Page 12 of 12 FirstFirst ... 289101112
Results 276 to 299 of 299

Thread: Pomognimo nasem sugradjaninu

  1. #276
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Da oce napravit makar onu akciju da se po 1 euro preko sms-a posalje, valjda bi se skupilo s ozbirom da ima toliko korisnika.

  2. #277
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Vijesti" imaju sve moje čestitke za ovaj human gest...
    Kao roditelj djece sličnog uzrasta kao mala Tamara uvijek me snažno potresu ovakva saznanja...i ako postoji išta što me kao duboko vjerujućeg čovjeka uzdrma iz osnove to su patnje i stradanja tih malih anđela čistih od svakog grijeha. Uvijek zastanem sluđen i ptam se "Zašto Gospode?!..."

  3. #278
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ocu naseg kolege forumasa potrebna krv pa ako neko procita...


    Quote Originally Posted by Rooney10 View Post
    Potrebna krv : A negativna, za mog oca. KBC - Podgorica. Ako ima ko da dobrovoljno da se javi, neka posalje pm

  4. #279
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Klub dobrovoljnih davaoca aluminisjkog,neka dođe do njihovog predsjednika,mada u transvuziji imaju telefone davaoca i društava

  5. #280
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam a+, neka pita u kbc ako moze, tu sam da pomognem. jer fora je shto oni svakako ko god da donira salju to na analizu, i ne ide njegovom ocu nego tek nekom za 15 20 dana. a njemu daju iz rezervi, pa ako budu htjeli da prihvate zamjenu javnite mi.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  6. #281
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Hitno potrebna nulta, pozitivna krvna grupa
    10. avgust 2011.
    Share3








    Iz Kliničkog Centra je večeras upućen apel svim građanima, u kome se traže dobrovoljni davaoci krvi. Hitno je potrebna nulta, Rh pozitivna krvna grupa.

    Mole se dobrovoljni davaoci koji imaju odgovarajuću krvnu grupu da što prije dođu u Klinički Centar.
    Hvala Lepo

  7. #282
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Cim je Maja izbacila ovu vijest (iako na pogresan topic, ali ajde) posao sam u KC, ali su mi rekli da su zavrsili za veceras jer je ova vijest objavljena oko 21h... Pozvali su gradjane opet ujutro da dodju od 7:30 do 10h...

    Ovakve vijesti totalno gube smisao ako su nepravovremeno objavljene ili ako ne ostave neki kontakt telefon za provjeru, cim postoji mogucnost da vracaju ljude sa vrata...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  8. #283
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Cetinje: Veliki humanutarni koncert
    19. avgust 2011.
    ShareNa Cetinju će u utorak, 23. avgusta 2011. godine, sa početkom u 20 časova, biti upriličen veliki dobrotvorni koncert u sklopu humanitarne akcije „Darujmo srcem“, saopšteno je iz prijestonice.
    Riječ je o jednom od segmenata akcije „Darujmo srcem“, tokom koje je već počelo prikupljanje sredstava za odlazak tri djevojčice sa Cetinja – Ivane Janković, Andree Begović i Sare Božović – koje boluju od cerebralne paralize, na liječenje u Moskvu.
    Na koncertu, koji u saradnji sa Prijestonicom Cetinje i Udruženjem estradnih umjetnika i izvođača Crne Gore, organizuju roditelji tri djevojčice sa Cetinja, nastupiće niz crnogorskih muzičara, i to bend „Perper“, Zoran Kalezić, Vanja Radovanović, Danijel Alibabić, Igor Đurović, Vesko Belada, etno grupa „Zora“, Darko Martinović, Nina Žižić, Tanja Šeter, Andrea Demirović i sastav „Autumn For Free“.
    Događaj će biti održan na Ljetnjoj pozornici, a sav prihod od ulaznica, koje koštaju tri eura, biće namijenjen u svrhu Ivaninog, Andreinog i Sarinog liječenja.
    Izuzev kupovine ulaznica za humanitarni koncert, svi građani Crne Gore u prilici su da doprinesu akciji i posredstvom donatorske SMS linije i humanitarnog žiro – računa.
    Naime, u okviru akcije „Darujmo srcem“, koja će trajati do 4. septembra, operater mobilne telefonije „Telenor“ otvorio je donatorski broj za SMS poruke građana (14543). Cijena poruke iznosi jedan euro, a očekuje se da će tokom predstojećih dana biti otvoren donatorski broj i za korisnike ostalih crnogorskih mreža mobilne telefonije.
    Takođe, svi stanovnici Crne Gore u prilici su da uplate sredstva i putem žiro – računa (535-120-98-63), koji je u sklopu akcije „Darujmo srcem“ otvorila Prijestonica Cetinje.

  9. #284
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Švajcarski motociklisti donirali 3.500 eura za liječenje djevojčica sa Cetinja
    23. avgust 2011.
    SharePrinc Nikola II Petrović i humanitarni karavan motociklista iz Švajcarske „Montenegro Ride“ boravili su danas u posjeti Prijestonici Cetinje. Tom prilikom, gosti iz Švajcarske, koje je dočekao gradonačelnik Aleksandar Bogdanović, obišli su Dvor kralja Nikole, nakon čega su uručili donaciju u sklopu humanitarne akcije „Darujmo srcem“.
    Grupa od blizu 30 motociklista donirala je 3.500 eura u svrhu liječenja tri djevojčice sa Cetinja - Ivane Janković, Andree Begović i Sare Božović - koje boluju od cerebralne paralize, a koje bi 5. septembra trebalo da pođu na dvomjesečni medicinski tretman u Rusku Federaciju.
    Donaciju sredstava inicirali su Davor i Ana Šćepanović, takođe članovi „Montenegro Ride“ karavana.
    - Crna Gora je kroz istoriju bila i ostala zemlja nedodirljivih ljepota, ponosa i mudrosti, istorije i kulture, a prevashodno solidarnosti. I upravo zbog te solidarnosti, mi smo se okupili ovdje. Andrea, Ivana i Sara razlog su zbog kojeg smo danas zajedno u Dvoru kralja Nikole – kazala je Ana Šćepanović.
    Motociklisti su donaciju uručili roditeljima tri djevojčice.
    Gradonačelnik Bogdanović poželio je gostima iz Švajcarske dobrodošlicu u crnogorsku Prijestonicu, izrazivši zadovoljstvo prisustvom princa Nikole II.
    - Zadovoljstvo nam je što crnogorska Prijestonica danas ima priliku da ugosti ovaj karavan, koji ima prevashodno humanitarni karakter. Takođe, želim posebno da pozdravim princa Nikolu II, koji za relativno kratko vrijeme drugi put boravi u posjeti Cetinju – istakao je gradonačelnik Bogdanović.
    On se posebno osvrnuo na donaciju udruženja „Montenegro Ride“, koja je donirala 3.500 eura u svrhu liječenja tri djevojčice sa Cetinja.
    - Izuzetno mi je drago što je karavan „Montenegro Ride“ na ovaj način pomogao u cilju da steknemo mogućnosti da naše tri djevojčice odu na neophodni medicinski tretman u Moskvi. Riječ je o svojevrsnom primjeru filantropije. Nadam se da će karavan „Montenegro Ride“ opet posjetiti Cetinje, te kako će to postati tradicija – naglasio je gradonačelnik Prijestonice.
    Princ Nikola II izrazio je uvjerenje da je posjeta Cetinju najljepši dio putovanja članova karavana po Crnoj Gori.
    - Jako je rijetko sresti na jednom mjestu vozače „Harley Davidsona“, roditelje tri djevojčice kojima je neophodna pomoć, gradonačelnika i princa, a koji su okupljeni u zajedničkoj misiji. Izuzetno mi je drago što sam uspio u namjeri da povežem sve nas, tim prije jer sam ja veliki obožavalac motora – kazao je princ.

  10. #285
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    930 EURA, HRANU I SREDSTVA ZA HIGIJENU

    Bajkeri širokog srca pomogli sestrama Erović

    Novac i po paket hrane i sredstava za higijenu su Mersimi i Jasmini Erović uručili Niklanović, Jovan Vicković iz Cetinja i Ivan Drobnjak iz Nikšića


    Uvecaj!
    Pomoć stigla (Foto: Ivan Petrušić)



    Da teške životne sudbine nađu put do humanih ljudi pokazala je i priča o sestrama Erović iz nikšićkog naselja Duklo koje žive u nehumanim uslovima. Klub „Beer Bike“ zajedno sa vlasnikom restorana „Jadran“ iz Budve i predsjednikom kluba „Harley Davidson“ za Crnu Goru Krstom Niklanovićem, organizovali su akciju i sakupili 930 eura. U akciji je učestvovalo oko 70 bajkera iz cijele Crne Gore.
    Novac i po paket hrane i sredstava za higijenu su Mersimi i Jasmini Erović uručili Niklanović, Jovan Vicković iz Cetinja i Ivan Drobnjak iz Nikšića.


    Mersima ih je dočekala raširenih ruku i suznih očiju. Čak se i Jasmina, koja je nervni bolesnik i gotovo nepokretna, pridigla da se zahvali dobrim ljudima.
    Novac i po paket hrane i sredstava za higijenu su Mersimi i Jasmini Erović uručili Niklanović, Jovan Vicković iz Cetinja i Ivan Drobnjak iz Nikšića.„Ovo su ljudi sa velikom dušom. Sirotinja ne zaboravlja ljude koji su dobri i humani i njihova dobra djela. Nećemo ih zaboraviti dok smo živi“, kazala je četrdesetdevetogodišnja Mersima.
    Ona i njena dvije godine starija sestra Jasmina žive u u baraci u stanu koji liče na sve samo ne na dom. Krov i zidove je „načeo“ snijeg 2005. godine, a ovogodišnji ih dokrajčio. Plafoni su pali, zidovi popucali, voda sa krova, koji je to odavno prestao biti, toči na sve strane, a dvije spavaće sobe odavno su neupotrebljive.

    Žive od 126 eura
    Njih dvije žive od 126 eura, koliko Jasmina mjesečno prima od Centra za socijalni rad.
    „Slale smo dopise nadležnima niko nam nije pomogao. Svi su samo ćutali i prećutali našu nevolju. Ali evo ima još dobrih ljudi“, kazala je Mersima i naglasila da im pomoć motorista mnogo znači.
    Darodavci su obišli stan u kome Erovićke žive i ostali zatečeni prizorom koji su vidjeli.
    Mersima je morala i da se zahvali komšijama, jer kaže, da nije njih ne zna kako bi ona i Jasmina preživjele.„Nisam učestvovao u ovom zadnjem ratu, ali sam gledao snimke Konavala, Vukovara, snimke bombardovanja po Beogradu. Međutim, ovo što sam sada vidio je užasnije od onoga što sam vidio na televiziji. Ne mogu da vjerujem i da shvatim da neko u 21. vijeku u ovim uslovima živi. Apelujem na sve koji mogu da pomognu, na sve nadležne institucije, privatne kompanije da pomognu da ove gospođe, koje ničim nijesu zaslužile da u ovim uslovima žive, dobiju pristojan krov nad glavom“, kazao je Niklanović.
    Mersima je morala i da se zahvali komšijama, jer kaže, da nije njih ne zna kako bi ona i Jasmina preživjele.
    A upravo njihove komšije Mišo Popović, Radivoje Magovčević i Uroš Živković pozvali su „Vijesti“ sa željom da o sudbini sestara Erović čuju ljudi spremni da pomognu, poput bajkera.
    Direktorica Centra za socijalni rad Radmila Marković kazala je da je upoznata u kako neuslovnom stanu žive Erovićke, da je Ministarstvu rada i socijalnog staranja uputila urgenciju „da vide kako im mogu pomoći, može li se naći neki privatni smještaj koji bi plaćao Centar, dok sa Opštinom ne nađu neko adekvatno rješenje“.
    Uvecaj!
    Bili spremni i da poprave
    Niklanović i bajkeri bili su spremni da poprave krov, angažuju majstore da se srede elektroinstalacije u domu sestara Erović, ali kada su obišli stan, vidjeli su da tamo popravke nema.
    Zaključili su da je u stanu u kome Mersima i Jasmina žive rizično boraviti, i da je jedino rješenje da njih dvije dobiju drugi smještaj koji je siguran.



    „Ljudi se ne djele prema vjeri. Tako smo i odgajani, makar mi stariji koje partije još nijesu zatrovale. Nadam se da će ovo makar malo pomoći u njihovoj nevolji, i da će drugi krenuti našim stopama i pomoći koliko mogu. Što bi mi na primorju rekli, stavili smo jednu trunju od onoga koliko im treba“, sa uzdahom je prokomentarisao Niklanović.
    Ovi bajkeri bi trebali da dobiju neku nagradu za svoj humanitarni rad... Izuzetni su..


    Hvala Lepo

  11. #286
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,956
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ovi bajkeri bi trebali da dobiju neku nagradu za svoj humanitarni rad... Izuzetni su..


    Hvala Lepo
    Samo nam se pridruži (ne samo ti) i to je dovoljna nagrada. Za sve akcije koje organizujemo možeš da se informišeš ovdje http://www.nolimitbikers.com/forum/

    P.S. ako budeš u CG tokom marta mjeseca pridruži nam se u akciji dobrovoljnog davanja krvi

  12. #287
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    U pravu ste, hvala.
    Pokusacu anonimno (na neki nacin) da pruzim doprinos za vase plemenite akcije.

    Hvala Lepo

  13. #288
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Večeras je za Davora COK organizovao humanitarni košarkaški meč u sali gimnazije, studenata državnog i privatnih univerziteta...

    Nije bilo mnogo ljudi, ali jeste bilo lijepo i dirljivo. I nevjerovatno je, kakav je taj momak borac...
    Just to slip the skin...

  14. #289
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    „Moto Djeda Mrazevi 2012“ djeci Doma u Bijeloj
    19. decembar 2012.
    Share

    Udruženje motociklista „No Limit Bikers“ iz Podgorice će 22. decembra 2012. godine nastaviti svoje društveno korisne akcije i u sklopu toga organizovati, sada već tradicionalni događaj, pod nazivom „Moto Djeda Mrazevi 2012“.
    Cilj akcije je uručivanje novogodišnjih paketića i druge pomoći Domu za nezbrinutu djecu „Mladost“ u Bijeloj. Ideja je da djecu obradujemo i poklonimo im nešto što im je u ovom trenutku, materijalno, najpotrebnije. Kontaktirali smo osoblje iz doma i dobili smo informaciju da je djeci trenutno najpotrebnija obuća, peškiri, kao i muške i ženske trik majice. Poklone im uručuje grupa motociklista, obučena u kostime Djeda Mraza, što za njih predstavlja nesvakidašnji događaj i atrakciju.

    Akciji su se odazvali bajkeri iz svih krajeva Crne Gore (Podgorica, Cetinje, Bar, Ulcinj, Budva, Kotor, Tivat, Nikšić, Herceg Novi), mnogi ljudi dobre volje koji su svojim prilozima izuzetno doprinijeli ovoj akciji, kao i veliki broj društveno odgovornih kompanija, bez čije pomoći sigurno ne bismo uspjeli da realizujemo ovu humanitarnu akciju: m:tel, Hypo Alpe Adria Banka, Montenegro Airlines, Montenegro Metropolis Media, DPC, Restoran Kusta Kamenovo, Gretva Trade Bar, Agencija za ukrcaj pomoraca Perun, butik Navigare Bar, kafe bar Bracera Bar, butik Wink, Vapor, Maestro D i Mas Trade Cetinje.
    Želimo da se ovom prilikom posebno zahvalimo preduzeću Monteput koje nam je omogućilo besplatan prolaz kroz tunel Sozina u oba pravca, kao i preduzeću Pomorski saobraćaj za besplatan prevoz trajektom svih Moto Djeda Mrazeva od Lepetana do Kamenara.

  15. #290
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    TV Atlas: Beskućniku Žugiću kupljena nova prikolica
    17. mart 2013.
    Share


    Vidoje Žugić
    , beskućnik kojem su nepoznate osobe prije nekoliko dana zapalile kamp prikolicu u kojoj je živio kod crkve svetog Đorđa u Podgorici i ubile psa, danas je uselio u novi dom.
    Zahvaljujući organizatorima Facebok grupe Dušanu Radetiću i Darku Jankoviću, kao i svim ljudima dobre volje prikupljeno je dovoljno novca da Vidoje dobije novi dom.
    "Hvala ljudima koji su mi izašli u susret koji su mi pomogli te sam dobio ovu drugu prikolicu. Jedna monahinja mi je obećala da će mi pokloniti jednog malog psa da ga imam", kazao je Vidoje za Atlas televiziju.
    Nova prikolica, kako kaže Vidoje, puno je bolja od prethodne koja je izgorjela. Zahvalio je svima koji su u kratkom vremenu reagovali i omogućili mu da ponovo ima krov nad glavom.


    "Hvala gospodi koji su mi izašli u susret i pomogli i gospodi iz Atlas televizije koji su došli kod mene prvi dan kada mi je bilo najteže. I tim momcima sa Fejsbuka koji su istrčali da mi pomognu", kaže Vidoje.
    Prikolica je smještena na parkingu ispod Gorice, nedaleko od mjesta gdje je Vidoje i prije boravio. Nada se da će tu i ostati.
    "Sve će zavisiti od tih momaka koji su je dovezli, oni će moliti Miomira M. Mugošu i komšije da se zadržim ovdje. Sigurnije mi je pet puta ovdje", poručio je Vidoje.
    Za samo šest dana preko Facebook grupe prikupljeno je oko 2.900 eura. Dio novca je uložen u kupovinu i opremanje prikolice. Vidoje je dobio i novu garderobu, pokućstvo, hranu. Neće međutim dobiti novac na ruke. Preostala sredstva biće raspoređena tako da Vidoje svaki dan ima dovoljno novca za hranu i život dostojan čovjeka.
    Podsjetimo, Vidoje je ranije od uprave manastira Zlatica dobio na poklon prikolicu, ali je bilo potrebno popraviti i premjestiti, pa su organizatori Facebook grupe odlučili da mu kupe drugu koja je u mnogo boljem stanju.
    ---
    Svaka cast momcima sa ovog foruma na akciji

  16. #291
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    PETICA ZA HUMANOST

    Udruženi mještani napravili kuću za mladića iz Sukuruća

    Kuća je veća nego što su svi očekivali i svakako, dobar je primjer svima kako se pomaže ljudima


    Uvecaj!
    (Foto: Screenshot (YouTube))



    Jedna lijepa, humana priča stiže iz sela Sukuruć, koje se nalayi na pet-šest kilometara od Tuzi. Dvadesetdevetogodišnji Ejlo Vuktiljaj teško živi bez krova nad glavom i zato su svi odlučili da mu pomognu. Za nekoliko mjeseci dobio je kuću.
    Zef Dedvukaj, organizator akcije za novi dom Vuktiljaja kazao je TV Vijesti da su novac počeli da skupljaju krajem prošle godine.



    "Ovo je koštalo negdje blizu 30.000 eura. Svi pomalo, a njemu je mislim dovoljno".
    Uvecaj!
    Svi pomalo, a njemu dovoljno: Inicijator akcije DedvukajDedvukaj, koji je i predsjednik Mjesne zajednice, kaže da je teško nabrojati sve pojedince iz sela ili iseljenike iz Amerike koji su ovako ili onako pomogli, a tu su bile brojne firme, mjesna zajednica i crkva. A pomoć je bila potrebna ovom mladiću koji je u selo Sukuruć došao prije 15 godina iz Albanije, sa majkom i tri sestre.
    "Njima je bio dosta težak život. Od kada ja njih znam, dosta smo ih pomogli i preko crkve Svetog Antona i tako dalje, sa hranom, obućom... Ljudi koji žive ovdje, imaju zemlju, imaju sve uslove i teško žive, a ne on što je došao bez igdje išta".
    TV Vijesti, Marko Mišić
    Kod vlasnika kuće, očekivano, višak emocija i manjak riječi.
    "Ovo je velika stvar za mene... Zahvaljujem svima koji su mi pomogli...", kazao je Vuktiljaj.
    Uvecaj!
    Ejlo VuktiljajKuća je veća nego što su svi očekivali i svakako, dobar je primjer svima kako se pomaže ljudima.
    "Mi smo počeli sa namjerom tu da bude oko 40 do 50 kvadrata, međutim, kada sam vidio impuls donatora, dao mi je tu hrabrost da idem u veću kvadraturu...", kazao je Dedvukaj.
    KućaVuktiljaja sada ima više od 100 kvadrata i napravljena je za pet mjeseci.
    Dedvukaj kaže da zna da je teško kada čovjek nema krov nad glavom i poželio je sreću Vuktiljaju da u novom domu stvori i porodicu i dobije djecu.
    "Da živi normalno kao svi građani ovdje mjesne zajednice Sukuruć", kazao je on.
    Ključevi su vlasniku svečano predati na Uskrs, a u kući je ostalo da se urade još neke sitnice, koje su unaprijed plaćene.



  17. #292
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,427
    Thanks Thanks Given 
    2,995
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Свака част, скоро невјероватно да се то десило у црној гори.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  18. #293
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Večeras je za Davora COK organizovao humanitarni košarkaški meč u sali gimnazije, studenata državnog i privatnih univerziteta...

    Nije bilo mnogo ljudi, ali jeste bilo lijepo i dirljivo. I nevjerovatno je, kakav je taj momak borac...
    evo ova tema je pokrenuta zbog ovog momka i lijepo je da se zna i ovo
    http://www.pobjeda.me/2013/02/11/dav.../#.VAo3qGPuofg
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #294
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Pomozimo Kristini Veljović da ponovo hoda!

    Ekipa Kolektiva je bila u posjeti porodici Veljović iz Zagoriča.

    Razlog naše posjete nije tako lijep, lijepo je bilo ono što smo našli, tročlana familija koja se i dalje nada...Čekaju, očekuju, nadaju se, ozdravljenje njihove ćerke Kristine je tako blizu a tako daleko...Kristina Veljović je djevojčica koja pohađa 5. razred Osnovne Škole Branko Božović i odličan je đak. Kristina je kao i sva ostala djeca, vedra, nasmijana, samo joj jedna stvar nedostaje, nedostaju joj noge.Kristina je normalno rođena, prohodala je sa 9 mjeseci, ali već od godinu dana i šest mjeseci počinje ono o čemu se nije ni razmišljalo. Noge slabe, kretanje bez pridržavanja postaje nemoguće... Kristina obolijeva. Kako naši ljekari nisu mogli ustanoviti šta se dešava, dijagnoza je uspostavljena u Beogradu, dijagnoza je spinalna distrofija mišića. Vrlo teško oboljenje koje se liječi ubrizgavanjem matičnim ćelijama.Kao da i samo to nije dovoljno, Kristini se pojavljuju problemi sa kičmom, gdje je došlo do iskrivljenja od 100%, nakon operacije u Beogradu kičma je uz pomoć poluga ispravljena za nevjerovatnih 90%.A sada sljedeći potez je zahvat u Beču. Jedina nada za Kristinine noge i njen hod je ubrizgavanje matičnih ćelija u Beču. Ovaj zahvat traje 24 sata, i košta 10.000 eura, a Kristinini roditelji to ne mogu priuštiti. I kao da im nije dosta nevolja Centar za socijalni rad Podgorica im ukida primanje od 120e koje su imali.Kristinina dokumenta su poslata u Beč na reviziju, odgovor brzo stiže, ukoliko ne budu imali novca kad odgovor stigne, nada će biti izgubljena. Rok od 15 dana kad se moraju pojaviti u Beč počinje teći od trenutka davanja pozitivnog mišljenja ljekara iz Beča.Otac ne radi, majka radi povremeno. U toku razgovora smo saznali da oni imaju želju da rade, oni ne žele da ih neko izdržava ali Kristina treba pomoć, svakim danom sve više.Apelujemo na sve ljude dobre volje da pomognu Kristini! Cilj je dostići cifru od10.000 eura što prije, kako bismo bili sigurni da će Kristina dobiti priliku za novi život.Broj žiro računa 01-201-0017553.9 Podgorička banka na ime Racković Andrijana (majka Kristinina)

    Izvor: Kolektiv.me
    http://www.kolektiv.me/32482/Pomozim...da-ponovo-hoda

  20. #295
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    AJde malo svu ovu pozitivnu energiju o ljudskim pravima i dostojanstvu makar za trenutak da usmjerimo na nešto što je zaista ogroman i realan problem u CG...

    Makar za kubik drva. Možemo li se toliko napet?

    http://www.vijesti.me/vijesti/sedmor...jesecno-804417


    CKB 510170197528001432, na ime Veselin Bugarin (kontakt telefon je 069 807 400)

  21. #296
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nas kolega forumas koji se angazuje oko pomoci Vidoju Žugiću http://www.vijesti.me/vijesti/vidoje...ovi-dom-118623 zamolio da se postavi informacija da je Vidoje dobio kontejner, kao oni na Vrelima Ribnickim.
    Potrebna mu je mala pomoc oko ugradnje brojila za struju zbog priljucka na elektro mrezu. Ukupna potrebna suma je oko 150 eura (60 eura ugradnja + 90 eura brojilo). Moze i svakaojaka pomoc u naturi.

    Z.R. kod IBM banke: 545-15907-20

  22. #297
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Navikao je na pomoć i čekanje. Obzirom da često prolazim ulicom gdje sjedi, znao sam da pomognem novcem.
    Žao mi je bilo kad sam vidio da novac koristi za alkohol,cigare. Čak čašćava narod piće u kafani.
    Dugo je na ulici i građani su naklonjeni Viduju, i sigurno su pomogli prilozima da je bar mogao sebi popraviti zdrastveno stanje,zatim početi da radi i zarađuje,podigne sebi svijest i skloni se sa ulice.
    Vidoje je odlucio da od priloga pije,puši i sjedi na ulici.
    U redu je da se pomogne ali sada sumljem da Vidoje želi da mu se pomogne.

  23. #298
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,038
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,540
    Thanked in
    3,116 Posts

    Default

    ne možeš ti promijeniti nečiji način života ako on sam to ne želi.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  24. #299
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Ja sam mu redovno ostavljao nešto sitnine kad ga vidim. Al već neko vrijeme ništa, jer ga gotovo svaki dan vidim u benz, nekad i par puta na dan, sve sa kafom, rakijom na stolu. Eto da ne pominjem cigarete.
    Nije problem da mu se pomogne, al da pomažem nekoga da bi išao svaki dan u kafanu, e ne.

Page 12 of 12 FirstFirst ... 289101112

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Evo jednog shamara nasem narodu
    By mistery in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 30-01-07, 13:51
  2. Kako niko ne komentarise o nasem pronalazacu?
    By rapsod in forum Sve i svašta
    Replies: 19
    Last Post: 31-10-06, 21:29
  3. Kablovska U Nasem Gradu
    By ssrdan in forum Primorski
    Replies: 15
    Last Post: 13-02-06, 08:36
  4. Pomognimo porodici Bulajić
    By Berankrsh69 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 26-10-05, 12:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •