Page 15 of 17 FirstFirst ... 511121314151617 LastLast
Results 351 to 375 of 418

Thread: [LINKOVI] Sveto Pismo, Kur'an, teoloske rasprave

  1. #351
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Ovo sve što si nabrojao dje se kaže da je nedjelja sveti dan ?

    A kao što je rečeno Konstantin je uveo nedjelju da bude sveti dan
    Prije toga se slavila subota. Imaš gore navod hriscanskog istoricara

    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    One Ring to Rule them all...

  2. #352
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Konstatnin je primio hriscanstvo dosta kasno.
    Dovoljno je reći da se krstio na samrti (ili čak posthumno)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #353
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Nije vam mrsko da koristite subotarska i adventistička naklapanja samo da bi poduprli neko svoje mišljenje, iako vam se svo vrijeme govori o čemu se radi.
    Brilijantni poznavaoče
    Subotari i Adventisti su isto
    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Jev po Luki, 10, 14-17

    14. А старјешина синагоге, негодујући што је Исус исцијели у суботу, одговоривши рече народу: Шест је дана у које треба радити; у ове, дакле, долазите те се лијечите, а не у дан суботни.
    15. А Господ му одговори и рече: Лицемјере, сваки од вас не одрјешује ли у суботу својега вола или магарца од јасала и води да напоји?
    16. А ову, кћер Авраамову, коју свеза сатана ево осамнаест година, не требаше ли одријешити од ове свезе у дан суботни?
    17. И док он ово говораше стиђаху се сви који му се противљаху; а сав народ радоваше се за сва славна дјела што их он чињаше.

    Dakle, ne miješajte Konstantina u svoje marifetluke, jer je dolaskom Hristosa Stari Zavjet postao Stari, i Neđelja postala dan Vaskrsenja.
    Upravo si dokazao da je Isus doživljavao Subotu kao sveti dan. Tako da je Subota sveti dan i po NZ
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #354
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Upravo si dokazao da je Isus doživljavao Subotu kao sveti dan. Tako da je Subota sveti dan i po NZ
    Kako to ako je Hristos liječio Subotom?

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Brilijantni poznavaoče
    Subotari i Adventisti su isto
    Ček jesi li ti ovo iskoristio I kao i ja, ili ...


    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovo sve što si nabrojao dje se kaže da je nedjelja sveti dan ?
    A kao što je rečeno Konstantin je uveo nedjelju da bude sveti dan
    Prije toga se slavila subota. Imaš gore navod hriscanskog istoricara
    Sent from my Lenovo P70-A using Cafe Del Montenegro mobile app
    Ja se sve uzdam u vašu razboritost, što je nerazborito od mene.
    Nije se mogla slaviti Subota kada već u drugom vijeku postoji odvajanje Pashalnih dana od običnih dana, sa uvođenjem Petka i Neđelje kao radosnog dana kada se posebno slavi i uvodi Neđeljnja Evharistija. Zapisano kod Tertulijana. Uostalom, Konstantin je na Saboru bio više "posmatrač" jer nije bio Episkop, a njegova vlast jeste doprinijela da se ukazi sprovedu u djelo i zaštiti imovina i prava Hrišćana.
    To što je kršten pred smrt za vas je minus? Ne bih rekao, ako se uporedi sa Julijanom.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  5. #355
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Ček jesi li ti ovo iskoristio I kao i ja, ili ...
    Samo citiram tebe
    Možeš samo da ih nazivaš Adventistima, a nikako Subotarima. Osim ako sebe ne nazivaš Vlahom
    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    To što je kršten pred smrt za vas je minus? Ne bih rekao, ako se uporedi sa Julijanom.
    To što je kršten pred smrt znači da čitavog života nije bio pravi hrišćanin
    Last edited by Rakun; 04-01-17 at 18:42.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #356
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Samo citiram tebe
    Možeš samo da ih nazivaš Adventistima, a nikako Subotarima. Osim ako sebe ne nazivaš Vlahom
    Iskreno bilo mi je svejedno, htio sam da napišem i Jehovini svedoci, jer mi na to najviše ličite, ali ostadoh ni tu ni tamo. Svejedno, ne znate ni vi no samo ste protiv Hrišćanstva.


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    To što je kršten pred smrt znači da čitavog života nije bio pravi hrišćanin
    Ček ti znaš šta je to pravi Hrišćanin? Kako to?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #357
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Naučno je utvrđeno da ljudi lakše povjeruju kad je nešto naučno utvrđeno.

    Konstantin je ozakonio Hrišćanstvo, prekinuo progon Hrišćana ali to ne znači da od njegovog vremena postoje Hrišćani.
    Koja je nauka ovo utvrdila?

    Ranohrišćanske zajednice jesu imale antidržavno i antivladino djelovanje i postojala je reakcija, Rimsko Carstvo je bila veoma uređena imperija sa veoma efikasnim aparatom odbrane...međutim u doba Konstantina da li je bilo tako?

    Koliko je pozvano episkopa na Nikejski sabor? - ako se samo uzme u obzir da je sve 12 godina prije toga navodno prestao progon.

    ako je 1800 episkopa pozvano a na samom saboru učestvovalo nekih 328/318 visokodostojnika, sve to sa uglavnom sa teritorije koje je kontrolisalo Rimsko carstvo.

    Kako je tako nešto moguće kad su bili pod permanentnim progonom? - ipak su stvari bile drastično drugačije

    Konstantin je bio pagan, pa čak vidno pokazao se kao takav čak i poslije čuvenog momenta metanoje.

    On je sazvao sabor , a koliko treba biti bezorazan pa još reći da je bio pasivni posmatrač.

    I to krštenje pred smrt fina mitalogema.

    Čak i evharisrtija kao pojam se promjenio od ranohrišćanskih zajednica gdje je značila akcija, pa do zahvalnosti.

    Što vele ćesaru - ćesarovo.

    Grigorije Nazijanski (učesnik sabora) je najbolje opisao klimu u toku zasjedanja samog sabora -

    Zamolite čoveka u menjačnici da vam razmeni novac, a on će vam održati predavanje o tome u čemu se Sin razlikuje od Oca. Kada drugog pitate pošto je hleb on će vam razjasniti da je Sin niži od Oca. Kada pitate da li je kupatilo zagrejano, sluga će vam reći da je sin stvoren iz ničega
    ...svakako da je zbog teoloških razmimoilaženja postojala je opravdana bojazan da će buknuti teški građanski rat unutar same imperije, gdje sam navod Grigorija jasno ukazuje koliko je to bila vruća tema.

    Tako da nije ni čudo što prva tačka sabora jeste bila obračun sa Arijanskim učenjem, a tek četvrta tačka je govorila o jedinstvu Oca i Sina

    Čudno.

    I jedna veoma bitna jeste pravo na krštavanje jeretika (onih van zakona - valjda)

    Rimljani razapeše Hrista, zašto niđe u hrišćanskoj literaturi nema da se Oktavijan Avgust optuži i prokune.
    Last edited by gaul; 04-01-17 at 19:07.

  8. #358
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bezobrazno je citirati nekog pogrešno, i još na istoj stranici. Ovo što sam ja rekao je bilo tako. Pa molim lijepo samim tim što nije bio kršten nije mogao ni uticati više nego što jeste kada je mogao kao posmatrač.
    Nebitno, ono što ću izvuć kao korisno iz postovanog jeste da, Crkva jeste živi organizam koji se mijenja i usavršava. Tako da, sve ok, bez brige.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  9. #359
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Naravno direktna naredba samog cara da svi episkopi koji se budu usprotivili njegovom mišljenju će biti isključeni sa sabora i smjenjeni. Kao i nazočnost dobro opremljenih i obučenih legionara koji su obezbjeđivali skup ni u najmanjoj mjeri nisu uticali na teološke stavove aktera.

    Nije bio čak ni protokolarno pasivan...kao nekršten bio je patron sabora i tkzv. sistem cezaropapizma (od njega uspostavljen) mu je davao jednu od vrhovnih uloga u životu Crkve.

    Ovo ništa ne znači, kao što bi se reklo, živi organizam se prilagodi.


    Bezobrazluk? - definitivno.
    Last edited by gaul; 04-01-17 at 19:23.

  10. #360
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa kako bi drugačije car i mogao da odluči.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #361
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pravi upravo tako.

  12. #362
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Ček ti znaš šta je to pravi Hrišćanin? Kako to?
    Ne kažem to ja već vaši popovi (popeli mi se na ...)
    Nisi primio Isusa ako ga ne primiš kroz sveti obred zvani kršćenje(ako si klinac možeš da ga primiš i od popa)

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #363
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Ček ti znaš šta je to pravi Hrišćanin?
    Meni je to hrišćanin skroz prihvatljivo da se tako vikam ako je to na nivou onog pitagorejac, neoplatonista, epikurejac... Znači ako govorimo o Hristu kao čovjeku, a jeste bio to. Odnos apostola prema njemu je bio učitelj-učenik, a o sebi nikad kao o Bogu nije govorio. A kada je govorio o Bogu onda to nije bio onaj Bog jevreja iz Starog zavjeta. To podmetanje i prepravljanje je došlo od Petra i njegovih sledbenika, istog onog koji se odrekao Hrista tri puta kako je i Hrist pretpostavio da će. Pavle je druga priča, neoplatonistička struja, čovjek koji je imao znanje. Učitelj zna koliko učenik zna. Petar da je imao znanje koje je Hrist prenosio nikad ga se ne bi odrekao. Na učenju Petrovom je hrišćanstvo izgrađeno da ne zaboravimo.

    Hrist u nekom transcedentalnom i mističnom značenju, pitanje je da li ima veze sa Hristom iz Novog zavjeta. Ali taj Hrist datira prije stvaranja materijalnog svijeta Ilde-Baota (sin tame Sofije Ahamont i materije) i njegovih sinova od kojih redom idu Jehova, Savaot, Adonaj (nije iz Malesije) , Eloi, Urajos i Astafajos. Znate ih možda i kao Elohim.Dakle hebrejska priča počinje sa Jehovom koji je samo jedan od upravljača 7 sfera. Zemlja je poslednja sfera. Prije toga se dešavalo još po nešto u čemu se bramansko, haldejsko i ofitsko učenje slažu.

    Vjerujem i djeluje da je Hrist kao navodno pripadnik nazarena to znao i pokušao da napravi nešto novo zasnovano na jednom univerzalnom učenju od praiskona. Plemenit cilj reforme ali je na žalost nestao sa Hristom. Zato uz toliko prepravljanja svete knjige su tu samo da nas potvrde, a nikako da nas vode.


    Sent from my GSXR1000 @299
    Last edited by Caesar; 09-01-17 at 14:05.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  14. #364
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne kažem to ja već vaši popovi (popeli mi se na ...)
    Nisi primio Isusa ako ga ne primiš kroz sveti obred zvani kršćenje(ako si klinac možeš da ga primiš i od popa)

    Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
    Šta je ovo bilo Rakune, odoše živci. :topsy_turvy:

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Meni je to hrišćanin skroz prihvatljivo da se tako vikam ako je to na nivou onog pitagorejac, neoplatonista, epikurejac... Znači ako govorimo o Hristu kao čovjeku, a jeste bio to. Odnos apostola prema njemu je bio učitelj-učenik, a o sebi nikad kao o Bogu nije govorio. A kada je govorio o Bogu onda to nije bio onaj Bog jevreja iz Starog zavjeta. To podmetanje i prepravljanje je došlo od Petra i njegovih sledbenika, istog onog koji se odrekao Hrista tri puta kako je i Hrist pretpostavio da će. Pavle je druga priča, neoplatonistička struja, čovjek koji je imao znanje. Učitelj zna koliko učenik zna. Petar da je imao znanje koje je Hrist prenosio nikad ga se ne bi odrekao. Na učenju Petrovom je hrišćanstvo izgrađeno da ne zaboravimo.

    Hrist u nekom transcedentalnom i mističnom značenju, pitanje je da li ima veze sa Hristom iz Novog zavjeta. Ali taj Hrist datira prije stvaranja materijalnog svijeta Ilde-Baota (sin tame Sofije Ahamont i materije) i njegovih sinova od kojih redom idu Jehova, Savaot, Adonaj (nije iz Malesije) , Eloi, Urajos i Astafajos. Znate ih možda i kao Elohim.Dakle hebrejska priča počinje sa Jehovom koji je samo jedan od upravljača 7 sfera. Zemlja je poslednja sfera. Prije toga se dešavalo još po nešto u čemu se bramansko, haldejsko i ofitsko učenje slažu.

    Vjerujem i djeluje da je Hrist kao navodno pripadnik nazarena to znao i pokušao da napravi nešto novo zasnovano na jednom univerzalnom učenju od praiskona. Plemenit cilj reforme ali je na žalost nestao sa Hristom. Zato uz toliko prepravljanja svete knjige su tu samo da nas potvrde, a nikako da nas vode.


    Sent from my GSXR1000 @299
    Tc, nijesi čuo za ono, Hristos, jedino novo pod Suncem.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  15. #365
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nema bitne razlike između onih koji u boga vjeruju i onih koji ne vjeruju. Jedni i drugi prosto - vjeruju. Ljudi koji ne sumnjaju, ne preispituju, ne trebaju im dokazi i provjere, apsolutno ubijeđeni i sigurni u svoje "vjerujem". Fantastično slični. Likovi u ogledalu, u drugom presjeku. Naime vjernici po difoltu ispravniji su, kao i ateistii koji gledaju svoja posla, dakle i jedni i drugi - pristojni i obzirni. I jedni i drugi gledaju svoju stvar i ne gaze u tuđ šljivik. A isti su opet i vjerski fanatici i agresivni ateisti, oni ustvari i ne rebakju Boga pošto pokušavaju da ga glume svima i svijetu istinu odrede.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  16. #366
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Napisa mi juče jedan čovjek, koji minut prije nego što me je izbrisao sa liste prijatelja, da vidi kao problem što sam protiv generalno svih (administracija) crkvi kojima pripada barem polovina (vjernika) svijeta. Odgovorim mu kako tzv. argumentum ad populum nije valjan argument u ozbiljnoj raspravi, da nešto ne postaje dobro ili istinito samo zato što veliki broj ljudi vjeruje ili drži do njega i još mu napišem, brzorek kakav sam, da mada trilioni muva u ovom času sleću na ***** širom svijeta, njihova brojnost ne čini ***** boljim no što jesu.

    I na tom mjestu on skoči i ode iz mog virtuelnog života. Mislim.......
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  17. #367
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    A ono... Muve, tvrdi nauka, idu više na slatko no na *****.

    Mogao si to bolje, no za njega, eto, nije bilo potrebno.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  18. #368
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne umijem se ja prepriječit ljudima koji polažu nade u Boga, koji veruju u Isusa i u njegovo učenje, već samo poklonicima hijerarhijskoj vertikali crkava i klera što su se poput aždahe uzdigli iz miroljubive ranohrišćanske horizontale...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  19. #369
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vjerovatno sam neka vrsta hrišćanskog jeretika koji lako pristaje uz Isusovo izvorno učenje o opštem miru, milosrđu i ljubavi ali ne pristaje na naknadno izmišljeno crkveno učenje o Isusu.
    Suština mog otpadništva od crkve je u tome da ne podnosim i ne praštam brutalno nasilje i masovne zločine prema nevjerujućima i drugačije vjerujućima a na kojima su crkve, sve crkve utemeljene u prethodnim vijekovima.
    Oprostimo li Rimu i Carigradu s objašnjenjem da je njihovo ludilo i zločinstvo bilo davno i da su se u međuvremenu promjenili, ne vidim kako ne bismo pristali i na oprost Berlinu poslije još vijek ili dva? Ili možda ISIS-u kad se oni jednom odreknu terora a on legne u zaborav?
    Nikome se ne trebaju praštati nasilje i zločini , svejedno pod kojim su izgovorom činjeni: u ime Isusa ili Alaha, Otadžbine, Naroda, Ideje, Partije, Slobode, Demokratije...pa bilo ono jednima ***** a drugima slatko, kad muve
    oće da slete na sve, i jestivo i nejestivo, dok se ja skačem s uverenja i u jelovnike


    I ne samo da držim da svako ima pravo da vjeruje u što hoće i da mu u to niko ne smije zadirati, nego što se mene tiče svako ima pravo i da radi šta hoće, što god da mu dune u glavu i tijelo mu poželi, sa jedinim ograničenjem da time ne povređuje istu takvu slobodu drugih ljudi.




    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  20. #370
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Napisa mi juče jedan čovjek, koji minut prije nego što me je izbrisao sa liste prijatelja, da vidi kao problem što sam protiv generalno svih (administracija) crkvi kojima pripada barem polovina (vjernika) svijeta. Odgovorim mu kako tzv. argumentum ad populum nije valjan argument u ozbiljnoj raspravi, da nešto ne postaje dobro ili istinito samo zato što veliki broj ljudi vjeruje ili drži do njega i još mu napišem, brzorek kakav sam, da mada trilioni muva u ovom času sleću na ***** širom svijeta, njihova brojnost ne čini ***** boljim no što jesu.

    I na tom mjestu on skoči i ode iz mog virtuelnog života. Mislim.......
    Generalno je problem ono "ako nisi sa nama onda si protivu nas". Mnogi se ponašaju kao da je rat pa moraš biti na jednoj strani. Ratove izgleda živimo svaki dan u stvarnom, a i u ovom našem virtuelnom svijetu.

    Inače, drugarstvo i ljubav su danas uglavnom uslovljeni. Neko traži da budeš vjernik, neko atesta, da ne budeš gej, da nisi riđokos... Čak i to što nas takav neko inspiriše na dobro i čujemo nešto lijepo i korisno od njega vodi nas u zavist i nezahvalnost neznajući da zahvalna duša svaki dug plaća razrješena i slobodna.

    Hristovo učenje al nije zapisano u crkvenim knjigama pa onda valjda znači da i nije Hristovo.



    Sent from my GSXR1000 @299
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. #371
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nama "danas", onima prije nas "nekad", svjedoci čine stvarnost, a uslovljeni vezu... jbt. pa mi smo po prirodi slobodni al nam milicija ne da...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  22. #372
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ali bezuslovnost dobrote, ljubavi, vjere... i to ne ona odložena - prenebregnuta ubjeđenjem, već svjesna i nepatvorena...E TO SU MAGIČNA KRILA ODABRANIH, to je poredak slobode, to je rješenje čak i najoprostivijh nesuglasica sa samim sobom...

    I ono najvažnije, ono što je dualitet, što je suprotnost novcu, tj. onome kako ga čovjek u potpunosti doživljava.

    Jer, sa čime čovjek može da žonglira ako ne ovlada bezuslovnošću, tj. kako da čovjek bude bolji ako za samo taj rad na sebi išta očekuje?! Uslovljenost "rezultatima" je u startu tragično pogrešan, a na duže staze čak i nemoguć. Što mu ga dođe kao previše bučan auto koje mnogo troši a pritom i loše ide, a i svako malo traži servis.
    Last edited by Xerxes; 13-01-17 at 23:48.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  23. #373
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Mnogo trazis Xerxes ,mnogo... Cus bezuslovnost dobrote , ljubavi i vjere. Da je to nesto sto se moze postici , kakvim podvigom, djelom ili nadmetanjem, pa i ratom - necim opipljivim - lako bi bilo. Ovako od covjeka trazis da bude covjek i nista vise. Mnogo brate..
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  24. #374
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Čovjek bi trebao da bude mnogo, ovako se samo kusuramo...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  25. #375
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Šta je ovo bilo Rakune, odoše živci. :topsy_turvy:
    Nisu meni otišli živci. Naprotiv, ja dolazim u ovaj dio foruma da se malo ispraznim nad vjernicima koji kad ne znaju đe udaraju počnu sa "čudni su putevi gospodnji", "ne pada mi na pamet da odgovaram na takvo pitanje" "ne lupaj", "nervozan si" itd...


    PS.
    napisao sam ĐE jer je upečatljivije
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

Page 15 of 17 FirstFirst ... 511121314151617 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. sveto pismo da ili ne
    By mastersafeguard in forum CdM Arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 24-06-14, 19:17
  2. svetO
    By SNAKE in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 16
    Last Post: 03-11-09, 12:21
  3. rasprave sa drustvom
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 50
    Last Post: 21-04-04, 17:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •