Page 2 of 17 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 421

Thread: DUHOVNA APOTEKA sa ambulantom

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    кад човеку персираш онда лепо напиши велико в, сам признаје да је метузалем
    Brzi Oct 14, 2004 10:50 am
    Pa imas sada veci izbor! SRBIJA ILI ALBANIJA, u C.Goru nema mjesta vise za Srbomrzce/ dosoje kraj.

  2. #27
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Iako su se, iznenada, u ovom mom postmodernom „objektu“ pojavili baš oni pravi pacijenti (Savindan – kreten), uz duboku sjetu shvatio sam koliko je on (objekat) u stvari preuranjen. Na ovu pomisao podjetio me je jedan od članaka u časovpisu „Vreme“ koji se bavio jednim od najvećih junaka opštenarodnog sunovrata, koji će u istoriji ostati pod imenom – Legija.

    Medjutim, tek kad sam ovaj članak dočitao da ovog istorijskog pasusa...:

    Ulemek, međutim, ne zna kako se ta epizoda završila, jer u junu opet pravi "ono", ovaj put u klubu "Stupica". Biva uhapšen zbog pucanja da javnom mestu i napada na policijsku patrolu. "Malo me je sramota, ne znam šta mi je bilo. Valjda mi je takav horoskop", objašnjava on.

    ... shvatio sam da se njegove (istorijske) zasluge prostiru predjelima stvarnosti koji uveliko prelaze okvire svega onog što mi smatramo uobičajenom istorijskom nužnošću i uveliko zalaze u neshvatljive predjele magije i mistike, kojima se bavi (kvazi) nauka astrologija, obćisnstvu poznata iz novinskih i inih horoskopa koji odlučuju našu pojedinačnu i zajedničku sudbinu.

    Zbog ovog dalekosežnog iskaza Gospodina Legija, smatram da bi mnoge aspekte dnevne politike trebalo prilagoditi stručno sastavljenim horoskopima prema koma bi se morali vladati svi, legalno i prema horoskopu izabrani subjekti opštenarodne politike, a za pomenutog Gospodina bih preporučio za prvog Ministra, novosnovanog – Ministarstva za Sudbinu Države i Naroda.
    Tek u državi uspostavljenoj na ovako visokostvarnim duhovno-političkim osnovama, pojava mog preuranjenog „objekta“ (Duhovne Apoteke) bila bi logična i djelotvorna...

    Ovako..!?

    Stvarno izgleda da je krajnje vrijeme da se nosim u qurac!

    I hocu...

    - M -

  3. #28
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    -
    -
    -
    Ipak, nakon izvjesnog vremena, sjetih se svih onih, sposobnih da udju u onu dimenziju stvarnosti nedostupnoj ovim znojnim i grlatim "braniocima" likova i (ne)djela, a koji to cine ne iz straha vec iz postovanja cak i prema sirovoj gluposti od koje i zubi trnu, a kamo li nad nekom nenamjernom mudroscu i lijepoj rjeci, te se radi njih povrnuh kako bi ih ohrabrio da ponovo navrate.

    Dakle!


    U kojoj mjeri je ova moja apoteka ustanovljena u (visoj) stvarnosti, prije nego sto prijedjem na neki jaci silogizam, pokazacu to na jednom primjeru koji je svakodnevan do - nepodnosljivosti.

    Naprimjer: [size=6]Pismo![/size]

    Majcino:

    Ono toplo pismo, koje nas prvo postidi sto smo se zaboravili javljati i u kome se kokoske pominju medju celjadima a telidba sa rodjenjem. Ono pisano tolikom uzdrzanoscu, da slova izgledaju kao da su pisana onom mekom stranom (guscjeg ili kokosinjeg) pera. Pismo koje nas obavezno vrati u seosko djetinjstvo sa sve balegama, murvama i glibom oko vrata. Prepoznaje se po adresi nalik na nedovrseno pletivo i postsjeca na one carape od singave vune koje, svojim grebanjem, znaju tako lijepo ugrijati noge u zimskom periodu.

    Prijateljsko:

    Pismo pisano onda kad se zeli nesto podijeliti da bi ispalo vece kroz tu diobu. Ono koje pisemo iz uba´a i sami zacudjeni zasto bas tada i ne znajucu bas zbog cega ali sigurni da bas tako mora biti, da je svaka rijec na svom mjestu a ako nije prijatelj ce je vec namjestiti. Prepoznaje se po adresi koja izgleda kao bezbrizno prebacena kosulja preko naslona od stolice.

    Ljubavno:

    Pismo koje se u ruke uzima uz pratnju tutnjave damara, na kojemu se i marka voli, koje adresom ocarava, mirisom omamljuje... i tako dalje i tako (sto) blize.

    Sluzbeno - naredbodavno:

    Ono plavo, sa razmrljanim plavim pecatom, zlobno uvrnutim ka Kiklopovo oko, izvakano i odaslato preko qurca, koje bi coek najradje poslao u tri pizde materine, od kojega coek pokusava da se skloni ka od sluzbene limuzine kad bezobzirno projuri kroz lokvu *****ve vode kojom polije sve namjernike pored kojih prezrivo projuri.

    Sluzbeno - obavjestajno:
    Ono roze boje, sa razlivenim pecatom ili bez njega i adresom ispisanom kroz tako otrcanu traku, da se oglodana slova jedva raspoznaju. Iz njega vazda ispadne nekakva administrativna konfekcija za datu priliku, neka vrsta preporuke za misaonu uniformu. Ko god je sluzio vojsku (JeNeA) u takvom pismu je nosio svoju karakteristiku (o politicko-moralnoj (ne) podobnosti) taman ka da nosi svoju mokracu u kojoj se nalazi neka sramotna zarazna bolestina....


    Razglednice!
    Malo sto podjeca na sezonsku garderobu kao ove sarene laze za jednokratnu upotrebu. Ovako, bez prigodnih komentara, neka se svako obrati svojim uspomenama na ovaj izraz ljudskih komunikacija koji, bas zato sto je otvoren skriva najvise zadnjih misli.


    O ovim modernijim, necemo ovoga puta...

    U svakom slucaju, nista ne moze bolje od pisma pokazati kolika je vaznost institucije - DUHOVNA APOTEKA - od neceg tako svakidasnjeg kao sto je pismo. U potpunosti potsjeca na ona starinska pakovanja sa praskovima od kojih su neki bili ljekovi a neki - otrovi a oboje zajedno jedinstvene panaceje opstenarodne duhovne apoteke u kojima su oduvijek ordinirale: Vracare i vjestice...

    - M -

  4. #29
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    cetinje
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gosp. metuzalem kada cete opet doci na Cetinje,volio bih da vas pregledam

  5. #30
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zasto_pjevam_kad_krecim
    Gosp. metuzalem kada cete opet doci na Cetinje,volio bih da vas pregledam
    Ha! Evo konacno jedan od onih zhestokih pacijenata, kojima ova moja ambulanta, nazhalost, jedino moze dati uput za neku kliniku ili specijalizovanu bolnicu.

    Djeticu, koji: pjevas_kad_krecis!

    Sjeti se one narodne:

    Nocu pjeva koji zhene nema, danju pjeva ko pameti nema...

    A ko nema ni jedno ni drugo, ako ne umije leleknut, neka zapjeva kad kreci...

    Eto, ovo bi ti, sto se tvoje nominativne zapitanosti tice, bila prva pomoc dok stignes tamo - dje treba.


    E, chujes!

    Ovi djetic veli: "Volio bih da vas pregledam."

    Kakvo potresno priznanje da je u velikoj nevolji, kad...

    ...me pita; "...kada cete opet doci na Cetinje..?"


    ... a cijelu nedjelju dana se spoticao preko mene i moje apoteke sa sve ambulantom, slijep za sve sto se oko njega dogadja...

    A volio bi da me pregleda !? Ts, ts, ts, ozbiljna rabota...



    - M -

  6. #31
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    -
    -
    Prednost ove moje apoteke je u tome sto moze da radi i uz pomoc interneta, posebno po onoj stavci:

    [size=6]TUMACENJE SNOVA[/size]

    No, prije nego sto pocnem sa praksom moram, u duhu poslovnosti ovoga medijuma, potencijalnoj klijenteli omoguciti servisnu sluzbu u pogledu ove, kako ce se ispostaviti, itekako aktuelne ponude. Posebno zato sto se bazira na istom ucenju iz kojega je C. G. Jung crpio osnove svoga ucenja.

    Dakle, da bi neko uopst imao mogucnost tumacenja svojih snova, osnovni uslov je da se istog moze i - sjetiti.

    Kako i na koji nacin to postici, najbolje je ako se preporuce dva uputstva iz srednjovjekovne (medicinske) enciklopedije, poznate pod naslovom:

    [size=6]GRAND ALBERT[/size] koja glase:

    1.) Da jedan - san - koji ti se ucini neobicnim nakon budjenja, ne zaboravis: Obrni se na drugu stranu i nastavi sa spavanjem.

    2.) Da bi se, u toku dana, podsjetio na - [size=6]zaboravljeni[/size] - san, mozes postici na taj nacin sto ces protrljati zadnjicu (guzicu, prkno...)

    Osim ovih, postoje i ovakva uputstva:

    3.) Ako pozelis jedan stvaran i ugodan san, to mozes postici ako legnes na ovcije krzno.

    4.) Ako zazelis spavati - [size=6]bez snova [/size]- iznad kreveta moras ovjesiti portulak (lat.) travu mesnato-socnih listova i sa malim zutim cvjetovima, koja bas raste u predjelima Sredozemlja.

    Pitanja ocekujem ovdje, na forumu i na PM-u.

    - M -

  7. #32
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    -
    -
    Tek sada, kad dobih prvi zahtjev za tumacenje sna, sjetih se ona dva Cikotica koji dodjose u moju apoteku odmah nako otvaranja, kojom prilikom jedan od njih, uz krivi osmjeh i galijotsko namigivanje, upita da mu protumacim san koji je glasio, otprilike, ovako:

    ...kao, nalazi se u svojoj kuhinji i priprema nesto da izije pa potom ide do spajza i otvara vrata dje ostaje zabezeknut jer u njemu nalazi svoju svastiku - potpuno golu... Nakon toga, bas u momentu kad je htio da joj ga metne..., odjednom se ona pretvori u tavulin sa sest noga i to sa sve - tavajom
    Iako mi gestikulacija nije promakla, bez ikakve smetnje sam mu protumacio ovaj san, jer ako ga je izmislio, ono dizanje na svastiku svakako nije, te mu rekoh da je sanjao zato sto svoju svastiku cesto uporedjuje sa njenom sestrom (svojom nevjestom) pa mu se to nasrtljivo uporedjenje umetnulo u misaoni predio iz kojih se stvaraju snovi... Strogo uzev, sigurno je, ne jedanput, svoju svastiku pratio na voz, veoma rado i spremno joj sa sve tri ruke pomazuci da se popne u vagon.

    Svoje tumacenje zavrsih primjedbom da je ono ispravno ukoliko cijelu rabutu nije izmislio zarad zajebancije... Posto se dosta zbunjeno oprostise od mene, ova zadnja mogucnost nije iskljucena.

    Medjutim, sto se bilo kakve rabote u pogledu bilo koje svastike tice, podsjeticu vas na strofu one (opste)narodne) pjesme, koji glasi:


    "Imam zhenu i svastiku,
    S njima radim gimnastiku..."


    - M -

  8. #33
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Овај инфериорац увек се упиша од среће када му неко каже да је глуп, неталентован, пизда, необразован, умишљен. Онда има макар сатисфакцију да га је неко приметио, упутио му неку реч, неко је потрошио време на њега: тада маше репом од среће и има изговор да одговори.
    Када га пљунеш, њему опет лепо.

  9. #34
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by veliki majstor
    Овај инфериорац увек се упиша од среће када му неко каже да је глуп, неталентован, пизда, необразован, умишљен. Онда има макар сатисфакцију да га је неко приметио, упутио му неку реч, неко је потрошио време на њега: тада маше репом од среће и има изговор да одговори.
    Када га пљунеш, њему опет лепо.
    Velika Gre´oto od co´eka!

    Smatram da nije toliko vazno imas li pravo u svemu sto si naveo...
    Pitam se, jedino, zasto ti je toliko -vazno !???

    Zavist? Ljubomora ili...

    - M -

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se izvinjavam, vidjeh naziv apoteka pa da vas pitam da nema neko 2-3 pakla BELVITINA Fe posto ga nigdje ne nadjoh?
    Together we can defeat capitalism ...

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Radi li apoteka sada samo dopisno ili se jos moze direktno na konzultacije?

  12. #37
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Prije nego započnem sa tumačenjem snova upućenih direktno na topic ili preko PM, evo da dijaspori predstavim jedan san koji mi je „prepričao“ jedan zemljak, prvih godina raspada zajedničke nam domovine.

    Dakle, ovako bi otprilike izgledao ovaj (ne)običan san:

    „...lomatao sam se prašnjavim bespućem, stalno idući zu nekakvu ogradu napravljenu od grubo otesanih kolaca i izuvrtane bodljikave žice, jedva čekajući da stignem do kraja i pođem tamo negdje odakle je dopirala jarka svjetlost...

    Konačno se nađoh na morskoj obali ispred koje se prostirao plićak sve do ostrva koje se gubilo u blještavoj izmaglici. Uz veliko olakšanje, gazeći pješčanim plićakom, zaputih se ka dalekom ostrvu koje me je neodoljivo privlačilo. Uskoro se i nađoh na njemu, ali se ono pretvori u prostrani pješčani sprud, na čijoj obali su se, zu pjenu i buku, lomili moćni talasi koji su dolazili iz pravca one zasljepljujuće svjetlosti...“


    Tumačenje ovoga sna tipičnog za sve one koji pate od nostalgije.

    U snoviđenju, voda predstavlja arhetip razočarenja i rezignacije što je u navedenom primjeru više nego očevidno, pošto se radi o dubokim nemiru zbog gubitka ondašnje državne zajednice koja nestaje pod naletima nove povijesne zbilje i nameće teške slutnje glede konačnog ishoda.

    - M -

  13. #38
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milijana
    Radi li apoteka sada samo dopisno ili se jos moze direktno na konzultacije?
    Milijana!

    Za sad, nazalost, samo dopisno a konzultacija bi molo biti u avgustu ili septembru... U svakom slucaju - uskoro.

    - M -

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,488
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ciko metuzalem, sta je sa mojim Belvitinom Fe, bio bih jako zahvalan, makar jedno paklo da nabavim.
    Together we can defeat capitalism ...

  15. #40
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by veliki majstor
    Када га пљунеш, њему опет лепо.
    Narode!

    Tek naknadno mi je postalo jasno, kakav neoprostiv propust sam učinio time što sam ovaj post Velikog Majstora uzeo kao ličnu poruku umjesto da odmah pravilno zaključim da se u stvari radi o jednom očajničkom vapaju beznadno oboljelog – pacijenta.

    Osim toga, istorija njegove bolijesti mi je poznata u svim detaljima, jer sam imao jedinstvenu priliku da njen razvoj pratim takoreći iz dana u dan, sve od njegovog ulaska na ovaj forum. Ne moramm vas opominjati da sje sjetite na kakav dostojanstven način je ušetao na ovo duhovno drkalište:

    U svojoj čistoj i ispeglanoj (duhovnoj) mantiji, brade umjetnički štucovane i kose pjesnički spuštene niz potiljak ponosne glave, izgledao je tako da ga je čoek slobodno mogao zamijeniti sa Njegošem.

    No, kako vrijeme donosi, tako poput trome i blatne rijeke sve odnosi u prostranu močvaru zaborava... U tragičnom međuvremenu se dogodilo i promijenilo toga toliko da se mnogo što-šta više ne može prepoznati, pa ni ova naša nesreknja popurinica, jer me tako bolno potsjeća na onoga (katoličkog) – popa - iz romana „Rat je bio bolji“ M. Bulatovića, kad ono, na koljenima posrće pobjedničkom gužvom (kurvi i vojnika) u raspojasanom slavlju kroz vječni grad Rim, moleći i bogoradeći da i njega neko izjebe...:

    „...jer i on ima rupu...“

    ...da bi, neuslišen, ničice i u beznadežnom očajanju, pao negdje među gladne kante za đubre u nekom od *****njskih kvartova vječnog grada, jedinog koji umije gubiti ratove da bi i konačno - pobijedio.

    Koliko je ova beznadna bolijest napredovala od njegovog prvog nastupa, najbolje se može zaključiti po njegovom izgledu. Umeđuvremenu, njegova (duhovna) mantija jedva da se može prepoznati od krvavih i masnih mrlja pokupljenih prilikom obilaska frontova odbrane „golorukog naroda“ dok njegov jurodivi izgled, do očaja upotpunjava nečešljana i masna bradurina, dok prorijeđena kosa umorno počiva na pobjednički opuštenim ramenima.

    Njegova (duhovna) mantija, u svom pravom smislu više to i nije, jer se u međuvremenu pretvorila u jedinstvenu (duhovnu) – košnicu – u kojoj se, oko njegovog ožvalog i rasjeđelog prkna, okupljaju rojevi podguznih muva (Aelita, Karma...) a njenim memljivim i smradnim prostranstvom motaju moljevi od unče (Savindan, Janko i dr.).

    Eto, sad on dlazi u moju apoteku i cvili, kako je meni – lepo – kad me pljunu, ne shvatajući da je ovom rečenicom sebi postavio dijagnozu, istovremeno odredjujući - terapiju.

    Ipak, dobro je da moj previd nije tako konačan, te sam pravovremeno shvatio ovaj njegov vapaj, te ću se sagnuti kako bi on mogao, ne samo pljunuti nego i – dobačiti i domoći se toliko žuđenog olakšanja. Nijesu zalud stari Latini rekli:

    VENI VIDI VICI

    ...ili po naški

    ... ublažiti bol, jeste božansko djelo ...

    P.S. mada će me on, onako pametan i obrazovan, posigurno ispraviti i reci da je njihova izreka, u stvari:

    DOLORUM SEDARE DIVINUM OPUS IST

    Na što mu sa ponosom mogu odvratiti da je ovo izreka nekadašnjeg uspješnog cetinjskog SOOUR-a „Sanitas“, od kojega - ni traga ne ostade...

    - M -

  16. #41
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    metuzalem
    (sa foruma religija i filozofija:snovi)

    Posted: Wed Jul 14, 2004 9:45 am Post subject:

    --------------------------------------------------------------------------------

    Snovi su arhetipovi (praslike) svega onog sto covjek pohranjuje u svojoj podsvijesti i od znanja se razlikuju po tome sto vise veze imaju sa intuicijom (slutnjom) nego li sa razumom.

    Zbog toga se cesto smatraju i prekognotivnim (predskaznim), jer veoma cesto prethode dogadjajima od kojih neko strahuje. U svakom slucaju, snovima jednako vladaju ista cetiti elementa:

    1.) zemlja

    2.) voda

    3.) vazduh

    4.)vatra


    ...kao i u pra-pretpostavci o supstanciji vidljivog svijeta.

    Medjutim, u snovima ova cetiri elementa simbolizuju cetiri osnovna dusevna stanja:

    1.) osjecaj sigurnosti

    2.) osjecaj tuge, razocarenja, rezignacije

    3.) osjecaj poleta, nadahnuca, kreativnosti...

    4.) osjecaj ushicenja, srece, kreativnosti...


    ... i na kraju, sjetite se kada ste ( i da li ste ikad) sanjali oganj, vatru [size=6]- sunce? [/size]

    Koga zanima prava sustina snova, neka se ne stidi doci u moju apoteku. A moze i preko PM.

    - M -

  17. #42
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Sto se mojih topica tice, mnogo mi je vazniji broj ulazaka (citanja) od broja odgovora, no u zadnje vrijeme vidim da su svega (jedva) trojica njih usla u ovu moju butigu, pa realno smatram da je najbolje zatvoriti je.

    Osim toga, stimung koji vlada forumom, izgleda da Velikom Majstoru neumitno daje za pravo, sto se dolje navedenih kvalifikacija tice:


    veliki majstor wrote:
    Овај инфериорац увек се упиша од среће када му неко каже да је глуп, неталентован, пизда, необразован, умишљен. Онда има макар сатисфакцију да га је неко приметио, упутио му неку реч, неко је потрошио време на њега: тада маше репом од среће и има изговор да одговори.
    Када га пљунеш, њему опет лепо.
    Moram priznati da je on, visestruko dokazao, da pod njegovom mantijom ima mjesta za sve koji traze utjehu, misljenje i savjet, a i po svojoj struci je ionako mnogo kvalifikovaniji po pitanju duhovne farmakologije, tako da mirne duse mogu da zatvorim, znajuci da cu svoju klijentelu ostaviti u dobrim rukama.

    - M -

  18. #43
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

  19. #44
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metuzalem
    Moram priznati da je on, visestruko dokazao, da pod njegovom mantijom ima mjesta za sve koji traze utjehu, misljenje i savjet, a i po svojoj struci je ionako mnogo kvalifikovaniji po pitanju duhovne farmakologije, tako da mirne duse mogu da zatvorim, znajuci da cu svoju klijentelu ostaviti u dobrim rukama.
    - M -
    Nije mi bila namera da isprovociram nekakvu depresiju kod tebe. Nekako mi je tuzno kada se slazes sa mojim strogim sudovima o tvojoj pameti. Glavu gore, momak.

  20. #45
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brine me metuzalem.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ono, kazu da cika-doca sjedi na stolici i ponekad priupita pacijenta nesto, a ovaj lezi na krevetu, gleda u plafon i prica, prica, prica...
    E sad, ljudi, ja kad bacim pogled na ovaj topic, bas nesto ne znam ko tek ponekad postavi neko pitanjce, a ko mlati i mlati... i vapi za pomoc... :lolblue:

  22. #47
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tako nekako.
    Ali, dosada je pokazivao smusenu zelju za razgovorom (ne ulazim u intelektualni kvalitet) i nekako je delovao da je stabilan u svojoj smusenosti.
    Njegov poslednji post odise rezignacijom, razocarenjem. Plasim se kada ljudi njegovih mentalnih performansi upadnu u takvo stanje.

  23. #48
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by veliki majstor
    Tako nekako.
    Ali, dosada je pokazivao smusenu zelju za razgovorom (ne ulazim u intelektualni kvalitet) i nekako je delovao da je stabilan u svojoj smusenosti.
    Njegov poslednji post odise rezignacijom, razocarenjem. Plasim se kada ljudi njegovih mentalnih performansi upadnu u takvo stanje.
    Neka se ukljuci neko od metuzalemovih prijatelja ili poznanika. Neka stupi u kontakt sa njim.

  24. #49
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O raznim glupostima pisete, dukljani. Da li iko od vas vodi racuna o metuzalemu?
    On se nalazi ociti u psihickoj krizi - rekao bih da se radi o depresiji, a koliko je progredirala nemoguce je reci bez pregleda.
    I umesto da se neko javi, porazgovara sa covekom, posalje mu makar PM (ja to ne cinim zato sto bi shvatio to kao nekakvu provokaciju) vi ovde zastpuate svoje glupe stavove na jednom mrtvom forumu (da, forum je mrtav, to bi i troglodit shvatio do sada).
    Mislite malo o drugima.

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Metuzalem je utvrdio da je njegova duhovna apoteka nedovoljna za tvoje probleme i kako rece konsultuje se sa veterinarima kako da tebi pomogne.

Page 2 of 17 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •