Results 1 to 15 of 15

Thread: Američki nexcom eliminisan iz trke za licencu bežičnog interneta

  1. #1
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Američki nexcom eliminisan iz trke za licencu bežičnog interneta

    Izvor:
    http://www.vijesti.cg.yu/naslovna.ph...jest&id=229854

    AGENCIJA ZA TELEKOMUNIKCIJE ELIMINISALA AMERIČKI NEXCOM IZ TRKE ZA LICENCU BEŽIČNOG INTERNETA

    Odbijeni zbog neovjerenih papira

    Iz Nexcoma ocjenjuju da je odbacivanje ponude "kriminogeni akt", zbog čega će pravdu tražiti na sudu, i tvrde da je dokumentacija koju su dostavili na tenderu ovjerena kod ovlašćenog notara u SAD

    Podgorica - Agencija za telekomunikacije eliminisala je juče američku kompaniju Nexcom Telecommunications LLC (Nekskom telekomunikejšens) iz trke za dobijanje dozvole za pružanje usluga bežičnog Interneta u Crnoj Gori.
    Predsjednik Komisije za vrednovanje ponuda Darko Grgurović izjavio je juče da je ponuda Nexcoma odbačena jer ne zadovoljava uslove tendera.
    - Ponuda nije formalno-pravno ispravna i ne može biti razmatrana. Nexcom je dostavio tražene dokumente u kopijama i to neovjerenim. Neovjerene su im bile kopije dokumenata o registraciji firme, iz poreske uprave, garancija banke, izjava iz banke o likvidnosti firme i niz drugih dokumenata - rekao je Grgurović za "Vijesti".
    Pored Nexcoma, na tenderu učestvuju i Telekom Srbije u konzorcijumu sa holandskom firmom Ogalar, zatim kompanija Veselina Barovića Broudbend Montenegro i T-mobile.
    Nexcom je za licencu ponudio 180.001 eura, Telekom Srbije oko milion eura, Broudbend Montenegro 275.000 i T-mobile 172.500.
    Grgurović je napomenuo da je Nexcom dostavio određene kopije dokumenata koje je ovjerio notar u SAD, ali da je najveći dio neovjeren zbog čega su eliminisani sa tendera.
    On je rekao da će dokumentacija svih kompanija koje su učestvovale na tenderu biti javna nakon završetka procedure bodovanja.
    Iz Nexcoma su odbacili navode Agencije za telekomunikacije da je dostavljena dokumentacija na tenderu neovjerena, ocijenivši to kao "podmetanje i kriminogeni akt kako bi se iz konkurencije izbacila jedina kompanija sa višegodišnjim iskustvom u bežičnom Internetu".
    U saopštenju koje je potpisao njihov predstavnik za Crnu Goru Nik Đeljošaj, stoji da će "Nexcom preko svih nacionalnih instanci tražiti pravdu, a ako je ne bude ovdje, obratićemo se međunarodnim tijelima kako bi zaštitili integritet kompanije".
    Dalje se navodi da je "Nexcom na tenderu dostavio kopije dokumentacije ovjerene kod ovlašćenog notara licenciranog u SAD".
    Đeljošaj u saopštenju kaže i da će svu dokumentaciju dostaviti na uvid javnosti.
    - Povodom ovog apsurda reagovaće i naš bankovni garant, gigant u svjetskom bankarstvu, UBS banka - dodao je on, pozivajući Američki konzulat i sve nadležne institucije da "stanu u zaštitu američke kompanije, kako bi pod fer i korektnim uslovima konkurisala na tenderu u skladu sa međunarodnim i evropskim propisima o slobodnoj konkurenciji".
    - Želimo da napomenemo i da je na otvaranju ponuda bilo kompanija koje su dostavile nepotpunu dokumentaciju. Prema tome one su trebale da budu odbačene jer nijesu ispunjavale sve uslove. Činjenica je na osnovu našeg neposrednog zapažanja da su članovima tenderske komisije drhtale ruke dok su je pregledali i prihvatili, što najbolje govori o profesionalnom radu komisije - zaključuje se u saopštenju.
    Z.V.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma i sta ce nam ti truli kapitalisti!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    dosta njih je procitala ovo,nego nije imala komentara....neovjereni papiri? sto da ne? kao da cemo mi sad da vjerujemo nekim amerima a ne nashim ljudima(kakvi god bili)...dosli ovde da radimo kao crnci za njih,+ sto su sigurno neku drogu htjeli da nam uvale preko granice ahahahha

  4. #4
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    dosta njih je procitala ovo,nego nije imala komentara....
    Uopšte to nije razlog, neću nešto da komentarišem na osnovu jednog članka. Ne stajem ni na stranu jednih ni drugih dok ne bude mnogo više informacija povodom toga...

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SpellStealer View Post
    dosta njih je procitala ovo,nego nije imala komentara....neovjereni papiri? sto da ne? kao da cemo mi sad da vjerujemo nekim amerima a ne nashim ljudima(kakvi god bili)...dosli ovde da radimo kao crnci za njih,+ sto su sigurno neku drogu htjeli da nam uvale preko granice ahahahha
    znas kako, nexcom su fusheri i kriminalci, a Veskobar je legalista, to je jasno ko dan

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,073
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    ahahahahahaahahahah
    \\
    OFL•GIC

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nik Djeljoshaj, predstavnik Nexcoma za CG, je li to je onaj momak koji je trazio regionalizaciju CG itd, bivsi predsjednik NVO Unitas iz Tuzi....?
    http://www.google.com/search?hl=en&c...ljosaj&spell=1

    Mozda ovo ima politicku pozadinu.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  8. #8
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    seek the truth
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    fora je sto citvana crna gora ima adsl a na podrucje malesije ne moze adsl da se uvede .. mnogi koriste internet tako da, moraju preduzeti nesto .. bice jos rata na ovim prostorima

    ps. esko, probaj Nikë Gjeloshaj

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,108
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ferarista View Post
    znas kako, nexcom su fusheri i kriminalci, a Veskobar je legalista, to je jasno ko dan
    vjeruj mi,sto se tice tih legalnih/ilegalnih stvari na drzavnom nivou,ja stvarno nemam pojma o cemu pricam
    ne razumijem se u politiku :PPP,nego reko aj da prospamujem malo 4um

  10. #10
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo da ovo ne bude kao za pasoše, da ponište tender, pa opet za godinu dana.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja samo znam da kod nas mita nema, jer jos ni 1 slucaj za 10-15 god nije zabiljezen Isto se ne razumijem u politici, ja sam damo seljak samo

  12. #12
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    752
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Seljaci se ovdje najvise bave politikom.Ni da bog da niste za "istog",grabuljama bi te fishtio.A ovoga ce bit vazda,i ne treba mu se iznenadjivat nimalo.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mislim obrni okreni naprijed nazad lud zbunjenog bitno da nista nije jasno shest postova za godinu dana...

  14. #14
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    752
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Da si mi ti samo zdravo,nisam ja vezan za internet ka ti pa da svaki dan postujem ovdje.Ima drugih pametnijih stvari od interneta,a ako si po cijeli dan na njemu,bojim se da ces binarno pocet da razmisljas:twist:.

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a neka si mi reka', evo se stidim

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. help
    By Mina_Murray in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-04, 22:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •