Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 33

Thread: Vista

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vista

    Nisam imao zivaca da prevodim, ali racunam da (manje/vise) svako razumije. U svakom slucaju, ne skodi procitati. A ono sto ne skodi, moze samo da koristi, je li tako .

    Whatever You Do: Don't Buy Vista!


    Worried about PC privacy? Looking for increased reliability and greater security? Then don't buy Microsoft's new, heavily hyped operating system, called Vista, or any computer that comes equipped with it.

    Vista includes an array of "features" that make your computer less reliable, less secure, less stable and slower. These so-called features also cause compatibility problems with other programs. If these features offered some corresponding benefit, perhaps this tradeoff would be worth it. But they don't. They're designed to make certain that you're not violating any of what are called "digital rights management" (DRM) features built into Vista.

    What's going on? It's been five years since Microsoft introduced Windows XP-why isn't Vista a faster, safer and more secure operating system?

    Blame Hollywood. Most of these "features" were inserted into Vista at the behest of the entertainment industry. Basically, what Microsoft has done is to add what amounts to copy protection technology for certain media formats. If you want the highest-quality output possible from these formats, you'll need to use peripheral devices that have comparable copy protection built-in. Otherwise, you'll see blurred images of your game, movie-or the output may be blocked altogether.

    A substantial incentive of Vista software is to essentially keep tabs on you. The good folks at Microsoft want to make certain you're not using "protected media" in any way prohibited by your license agreements. (You do read all your license agreements, don't you?) It's not a huge surprise to learn that this overhead slows down your PC considerably.

    Do you live an area subject to less than a perfect electricity supply? Too bad-Vista can interpret slight voltage variations as a hacker attack and automatically restart your PC. Hackers have already taken advantage of this fact to design exploits that subtly alter voltages or other parameters to trigger these DRM features, thereby disabling targeted PCs. (Think of the implications of this kind of attack on a military installation.)

    What can you do to protect yourself? The most important thing to do is NOT to purchase Vista or a Vista-equipped machine. This won't be easy, because as with Windows NT, Microsoft is bundling Vista with PC manufacturers so that it will become increasingly difficult not to use it. Moreover, even if you don't use Vista, you'll wind up against Vista's DRM measures in your PC peripherals design and manufacture two different versions of their products

    One thing's for sure: Vista's DRM features are so obnoxious that I predict millions of users will wind up disabling it (and thereby breaking the law) simply to play their own legitimately-acquired digital media. And that may finally persuade Hollywood to break their unholy alliance with Microsoft. Time will tell.

    MARK NESTMANN, Privacy Expert & President of The Nestmann Group
    www.nestmann.com

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    shefe, evo sam u nekoj fazi kupovine lap-topa.....ali na ovom trulom Zapadu nude samo masine koje imaju instalirane razne vrste Viste.... savjet je da se ne zalijecem i da isto kupim u CG ili....?

    Imam neku super varijantu da za 700-750e uzmem odlicnu masinu. (Normaln platim je vse,a nakon povracaja pdv-a na granici ispane ovako....). Kad vec poceh pricu o tome - moze i neki savjet tipa koju marku? Toshiba, Acer, HP, Fujicu Siemens, Compaq,... ima jos nekih za koje ja cuo nisam a vidim da ih ovamo masovno uzimaju....
    Caesar`s wife must be above suspicion

  3. #3
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Pljevlja City
    Posts
    1,017
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Toshiba,Compaq,HP koji god uzmes neces pogrjesit al nikako Fujicu Siemens!
    Ko zNa zNa Ra Ra!

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Napster View Post
    Toshiba,Compaq,HP koji god uzmes neces pogrjesit al nikako Fujicu Siemens!
    A zasto?

    Thomas Accer, IBM, DeLL kad bih ja mogao da biram
    HP ima odlicnu seriju. A koji god da uzmes svvaki ce da zavrsi tvoje potrebe
    Obrati malo paznju na kvalitet izrade.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Pljevlja City
    Posts
    1,017
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    A zasto?
    zAto sto je sHiT
    Ko zNa zNa Ra Ra!

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ako ti nije muka malo detaljnije da mi pojasnis zasto je shit?
    Zivo me zanima, posto ja imam lap top fujitsu siemens.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Pljevlja City
    Posts
    1,017
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zatO sTo ga ti imas :joint:
    Salim se ,sto da ti kazem malo prelistaj forume koji se bave uporedjivanjem modela itd. na svim je jedan od gorih brendova,jednom rijecju nekvalitetan.Drug ima tj imao je Lap top od Fujicu Siemens i jedno 5 puta se on njemu kvario i setao ga do BG i nazad dok ga na kraju nije uvalio nekom liku,skinuo bjedu sa vrata.
    Ko zNa zNa Ra Ra!

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Aham da. Ja ga imam evo 16 mejseci i nesto vise, i nijedan jedini kvar nijesam imao. Niti sam reinstalirao windows do sad. Nosim ga na fakultet, kacim se na 3-4 wireless mreze, kuci na ADSL, preko projektora na zid idu prezentacije, instalirao sam bio (k)ubuntu na njega zajedno sa windowsom. I sve to bez jednog jedinog problema.
    Ovo je moje iskustvo, a jos par kolega sto su ga kupili kad i ja imaju isto iskustvo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Pljevlja City
    Posts
    1,017
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Aham da. Ja ga imam evo 16 mejseci i nesto vise, i nijedan jedini kvar nijesam imao. Niti sam reinstalirao windows do sad. Nosim ga na fakultet, kacim se na 3-4 wireless mreze, kuci na ADSL, preko projektora na zid idu prezentacije, instalirao sam bio (k)ubuntu na njega zajedno sa windowsom. I sve to bez jednog jedinog problema.
    Ovo je moje iskustvo, a jos par kolega sto su ga kupili kad i ja imaju isto iskustvo.
    Ja samo prenosim jedno iskustvo, a i niko ne bi pisao nesto sto nije tako I dabogda te sluzio samo tako
    Ko zNa zNa Ra Ra!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    procitah ovo gore pa me interesuje ima li iko da mi odgovori...imam vistu ultimate crackovanu i instaliranu na moj pc....do sad je pushteno tona piratskih dvd-a div-x -a i i mp3 muzike i ne znam ni ja...imate li ideju kako to radi a rekli su da nece nishta od toga moci da se pushta na njoj? jer meni apsolutno sve radi pa chak i igrice koje nisu bile kompatibilne sa xp-om bez ikakvih compatibility podeshavanja....
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    ... Kad vec poceh pricu o tome - moze i neki savjet tipa koju marku? Toshiba, Acer, HP, Fujicu Siemens, Compaq,... ima jos nekih za koje ja cuo nisam a vidim da ih ovamo masovno uzimaju....
    Dell. Samo, nemoj ni tu da se zaletis, jer neki njihovi modeli imaju display bug, tako da... kada vidis koji ti se model uklapa u budzet, proGooglaj malo, posavjetuj se s nekim, ceprkaj par dana, pa se tek tada odluci.

    Nekada davno sam imao Laptop (imam ga i sada, crk'o HDD od pada), na njemu pise FOSA. Jedino sto sam tada znao o njemu jeste da je stigao iz USA i nista vise. Medjutim (da skratim), Laptop je radio odlicno tokom svih ovih godina (od 2001.) i nedavno sam dosao do nekog HDDa, pa sam pozelio da probam sljedece: ubacio ga, pokrenuo racunar i "nista se nije promijenilo", performanse su i dalje dobre. Mada, znam i ljude koji su kupili Dell i rasplakali se za pola godine.

    Moja poenta je sljedeca: sve zavisi za sta ce da ti sluzi (radi konfiguracije), a sve ostalo je sreca (nema pravila). Dobra stvar kupovine polovnog laptopa jeste ta da se o "tom i tom" potencijalnom modelu gotovo sve zna, tako da mozes da se informises 90% uz pomoc Google-a. Losta stvar je... hm, pa gotovo sve ostalo, obzirom da nemas pojma gdje je sve bio, sta je sve radio, koliko se (ili nije) pregrijavao, ...

    A ovo sto sam gore paste-ovao - to je da se cuje i neka druga strana. Kao sto se i vidi, nisam tvrdio da je ista od gore navedenog tacno (sto ne znaci da nije, vidjecemo). Licno, nemam Vistu - razlog: nije u pitanju hardware, VEC mislim da je prerano. Hocu da vidim koliko ce vremena proci dok ne pocnu izbacivati S-Packove ili neke druge zakrpe. A uostalom, postavlja se i pitanje: zasto bih zelio Vistu u ovom momentu i da li mi je potrebna za sada, kao i pitanje zbog cega je Vista bolja od XPa?

    DeViLiSh|Je$$uS, ja ne bih znao da odgovorim na tvoje pitanje.
    Last edited by Ravell; 01-04-07 at 10:51.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Big Apple
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thomas_O_Malley View Post
    shefe, evo sam u nekoj fazi kupovine lap-topa.....ali na ovom trulom Zapadu nude samo masine koje imaju instalirane razne vrste Viste.... savjet je da se ne zalijecem i da isto kupim u CG ili....?

    Imam neku super varijantu da za 700-750e uzmem odlicnu masinu. (Normaln platim je vse,a nakon povracaja pdv-a na granici ispane ovako....). Kad vec poceh pricu o tome - moze i neki savjet tipa koju marku? Toshiba, Acer, HP, Fujicu Siemens, Compaq,... ima jos nekih za koje ja cuo nisam a vidim da ih ovamo masovno uzimaju....
    Dell ti je najvjerovatnije najbolja solucija kvalitet - cijena, ovdje imaju najbolji customer service od svih, pao im je promet zadnjih godina pa su spustili cijene. Sada imaju popuste na sve modele cini mi se preko 1000 dollara i to ti daju 300 na to. Uz to imaju dosta verzija sa XP za razliku od vecine koji ce josh malo pa imat nishta bez viste. Takodje mozesh samostalno da dogradish shto godj ocesh na njega, imaju tu opciju na website. Ovo mi je sad treci dell za 3 godine, oba (notebook) su mi crkla tako shto se kabal za struju precvikova i onda bi punio pa nebi pa bi...pa je na kraju ploca izgorela. To bi see moglo nazvat klasicnim problemom laptopa u jednoj mjeri. Jedan je bio inspirion 5000 a drugi poklon za rodjendan, inspirion 1100. Sada imam 15.4" dell inspirion 6400, radi ka sat...polomio mi se LCD shto me koshtalo $500 da popravim. Jedini problem je bio nedje u pocetku kad mi je sistem padao jedno 3 do pet puta dnevno jer sam downloadovao neke updates za XP...kasnije je problem nestao sa novim updates...mada to naravno nije do kompjutera nego do sistema. Hp Compaq su malo boljeg kvaliteta ali su skuplji...nemam mnogo iskustva sa njima...
    P.S. Koristio sam vistu na kratko i kao laiku mi se ucinjela prilicno jednostavnom, ipak korak ispred xp. O pouzdanosti ne mogu reci mnogo.
    Sa srecom,
    Nije Krsto shto mu zbore no je vitez Crne Gore

  13. #13
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    toshiba u zadnje nekoliko godina cudo radi ....s njom ne mozesh pogrijeshit nikako

  14. #14
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bijela-HN
    Posts
    645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vidim malo se skrenulo sa price..
    Imam HP Notebook nx7400, i prezadovoljan sam...

    Nesto vezano za ovaj Threat:
    Microsoft always says it opposes "software pirates" who sell thousands of unauthorized copies of Windows.

    But the Redmond company has made things a lot easier for pirates by adding a line to the Registry that can be changed from 0 to 1 to postpone the need to "activate" Vista indefinitely.

    Microsoft has built into Vista a function that allows anyone to extend the operating system's activation deadline not just three times, but many times. The same one-line command that postpones Vista's activation deadline to 120 days can be used an indefinite number of times by first changing a Registry key from 0 to 1.

    This isn't a hacker exploit. It doesn't require any tools or utilities whatsoever. Microsoft even documented the Registry key, although obtusely, on its Technet site.

    The following describes the Registry key that's involved.

    Step 1. While running a copy of Windows Vista that hasn't yet been activated, click the Start button, type regedit into the Search box, then press Enter to launch the Registry Editor.

    Step 2. Explore down to the following Registry key:

    HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows NT \ CurrentVersion \ SL

    Step 3. Right-click the Registry key named SkipRearm and click Edit. The default is a Dword (a double word or 4 bytes) with a hex value of 00000000. Change this value to any positive integer, such as 00000001, save the change, and close the Registry Editor.

    Step 4. Start a command prompt with administrative rights. The fastest way to do this is to click the Start button, enter cmd in the Search box, then press Ctrl+Shift+Enter. If you're asked for a network username and password, provide the ones that log you into your domain. You may be asked to approve a User Account Control prompt and to provide an administrator password.

    Step 5. Type one of the following two commands and press Enter:

    slmgr -rearm
    or
    rundll32 slc.dll,SLReArmWindows

    Either command uses Vista's built-in Software Licensing Manager (SLMGR) to push the activation deadline out to 30 days after the command is run. Changing SkipRearm from 0 to 1 allows SLMGR to do this an indefinite number of times. Running either command initializes the value of SkipRearm back to 0.

    Step 6. Reboot the PC to make the postponement take effect. (After you log in, if you like, you can open a command prompt and run the command slmgr -xpr to see Vista's new expiration date and time. I explained the slmgr command and its parameters in my Feb. 15 article.)

    Step 7. To extend the activation deadline of Vista indefinitely, repeat steps 1 through 6 as necessary.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na konferenciji CanSecWest u Vancouveru se raspravljalo o bezbjednosti
    kompjutera pa je doslo do pomalo neobicne opklade.
    Onaj ko od prisutnih uspije "probiti" MacBook Pro dobio bi ni manje ni vise nego 10 hiljada dolara. Kasnije je to prosireno i na one koji nijesu tu pa je izvjesni haker Dino Dai Zovi iz Njujorka za nepunih devet sati nasao rupu u macov QuickTime. Malo sto je dobio pare nego je kasnije izjavio da je Vista sigurnija od Mac-a a takvima treba vjerovati. E kad krenu naslovi Vista sigurnija od Mac OS X ....

  16. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    ja sam je aktivirao, i piči

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto koristim na jednom racunaru Vistu Home Premium, a imam problem koji nikako ne uspijevam sam da rijesim, najlogicnije mi je bilo da smjestim ovdje vo pitanje:

    Konstatno se kompjuter gasi sam od sebe i prijavljuje gresku:

    DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL

    STOP: 0x000000D1

    Sto da radim s ovom tranjom?!
    Caesar`s wife must be above suspicion

  18. #18
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Thomas - prvo, da li se to dešava uvek, i kad si na internetu i kad nisi?

    Meni ovo izgleda kao da komp u jednom trenutku prolupa jer ne može da se dogovori sa vrstom veze, očigledno drajverski problem i moguća nekompatibilnost na nekom nivou.

    Znači, kako si priključen na net... modemom (kojim? možda je nekompatibilan) , kako je priključen, na mrežnu kartu ili na USB... ili je dial-up? Ako nije dial-up probaj da ga povežeš drugačije, ako nije to prvo reinstaliraj te drajvere...modema, mrežne karte itd.

    Možda neki program koji ti ide stalno u pozadini (antivirus, firewall) pravi konflikt.

    Ako nije to, onda treba sumnjati na lošu memoriju to je loše jer košta.

    Ako nije ništa od tog, onda može biti neki drugi uređaj. Probaj da disejbluješ neki uređaj na koji sumnjaš (pre svega mrežnu karticu kao što sam rekao) pa vidi kako se komp ponaša.

    Na kraju krajeva ostaje reinstalacija svih drajvera, možda i windowsa...
    Last edited by ssin; 02-10-07 at 10:51.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Koliko procitah na net. Da ti nije neki sukob firewall-a vistinog i od antivirusa ili slicno? Ima neke veze sa firewall-om i mrezom i antivirusom.
    Pretpostavljam da koristis Symnatecov Norton?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #20
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Micite vistu... Ja sam se o jadu zabavio dok nijesam vratio na XP. Mora da se formatira da bi sve bilo u redu ako ocete da se vratite na XP sa Viste. TJ ne mora, uvijek postoji nacin, ali to je tako komplikovano da nije normalno.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  21. #21
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Tribina JUG
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    toshiba , ila ako živiš na zapadu Mac pro book
    bolesno ljubomorno vreme i ljubomorne žene....

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default .............................!

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Thomas - prvo, da li se to dešava uvek, i kad si na internetu i kad nisi?

    Meni ovo izgleda kao da komp u jednom trenutku prolupa jer ne može da se dogovori sa vrstom veze, očigledno drajverski problem i moguća nekompatibilnost na nekom nivou.

    Znači, kako si priključen na net... modemom (kojim? možda je nekompatibilan) , kako je priključen, na mrežnu kartu ili na USB... ili je dial-up? Ako nije dial-up probaj da ga povežeš drugačije, ako nije to prvo reinstaliraj te drajvere...modema, mrežne karte itd.

    Možda neki program koji ti ide stalno u pozadini (antivirus, firewall) pravi konflikt.

    Ako nije to, onda treba sumnjati na lošu memoriju to je loše jer košta.

    Ako nije ništa od tog, onda može biti neki drugi uređaj. Probaj da disejbluješ neki uređaj na koji sumnjaš (pre svega mrežnu karticu kao što sam rekao) pa vidi kako se komp ponaša.

    Na kraju krajeva ostaje reinstalacija svih drajvera, možda i windowsa...
    Racunar je non stop povezan na net. Prikljucak je preko mrezne karte (mislim da je jedinstveni server za citavu zgradu) i ono sto sam i ja prvo pomislio je nekompatibilnost (nelegalnog) Offica (instaliran prije nego sam ja uzeo racunar) sa sistemom. Fabricki je instaliran bio Symantecov Norton, ali kad se ovo pocelo desavat makao sam tu tranju, a instalirao najnoviji NOD32... sistem je skroz update-ovan. Konstantno mi daje obavjestenje da, ukoliko se ovo ponovi, disable-ujem SHADOWING i CACHING u BIOS-u, sto sam pokusao da odradim ali nije dalo rezultate. Mislim da ce najprije biti u pitanj ta mrezna karta ili los kvalitet memorije. Sto se firewall-a i antivirusa tice.... instaliran je (kao sto rekoh) NOD32 i postoji od ranije Windows Defender.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Koliko procitah na net. Da ti nije neki sukob firewall-a vistinog i od antivirusa ili slicno? Ima neke veze sa firewall-om i mrezom i antivirusom.
    Pretpostavljam da koristis Symnatecov Norton?
    Mreza, na lap topu (koji radi sa XP-om), savrseno funkcionise. Ovo za antivirus sam takodje naveo.... ne znam koji mu je matrak, ali znam da mu nista ne mogu. Izgleda da kao jedino resenje ostaje servis, jer je pod garancijom. To je vjerovatno i najjednostavnije resenje problema, nego sam mislio da ne postoji neki nacin resenja problema bez cekanja....

    Sve u svemu - dobra razmjena misljenja nikad ne skodi. Makar naucim nesto novo.

    Zivjeli mi.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Provjeri da li pojavljuje i naziv nekog fajla.sys kad se ekran zaplavi i napise ono STOP: 0x000000D1. Moze biti i los drajver za CD ili rezac.

  24. #24
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne vjerujem da je problem sa NODom, oni su Vistu fino pokrili... Prvo sto treba da uradis - da maknes racunar sa mreze, i vidis da li je u mreznoj problem. Ako nastavi sa problemima i offline, onda udari ili reinstalaciju ili XP - a ako i tada bude problema, obrao si bostan - onda ti ne gine servis, dje ce te zbog neke gluposti serviser natjerat da promijenis maticnu...
    Koliko cesto ti se ovo desava? Kad radis nesto, ili prilikom downloada, ili iz cista mira, bez obzira na opterecenost sistema? Otprilike, koliko "izgura" od dizanja sistema do prvog gashenja?
    Imas jos jednu opciju, to bi ti predlozio za pocetak - da dignes bootabilni Windows sa DVD-a, ili Linux ili bilo sta manje zahtjevno, i vidis da li ces dok budes radio sa takvim OS-om imati probleme - ako ih ne bude, reinstalacija sistema ili stavljanje XP-a resava problem. A ako ih bude, trk u servis, i nadaj se da ces nalecet na postenog servisera
    Just to slip the skin...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default .................!

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Provjeri da li pojavljuje i naziv nekog fajla.sys kad se ekran zaplavi i napise ono STOP: 0x000000D1. Moze biti i los drajver za CD ili rezac.
    usb...sys
    zapisao sam nesto 64x80.sys ta dva

    Pogledacu ujutro pa postujem. Prijavljuje dva sistemska fajla...

    A desava se bukvalno svaki minut.... prije neki dan je to bilo rjedje, a sad redovno ne moze ni da podigne sistem vec odma` prijavi gresku.
    Caesar`s wife must be above suspicion

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Windows Vista !!!
    By Captain Jack Sparrow in forum Software
    Replies: 136
    Last Post: 20-05-07, 00:30
  2. Vista boot manger!
    By Tomek in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 01-12-06, 16:39
  3. Vista gets HACKED
    By Balsa in forum Software
    Replies: 18
    Last Post: 12-11-06, 14:56
  4. Win Vista Red Theme for Nokia Series 60 OS8
    By RedhaT_Boy69 in forum Nokia
    Replies: 8
    Last Post: 03-06-06, 23:49
  5. Win Vista Blue Theme for Nokia Series 60
    By RedhaT_Boy69 in forum Nokia
    Replies: 0
    Last Post: 02-06-06, 09:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •