Page 3 of 401 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 51 to 75 of 10016

Thread: Bodybuilding

  1. #51
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Kad sam počeo prije oko 3 god,imao sam 55 - 60 kg.Sad imam oko 78.
    Sad ne jedem mnogo više nego tada,jednostavno nemam apetita.
    Vrlo sporo dobijam masu(što je i za očekivat),ali sam zadovoljan jer u zadnje vrijeme treniram redovno i strpljiv sam.
    Ne zadajem sebe velike zadatke,u stilu "sad ću da napravim velike grudi" i sl, nego radim sve vježbe koje su provjerene i za sve mišiće.Tako da polako ali sigurno dobijam i masu i "definiciju".
    Jednom sam batalio mjesec dana,i čini mi se nisam ništa izgubio za to vrijeme.

    kimmi, pomenuo si genetiku.Ona igra veliku ulogu,bez obzira na trening i ishranu.
    Drug mi jedan, treniramo zajedno, kao da se samo hrani proteinima,sala ima vrlo malo, on i bez treniranja ima mnogo veću masu nego ja i nikad ne mogu bit kao on.Kada jede on ne bira.Neupućeni bi reka :"On se kljuka kreatinom i zajebancijama." Ne,to je genetika i od treniranja ne možeš da očekuješ mnogo, ako nemaš fizičku građu za to.

    Nije dobro da jedem malo a radim "jake" treninge,pa bih da pojačam ishranu prvenstveno proteinima.
    Znači,mogu doć do ovoga:tunjevina i ribe uopšte,pileće i ćureće meso bez kožice,jaja bez žumanca,teleća dzigerica.
    Što mislite o kikirikiju i kestenima?
    Vidio sam da kesteni prednjače po proteinima,a ni kikiriki nije loš.

    Ovo je moja slika,prije skoro godinu dana.Komentari?


  2. #52
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default kikiriki i orasi

    Namirnice koje su dosta ceste u bb jelovniku.mnogi ih i "ne razlikuju po svojoj nutritivnoj vrednosti"..na 100g oraha-631kcal,15g proteina, 55g masti, 19g uh
    kikiriki-na 100g-594kcal,27g proteina,46g masti,18g uh

    ps.masti iz ovih apetisana su uz vitamin e izuzetne za spermatogenezu i odlicne su u post aas periodu.

    Ovo evo sad iskopah .


    Kesten : nazivi su mu još i maron, marun. Kesten je šumsko dugovječno drvo, podrijetlom iz srednje Azije. Nekada su ogromne kestenove šume prekrivale velik dio Europe, a danas se zadržao na većim prostranstvima u mediteranskim zemljama.
    Plod kestena visoke je energetske vrijednosti i ima veliko ekonomsko značenje. Glavni je sastojak ploda kestena škrob 44%, zatim bjelančevine 4%, masti 2% i šećer. Energetska vrijednost ploda kestena u 100 grama je 878 kJ (215 kcal). U plodu ima eskulina, sterola, kvercitina, kumiranskih derivata.
    Od vitamina, bogat je vitaminima grupe B, vitaminom A, a ima malo i vitamina C. Od minerala, bogat je kalijem i fosforom, a sadrži i kalcij, magnezij, sumpor, klor, željezo, bakar, mangan. Budući da je siromašan natrijem, vrlo je pogodan u prehrani bolesnika kod bubrežnih i kardiovaskularnih oboljenja.
    U kulinarstvu se od kestena pripremaju razne juhe, pirei, dodaci jelima te slastice. Plod je vrlo ukusan i pečen, i kuhan.

    Razlikuju se od ostalih orašastih plodova zbog nižeg udjela masti i visokog udjela škroba. Imaju posebnu teksturu i sladak, blag okus. Po nutritivnom sastavu slični su smeđoj riži, a odličan su izvor elemenata u tragovima (minerala koji su nam potrebni u vrlo malim količinama).

    Proteini im nisu jača strana, no zato su vrlo bogati škrobom, te je od ovih plodova moguće napraviti i brašno.



    Lommy, ne bi trebao da odustajes od mase , koje ti hvali, makar po onome sto se vidi na slici. Fora je u tome da treba da jedes bash mnogo proteina. Otprilike svako ko se bavi BB-om bi trebao da unosi 2-3 g proteina po kilogramu ukupne tezine svakog dana . Ti bi trebao probati tako par nedjelja , pa ako ne ide povecas za 1 g , pa opet .

    Da se odmah ogradim , nisam usao u to toliko i ja ne brojim proteine, samo se trudim da jedem kvalitetnu hranu sa sto manjim procentom masnoce i po mogucnosti sto vecim procentom proteina.

    Ja bih trebao jesti svako malo po mrvicu i to najmanje 5-6 puta dnevno , a ti oko 4 puta ne racunajuci PWM al svaki put obilno.


    Znaci probaj ovo sto rade ljudi (ako ti je trening kasno popodne , recimo oko 18:00) , odmah poslije treninga PWM , sat nakon PWM-a jos jedan obrok bogat proteinima i prije spavanja jedno 250 gr posnog sira . Ako ti je trening ranije ubaci jos koji obrok poslije treninga. Ja bih imao 200 kila za 2 mjeseca a ti ces vjerovatno osjetiti pomake
    Last edited by kimmi; 06-03-07 at 22:10.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,745
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Strasno se lako Kimmy upane u zamku treninga. Zasto? Kad vidite da ljudi rade svaki drugi dan,4x nedeljno...zamislite se malo. Da bi vas trening bio koristan zapamtite jedno pravilo JEDNA GRUPA MISICA DVA PUTA NEDELJNO! Svako ko ima staza u teretani recimo koliko ja, reci ce vam da treniranje svakog drugog dana... je obicno SHIT.Tim sistemom morate raditi 3 grupe misica po treningu,sto je za nabijanje mase izuzetno zahtjevno,cak suludo. Najbolje ja da misic ukoliko ste utrenirani odmori makar 48h.Na taj nacina dajete mu dovoljno vremena da se odmora od soka koji ste mu priredili. Sest dana u nedelji se radi kada radite po dvije grupe misica,nikako tri, jer bi to bilo iscrpljivanje organizma koje bi vas dovelo do katabolickog procesa (razgradnje misicne mase), a ne anbolickog(izgradnje). U tom procesu bi morali da dodatno unosite anabolike i proteine u ogromnim kolicinama, cak i vise od 2g po kg misicne mase, sto bi najvise osjetili vasi bubrezi i jetra, a da ne spominjem koliko je lako nekom ko radi trening za masu(posebno ekstremnim tezinama) doci do povrede usled prevelikog opterecenja,koja su po prirodi veoma traumaticna, jer pucanje misica itd ostavljaju vas po u najboljem slucaju pola godine bez teretane,a ponekad i do kraja zivota!

  4. #54
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post

    Ovo je moja slika,prije skoro godinu dana.Komentari?
    Imas dobre proporcije, Lomi i nevjerovatno uzak struk. Ne smijem zamisliti kakav ćeš paklen trokut i figuru imati kad ti se rašire latovi i ramena.

  5. #55
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cornelius View Post
    Imas dobre proporcije, Lomi i nevjerovatno uzak struk. Ne smijem zamisliti kakav ćeš paklen trokut i figuru imati kad ti se rašire latovi i ramena.
    :oops: eo se zastiđeh.
    Hvala,pa i jesam sad bolji nego tada.Ali,opet,treba mi još mase.


  6. #56
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,745
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Dobra figura Lommy! Radi na cistoj masi. Unosi sto vise proteina zajedno sa ugljen-hidratima(cisto da ti sto prije vezu taj lanac amino-kisjelina za misic). Nemoj pretjerivati sa ugljen hidratima ,da ne bi posle imao problem sa salom.To bi bio isti efekat kao da pijes neki Weight gainer

  7. #57
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Novi, Herceg Novi
    Posts
    1,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja jedem plazma keks (ima 11.9% proteina) i domace suve meso, koje ko zna koliko % ima...
    /

  8. #58
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jedna on najvaznijih stavki koju moramo da znamo o ishrani je, da je prilikom unosenja, odredjenih vrsta namirnica, potrebno odredjeno vreme nasem probavnom sistemu da razlozi i apsorbuje odredjene namirnice.
    Najvazniji obrok, je obrok posle treninga, koji treba da sadrzi namirnice koje se brzo razlazu i apsorbuju u vremenskom periodu od 20-40 minuta.
    Namirnice koje se koriste izmedju dva glavna obroka treba da obezbede sporiju i konstantnu prehranu misicnih vlakana.
    To su namirnice koje se razlazu i apsorbuju od 3-4 h.
    Takodje, jedan od vaznijih obroka je onaj koji treba da obezbedi sporu apsorciju proteina u toku nocnog odmora.
    Uglavnom se koristi kazein ili sir sa minimalnim procentom mlecnih masti.
    Ono sto vam preporucujem je, da ne vrsite preklapanje obroka koji sadrze namirnice sa duzim vremenskim intervalom razlaganja i apsorbcije,tako nastaje opasnost da se visak deponuje u masti, pogotovu danima kada nemate fizickih aktivnosti.
    Lista namirnica sa duzinom vremena potrebnim za apsorciju:

    Sokovi
    -Voce, povrce, corbe od povrca -15,20 min
    -Polu-bistri sokovi (izmiksirana salata-voce ili povrce) -20 min
    Voce
    -Lubenica - 20 min
    -Ostale “tikve” -30 min
    -Pomorandze, grejp, grozdje - 30 min
    -Jabuke, kruske, breskve, visnje - 40 min
    Sirovo povrce
    -Sveza salata od povrcaaradajz,zelena salata,krastavac,celer,crvena ,
    zelena paprika,ostalo socno povrce – 30-40 min
    Kuvano ili peceno povrce
    -Lisnato povrce- spanac, kelj – 40 min
    -Brokoli,karfiol,boranija,kukuruz – 45 min
    -Korenaste biljke-sargarepa,cvekla,pastrnjak,repa i ostale – 50 min
    Polu-zasiceni uglenj hidrati
    -Jerusalimske artichoke I lisnato povrce,zir i krem od oraha,kukuruz,krompir,mladi krompiri, jam(tropska biljka),kestenje – 60 min
    Zasicenu ugljeni hidrati – zitarice
    -Braon pirinac,proso,heljda,kornfleks,ovas (prva 3 najbolja) – 90 min
    Mahunaste biljke i pasulj –bob (zasiceni UH i proteini)
    -Socivo,pile i grasak,grasak,golubije meso,mlad grasak/pasulj – 90 min
    -Soja – 120 min
    Klice/plodovi
    -Suncokret,bundeva,susam – oko 2h
    -Lesnik-badem, lesnik, pistaci, orah – 2 1/2h do 3 h
    Mlecni proizvodi
    -Obrano mleko,cinija niskokaloricnog sira ili “ricotte” – 90 min
    -Punomasno mleko,punomasni sir – 120 min
    -Tvrdi sir(kackavalj,parmezan) – 4-5 sati
    Proizvodi zivotinjskog porekla
    -Zumance – 30 min
    -Celo jaje – 45 min
    -Riba-bakalar,list,morski plodovi – 30 min
    -Riba-losos,morski pas,haringa (malo deblje ribe,masnije ) – 45-60 min
    -Piletina(bez koze) – 1 1/2 h - 2h
    -Curetina(bez koze) –2 , 2 1/2 h
    -Govedina,jagnjetina – 3-4 h
    -Svinjsko meso – 4 1/2 h – 5 h

  9. #59
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Novi, Herceg Novi
    Posts
    1,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gigoje View Post
    Najbolje ja da misic ukoliko ste utrenirani odmori makar 48h.Na taj nacina dajete mu dovoljno vremena da se odmora od soka koji ste mu priredili.
    Sad kazes misic treba da se odmara 48h, a meni si za sklekove rekao da radim dva puta dnevno(''dve pilule na 12h'')

    Quote Originally Posted by GIGA View Post
    Najvazniji obrok, je obrok posle treninga, koji treba da sadrzi namirnice koje se brzo razlazu i apsorbuju u vremenskom periodu od 20-40 minuta.
    Sokovi
    -Voce, povrce, corbe od povrca -15,20 min
    -Polu-bistri sokovi (izmiksirana salata-voce ili povrce) -20 min
    Voce
    -Lubenica - 20 min
    -Ostale “tikve” -30 min
    -Pomorandze, grejp, grozdje - 30 min
    -Jabuke, kruske, breskve, visnje - 40 min
    Sirovo povrce
    -Sveza salata od povrcaaradajz,zelena salata,krastavac,celer,crvena ,
    zelena paprika,ostalo socno povrce – 30-40 min
    Kuvano ili peceno povrce
    -Lisnato povrce- spanac, kelj – 40 min
    -Brokoli,karfiol,boranija,kukuruz – 45 min
    -
    znachi to treba da se jede posle treninga!!
    /

  10. #60
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Giga i Gigoje ? Imamo li mi to BB par il su samo rodjaci? Poslije treninga PROTEINE koji se brzo apsorbuju a ne bilo sta sto se razlaze brzo , dakle tunjevina , bjelanca ili WHEY.

  11. #61
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,745
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Mickey,kada radis program za masu u teretani radis 3 vjezbe po grupi misica.Ako uzmes da ti je prosjek 10 ponavljanja po seriji, dodje ti da ti taj misic opteretis oko 120 puta u toku treninga,dok kad radis sklekove recimo kuci ti radis 4x30 dva puta dnevno dolazis do cifre od 240 sto je vise nego dovoljno. Zasto je sada ta razlika prisutna? Zato sto ti nije isti INDEX JACINE IMPULSA AKTIVACIJE MISICA kod rada sa suvim tegom,recimo na klupi za grudi, i skleka. U tome je poenta.
    Last edited by Gigoje; 08-03-07 at 09:40.

  12. #62
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljudi izgleda da niste dobro procitali sto je napisano gore

    Zumance – 30 min
    Celo jaje – 45 min
    Riba-bakalar,list,morski plodovi – 30 min
    Riba-losos,morski pas,haringa (malo deblje ribe,masnije ) – 45-60 min


  13. #63
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Novi, Herceg Novi
    Posts
    1,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ja sam namerno preskochio ovu hranu u mom postu #59 a naveo samo ono voce i povrce.Zato sam stavio smajli ''''
    /

  14. #64
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Ako mogu ja o tome jadu radit.Samo ću da pojačam ishranu proteinima.
    Ne mislim profesionalno da se bavim BB-om.

    E, primijetio sam jednu stvar zadnjih dana.
    Radio sam trening normalnog intenziteta i odmarao sam manje između serija.Znači,nisam povećavao težine niti broj serija ni ponavljanja.
    Već sjutra sam dobio upalu mišića!
    Zbog toga što sam smanjio pauzu između serija na minimum.
    Nisam znao da vrijeme između serija ima toliko uticaja.


  15. #65
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Ako mogu ja o tome jadu radit.Samo ću da pojačam ishranu proteinima.
    Ne mislim profesionalno da se bavim BB-om.

    E, primijetio sam jednu stvar zadnjih dana.
    Radio sam trening normalnog intenziteta i odmarao sam manje između serija.Znači,nisam povećavao težine niti broj serija ni ponavljanja.
    Već sjutra sam dobio upalu mišića!
    Zbog toga što sam smanjio pauzu između serija na minimum.
    Nisam znao da vrijeme između serija ima toliko uticaja.

    Koliku pauzu sada pravis , a koliku si prije pravio? Moja preporuka za tebe je da pravis pauzu oko 2 minuta jer ti je cilj masa. Za definiciju ide od 30 sec do minut. Ma samo pod obavezno ubaci PWM poslije treninga i obrok full proteina sat vremena poslije PWM-a i uopste jedi kvalitetnu hranu Dakle hrana, trening sa full opterecenjem i odmor.

    Odje se moze naci sve sto vas zanima o BB-u samo malo procesljajte. http://forum.teretana.net/

  16. #66
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Pošto treniramo dvojica,čim jedan završi, drugi odmah počinje, i tako do kraja treninga.
    Ispada da je pauza oko 30 sekundi,znači samo vrijeme potrebno za jednu seriju.

    Prije sam odmarao i do 2 minuta.
    Sad ću da radim ovako sa minimumom odmora.
    Još ovo,pogledao sam,tunjevina Rio Mare, 100 grama tunjevine - 20 grama proteina.


    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Namirnice koje su dosta ceste u bb jelovniku.mnogi ih i "ne razlikuju po svojoj nutritivnoj vrednosti"..na 100g
    oraha-631kcal,15g proteina, 55g masti, 19g uh
    kikiriki-na 100g-594kcal,27g proteina,46g masti,18g uh
    Zanimljivo.Nisam znao za orahe.A do sad sam ih izbjegavao...


  17. #67
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,745
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Trebalo bi ponekad, makar 2-3 puta mjesecno ubaciti u program vjezbe: (sklekove, vratilo, raboj) umjesto standarnog programa u teretani ,cisto da se razbije monotonija. Usput je ovo i bukvar stvaranja lijepe figure, pa...

  18. #68
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gigoje View Post
    Trebalo bi ponekad, makar 2-3 puta mjesecno ubaciti u program vjezbe: (sklekove, vratilo, raboj) umjesto standarnog programa u teretani ,cisto da se razbije monotonija. Usput je ovo i bukvar stvaranja lijepe figure, pa...
    Ja vratilo i razboj radim redovno,u sklopu treninga,a sklekovi su dosadni brate...


  19. #69
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Joooj lepa tema!
    Kao zeMsko mogu samo da kazem da mi je lijepo kad trenira i kad ima definisane misice(ne nabildovan) al evo jedna sugestija za mrsavije momke da ne fosiraju samo gornji dio tijela grudi, ramena, trokute pa i trbusne a noge da im ostanu mrsave Nego malo i kvardi hop hop

    A ne mogu sad da citam sve sto ste rekli, ali sto se tice grupa misica koje forsirate jednim treningom, meni se cini malo naopaka, ali evo kad budem imala vremena cu iskucat koje su kombinacije najbolje jer sam svojevremeno proucavala to Za donje trbusne(koje je najteze napravit) dobar je i konopac za preskakanje, ali iskljucivo stepovanje.

    I bjelancevine su za misice i masu, znaci piletine dosta masnoce manje, jer se takva masa brze gubi.Hevo mog malog doprinosa, zgodnishe mishicave!

  20. #70
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    PWM sastavljen od whey proteina,dextroze(opcioni kreatina i glutamina) je daleko bolji izbor nego jaja,suvo grozdje i banana posle treninga.Zasto?
    naveo si da uz jaja uzimas suvo grozdje...ok,znaci to radi obnavljanja glikogenskih rezervi koje su potrosene i izazivanja insulinskog skoka,gdje insulin transportuje hranljive materije(aminokiseline,kreatin i glutamin) do misicnih stanica.E sad da bi izazvao insulinski skok moras posle treninga unijeti odredjenu kolicinu glukoze(sadrzane u suvom grozdju ili jednostavno kupiti dextrozu tj glukozu u praskastom obliku),koja po konzumiranju dolazi u krv nakon 2-3min jer je to najprostiji oblik ugljenih hidrata.E sad zbog toga kratkog vremena za koje glukoza dodje u krvotok i iziritira pankreas na lucenje insulina tebi treba protein koji ce sto prije doci u krvotok(jajetu treba 45 min,dok whey proteinu treba svega 10min).Ljudi ne bojte se whey proteina jer on je zdraviji nego pola hrane sto unosite u toku dana.Sto se tice kreatina neznam neko je rekao da mu je jetra stradala od istog,ja ga koristim vec 2ipo god i nisam iskusio nikakav problem a znam xxxx ljudi koji ga isto koriste i nemaju problema.Mozda je tvoj problem lezao u necem drugom,mozda samoj ishrani?a doktori nasi su poznati da svaki problem pripisuju upotrebi sportskih dodataka ishrani a zanemaruju ostale cinjenice koje mogu da izazovu probleme.
    N*A*S*M*E*J*A*N*I[*] A*N*A*N*A*S

  21. #71
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Bar ,Montenegro
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sto se tice pocetnika za njih je najbitnije da se dobro upoznaju sa teretanom u koju idu i da nauce neki program vjezbanja. Za njih je najbolje da rade po 2 grupe misica dnevno npr. pon-grudi i biceps , uto-ledja i triceps , sri-ramena i noge ,cet-kardio trening(za one koji zele definiciju) i trbusnjake. Sto se tice serija najbolje za one sto tek pocinju u teretanu je 3 serije i to 10x ,8x ,6x ponavljanja i gledati da se u svakoj seriji barem po malo povecava kilaze. Jos je veoma bitno da kada odlucite da redovno posjecujete teretanu da ne gledate na ostale koji vec po 2 3 god idu i da se takmicite sa kilazama i da vas je blam ako ovaj ili onaj moze vise da dize ,najbolje je raditi sa malim kilazama za pocetak , ali ispravno.
    I da se osvrnem na suplemente ,tu je neprikosnoveni whey, svi koji vam kazu da whey ne valja i da nije zdrav znajte da nista ne zna ,nista u tijelo ne unesete cistije i zdravije od wheya , pored whey za one koji zele masu mozete uzeti dextrozu ,ali ko je na definiciji ona mu nista ne treba ,tu je i obavezni glutamin ,a sto se ti tice kreatina on je ok ako se uzima kvalitetan i cist kreatin ,a ovo sto po radnjam se kupuje za 15 eura to nista ne valja. Koliko para - toliko muzike. I da ,sa suplementima treba poceti kada udjete u neki trenazni proces. Toliko od mene i jos da kezem ,mozete da trenirate kolko ocete i da pijete od suplemenata svasta ,ali ako je ishrana nepravilna nista od nekog veceg napretka . . dakle navalite na proteinsku hranu . . tunjevina ,oslic ,piletina ,junetina (kuvana u vodi) pirinac ,sto vise vlaknastog povrca

  22. #72
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by <awesome> View Post
    PWM sastavljen od whey proteina,dextroze(opcioni kreatina i glutamina) je daleko bolji izbor nego jaja,suvo grozdje i banana posle treninga.Zasto?
    naveo si da uz jaja uzimas suvo grozdje...ok,znaci to radi obnavljanja glikogenskih rezervi koje su potrosene i izazivanja insulinskog skoka,gdje insulin transportuje hranljive materije(aminokiseline,kreatin i glutamin) do misicnih stanica.E sad da bi izazvao insulinski skok moras posle treninga unijeti odredjenu kolicinu glukoze(sadrzane u suvom grozdju ili jednostavno kupiti dextrozu tj glukozu u praskastom obliku),koja po konzumiranju dolazi u krv nakon 2-3min jer je to najprostiji oblik ugljenih hidrata.E sad zbog toga kratkog vremena za koje glukoza dodje u krvotok i iziritira pankreas na lucenje insulina tebi treba protein koji ce sto prije doci u krvotok(jajetu treba 45 min,dok whey proteinu treba svega 10min).Ljudi ne bojte se whey proteina jer on je zdraviji nego pola hrane sto unosite u toku dana.Sto se tice kreatina neznam neko je rekao da mu je jetra stradala od istog,ja ga koristim vec 2ipo god i nisam iskusio nikakav problem a znam xxxx ljudi koji ga isto koriste i nemaju problema.Mozda je tvoj problem lezao u necem drugom,mozda samoj ishrani?a doktori nasi su poznati da svaki problem pripisuju upotrebi sportskih dodataka ishrani a zanemaruju ostale cinjenice koje mogu da izazovu probleme.

    Ja sam rekao da WHEY vecina ljudi hvali i da se sastoji od visokojoniziranog proteina surutke. Ja ga ne koristim, te stoga ne mogu da ga preporucujem. Malo je neozbiljno i prije svega neodgovorno preporucivati nesto sti ti sam ne koristis , zar ne? Koristim bjelanca (a ne jaja) i suvo grozdje kao PWM, ponekad ubacim malo tune ili pilecih prsa u koktel i popijem cim stignem iz teretane. Pitao si zasto to a ne WHEY. Dakle, moj prvi cilje je skidanje mase a ne nabijanje iste tako da nemam zelju da eksperimentisem sa suplementima , a kao PWM koristim bjelanca jer sadrze protein koji se najbrze transportuje do misica od svih ostalih koji se mogu naci u hrani koju svakodnevno unosimo. Licno mnogo mi je ukusniji koktel za sirovim bjelancem al nemam herca da ga pijem tako zbog straha od salmonele. Bananu ubacujem cisto radi ukusa jer inace ne volim ukus i miris kuvanog bjelanca .
    Naravno trudim se da mi se jelovnik bazira na bijelom pilecem i curecem mesu , ribi , vocu i povrcu, mljijeku i jogurtu (oboje sa 0,5 posto mlijecne masti) a za dorucak najcesce jedem zobene pahuljice. Nisam PRO i nisam extreman tako da ponekad dozvolim sebi da se malo castim nekim drugim stvarima. Svaki 3-4 dan povecam unos kalorija jer ne valja ni organizam da se navikne na konstantno nizak unos istih jer onda dolazi do usporavanja metabolizma. Mogu vam reci da se nakon oko mjesec dana ovakvog nacina ishrane covjek navikne na laganu hranu tako da mu sve masno prouzrokuje nepodnosljivu tezinu u zelucu (muku) . Jedini problem su slatkisi koji nikako da mi omrznu POZZ.

  23. #73
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svako ko skida ili nabacuju kilazu treba da koristi dex u pwm,samo zavisi ako je masa onda veca kolicina ako je definicija manja,mora da se izazove insulinski shok.Tebi je cilj skidanje mase?misicne?ako je tako onda nemam rijeci,pretpostavljam salce,u tom slucaju bi ti whey pomogao u ocuvanju iste.Svakako bjelancu treba vise od 30min da se svari.Jos bolje rezultate bi ostvario sa whey proteinom.Znam da ga neces preporucivat nikom jer ga nisi koristio.Eto ja ga tebi preporucujem )
    N*A*S*M*E*J*A*N*I[*] A*N*A*N*A*S

  24. #74
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zaboravih da ti dam savjet,vec ako si izabrao bjelance kao izvor proteina,zbog brzog varenja,dodavanjem banane usporavas varenje na jos 1h.Tako da...
    WHEY+DEX n1!
    N*A*S*M*E*J*A*N*I[*] A*N*A*N*A*S

  25. #75
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Bar ,Montenegro
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja sam rekao da WHEY vecina ljudi hvali i da se sastoji od visokojoniziranog proteina surutke. Ja ga ne koristim, te stoga ne mogu da ga preporucujem. Malo je neozbiljno i prije svega neodgovorno preporucivati nesto sti ti sam ne koristis , zar ne? Koristim bjelanca (a ne jaja) i suvo grozdje kao PWM, ponekad ubacim malo tune ili pilecih prsa u koktel i popijem cim stignem iz teretane. , a kao PWM koristim bjelanca jer sadrze protein koji se najbrze transportuje do misica od svih ostalih koji se mogu Pitao si zasto to a ne WHEY. Dakle, moj prvi cilje je skidanje mase a ne nabijanje iste tako da nemam zelju da eksperimentisem sa suplementimanaci u hrani koju svakodnevno unosimo. Licno mnogo mi je ukusniji koktel za sirovim bjelancem al nemam herca da ga pijem tako zbog straha od salmonele. Bananu ubacujem cisto radi ukusa jer inace ne volim ukus i miris kuvanog bjelanca .
    Naravno trudim se da mi se jelovnik bazira na bijelom pilecem i curecem mesu , ribi , vocu i povrcu, mljijeku i jogurtu (oboje sa 0,5 posto mlijecne masti) a za dorucak najcesce jedem zobene pahuljice. Nisam PRO i nisam extreman tako da ponekad dozvolim sebi da se malo castim nekim drugim stvarima. Svaki 3-4 dan povecam unos kalorija jer ne valja ni organizam da se navikne na konstantno nizak unos istih jer onda dolazi do usporavanja metabolizma. Mogu vam reci da se nakon oko mjesec dana ovakvog nacina ishrane covjek navikne na laganu hranu tako da mu sve masno prouzrokuje nepodnosljivu tezinu u zelucu (muku) . Jedini problem su slatkisi koji nikako da mi omrznu POZZ.
    Ovo da ti je cilj skidanje mase nikako ne razumijem ,valjda ti je cilj skidanje sala ,ali ako hoces vec da mrsas sta ce ti banana ,ona dosta goji ,a sto se tice dextroze ,treba da se uzima sa wheyom da je brze za misic veze. A ako ti je cilj skidanje sala ,samo reci . . odma cemo ti lijek propisat

Page 3 of 401 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bodybuilding
    By vIbes in forum Ostali sportovi
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-04, 11:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •