Page 344 of 401 FirstFirst ... 244294334340341342343344345346347348354394 ... LastLast
Results 8,576 to 8,600 of 10016

Thread: Bodybuilding

  1. #8576
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Brat:

    Veca misicna masa - znaci veci bazalni.
    Sta onda raditi ?
    Ja samo kazem da mu je kardio gubljenje vremena. Trening snage baziran na ove tri vjezbe. Uz to pravilna prehrana bogata proteinima+mastima i uh samo danima kada trenira. Za mjesec dana garantujem samo na struk da ce da skine 6do 8cm. Eto samo tu.
    Takodje jako bitno je pravilno izvodjenje vjezbi. Zbog kompozicije misica, pravilnog drzanja. Jer mnogi se deformisu u teretani zbog nepravilnog izvodjenja vjezbi.

  2. #8577
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    ali u pravu je sto veli za tegove, sipke treba da su mu glavne...

  3. #8578
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    i uh samo danima kada trenira. Za mjesec dana garantujem samo na struk da ce da skine 6do 8cm. Eto samo tu.
    .
    ali ovo bi mu najveca greska bila...
    covjek ima 125 kila , normalno da bi za mjesec dana izgubio jos 7=8 kila... sto ce onda kad pocne da stagnira, dje ce onda da reze...
    uh treba postepeno smanjivati...

  4. #8579
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Brat:

    Veca misicna masa - znaci veci bazalni.
    Sta onda raditi ?
    Ja samo kazem da mu je kardio gubljenje vremena.
    e ne znam ja sam početkom god bio pao na 112 pa sam smanjio(skoro ukinuo) kardio i nagurao 119 pa sam vratio kardio i još pojačao i eto me na 110 bez gubitka snage
    She is only here to annoy herself!

  5. #8580
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    ali ovo bi mu najveca greska bila...
    covjek ima 125 kila , normalno da bi za mjesec dana izgubio jos 7=8 kila... sto ce onda, dje ce onda da reze...
    Pa pazi, ti si u pravu tu.
    Ja nigdje nisam covjeku rekao da citav zivot se tako hrani. Ja mu dajem model kako da spusti masti, kako da smrsa i sacuva misicnu masu, doda novu. Odmah ce tijelo da mu se promijeni, izgled njegov cjelokupan.
    Posle naravno se uh poveca.

    Meni samo bude krivo kad vidim da se neko trudi i pokusava, a sve to anulira zbog nekih ''trenera'' ili zato sto nije informisan.

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    e ne znam ja sam početkom god bio pao na 112 pa sam smanjio(skoro ukinuo) kardio i nagurao 119 pa sam vratio kardio i još pojačao i eto me na 110 bez gubitka snage
    Pa ne hranis se kako bi trebao. Moras poznavati svoje tijelo ako vec treniras dobar period vremena.
    Ja ''kardio'' radim zbog ciste kondicije. 10min trcanja i onda boks. Kardio je potpuno nepotreban za mrsanje.
    Last edited by samson; 21-10-17 at 22:01.

  6. #8581
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Dzigericu jedem jednom u 10 dana tamo nedje iza 16h. Ostalim danima.ovo sto si ti naveo, pastrmka, oslic, piletina, junetina, curetina.

    Tih 400gr dzigerice ima 100gr proteina. Jes da ima holesterola ali teleca ima najmanje od svih.

    Mene inace pocela.glava da boli. Imao sam do prije mjesec ipo malo veci pritisak, sad mi je.evo danima 115 sa 80 ili 110 sa 75

    Ka da imam 15 godina hebem ti.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 22-10-17 at 10:11.

  7. #8582
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Pa ne hranis se kako bi trebao. Moras poznavati svoje tijelo ako vec treniras dobar period vremena.
    Ja ''kardio'' radim zbog ciste kondicije. 10min trcanja i onda boks. Kardio je potpuno nepotreban za mrsanje.
    uzimam dosta hidrata i kalorija, ali što ću kad volim
    She is only here to annoy herself!

  8. #8583
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,280
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Metabolizam se adaptira na sve uslove pa tako i na deficit, zbog toga dolazi do usporavanja gubljenja kg. Adaptacija je sposobnost koja je omogućila ljudskoj vrsti da preživi, tako da ne možemo zeznuti metabolizam. To što je radilo dobro neko vrijeme sada nije toliko efikasno oruzje, treba ti nova taktika. Mijenjaj ishranu, prvo sad jedan dan pojačaj kalorijski unos, jedan obrok pojedi šta god želiš a onda 2 dana drži hidrate nisko, npr samo posle treninga. onda jedan dan izbaci skroz hidrate, pa onda 2 dana hidrate doručak i posle treninga, onda 2 samo posle, pa 2 dana bez...Tako vrtiš u krug neko vrijeme ako ti bude davalo rezultate i dok ti bude davalo rezultate...

  9. #8584
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    uzimam dosta hidrata i kalorija, ali što ću kad volim
    Ko sta voli, naravno
    Ja sam secer potpuno izbacio, bilo je to tesko. Sad apsolutno nemam potrebu za slatkisima. Desi se da pojedem. Prije sam se unistavao, jer kod mojih stalno u frizider neki kolaci, torte.

  10. #8585
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ja bih se na Kimijevo mjesto totalno pogubio…
    Pa ajde da mu se napravi neki plan ishrane, ako nesto ne valja ili njemu ne odgovara, da promijenimo…

    Ovo bi otprilike bio neki moj plan ishrane, kojeg se pridrzavam kad sam na rezanju… moguce da ima gresaka, ali meni odgovara, zasto mijenjati nesto sto radi…
    1. Obrok- ovsene pahuljice+mjerica wheya sa vodom+ malo kakaa i kokosovog brasna… uz to uzmem i nekoliko badema ili oraha
    2. Obrok- 200gr mesa ili ribe, 2 parceta tonus hleba, povrce
    3. Obrok- isto
    4. Obrok- isto, u slucaju da taj dan ne treniras, izbaci uh
    Dakle, ovo moze da se podijeli i na 5 ili 6 obroka, samo sto ja nemam zivaca da jedem na svaka 2-3 sata, mada kazu da je to za metabolizam idealno…

    Drugi dan, za dorucak umjesto ovsenih pahuljica sa whetom, 7-8 jaja od cega 2/3 cijela jaja, ostalo bjelanca… kuvana, przena, moze i sa malo sira…
    Ostalo sve isto…

    Dakle, jogurt izbacen, voce, tj pola te banane takodje izbaceno… umjesto ovog tonusa mozes pirinac ili krompir, jos bolje (meni je to dusa da spremam), ako je unos UH isti…
    Whey poslije treninga naravno, to bi ti dnevno bilo nekih 180 gr proteina kada treniras, odnosno 150 gr proteina kada ne treniras… manje od ovoga ja ne bih isao na tvoju kilazu…
    Ovako bih isao naredne 2-3 nedjelje…

    Onda bih poceo sa rotacijama… ja volim da to bude jednostavno, dakle samo ubacim nulu, nema ono-nula,srednji, visoki, srednji unos uh, nego picim sve isto samo jedan dan potpuno izbacim uh… dakle, nista tonus, nista ovas, samo proteini, masti i povrce…
    Tako par nedelja, onda ubacis jos jednu nulu, pa poslije par nedelja idi jedan dan nula, drugi dan normalno…
    Takodje, jednom ili dva puta mjesecno, kad osjetis potrebu, uzmi neki dzank, ali nemoj pretjerivati, dobro je i za psihu i za metabolizam…
    To je to sto se ishrane tice, ako neko ima jos neke sugestije, neka doda…
    2-3 zelena caja i 2-3 kafe dnevno, vise nego pozeljno uz sve ovo…


    Sto se treninga tice, tegovi obavezno…
    Posto si do sada radio kardio, ja ne bih prekidao, nego bih poslije tegova opicio nekih 20-30 minuta na traku brzi hod ili brzi hod/trcanje, biciklo, vijaca, sto god…
    Ne znam kako treniras, za sami pocetak bi mogao da radis neki kruzni trening, cijelo tijelo, a onda da podijelis…

    Ako treniras 3 puta nedeljno, ja bih ovako radio

    1. dan- grudi i ramena… koliko se god trudio, kad radis grudi, malo ti radi i prednje rame tako da poslije grudi samo nastavi ramena (4 serije benca, 3 serije kosi benc, 3 serije letenje i 3 serije razboj a za ramena razvlacenje bucicama, povlacenje sipke do brade, potisak iznad glave…)

    2. dan- ruke i list ( imas masu programa za ruke- biceps i triceps, nadji nesto sto ti odgovara, a uz to na pocetku i kraju treninga i kad pravis pauze vjezbaj list- podizanje na prstima i podizanje prstiju sa opterecenjem u sjedecem polozaju)

    3. dan- ledja i noge… dvije najvece partije, to nikako ne treba raditi zajedno vec posebnu paznju posvetiti svkoj partiji, ali ajde, listove si vec odradio… tu bi mogao da ubacis vjezbe snage, cucanj, mrtvo dizanje, sutiranje na masini i ubacis 4 serije lat na lat masini i 4 serije veslanja…
    poslije ovog treninga namoj da radis kardio, jer vjeruj mi, trening nogu ti je najbolji kardio…

    to bi bilo to… ovakav trening sa tegovima nije idealan, ni blizu, najbolje bi bilo kad bi mogao da treniras nekih 5 dana nedeljno, svaki dan po jednu grupu, ali bolje ovakav trening sa tegovima nego nikakav…

    ako neko iskusniji ima sugestije, slobodno neka kaze…
    Last edited by karamazov; 21-10-17 at 23:45.

  11. #8586
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Inace Kimi, ovo ti je 50e, nemas nidje jeftinije... poslacu ti ziro racun sjutra...

  12. #8587
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Hahahahaha

    Jedini problem odje ja vidim u tom povrcu. Tu ja jedino jedem grasak, pasulj, rizu, kupus slatki obareni I krompir (inace sam ga tamanio, sad ga nijesam pojeo u ovih mjesec I skoro ipo sem jednom I to dva kuvana uz ribu neku).

    A svo ovo povrce je dosta jak izvor UH.



    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  13. #8588
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    u mr grill ima strašno grilovano povrće bolje nisam jeo ko ne umije sam da sprema ili je slab sa vremenom
    She is only here to annoy herself!

  14. #8589
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Vezano za pileca prsa-salamu, bolji izbor su ti snicle... sve te salame i ostale preradjevine, da ih tako nazovem, nijesu bas idealan izbor, bar tako savjetuju ovi iskusniji...
    Ali mozes da ih jedes, ako ti je stiska sa vremenom-ok, pileca prsa ili tunjevina u konzervi, nije strasno...

    Samo da pojasnim- krompir, pirinac, to ne racunas u povrce, to su ti izvori uh...
    Ne znam ni koliko su pasulj i grasak dobar izbor sto se povrca tice...
    Ja sam do sad od povrca cijepao svjezi paradajzi krastvce, paprike...
    Sad imas brokoli, kupus i kisjelo povrce...

  15. #8590
    Join Date
    May 2016
    Posts
    289
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	0007151_600.jpg 
Views:	55 
Size:	2.7 KB 
ID:	152471Ima li neko da prodaje? Može li se dje kupiti samostojeći dzak za boks.

  16. #8591
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    mislim da je skoro neko prodavao na forumu, pretrazi oglase..

  17. #8592
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    u qću
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    77
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Е ко уради да ваља ноге и леђа у један тренинг, нека дође да га пољубим у гусцу :d

    ЕДИТ: Мени је ротација масу боље радила са високи - средњи - ниски - нула - ниски - средњи - високи него то да само спичиш неки дан нулу, а осталим данима да рокаш
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.

  18. #8593
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    A kad rečeš/rečete "noge", podrazumijevaš/te li i listove, ili samo butke?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  19. #8594
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaljestro View Post
    Е ко уради да ваља ноге и леђа у један тренинг, нека дође да га пољубим у гусцу :d

    ЕДИТ: Мени је ротација масу боље радила са високи - средњи - ниски - нула - ниски - средњи - високи него то да само спичиш неки дан нулу, а осталим данима да рокаш
    napisi kako bi ti iskombinovao 3 treninga, a da nije full body...
    napisao sam da je noge/ledja uzasna kombinacija, ali mislim da ce njemu za pocetak fino da radi= cucanj, sutiranje, mrtvo, lat masina i veslanje...

    sto se rotaicija tice, pa i on bi bio na nekim rotaicijama... jedan dan kad trenira visoki unos, drugi dan kad ne trenira srednji (ako izbaci uh u prvom i zadnjem obroku) i onda nula...

  20. #8595
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,280
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    3 treninga:
    grudi/leđa
    noge/stomak
    ramena/ruke

  21. #8596
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    u qću
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    77
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    a kad rečeš/rečete "noge", podrazumijevaš/te li i listove, ili samo butke?
    Ја листове обично радим 3 пута неђељно, тако да ми се исто 'вата :d
    Али може лист да се пребачи, не мора се радит' с ногама... Нпр после јаког тренинга квадова и задње ложе, ја лист тешко да могу урадит'

    napisi kako bi ti iskombinovao 3 treninga, a da nije full body...
    Ево може ка' срђан што је написа'... Може и

    леђа бицепс
    груди трицепс
    ноге рамена

    може

    леђа трицепс
    груди бицепс
    ноге рамена

    може

    леђа груди
    руке рамена
    ноге

    Има милион комбинација, само да уклопи да ваља
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.

  22. #8597
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaljestro View Post
    Ја листове обично радим 3 пута неђељно,
    previše
    She is only here to annoy herself!

  23. #8598
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    u qću
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    77
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Како коме

    Некоме ко има слабије као нпр ја, није, дешавало ми се и по 4 пута да их одрадим
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.

  24. #8599
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    zato i imaš slabije :mrgreen:
    She is only here to annoy herself!

  25. #8600
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Genetika se ispravit ne moze. Mozes list radit ujutru i uvece svaki dan, on porasti nece. Samo moze na nekom sprintu se pocijepati zbog opterecenosti.

    Ishrana je glavna, trening je tu samo propratna stvar. Mada uvijek se mozete ubosti par puta tad mozete i da lezite dobicete misice

Page 344 of 401 FirstFirst ... 244294334340341342343344345346347348354394 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bodybuilding
    By vIbes in forum Ostali sportovi
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-04, 10:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •