci napravit) hleba i necega (sto god...) i juris napolje da igram klikera,penjem se po drveca da beremo dzanje,koscele i ostalo...te 90 i neke cokolada je bila misaona imenica,no nijesmo se opterecivali oko toga mnogo...
    sto se tv-a tiche,volio sam da gledam njemacke i italijanske reklame na raiuno i jos neke,kakve su bile njihove reklame za pizze,pashte,slatkishe...po svijetu guns n roses pravi turneje,najpopularniji bend an svijetu,a kod nas Dzej i "vjetrovi me lome" qq... vrhunac su nam bile nindza kornjache,popaj,vitez koja,i dusko dugousko kad pogledam danasnje crtane...greota,jeftino,loshe plitko,nije ni cudo sto se djeca danas onesvjescuju ispred televizora,sto nama fali danas? pogledajte djecu (monstrume) nedje dje se "bolje" zivjelo... (eno bas onaj kreten-njemac sto igra neku igricu i dobija napade nervoze)moze li ONO da kaze za sebe da je srecno dijete? igre su mu isprale mozak,i ne umije vishe ni da se kontrolise i ponasha...a mi svi rumeni u obraze i svi uveche zaspemo ka machad,nasuprot americkoj djeci,ciji vrisak u svakom drugom americkom filmu probudi roditelje i on dodje do djeteta i kaze "i's ok,honey,i was just a bad dream" dzaba to moj brate kad dijete ne moze da se normalno razvija i zivi...
    eno je i ona britney spears...do prije 4-5 godina je bila slatka mala curica "oops,i did it again" i cim joj je para oslachala i postala nedodirljiva,nije znala kud dalje,i odma droga,alkohol,psiholozi,da bi se kraljica skoro osisala do glave usljed sigurno nekog loseg tripa
    e i taj narod iz "razvijenih zemalja" praktikuju psihologe,to mi tako ide na zivce...zamisli da pustis nekog da ti svrlja po mozgu i nadas se da ce da ti pomogne...nisu mi jasni...
    tako da,sad kad nesto pogledam,vjerovali ili ne,ja kod mog djetinstva nista nebih mijenjao...ni za kakve lego kockice,formule,game boy-eve i sege...

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Universe:/Earth/America/USA/Michigan/SterlingHts/
    Posts
    1,089
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo me sada u SAD ali i da mogu da biram da opet djetinjstvo ponovo bi izabra ovo shto sam prozivio

  8. #8
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Neverland
    Posts
    1,764
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    istinito,a i tuzno...
    You know the first rule of combat? Shoot them before they shoot you.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O cemu vi pricate ljudi, izasa je sony 3!!!

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Eee lijepo li bijase!!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ...ono moje nishta je duplo vece bilo!
    Malo si rekla.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  12. #12
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo da se i ja javim.

    Lovergirl, ovo sto ti pises, je vrlo poznato. Nisam u podignut u CG nego u inostransto ali kad cujem price, i vidim stare slike braca i sestara od tetka, striceva i tako dalje, i vidim tu poznatu tvoju pricu.

    Samo evo i da vam kazem, ti koji su tako djetinstvo proveli, su imali pravo djetinstvo.

    Evo sam podignut u inostranstvo i tamo ti je bilo ovako.

    Imali smo uvjek da jedemo, i mogli smo sve kupiti sta smo zeljeli da jedemo.

    Ali nismo se mogli normalno igrati ispred kuce, ili drugo nede bez sto nije sansa bila da te na te guzvane puteve pregazu kola.

    Bavijo sam se sa dummy puskama, avojonima, svasta. A sve te hobbys su po malo i poceli bili da zabranjuju.

    Plivanje, i tako dalje nije moglo, ka sto dolje hop skines se i u vodu. Nego je bilo placanje za sve. U drveca se nije smjelo penjati skoro nista.

    Bilu su i Nintendo konsole, Sega i druge konsole, ali ih ja nikam nisam imao. Jedino sam mogao malo igrati na njih kad sad bijo kod zemljskih drugara i drugarica, koji su isto u inostranstvo zivjeli.

    Ali to je bilo samo po 1 put u dvije nedelje ili tako. Zasto? Posto su nasi stari radili nom stop teski posao u inostranstvo da hrane, cuvaju itd. svoju porodicu. Ne samo tu familiju u inostranstvo nego i u svoju zemlju.

    Ovde je i rijetko kad bilo fino vrijeme, nide slobode, al puno razvijanja infrastrukture i dalje.

    Pa kad sam sa roditeljima isao u CG pred, i poslijed rata, kad mi je sunce u grlo grijalo, sam znavao da sam kuci. Trcao i igrao sam se dolje sa nasijama. Fudbal, Kosarku, nema veze sto. Vise drugova nego u tu stranu zemlju. To me je razvilo, i dalo gled na svjet ka sto ga sam imam.

    I kako nasi stari sada u inostranstvo izgledaju? Vec su dosli na najveci stepen, od teskog rada da malo odmore. Odmor koji im se in ne daje, zbog zasto moraju raditi do 60 i jos neke godine. Djeca su im vec velika, i imaju svoju buducnost. Kakvu buducnost? Isto kao i roditelji svoji. (Puno nasija je u inostranstvo radilo teski posao koji je malo placao, tako da sparanje za buduce skole, odmore pu svoje otacbine i dalje nije sve moglo).

    Kad razmisljam, sam i ja negde hteo da se podignem i CG, u svoju zemlju. Da je i to bilo bih i sad vise disipline imao, znavao bi vise od svoje zemlje. Kad pogledam stare slike SFRJ (i SRJ), vidim pijonire, feste, i cudo drugih stvarih kod kojih sam ja hteo biti.

    Sto bi sa ovim da kazem sada? Da nije nede drugo ni bas bolje djetinstvo bilo i da svako treba da je zadovoljan sa kako je sve proslo. Svi smo zivi i zdravi, a ima i jos neki koji sve gore provodu. Gledaj Afriku i dalje. Nemaju da jedu, ni da piju, ni robu da pokriju tjelo.

    Nebi djetinstvo koje sam imao promjenijo, sve bi isto tako ponovo ucinjeo. Jer ovako bar znam koliko nam znaci CrnaGora, koliko trebamo da je cuvamo, branimo i tako dalje. Ovo me je stvorilo ka sto sam sad, i ponosan sam da sam CrnoGorac. Da je drugacije htelo ici, mozda i paznju prema Crne Gore vise i ni ne bih obracao.

    Ajde pozdrav,

    MNT

    Disclaimer: Gramaticne greske i druge stvari se muguce nalaze u text. Ako neces da citas, ili da shvatis nemoj! Ali mi ne pij krv za to vo je pogrjesno!.(Jooj i moram i disclaimer da postavljam!)
    Last edited by MNT; 15-03-07 at 09:44.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~Pakao...u Srcu Raja~
    Posts
    690
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robi View Post
    evo me sada u SAD ali i da mogu da biram da opet djetinjstvo ponovo bi izabra ovo shto sam prozivio
    Bravo:!:
    Upravo o tome se i radi..svoje djetinjstvo nikad ne bih mijenjala i da opet mogu, rado bih ga prozivjela...
    ~..TaLk to me SoftLy
    There's somethinG in Your EyeS..~

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Eh da mi je crnovu da opet vidim babin kafeni posluzavnik,o$etim mu miris...,na njega pjat,u pjat prsute,sira mladoga,glavicu luka crvenoga,leba domacega,i solju bijele kafe....
    U onu ladovinu od hrasta pred kucu da to izijem,dok mi vjetar nanosi specificni bjelopavlicki miris u kojem dominiraju neoprane pojate,oroshena trava,i nedje daleko nekakva paljevina koja zhdi.....

    Ehh........

    Nema tih para za koje bi to da.
    Last edited by Sidewinder; 15-03-07 at 12:00.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ...pravac u Jelenak....
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    ...pravac u Jelenak....
    u Zhspu,tacnije
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  17. #17
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    u Zhspu,tacnije
    E, e u onu milinu. Dako ja isto ojdem dje na selo u nedjelju. Trebalo bi.
    /me je djetinjstvo provela u bostane na ribnicu, blizu rest Ribnica, i malo na Drach.. E lijepo li je bilo... Peet se na dzanje i brat koscjele kad se spusta na Moracu... Ponesemo Plazma keksa ili Petit Bera i boce vode, pa kad bi dosli na obalu Morace, ubacimo ih u vodu, i neki velii krs sa strane stavimo. Vazda je voda tako ledna ostajala. Eeee... No se ostaralo, jos malo cemo u penziju.
    Last edited by kuglica; 15-03-07 at 12:26.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    1,079
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O cemi vi to?!

    Kad ste zadnji put vidjeli ispred neke zgrade ili po parkovima da se djeca igraju zmurke, kula, Vatalice, izmedju dvije vatre, "planova"...
    Ehhh, lijepa mladosti i djetinstvo... ehh... klackalice, ljuljaske, sjedjenje ispred zgrade ljeti do zore i prepricavati filmove, ocjenjivat drugarice iz skole, koja je sa kim u kombinaciji i obrnuto...

    No eto to nam donese savremeni svijet!
    Stres, dostupnost 24/7 na svakoj tacci na svijetu...
    Nekad sam mogao da odem kuci i kazem mojima da ni za koga nisam doma, i na tome se zavrsavalo, a danas?! ahaaaa, ugasis tel. kao da si umro, odma frka, posa, familija,... potraga kao da si najjaci krimos... i tako...
    Da pomenem samo i voz za Sutomore i guzvanje u istom, padanje pojedinih u nesvjest, ne placanje karata, dogovaranje sa kondukterom nas 10 za 1 kartu i sl...

    Bazen u sprtski, Luna park kod istog...

    Bilo bi tu toga da se prica...
    Kad malo razmislim imacu svojim unucima sto da pricam, uostalom tako i nastaju price...
    Ja znam da sam niko, ali niko nikada nece biti kao ja!

  19. #19
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E kad se sjetim da su me moji trazili tri sata po starom a ja kod komsija igrao stoni tenis, kakve sam batine dobio... Ili kad smo palili logorske vatre, krali tresnje, jabuke, kruske. Dzaba i ako ih imas mozda kuci ove su ti sladje, ljepse...

  20. #20
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post

    A znali smo $es na voz za Sutomore pa s jednim sendvichom (okle pare,brze hrane nije bilo nako burek u onu poslasticharnicu kad se spushtish s voza niz stepenice)
    hahaha jes, kod "Dva Brata":-) Sve poslasticarnice u Sutomoru drzali su Goranci. A bilo ih je...3 :-)

    Kad pricitah mail, sjetih se da sam ja ipak imala "imaginarnog" prijatelja koga sam zvala "druze" :-)

    A klikeri, zmurke, drvene marije, bojanje kamencica sa plaze i prodavanje strancima, vrebanje mornara na dupke punom korzou, samo da bi uvatili "srecu" - pozlacene manzetne na njihovim rukavima... nezaboravno!

    Sto je najcrnje, uopste nije to bilo TOLIKO davno, kad smo mi bili klinci, ali sada je takvo stanje da se vise ne moze raspoznat...djetinjstvo od puberteta od zrelog doba...
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    ... .... a turbo zvake ...slicice i ostale zanimacije na malom odmoru ... izmedju chasova ...

    Bjese tada jedno drvo u dvoristu moje skole ... u 3 i 15 chim zazvoni veliki odmor cijelo odjeljenje ... nas 30-ak, trk do drveta i ko prvi stigne popne se na najbolje mjesto ....


    sjecam se i fudbala po plochniku od 10-ak kvadrata ispred ulaza u to dvorishte.... ko nadje najbolju shisharku bira prvi ekipu ...

    Da, tada je samo taj plochnik bio, nije skola imala pare za mermer i klupe od kovanog gvozdja koje mi sad bodu ochi i sluze narkomanima poslije ponoci ....
    eehhhh ...

    Sve okolo je bilo blato od jesenjih kisha i, ljeti suva zhedna zemlja .... :cry:



    Sjecam se ... jedva sam ziv docekivao subotu ujutro...kad tata izvede staro auto iz garazhe pa nas potrpa u njega ... sa bracom i sestrama od kojekakvih striceva i tetaka pravac na selo...u Lekice...kod babe ... svi smo tada imali samo tu jednu babu (koja je uistinu nekome bila baba, nekome prababa nekome ovo nekome ono ...)ali koju smo svi zvali baba i koju smo najvise voljeli. Koja nas je vazda dochekivala ispred vrata stare kuce sa stapom u ruci .... svi smo iz jedne chashe pili sok i istu chesmu otvarali poslije fudbala .... svi smo rukavom brisali nos .... nije se znalo sto znachi bit prehladjen ... niti sto znaci rijech doktor ....


    doktor .... kad se u to vrijeme prichalo da nekoje od djece babine ide kod doktora, otac mi je naredjivao da idem u sobu ... gasio se ogromni veliki EI-NIS (cini mi se) televizor i svi su cutali i bili strogi .... nisam to tada razumio ... bio sam mali.




    neko gore rece "da mi baba spremi" ... da, suvo grozdje i tek pecheni 'leb i mladi sir ... Sjecam se, kad sam gledao djeda kako se smije veselo dok se rakija izlivala iz kazana ... sjecam se ... berbe grozdja svake godine u septembru ... mirisa pokoshene trave ... zelenih pantalona od te iste trave zbog kojih sam Bog zna koliko batina dobio ... :wink:


    sjecam se.... pogleda prema putu ... KADA NIJE POSTOJALA KAPIJA .... sjecam se gomile ukljeve u karic ... vatre od lozovache koju djed zapali na sred livade .... :o pamtim i dalje smiraj takvih dana...to besprekorno chisto, purpurno nebo ... miran san.


    sjecam se ...

    ----------------------------


  22. #22
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Neko pomenu RaiUno,brao,svako jutro sam gleda Tarzana na crno-bijeli televizor,...Lesi se vraća kući...
    ...Turbo žvake...sličice...crtani Cipelići!...Laku noć Djeco!...onda dnevnik u 7:30 ka i sad,glavna tema rat u Hrvatsku,svi ćute,a nas boli uvo za to...boli nas za sve...ljeti kupanje u Zetu lednu,noge ne osjećaš,ali nama nije ledna...zimi pane snijeg,mi svi na pozor,a onda sneško belić i sankanje na najlon...fudbal do mraka,onda žmurke do kasno...brate autići...zamišljena jurnjava po tepihu...klikeri u prašinu...tata vozi poljski Fiat...a onda inflacija,idemo kod rođaka,majka primila platu,cijela se plata potroši na tri čokolade...penjanje po drveću...igranje rata(izađi,mrtav si!)...zavlačenje u drače...vozi se biciklo sa nestegnutim volanom,po makadamu...znojave majice i čarape iz kojih bije apa...

    Ovoga sam se moga $etit,a to je nula...za ništa ga nebi promijenio...
    Kapetan pomenu miran san,nikad više se tako spavat neće...


  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Neko pomenu RaiUno,brao,svako jutro sam gleda Tarzana na crno-bijeli televizor,...Lesi se vraća kući...
    ...Turbo žvake...sličice...crtani Cipelići!...Laku noć Djeco!...onda dnevnik u 7:30 ka i sad,glavna tema rat u Hrvatsku,svi ćute,a nas boli uvo za to...boli nas za sve...ljeti kupanje u Zetu lednu,noge ne osjećaš,ali nama nije ledna...zimi pane snijeg,mi svi na pozor,a onda sneško belić i sankanje na najlon...fudbal do mraka,onda žmurke do kasno...brate autići...zamišljena jurnjava po tepihu...klikeri u prašinu...tata vozi poljski Fiat...a onda inflacija,idemo kod rođaka,majka primila platu,cijela se plata potroši na tri čokolade...penjanje po drveću...igranje rata(izađi,mrtav si!)...zavlačenje u drače...vozi se biciklo sa nestegnutim volanom,po makadamu...znojave majice i čarape iz kojih bije apa...

    Ovoga sam se moga $etit,a to je nula...za ništa ga nebi promijenio...
    Kapetan pomenu miran san,nikad više se tako spavat neće...
    To, to
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    2,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sjecam se prvog poljupca
    Samo on je bio sladak
    Sjecam se prvog dodira
    Samo tada sam drhtao
    A onda su nestala osjecanja
    Ne osjecam nista, samo se sjecam

    Imao sam stotinu djevojaka
    I one su imale mene
    Dao sam im moju ljubav
    I zato je vise nemam
    To je dobro, vise nema problema
    Ne osjecam nista, samo se secam

    Vjeruj, nema zivota od sjecanja
    Dao bih milijardu dinara
    Za jedan sekund prvog poljupca

    Svaki period zivota moze biti lijep..samo se treba pridrzavati one ''ko na malo navikne, malo mu i treba

  25. #25
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,555
    Thanks Thanks Received 
    4,998
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lovegirl
    Mi nismo imali Playstation, Nintendo, X-box,
    nikakve video igrice,
    nismo imali 99 kanala na televiziji (samo dva),
    nismo imali video rekordere, surround sound, celularne telefone, kompjutere, Internet, chat rooms.......
    Ne, nisu imali imali to, umjesto toga imali su arkadne igrice, commodore64, flipere, imali su videorekordere (ako se ne varam '56 pronadjen), mobilni komercijalizovani '82 i tako

    Quote Originally Posted by robi View Post
    evo me sada u SAD ali i da mogu da biram da opet djetinjstvo ponovo bi izabra ovo shto sam prozivio
    jel ti to o Koniku?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. LJETOPIS BUDVE 1650 GODINE OD KRSTA IVANOVICA
    By G R A D in forum Primorski
    Replies: 13
    Last Post: 02-05-11, 13:51
  2. Replies: 11
    Last Post: 01-12-10, 14:55
  3. Pavel A. Rovinski: Crnom Gorom
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 6
    Last Post: 27-02-10, 15:12
  4. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  5. OTMICA U ŠTRPCIMA
    By Waterman in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 67
    Last Post: 27-02-04, 13:06

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •