Page 391 of 401 FirstFirst ... 291341381387388389390391392393394395 ... LastLast
Results 9,751 to 9,775 of 10016

Thread: Bodybuilding

  1. #9751
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Ova sto ja rekoh je u Bar u robnoj kuci, e sad ima li u PG ne znam ali vjerujem da ima...
    Sto se tezina tice ima raznih, sad ne mogu da preciziram ali mislim da moze da se nabudzi bar 50ak kila ako ne i vise, sipke su obicne sa navojima...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #9752
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,709
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default Bodybuilding

    Oko 20 dana sam pio kreatin koji sam dobio na poklon iz Luksemburga i em sto mi nista nije pomogao (ni u snazi ni u kilazi) em se ispostavilo da je tacno da opada kosa od njega. Meni su se povecali zalisci a najslabiji sam na kosu i batalio sam da pijem to smece dok mi cijela kosa nije otisla u penis


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  3. #9753
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Ako su ti krenuli zalisci nece te spasiti sto si stao, nema im lijeka, a i ne mozes da ocekujes da ce ti s godinama biti gusca i ljepsa kosa nikako...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #9754
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,709
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default Bodybuilding

    A ne moze biti slucajnost da su zalisci krenuli bas kad sam poceo kreatin da pijem. Imao sam ja i ranije zaliske koji su “mirovali” ali su se sad povecali i necu vise gutljaj ovoga uzet


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  5. #9755
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,254
    Thanks Thanks Given 
    2,757
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    ko zna sta su stavili unutra, ne moze bas odmah da opada kosa od kreatina inace bi svako ko jede dosta mesa ostao brzo bez kose
    She is only here to annoy herself!

  6. #9756
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    5,423
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    4,401
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Ja evo ne pijem kreatin pa ostadoh bez kose...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to Pasha For This Useful Post:


  8. #9757
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne bildujem, ali da pitam vas iskusne

    Moram jedno 10-12 kila da izgubim, sa 92 na oko 80 da dodjem.

    Racunam da do nove godine mogu to postic laganim tempog.

    Upro sam na sobno biciklo intervalni trening 30-35 minuta dnevno, i jedno uru setnje srednjim tempom. To bi trebalo da potrosi 700-800kalorija.

    Ogranicio sam ishranu dnevno na oko 1500kalorija, izbacio slatko i hleb.

    Na sto jos obratit paznju?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Smijesno je da musko jede 1500 kalorija. Toliko unose oni zenski bikini modeli od 45 kila. Zalete se svi u deficit veliki odma, tijelo se navikne i nakon nekog vremena moras manje kalorija da unosis da bi nastavio da mrsas, a nemas kud manje od 1500

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by NikolaStama; 24-09-20 at 03:13.

  9. #9758
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    I ja unosim 1500-1700, imam 180 i (sad trenutno 84kg)... Prije onog prvog talasa korone sam instalirao My fitness pal, imao sam 89.60 kg i za tačno 45 dana izgubio 10kg, uz baš jake treninge u teretani...
    Nisam osjetio nedostatak snage ili bilo što loše sa tim režimom...

    Sad vodimo bitku salo na kukove i ja

  10. #9759
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    I ja unosim 1500-1700, imam 180 i (sad trenutno 84kg)... Prije onog prvog talasa korone sam instalirao My fitness pal, imao sam 89.60 kg i za tačno 45 dana izgubio 10kg, uz baš jake treninge u teretani...
    Nisam osjetio nedostatak snage ili bilo što loše sa tim režimom...

    Sad vodimo bitku salo na kukove i ja
    Ne kazem ja da nije efektivno, svako ce mrsat, ali eto npr. ja imam isto 85 kg. 3000 kalorija mi je da sam na nulu, sad kad bih htio da mrsam , ne bih smanjio na 2000, nego prije na 2800. Dodatno 300 kalorija sagorim nekim laganim kardiom. Svaki dan vaga, i svake nedelje se izvuce median (ne prosjek) tezina. Dok ima ikakvog pomaka na vagu nedeljno, nastavljam isto. Ako prestanem da mrsam smanjujem za 200 kalorija.

    Poenta price je da mrsanje treba polako da se radi, sa sto manjim deficitima, da se izvuce maksimum iz metabolizma jer dolazi do metabolicke adaptacije, organizam se nakon nekog vremena navikne na deficit i taj deficit ti postane nova nula ( moras u veci deficit da bi mrsao, a sa manje kalorija se debljas )

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by NikolaStama; 24-09-20 at 12:56.

  11. #9760
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,312
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Da ne znate gdje bih u CG mogao uzeti power rack/cucanj za kavez?

    Moze nesto ovako:
    https://www.rubiconshop.me/prodavnic...7150_3072.html
    https://www.rubiconshop.me/prodavnic...7151_3071.html

    Mozda neka teretana koja rasprodaje sprave ili slicno...

  12. #9761
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    To koliko kalorija unosiš je vrlo relativno i često obmanjujuće u smislu tjelesne mase. Mnogo je bitnije kakve su kalorije koje unosiš, a ne koliko ih unosiš.

    Reći da je 1500 kalorija "smiješno za muško" je vrlo površna konstatacija. Primjera radi, nije isto pojesti jednu Milku od 300 grama, koja ima 1500 kalorija, i 300g pilećeg bijelog, odnosno 495 kalorija.

    Kao što je više puta ponovljeno na ovoj temi, od broja kalorija je mnogo bitniji odnos proteina, masti (zasićenih i nezasićenih) i uglenjih hidrata (prostih i složenih).
    Last edited by Viscount; 27-09-20 at 17:50.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  13. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  14. #9762
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaStama View Post
    Ne kazem ja da nije efektivno, svako ce mrsat, ali eto npr. ja imam isto 85 kg. 3000 kalorija mi je da sam na nulu, sad kad bih htio da mrsam , ne bih smanjio na 2000, nego prije na 2800. Dodatno 300 kalorija sagorim nekim laganim kardiom. Svaki dan vaga, i svake nedelje se izvuce median (ne prosjek) tezina. Dok ima ikakvog pomaka na vagu nedeljno, nastavljam isto. Ako prestanem da mrsam smanjujem za 200 kalorija.

    Poenta price je da mrsanje treba polako da se radi, sa sto manjim deficitima, da se izvuce maksimum iz metabolizma jer dolazi do metabolicke adaptacije, organizam se nakon nekog vremena navikne na deficit i taj deficit ti postane nova nula ( moras u veci deficit da bi mrsao, a sa manje kalorija se debljas )

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ja se prije nikad nisam bavio mrsanjem i kalorijama, jer sad sa 33 godine skoro, vidim da ne funkcionise ono sto je funkcionisalo sa 20 i nesto... Masti mi se lakse lijepe... Ide to s godinama, a i manje fizicke aktivnosti.

    Znaci,mislim da unosim okvirno 1400-1700 kalorija dnevno. Moram napomenut da su to zdrave kalorije, iz pileceg bijelog mesa, ribe, jaja, tunjevine, sira, svjezeg voca i povrca...

    U ove gore kalorije uklopim i Zbregov protein 50gr. I mogu ti rec da bas lagano prodjem dan, uopste nisam gladan, da kazes da ono patim nesto manje da sam pojeo... Banalan primjer 200gr pileceg cijelog ima samo 250 kalorija... 200 grama u slanoj vodi tune 220kalorija....

    Ja sam prije znao samo od slatkisa 1000 kalorija dnevno da unesem... Zlo...

    Sad kako je kisa krenula i malo vise vremena u kucu, dodje mi da nesto slatko pojedem, ali za sad odolijevam

    Gledam da unosim 1-1.5gr/kg proteina dnevno. Setnjom i na biciklo dnevno izgorim 700-1000 kalorija.

    Dosa sam sa 93 na 88 za 45 dana... Mislim da do kraja oktobra mogu na 83-84. A onda da lagano odrzavam.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  16. #9763
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,608
    Thanked in
    2,271 Posts

    Default

    Treniram u prosjeku 6 puta nedeljno na kucno biciklo, prosjecan puls 140 tokom 30 minuta... i pjeske preko dana jos 4-6km setnje... Trebalo bi da potrosim dnevno oko 2700-2800kalorija?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  17. #9764
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,530
    Thanks Thanks Given 
    1,021
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Treniram u prosjeku 6 puta nedeljno na kucno biciklo, prosjecan puls 140 tokom 30 minuta... i pjeske preko dana jos 4-6km setnje... Trebalo bi da potrosim dnevno oko 2700-2800kalorija?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Zajedno sa normalnom potrosnjom kalorija tijela odnosno metabolizma i osnovnim aktivnostima, sigurno potrosis.

    Ja sad moram na CUT, mislim da cu tu do 1500-1600 kcal na unos ići, 3x500kcal dnevno, ovih 100 neka ode neki light snack i eto... Mora se rezat

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  18. #9765
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Koristi li ko ove Tuber gume, valja li to ista ?

  19. #9766
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    96 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Koristi li ko ove Tuber gume, valja li to ista ?
    Valjaju...mozes dosta funkcionalnih vjezbi sa njima da radis, kad su u pitanju noge, zadnjica i stomak.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  20. #9767
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Odakle mi mogli da se poruce, ili jos bolje ako ko prodaje od liftera, 7mm sleevs-i za koljena?

  21. #9768
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    To koliko kalorija unosiš je vrlo relativno i često obmanjujuće u smislu tjelesne mase. Mnogo je bitnije kakve su kalorije koje unosiš, a ne koliko ih unosiš.

    Reći da je 1500 kalorija "smiješno za muško" je vrlo površna konstatacija. Primjera radi, nije isto pojesti jednu Milku od 300 grama, koja ima 1500 kalorija, i 300g pilećeg bijelog, odnosno 495 kalorija.

    Kao što je više puta ponovljeno na ovoj temi, od broja kalorija je mnogo bitniji odnos proteina, masti (zasićenih i nezasićenih) i uglenjih hidrata (prostih i složenih).
    Sad vidim tek ovo, ali eto da napomenem da je ovo apsolutno netacno.

    Razlika izmedju "dobre" i "lose" hrane jedino moze biti u zdravlju, ako je broj kalorija isti i ako se uzme u obzir termicki efekat hrane(u vecini slucajeva zanemarljiv iznos), mrsanje ili gojenje ce biti identicno.

    Kalorija je jedinica za energiju. Energija samo moze da mijenja oblik ali je iznos konstantan, koliko si unio, toliko si dobio.

    Calories IN vs. Calories OUT je opste poznat princip koji je dokazan kao istinit. Nema tu neke filozofije, ako sagoris(OUT) vise nego sto si unio(IN), moras da mrsas, a ako uneses vise nego sto sagoris moras se udebljati.

    Ovaj princip vazi bez obzira jesi li pojeo 1000 kalorija mcDonaldsa ili 1000 kalorija brokolija, jer je to zakon termodinamike.





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to NikolaStama For This Useful Post:


  23. #9769
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Istina je da je princip calories in - calories out tačan, ali i te kako postoji razlika u tome što jedeš. Ako npr. ishranu zasnivaš na brzoj hrani i slatkišima, vodeći računa samo o kalorijama, nivo insulina će ti sve vrijeme biti visok, čime ćeš spriječiti sagorijevanje masti. Drugim riječima, sa takvim načinom ishrane ne možeš sagorjeti više kalorija od onog broja koji uneseš, čime nećeš izgubiti na težini.

    Preporučujem ti da ne razbijaš glavu sa računanjem
    kalorija, već da se koncentrišeš na kvalitet hrane i nivo fizičke aktivnosti
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  24. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  25. #9770
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Istina je da je princip calories in - calories out tačan, ali i te kako postoji razlika u tome što jedeš. Ako npr. ishranu zasnivaš na brzoj hrani i slatkišima, vodeći računa samo o kalorijama, nivo insulina će ti sve vrijeme biti visok, čime ćeš spriječiti sagorijevanje masti. Drugim riječima, sa takvim načinom ishrane ne možeš sagorjeti više kalorija od onog broja koji uneseš, čime nećeš izgubiti na težini.

    Preporučujem ti da ne razbijaš glavu sa računanjem
    kalorija, već da se koncentrišeš na kvalitet hrane i nivo fizičke aktivnosti
    Po ovom primjeru, ako promijenis nivo insulina ili hormona, samo utices na OUT dio formule. I dalje sve ostaje isto, i dalje vazi zakon termodinamike.

    U 90% slucajeva bolje nivoe insulina i hormona ima osoba koja je smrsala sa nezdravom hranom nego neko ko odrzava gojaznost sa zdravom hranom...

    Naravno da je najbolja opcija jesti zdravu hranu, niko to ne osporava.

    Ali ako se prica striktno o mrsanju, CI vs CO je JEDINA stvar koja daje rezultate. Ako si se udebljao, bio si u surplus, ako si smrsao bio si u deficit.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  26. #9771
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Znam da smo raspravljali dosta o tome je li moguce izgraditi misic dok smo u kalorijskom deficitu.


    Evo covjek potvrdio ono sto sam pricao prije po godine.

    Sate sate sate

  27. #9772
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,530
    Thanks Thanks Given 
    1,021
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    Znam da smo raspravljali dosta o tome je li moguce izgraditi misic dok smo u kalorijskom deficitu.


    Evo covjek potvrdio ono sto sam pricao prije po godine.

    Bez gledanja klipa cu reci da je moguce.
    Volumen - upitno koliki, ali sam misic da, mozes i deficitaran biti itekako, nije pogodno za misic toliko koliko suficit ALI hipertrofiraće od treninga kako god se okrene, samo pitanje u kojoj mjeri

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to Fitnespro For This Useful Post:


  29. #9773
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    A sto mislite o ovome


    Sate sate sate

  30. #9774
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    PG
    Posts
    1,731
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Da pitam vas iskusnije.Prije 2-3 nedelje uzeh da radim mrtvo dizanje i mislim da sam malo pretjerao sa težinom posebno što dugo nisam radio prije toga.Od tada ne mogu ništa teško da podignem jer osjećam bol u donjem dijelu leđa ,zabole me leđa i kad dugo vozim,sjedim...
    Od tada radim vježbe samo sa manjim težinama i čini mi se da prolazi polako ali danas sam morao na poslu da podignem neke teže stvari i evo se bol opet pogoršala .
    Kome da se obratim,da li strogo mirovati ili nastaviti sa jednostavnim vježbama ?

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

  31. #9775
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,781
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Miruj, radi vjezbe istezanja, sklekove, visi na vratilo po malo i to je to...
    Izbjegavaj tezine...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  32. The Following User Says Thank You to Majx For This Useful Post:


Page 391 of 401 FirstFirst ... 291341381387388389390391392393394395 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bodybuilding
    By vIbes in forum Ostali sportovi
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-04, 10:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •