Page 3 of 17 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 421

Thread: DUHOVNA APOTEKA sa ambulantom

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by veliki majstor
    ...posalje mu makar PM
    \

    Evo, poslao sam Metuzalemu PM, a tebe, Veliki masni, da, usput, posaljem u Pizdu Materinu...

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dugo te nije bilo... - biće da nam otuda dolaziš

  3. #53
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo, poslao sam Metuzalemu PM, a tebe, Veliki masni, da, usput, posaljem u Pizdu Materinu...[/quote]

    Синтакса, момак.

    Или си глуп или си (ново)шиптар. Вероватно обоје.






    А сада озбиљно и забринуто напомињем да афера за метузалемовим расположењем уопште није завршена. Наиме, нема информација да је он добро, здраво и весело. Разлога за забринутост има пуно. И летимичан поглед на његове поруке одаје човека коме је потребна пажња. Очекујем од вас, његових веб пријатеља, да нешто урадите по том питању.

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    setanz
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidis Majstore...odavno vec ne naidjoh na covjeka koji je vise zabrinut za drugog covjeka pa makar i na svoju stetu...Prosto me je dirnula tvoja humana briga za Metuzalema, toliko si me na jedan lijep nacin obradovao time sto si mi dokazao da jos ima dobronamjernih ljudi na ovom svijetu, da ljudski osjecaj i briga za drugoga nijesu izumrli dinosaurusi, stavise da su zivi i da jos uvijek cvjetaju, ponekad i u drugim oblicima, ali ipak...
    Samo, pazi se na dvosjeklu ostricu koju ta briga nosi, pazi da u toj golemoj brizi za drugog (koja je krasni raritet) ne izgubis osjecaj za sebe i svoje potrebe, koje svaki covjek ima i koje, s vremena na vrijeme, treba da ispostuje...Ako se vise paznje posveti drugome, dolazi se u opasnost gubljenja sopstvene licnosti i nadomjestenja nje necijom drugom, onom kojoj se poklanja paznja...u svim oblicima...onom kojoj se mozda i zavidi, stremi...Mozda i onom ka kojoj nasa aktivnost odlazi (Veliki Majstor vs. Metuzalem).
    Elem, Metuzalem se valjda zna pobrinuti za sebe i bez tebe i mene, a ako to ne zna, onda smo mu dzaba i ti i ja...
    E sad, da se ja ne bih zabrinuo za tebe, i ne daj Boze, osjetio neko perverzno interesovanje i zelju da ti pomognem (ja nijesam tako velik humanista), odjavicu se...
    Pozdrav.
    "Sve moje mane mozda znas, svu moju ludost niko ne zna..."
    George Gordon Noel Lord Byron

  5. #55
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Evo samo da se grofu i ostalima kratko javim iz avgustovskog Pariza kojim se motaju izgubljene gomile turista i klosara.


    - M -

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    setanz
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ha ha, zahvaljujem....Lijep provod Met i pazi se sjecikesa....:>
    "Sve moje mane mozda znas, svu moju ludost niko ne zna..."
    George Gordon Noel Lord Byron

  7. #57
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Uh!

    Naprosto se zgrozih kad vidjeh da je ovaj ojadjeli forum takoreci zapao u komu, te ga mozebiti ni moja apoteka vise ne moze spasiti. Svejedno, apoteku odmah otvaram, posto vidim da je zadnje vrijeme.

    Eh, kad se nesto sjetim da je do onoga posta kad sam se obratio Veljem Majstoru, bilo jedva nekoliko ulazaka, prosto mi se zavrti u glavi kad vidim da je na ove zadnje postove bila navala od vise stotina ulazaka pa se Veljem M. naknadno zahvaljujem sto je ovo izdrkano opcinstvo doveo da masovno dodju pred njena zatvorena vrata.

    No, svejedno, osjecam veliku gruzu savjesti, jer sam mu, s neba pa u rebra, prije zatvaranja apoteke dao visokoprocentnu dozu svoje najace medicine - pohvale sa visokom dozom priznanja - sto se ispostavilo neodgovornim sa moje strane, jer je gospodin Velji nakon terapije pokazao jedva snosljive znake ovisnosti kojom prilikom je, pracen obcinstvom, doletio do apoteke i ocajnicki poceo tuci u zatvorena vrata i dugo je potrajalo dok kriza nije prosla.

    Ovo se vise nece dogoditi jer, svjestan svoje odgovornosti i poznajuci opcinstvo ogrezlo u duhovnom drkanju, ubuduce imam namjeru da ovu moju butigu vodim ozbiljno, sa odgovornoscu i na polzu brojnih pacijenata koji svoje bolijesti vise i nijesu svjesni, osobito nakon sto su svi oni koji su ovaj forum preboljeli otisli da se bave necim pametnijim..

    pozdrav - M -

  8. #58
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Posmatrajuci mucnu agoniju ovoga foruma, neocekivano mi se nametnu saznanja da sam pri ovoj Apoteci, svoju ambulantu potpuno zanemario, sto je neoprostivo s obzirom na mnostvo pacijenata koji tumaraju ovim drkalistem, ni sami shvatajuci koliko su bolesni.

    Svjestan svoje odgovornosti, neodlozno moram priteci u pomoc najtezim slucajevima.


    Naprimjer, kao prva - [size=6]Aelita...[/size]

    Njoj je potrebna posebno zestoka terapija, s obzirom na ocevidne simptome, te cemo je odmah tretirati visokoprocentnom pohvalom...

    - Svima nama je itekako jasno da se pod nickom - Aelita - krije istorijska licnost poput legendarne komunisticke - Pasionarije - koja gromoglasno nagovjestava neumitno i beskompromisno stvaranje naseg [size=6]SSSR-a (Savez Svetosavskih Srpskih Republika). [/size]Zato pozivam sve prisutne da se bez rezerve pridruze ovoj grupnoj terapiji a sve na polzu ove velike istorijske licnosti i jos veceg Cilja koji ona pretskazuje...

    - M -

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metuzalem
    Posmatrajuci mucnu agoniju ovoga foruma, neocekivano mi se nametnu saznanja da sam pri ovoj Apoteci, svoju ambulantu potpuno zanemario, sto je neoprostivo s obzirom na mnostvo pacijenata koji tumaraju ovim drkalistem, ni sami shvatajuci koliko su bolesni.

    Svjestan svoje odgovornosti, neodlozno moram priteci u pomoc najtezim slucajevima.


    ....

    - M -
    Met,
    Sa velikim divljenjem citam sa kojom strpljivoscu pokusavas izlijeciti neizlecive slucajeve.Od tih i takvih je i Bog digao ruke(da ih ne prlja ..vjerovatno)a ti jos uvijek pokusavas.
    Za ove tvoje pacijente tipa malog majstora a ogromnog govneta jedini poznati lijek je ...povuci vodu.
    PS.Samo mi nije jasno kako proglasise CG ekoloskom drzavom pored tolikih govana.
    Pozdrav
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  10. #60
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK_NL
    Quote Originally Posted by metuzalem
    Posmatrajuci mucnu agoniju ovoga foruma, neocekivano mi se nametnu saznanja da sam pri ovoj Apoteci, svoju ambulantu potpuno zanemario, sto je neoprostivo s obzirom na mnostvo pacijenata koji tumaraju ovim drkalistem, ni sami shvatajuci koliko su bolesni.

    Svjestan svoje odgovornosti, neodlozno moram priteci u pomoc najtezim slucajevima.


    ....

    - M -
    Met,
    Sa velikim divljenjem citam sa kojom strpljivoscu pokusavas izlijeciti neizlecive slucajeve.Od tih i takvih je i Bog digao ruke(da ih ne prlja ..vjerovatno)a ti jos uvijek pokusavas.
    Za ove tvoje pacijente tipa malog majstora a ogromnog govneta jedini poznati lijek je ...povuci vodu.
    PS.Samo mi nije jasno kako proglasise CG ekoloskom drzavom pored tolikih govana.
    Pozdrav
    C.gora je uvijek bila Ekoloska drzava! posto smo svu necist i pogan procerali za Holandiju pa iakose ponekad javnu ponovo ta ista ***** mi to rjesavamo putem povuci vodu.
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  11. #61
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    metuzalem
    Daj ne drogiraj se, ostavi malo za te tvoje pacijente. :oops:
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Holland
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brzi,
    nijesam mislio na tebe sa ovim postom,sta vise o tebi sam imao dosta pozitivno misljenje,ali...ako si se sam negdje prepoznao onda si sigurno i u pravu.
    Bez obzira na ovaj tvoj post i tvoje prepoznavanje u njemu ja o tebi takvo misljenje nemam.
    POZDRAV
    Sami Crnogorci, i niko vise, odlucice slobodno, zakonskim putem, o buducnosti Crne Gore, koja ce, uvjeren sam, biti dostojna svoje proslosti

  13. #63
    Join Date
    May 2004
    Location
    LONDON
    Posts
    1,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MK_NL
    Brzi,
    nijesam mislio na tebe sa ovim postom,sta vise o tebi sam imao dosta pozitivno misljenje,ali...ako si se sam negdje prepoznao onda si sigurno i u pravu.
    Bez obzira na ovaj tvoj post i tvoje prepoznavanje u njemu ja o tebi takvo misljenje nemam.
    POZDRAV
    Prijatelju! eto bijo sam iznenadjen, no zaboravimo vaznoje sada se razumijemo.
    Pozdrav i tebe. :dring:
    C.Gorski sindikat,Svizajedno!!!
    mi smo nebeski narod,ali na zemlji za chuda znamo.******!!!opet mi je umro konj.. steta bejashe dobar,gazio je ;) pogana

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metuzalem
    okupljaju rojevi podguznih muva (Aelita, Karma...)
    ...
    Njoj je potrebna posebno zestoka terapija,


    :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  15. #65
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mrrrrshshshsh splaachinooooooo. spremaj se za zimu, magarice. bice zestoko.

    no da se vratim temi.


    mehmete, dome, kuco, stara kajlo, bez starca nema udarca. dobih od pobratima knjigu. veli, znash li ko je ovo pisao i napisao. reko ne. veli nash metuzalem. aaa, to se onda mora chitat. chekam da pane snijeg pa da navalim, mada bi poskicama rekao da smo u nekoj istoj dijagonali, ali u razlichitim dimenzijama. mene su vazda jebali vektori, a vidim tebe je to slast. slacha shto bi rekao moj pobro iz vasojevica.
    udri prije da ti zao nije, ne osvrci se na ovu pashchad.

    pricha se pricha
    rusi dolazeeeee!!!!!!!!

  16. #66
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Karonja, zdravo!

    I prije nego sto sam otvorio ovu opstenarodnu zaduzbinu od apoteke, tebi i jos nekim SKOJevcima sam postavio dijagnozu koja bi otprilike glasila - zdrav (seljacki) elemenat.

    I pored dimne zavjese zestokog *****ranja, nije bilo tesko vidjeti da se iza te providne zavjese (neuspjesno) pokusava skriti coek od kuce i plemena, zato me i nije mnogo brinula cinjenica da si u posjedu mojih generalija a ako je suditi po tvojim zadnjim porukama i mog vise nego skromnog stvaralastva.

    Karonja, kako izgleda, ovaj post ispade jedna zestoka multivitaminska terapija, no neka je, jerbo izgleda da nailazi zestoka zima - ruska!!! pa nije zgoreg osigurat se...

    S ovijem teskim bo´nicima ne smijes biti strog, no pricekaj da malo prizdrave pa im onda udari (duhovnu) rehabilitaciju.

    Posto si me skenirao u potpunosti, posalji mi (ako hoces) na PM par licnih/osobnih podataka da bih ti ovjerio - zdravstvenu knjizicu...

    Moze doc potreba...!

    tvoj - M -

  17. #67
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    magarice, seljak ti je otac shto te spushtio iz onija golija dolomita u cetinje, kad ste rashcerali ono shto je valjalo u cetinju dok ga vashsa ***** nisu kao oslobodila. nijesi mogao gori dur da osvirash no ovaj.
    mrrrrshshshshshshsh!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    kad prochitam javicu se, a ako si iole normalan nebi se samnom druzio bez da se ne znamo, ovo ovako.
    kuud naaarooodnaaa vooojskaaa prooooodjeeeeeeee
    sreeettnjaaa ce seeee
    sreeettnjaaa ce se zemlja zvat...

  18. #68
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    izvan ludila
    Posts
    38
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ...........!

    Quote Originally Posted by KARAKACHKIN
    magarice, seljak ti je otac shto te spushtio iz onija golija dolomita u cetinje, kad ste rashcerali ono shto je valjalo u cetinju dok ga vashsa ***** nisu kao oslobodila. nijesi mogao gori dur da osvirash no ovaj.
    mrrrrshshshshshshsh!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    kad prochitam javicu se, a ako si iole normalan nebi se samnom druzio bez da se ne znamo, ovo ovako.
    kuud naaarooodnaaa vooojskaaa prooooodjeeeeeeee
    sreeettnjaaa ce seeee
    sreeettnjaaa ce se zemlja zvat...
    met, ja mislim da ovdje treba pojacat dozu.

    Da li si razmisljao o cekicu, s obzirom da su skojevci?
    Ili mozda usi od $ekire, kao njima svojstven alat?

  19. #69
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AtlantidiaN
    Quote Originally Posted by KARAKACHKIN
    magarice, seljak ti je otac shto te spushtio iz onija golija dolomita u cetinje, kad ste rashcerali ono shto je valjalo u cetinju dok ga vashsa ***** nisu kao oslobodila.
    E nemoj tako, nema smisla, Metuzalemovi su iz pitomine, samo je on lichno malo precjera' sa vitaminima & hormonima...
    Pozdrav obojici, dosadan bi bio forum bez vas
    Uh, kakva alergija, moj KARONJA...!?

    Dobro rece ovaj djetic (Atlantidianu pozdrav!), malo sam precerao sa ovom multivitaminskom terapijom, no ipak je ova alergija prolazna, mada neocekivano zestoka...

    Medjutim, ona itekako ohrabruje jer svjedoci o visokom dejstvu (duhovnih) preparata koje izdaje ova apoteka, posebno kad se covjek sjeti da je Velikom Majstoru svojevremena terapija pomogla, ne samo da sredi svoj duhovni zivot, vec i da se i konacno makne sa ovoga drkalista.

    Konacno i ovoj ustanovi treba odati priznanje, ne samo za goli opstanak na duhovnoj vjetrmetini ovoga drkalista, vec i za posebno visok indeks posjeta koji uskoro prelazi brojku od 2000 (i slovima dvije hiljade), pri tome ne gubeci iz vida da je njen obim tek usitnio trecu stranicu...

    - M -

  20. #70
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    U zadnje vrijeme primjećujem da učesnici foruma, kao izvjestan kontra-argument u svojim postovima, sve češće upotrebljavaju jednu neobičnu zdravstvenu (samo)dijagnozu koja se uglavnom svodi na izjavu koja glasi:

    E baš me boli ku.rac!

    Budući da sam na ovome drkalištu prisutan kao ustanovitelj jedne opštenarodne zdravstvene ustanove (DUHOVNA APOTEKA SA AMBULANTOM !!!), neočekivano mi se nametnuo osjećaj odgovornosti zbog pojave više slučajeva ove (opštenarodne) bolijesti te ću prisutne malo uputiti u njenu simptomatiku, kako bi se mogli preventivno zaštititi od eventulanih posljedica.

    Mnogi posjetioci ovoga drkališta stalno se pozivaju na svoje stavove i svoj prilog uspostavi demokratije na našim prostorima, pri tome zaboravljajući njen osnovni postulat po kome je prava demokratija pravo svakoga da:

    -jebe i bude jeban!

    Već na prvi pogled, vidi se da jedan ovakav postulat (za sada) predstavlja čistu utopiju, što se može vidjeti i zu pomoć lingvistike kojom se služe najrazvijene zapadne „demokratije“

    Naprimjer:

    Dovoljno je pogledati u francuski ili njemački rječnik da bi svaki dobronamjeran čovjek zapanjeno shvatio da u njima ne postoj pojam veoma značajan u našoj stvarnosti, nezaobilazni – ****** Već po ovome, nemogućnost uvodjenja demokratskog političkog sistema na naše prostore, više je nego očevidna. Osobito kad se vidi, da su zapadne zemlje iz svog pojmovnika izbacile ovu riječ kako bi, barem prividno, ovaj sistem uveli u svoju politiku i društveno uredjenje.

    Ko god pomisli da je ovo nešto novo, dovoljno mu je da se potsjeti narodnih izreka koje, u stvari, predstavljaju duhovne preparate narodne medicine... Ne znam da li sam ovu izreku negdje čuo ili mi se nametnula kroz moje plemensko-rodovski odgoj ali ću je svejedno navesti kako bi njom ilustrovao nužnost njene upotrebe u pogledu opštenarodnog (duhovnog) zdravlja. Ta narodna izreka glasi:

    [size=6]Ne treba da diže glas niko kome se ne diže – qurac[/size]

    (Moderatori jebala ve ova superautomatska ceznura!!!)

    Da bi se pokazalo koliko ova izreka i stvarno predstavlja veoma učinkovit duhovni preparat, pogodan i za masovnu upotrebu, najbolje pokazuje primjer sa početka devedesetih godina, kad je na ovim prostorima zavladala epidemija opšteg ludila.

    Tih godina, u zapadnim medijima simptomi nadolazeće bolijesti su se mogli vidjeti na tv-ekranima u masovnim scenama podrške novim balkanskim spasiocima i razornom širenju njihovih istina ali je, medju njima, bilo i veoma upečatljivih individualnih scena, kao što je bila i ona, koje se vjerovatno mnogi još sjećaju, kad je, prilikom istorijskih dogadjanja na beogradskom Ušću...:

    [size=6]... vidi jedna li´sala starčina koja „ni repa nije mogla vući..“, sa crnogorskom kapom na sijedoj glavi i prijeteći „isukanim“ stapom uzdignutim visoko u nebo, kako, onako skrbav, izvikuje nekakvu ratničku parolu, kojom poziva uspaljeni skup da krene u konačni boj za.... Koliko se bio unio u svoj zloslutni urlik vidjelo se po tome da su ga morali odnijet sa tog istorijskog skupa i ko zna da li je ostao živ...[/size]

    No, ko mu je kriv, kad nije poznavao duhovnu medicinu svoga naroda. Ne samo to, nego je svojim zaraznim postupkom potpomogao širenje epidemije zla, kojoj se još ne vidi kraja.

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metuzalem

    [size=6]Ne treba da diže glas niko kome se ne diže – qurac[/size]
    Zato su danas budale i magarci glavni - njima se vazda dize, pa su i najgrlatiji.

  22. #72
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor

    Zato su danas budale i magarci glavni - njima se vazda dize, pa su i najgrlatiji.
    Monitore!

    A što će, kukavci, kad ne samo da im se diže no ih je, štaviše, qurac svekolike diga na sebe te ne znaju drugo no da burliču ka bikovi. Sjeti se samo one uspaljene hordije iz „Radoja Dakića“ kad su valjali „foteljaše“, pa će ti odmah biti jasno. No, protiv takvih kojima se „diže“, nemam ništa, jer je to njihovo pravo i obaveza a vjerovatno su, poslije petnaest prodatijeh godina, svjesni posljedica no su mene za jad krepale starčine koje to čine u ime i na štetu svoga potomstva.


    Pošto je ova moja ustanova – DUHOVNA APOTEKA SA AMBULANTOM – postala neka vrsta javne institucije, primoran sam da pomno pratim javni interes i shodno potrebama općinstva, opremam redovno i to preparatima, kako iz moderne (duhovne) farmakologije, tako i oprobanim duhovnim preparatima iz narodne (duhovne) medicine, u koje spadaju opštepoznate:

    - predanja, izreke, poslovice, raznorazni savjeti i sveprisutne bajalice... a o hodžinim zapisima da i ne govorimo...

    Uostalom, baš onima kojima se diže a oni tome ne pridaju dovoljno značaja, narod je dao jedan dosta ultimativnu (i mudru) preporuku profilakse, koja glasi:

    - Jeba, ne jeba, qurcu vrijeme prolazi...!

    Tek kad se čoeku „nagne“, on shvati koliko je smisaono težak ovaj mudri savjet, pa se tek tada stane bolno sjećati svega onoga što je propustio ili su mu izjeli politički skakavci.

    Ja sam, lično, nepopravljivi marxista jer smatram da bi veliki Karl Marks, i da se rodio sto godina kasnije, dostigao jednaku revolucionarnu, ideološku i istorijsku razinu ideologa od formata, pri čemu bi njegov revolucionarni pokret bio i ostao proleterski, jedino što njim uslovljena revolucija ne bi imala ekonomski već sexualni predikat.

    Dakle;

    Drkadžije (bilo duhovne bilo svjetovne) nijesu ništa drugo do - sexualni proletarijat !

    U duhu te novovremene (sexualne) revolucije, svako koga bi čoek s pravom mogao nazvati – drkadžijom i stvarno pripada (sexualnom) proletarijatu post moderne, tako da Marx svoje životno djelo uopšte ne bi morao da prepravlja, već bi mu bilo dovoljno da samo zamijeni pojmove.

    Tako da ovo bjesomučno (duhovno) divljanje nepregledne gomile (duhovnih i inih) drkadžija po ovome forumu i okolo njega, slobodno i bez ustezanja možemo nazvati – diktaturom (sexualnog) proletarijata.

    - M -

  23. #73
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    -
    -
    Tražeći neki pouzdan multivitaminski (duhovni) preparat tradicionalne narodne farmakologije, sjetih se jednoga koji je duboko otišao u opštenarodni samoupravni zaborav a glasi:


    [size=6]Sreća samo ponekad pomaže a rabota - vazda...![/size]

    Ovo mi nije otprilike palo na´m, već me na to nagnala uspomena sa mog zadnjeg boravka u CG. Lijepo se sjećam da sam u jednom dobrom a jevtinom restoranu ručao, sto do stola, sa jednim davnjim prijateljem, pri tome razmjenjujući pokoju rijeć i prisjećajući se zajedničkih prijatelja.

    Kad je ručao, on dozva poslugu da podmiri račun na što dodje jedna od žena koje tamo služe i donese mu jednu kupusaru u koju on elegantno stavi svoj potpis kao garantu da će platiti kad odnekud „stignu nekakve pare...“

    Nakon toga smo zajedno izašli i pošli ulicom prema gradu, kad se on prenu i po malo snebivajući se zamoli me da svrnemo u obližnju kladionicu kako bi osigurao svoje buduće šanse na nekoj od mnoštva ponudjenih mogućnosti da dobije gomilu para. Iz nekakvih tajnih dubina već na smrt omršalog novčanika, izvadi neke olinjale 5 (i slovima pet) eura i pruži momku koji je sjedio za šanka i opsluživao PC u kome se očevidno nalazio kompletan software CG sudbine.

    Kasnije, u Podgorici, uvjerio sam se da ovo ne pripada privrednoj grani „zabave i ubijanja vremena“ kao na Zapadu, već u mnogome pretstavlja najrazvijeniju, ako ne i jedinu granu crnogorske privrede koja ostvaruje neke profite i zapošljava neki ojadjeli narod.

    Zbog toga mi se i nametnula pomisao na ovaj spasonosni (duhovni) preparat narodne farmakologije, koji sada imperativno preporučujem svima koji se lakomisleno predaju neuračunljivoj ćudljivosti postmodernog CG privrednog poretka.

  24. #74
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    -
    -
    -
    Obavjestavamo cijenjeno (hm!?) obcinstvo, da ce sljedece dvije sedmice ova DUHOVNA APOTEKA biti (duko)vodjena iz svijetle nase prijestonice.

    - M -

  25. #75
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brzi
    Quote Originally Posted by MK_NL
    Quote Originally Posted by metuzalem
    Posmatrajuci mucnu agoniju ovoga foruma, neocekivano mi se nametnu saznanja da sam pri ovoj Apoteci, svoju ambulantu potpuno zanemario, sto je neoprostivo s obzirom na mnostvo pacijenata koji tumaraju ovim drkalistem, ni sami shvatajuci koliko su bolesni.

    Svjestan svoje odgovornosti, neodlozno moram priteci u pomoc najtezim slucajevima.


    ....

    - M -
    Met,
    Sa velikim divljenjem citam sa kojom strpljivoscu pokusavas izlijeciti neizlecive slucajeve.Od tih i takvih je i Bog digao ruke(da ih ne prlja ..vjerovatno)a ti jos uvijek pokusavas.
    Za ove tvoje pacijente tipa malog majstora a ogromnog govneta jedini poznati lijek je ...povuci vodu.
    PS.Samo mi nije jasno kako proglasise CG ekoloskom drzavom pored tolikih govana.
    Pozdrav
    C.gora je uvijek bila Ekoloska drzava! posto smo svu necist i pogan procerali za Holandiju pa iakose ponekad javnu ponovo ta ista ***** mi to rjesavamo putem povuci vodu.
    Brzi a znas li zasto je Crna Gora ekoloska drzava? Zato sto su sva ***** otisla za Beograd. :wink:

Page 3 of 17 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •