Page 286 of 401 FirstFirst ... 186236276282283284285286287288289290296336386 ... LastLast
Results 7,126 to 7,150 of 10016

Thread: Bodybuilding

  1. #7126
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,253
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    pobro znas li kolko vode ima da se nazderes kad pojedes kilo kikirikija ustajaces nocu
    She is only here to annoy herself!

  2. #7127
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    ^
    Mozda zbog toga trazi bez soli,nedje se dobro zajeba,hahahhaha

  3. #7128
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NSX, ja ne znam za ijednu osobu koja uzima 1kg kikirikija na dan, ako ti znas ili si probao ok. Ne znam odakle si izvukao zakljucak da ja uzimam 1kg kikirikija od moje konstatacije da mogu za 12e kupiti 1kg proteina u formi kikirija, koji bih uzimao u okviru od mjesec dana ipo ili dva, kako je meni volja , u kombinaciji sa drugom hranom.

    Dontigar, kad bih poceo da pricam o tome nikad ne bi bilo kraja. Svako ima svoje vidjenje na to, ja samo znam da su neke studije nalazili steoride(koji nisu bili na ingredients listi) u tim nekim whey proteinama, druge studije su pokazale da se zapravo nalazi veci nivo substanci od dozvoljenog(koje su po zdravlju stetne), pa onda problemi sa jetrom, itd, itd. Uglavnom, ja se nikom ne mijesam, svako se hrani kako hoce - i u zavinosti od toga da li hoce da ispane kao HULK, za par mjeseci na razne kreatine, steroide, whey proteine, suplemente itd, ili da jednostavnu ima vitku figuru na sto prirodniji nacin, to je nas izbor, i ne vidim potrebu za takvom kritikom?


    Utvrdjena pravila ? Da su whey proteini bezbjedni ? Svako ima svoja uvjerenja, ali pobogu ja ne namjeravam da ikome ovdje to promijenim, jer sam se uvjerio citajuci pojedine postove koji je vas nivo znanja sto se tice bodibildinga.
    Last edited by siraj; 18-01-16 at 21:22.

  4. #7129
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Nsx je rekao za kilo kikirikija,ne kilo prot
    Vazi,vazi..samo gruvaj ii pazi se steroida iz veja.
    Inace bas taj kikiriki nije dobar u velikim kolicinama,pod velikom kolicinama mislim na preko 30g.
    Inace ljudi,mislim na ove koji imaju neku isplaniranu ishranu,paze sta jedu,itd itd koriste kikiriki kao izvor masti,samo masti.Obicno zbog toga jer je maaasu jeftiniji od npr badema,braz.oraha
    Ali opet ti kazem ne treba precerivati sa njim,preko ove gramaze koje sam gore naveo.
    Ti sad prihvati,iskuliraj,kako god..i ne citaj glupave 'studije' molim te.
    Vej i kreatin,suplementi koji su na trzistu xxx godina,koji su testirani ko zna koliko puta i cuda i ti dodjes sa pricom kako ima steroida u veju ii steti jetri,daj..

  5. #7130
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Siraj, imas kikiriki 80 grama u Voli za 40 centi, peceni i neslani, neki nas proizvodjac.

    Pusti ti strucnjake, kikiriki je dobra stvar da premostis do narednog obroka, a nisi u prilici da kupis bademe, orahe ili sl. Cheap protein :smile:
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  6. #7131
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Ovo je kult neki obraza mi..aaaa,bjeste sa ovog topica,aaaa

  7. #7132
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da, sad vidim da je napisao 1kg kikirikija i ispravio sam post.Svakako, nikad nisam cuo za nekoga da uzima 1kg kikirikija na dan.
    Zahvaljujem na dobronamjernom savjetu, ali me samo zanimala cijena kikirikija, ne tudja misljenja/kritike o mozda onome(kikiriki)sto cini 5% moje ukupne ishrane. Ne znam ni odakle vam ideja da sam trazio vase misljenje o tome koliko treba kikirikija da uzimam , koliko je zdrav, itd. Nego eto, ovi nasi ljudi imaju grdan obicaj i daju svoje misljenje kad ga niko ne trazi.
    Last edited by siraj; 18-01-16 at 21:27.

  8. #7133
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Siraj, imas kikiriki 80 grama u Voli za 40 centi, peceni i neslani, neki nas proizvodjac.

    Pusti ti strucnjake, kikiriki je dobra stvar da premostis do narednog obroka, a nisi u prilici da kupis bademe, orahe ili sl. Cheap protein :smile:
    Uzimao sam od "Dobro"proizvodjaca, plavo-bijela kesica, neki kikiriki iz indije to sam probao da jedem ali goreg kikirikiprja nisam u zivotu probao. Da nije to taj ? Mada ga nisam probao u shake, pa mozda vidim, ali mi to svakako ispada skoro 5e 1kg. Malo skupo.

    Orahe isto jedem, ali volim i kikiriki da kombinujem sa njima, ili samo kikiriki pa orahe.
    Last edited by siraj; 18-01-16 at 21:34.

  9. #7134
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Inace mogao si u novi post napisati sve ono sto si dodao,ispada da sam iskulirao neke stvari itd,ali nebitno
    Ludji sam ja
    A to oko naseg znanja..izvini sensei,nece se ponoviti
    Svako dobro!

  10. #7135
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,280
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dontigar View Post
    Inace mogao si u novi post napisati sve ono sto si dodao,ispada da sam iskulirao neke stvari itd,ali nebitno
    Ludji sam ja
    A to oko naseg znanja..izvini sensei,nece se ponoviti
    Svako dobro!
    Odustani, nema svrhe Samo KIKIRIKI bajo moj!

  11. #7136
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    @siraj

    Ne, nego neki na w, zaboravio sam, naci ces ga u svakom vecem marketu.

    Dontigar, aj skalaj malo bez mene. Napisali smo istu stvar, i nije tacno da se kikiriki koristi samo kao izvor masti. Bademi i orasi jesu zdraviji, jer sadrze vise minerala i vitamina, ali kikiriki nije nimalo los izvor proteina i masti, naprotiv - sadrzi priblizno jednaku kolicinu proteina koliko i bademi, i dosta veliki procenat nezasicenih masti. I pritom niko odje nije rekao da je kikiriki adekvatna zamjena za obrok.

    Preferiram bademe, naravno, ali kikiriki je i do cetiri puta jeftiniji izvor proteina i masti.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  12. #7137
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Dontigar, aj malo skalaj bez mene.
    Sve za tebe drug!
    Upravu si potpuno.

  13. #7138
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Fala, bate!
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  14. #7139
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvini, nije mi bila namjera da izgleda da si iskulirao neke stvari koje si napisao, mijenjao sam post jer sam htio vise da dodam, pa sam sam na kraju odustao od nekih stvari.
    Kritikujem vase znanje, jer iako ga posjedujete, ne znate da ga drugima prenosite na pravi nacin, vec odma preuzimate ulogu arogantnog bodibildera koji hoce da forsira svoju teoriju i svoja uvjerenja o svemu sto ima veze sa bodibildingom.
    Takodje zelim svako dobro.

  15. #7140
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Hahah Kikiriki ima vise proteina u 100g nego bademi. Ali Kikiriki ima i 50% masti..
    Ne moze to tako da se gleda kako bi vi htjeli. Koliko tijelo apsorbuje od tog proteina iz kikirikija, a koliko iz preradjene surutke? Sve svedete na prostu gramazu. Nije to bas tako..

    No nije bitno. Jedino lupetate ovo oko proteina i kreatina, procenta steroida u njima hahahha..ovo ostalo nije bitno sto pricate. Za oprostiti je..

  16. #7141
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    @siraj

    Ne, nego neki na w, zaboravio sam, naci ces ga u svakom vecem marketu.

    Dontigar, aj skalaj malo bez mene. Napisali smo istu stvar, i nije tacno da se kikiriki koristi samo kao izvor masti. Bademi i orasi jesu zdraviji, jer sadrze vise minerala i vitamina, ali kikiriki nije nimalo los izvor proteina i masti, naprotiv - sadrzi priblizno jednaku kolicinu proteina koliko i bademi, i dosta veliki procenat nezasicenih masti. I pritom niko odje nije rekao da je kikiriki adekvatna zamjena za obrok.

    Preferiram bademe, naravno, ali kikiriki je i do cetiri puta jeftiniji izvor proteina i masti.
    Vidjecu koji su ti.
    Uzimao sam orahe u HDL po 6e 1kg, a stalno sam ih uzimao 10-11e, ne znam cemu ta promijena cijene , ali za 6e za mjesec dana si miran.

    I bademe sam mislio da uzmem jedno 2-3kg, ali ovako pojedinacno je skupo, a na tuskoj pijaci sam bio nasao za 60e 10kg dzak, ne znam imaju li to jos i kakav je kvalitet , ali ako bi neko da uzmemo, barem troje nas za 20e 3kg po osobi je odlicna cijena.

  17. #7142
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Hahah Kikiriki ima vise proteina u 100g nego bademi. Ali Kikiriki ima i 50% masti..
    Ne moze to tako da se gleda kako bi vi htjeli. Koliko tijelo apsorbuje od tog proteina iz kikirikija, a koliko iz preradjene surutke? Sve svedete na prostu gramazu. Nije to bas tako..

    No nije bitno. Jedino lupetate ovo oko proteina i kreatina, procenta steroida u njima hahahha..ovo ostalo nije bitno sto pricate. Za oprostiti je..
    Bademi:
    Protein21 g
    Total Fat 49 g 75%
    Saturated fat 3.7 g 18%
    Polyunsaturated fat 12 g
    Monounsaturated fat 31 g
    Trans fat 0 g

    Kikiriki:

    Proteini : 26mg
    Total Fat 49 g 75%
    Saturated fat 7 g 35%
    Polyunsaturated fat 16 g
    Monounsaturated fat 24 g
    Kikiriki ima malo vise te lose masti od badema, ali je isto znatno jeftinije i za nas koji necemo da idemo na takmicenja ovo predstavlja malu razliku koja kad se cijena uporedi moze se zanemariti.
    Skoro isto imaju masti.
    Uglavnom, ja postujem svacije misljenje i izbor, i sa obzirom da ja ne idem na nikakvo takmicenje, niti ne planiram da od sebe napravim sljedeceg Arnolda S, ovakve male sitnice mogu zanemariti kako bi uskladio ishranu sa sto povoljnijom cijenom, a drugima srecno sa sta god da vi uzimate, svako ima razlicite ciljeve i ocekivanja.
    Last edited by siraj; 18-01-16 at 22:08.

  18. #7143
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Znam, ali nije to bitno, koliko je bitan postotak preteina koji organizam iskoristi. Pa ne bi ljudi pili pretein + amino + kreatin + vitamine, da misic moze da povuce sve sto treba iz kikirikija. Na to razmisljanje ja pokusavam da te navedem.

  19. #7144
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    To je super cijena za bademe, mada pitanje je kakav je kvalitet. Dosta se razlikuju cijene badema u maloprodaji - u Nas diskont su 16, a u Rodu i do 21. Ali svakako mislim da je bolje uzimat manje kolicine, dok pojedes ta 3 kila prodje i po mjesec dana u najboljem slucaju.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  20. #7145
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,280
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Glavno u svemu ovome je što su biljni proteini neuporedivo slabijeg kvaliteta od whey-a, jaja ili pileceg bijelog. Profile aminokiselina u kikirikiju konkretno je duplo lošiji od npr profila aminokiselina u piletini, znači da bi unijeli jednako aminokiselina treba da pojedete duplo više grama kikirikija od piletine. Kad uz to uzmete da je kod biljnih proteina mnogo manji koeficijent absorbcije nego kod zivotinjskih proteina, a konkretno za kikiriki je koeficijent 0,52, dolazimo do toga da treba opet još duplo više da pojedete kikirikija da bi unijeli i absorbovali sličnu količinu (grdilo kalorija je r je kikiriki bogat mastima) proteina kao iz whey-a npr. Finalni zaključak svega ovoga je: Da bi unijeli 30 grama visokokvalitetnog i iskoristivog proteina treba da birate - ili uzmete 120 kalorija koliko ima u mjerici izolata proteina ili da unesete 5000 kalorija iz kikirikija a to je oko 650 grama kikirikija.
    e sad izračunajte koliko para košta mjerica proteina a koliko para košta 650 grama kikirikija

  21. #7146
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    ^
    Bravo,bravo..ali opet si to dzabe pisao.

  22. #7147
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Znam, ali nije to bitno, koliko je bitan postotak preteina koji organizam iskoristi. Pa ne bi ljudi pili pretein + amino + kreatin + vitamine, da misic moze da povuce sve sto treba iz kikirikija. Na to razmisljanje ja pokusavam da te navedem.
    Da, ali ja npr kikiriki, banane, orahe, ponekad bademe i lesnike(kako situacija dozvoli) , sve to uzimam kao recimo dodatak mojoj "glavnoj" ishrani, ali to uzimam jer znam da je takodje zdravo za organizam uopste, i jos bolje imaju proteina, malo tih losih masti i vise dobrih, pa sta moze tijelo iskoristiti neka iskoristi.

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    To je super cijena za bademe, mada pitanje je kakav je kvalitet. Dosta se razlikuju cijene badema u maloprodaji - u Nas diskont su 16, a u Rodu i do 21. Ali svakako mislim da je bolje uzimat manje kolicine, dok pojedes ta 3 kila prodje i po mjesec dana u najboljem slucaju.
    ,

    Vidjecu da probam to kad budem prolazio tuda, ne znam zasto je takva cijena, ali npr ne znam zasto su orahe drzali po 11e , pa sad 6e, a isti kvalitet kad ih probam ne mogu osjetiti razliku.

    Quote Originally Posted by srdjancg View Post
    Glavnoa u svemu ovome je što su biljni proteini neuporedivo slabijeg kvaliteta od whey-a, jaja ili pileceg bijelog. Profile aminokiselina u kikirikiju konkretno je duplo lošiji od npr profila aminokiselina u piletini, znači da bi unijeli jednako aminokiselina treba da pojedete duplo više grama kikirikija od piletine. Kad uz to uzmete da je kod biljnih proteina mnogo manji koeficijent absorbcije nego kod zivotinjskih proteina, a konkretno za kikiriki je koeficijent 0,52, dolazimo do toga da treba opet još duplo više da pojedete kikirikija da bi unijeli i absorbovali sličnu količinu (grdilo kalorija je r je kikiriki bogat mastima) proteina kao iz whey-a npr. Finalni zaključak svega ovoga je: Da bi unijeli 30 grama visokokvalitetnog i iskoristivog proteina treba da birate - ili uzmete 120 kalorija koliko ima u mjerici izolata proteina ili da unesete 5000 kalorija iz kikirikija a to je oko 650 grama kikirikija.
    e sad izračunajte koliko para košta mjerica proteina a koliko para košta 650 grama kikirikija
    Evo vidji sto sam odgovorio samson-u, dakle kikiriki, orah, ili nesto drugo mi dodje kao samo mali dodatak ishrani koja vec ukljucuje proteine.

  23. #7148
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ja ne znam ko je odje lud. Ali vjerujem da sam ja. :smile:

    Samson prica o proteinu surutke, srdjancg o piletini naspram bijelog proteina, a prica se zapravo povela o nutritivnom sastavu kikirikija i njegovom potencijalu kao dopuna izmedju dva obroka.

    Da zakljucim, ja sam govorio da nije lose pojesti kikiriki ako nisi nista na usta stavio dvije ure, i ucinak je vrlo priblizan bademima i ostalom kostunjavom vocu. Prema tome, dok cekate to pilece bijelo, šaka kikirikija ce vam samo dobro ucinjet (u nedostatku badema).
    Last edited by Viscount; 18-01-16 at 22:30.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  24. #7149
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,253
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    pravda za kikiriki!
    She is only here to annoy herself!

  25. #7150
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dontigar View Post
    Vazi,vazi..samo gruvaj ii pazi se steroida iz veja.
    Umirem :lolblue:
    Najjace je sto ima dosta ovakvih doktora
    rm -rf /

Page 286 of 401 FirstFirst ... 186236276282283284285286287288289290296336386 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bodybuilding
    By vIbes in forum Ostali sportovi
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-04, 10:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •