Page 381 of 401 FirstFirst ... 281331371377378379380381382383384385391 ... LastLast
Results 9,501 to 9,525 of 10016

Thread: Bodybuilding

  1. #9501
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Pa na brod sam recimo uglavnom koristio tog gladijatora jer pored njega nije bilo mnogo drugih stvari... Bila je jedna benc klupa i nesto tegova... Ne vjerujem da je taj gladijator bio nesto bolji od ovoga iako pojma nemam koje su razlike niti koliko je onaj placen... Znam da sam mogao dosta vjezbi da radim sa pristojnim tezinama i da se opucim fino poslije par serija...


    Ovo bi odlicno pasalo na zid balkona a i manje bi prostora zauzimalo od svih ostalih opcija navedenih (i mojih i drugih)..

    Kad budem planirao, pogledacu dje se ove moze uzet' a i nadam se da bi zid ovo izdrzao i da imam tehnickih mogucnosti za ovako nesto...
    Home Jungle nadji na fb,oni imaju ovo


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #9502
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Kapiram ja da ovo nije zamjena za teretanu niti moze da bude... Ali sto se 'treniranja kuci' tice mogu da idem ili u pravcu uzimanja benc klupe i jos tegova ili ovako neku 'multi-purpose' spravu... Svkako bi sve bilo vise za neko 'odrzavanje' i aktivnost nego sajam bodibildera...
    Znam da neces na takicenje, ali zasto ne izabrati optimalno korisno resenje...bar za mene, slobodni tegovi i gimnasticke sprave razboj i vratilo su mnogo bolja varijanta od masina.

  3. #9503
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Ево ја ћу рећи да ако бих морао да имам само вратило и разбој да бих се сморио ка Спајдермен у Војводини!!

    Једноставно волим да имам варијација. Самим тим ако ми је тренинг смор онда нећу ни тренирати

    Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
    Sate sate sate

  4. #9504
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Takodje, jer jednostavno zelim da odradim sve partije, za mene je muskulatura cjelina, zbog toga ne razumijem ljude koji rade samo neke partije, ne rade noge i sl. Ok je da potenciras na nekoj koja je manje razvijena od drugih, ali da preskaces cijele partije, to nije kompletan trening. Jer u cjelini svi djelovi su u koheziji, ako ti je jaci abdomen, pogurace noge, jake noge jaka ledja i sve vice-versa.

  5. #9505
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Takodje, jer jednostavno zelim da odradim sve partije, za mene je muskulatura cjelina, zbog toga ne razumijem ljude koji rade samo neke partije, ne rade noge i sl. Ok je da potenciras na nekoj koja je manje razvijena od drugih, ali da preskaces cijele partije, to nije kompletan trening. Jer u cjelini svi djelovi su u koheziji, ako ti je jaci abdomen, pogurace noge, jake noge jaka ledja i sve vice-versa.
    E ni ja isto ne mogu da razumijem ljude koji svaki dan odrade 3-4 mišićne partije to mi nikad nije bilo jasno

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk

  6. #9506
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pelax View Post
    E ni ja isto ne mogu da razumijem ljude koji svaki dan odrade 3-4 mišićne partije to mi nikad nije bilo jasno

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk
    Mozda rade kruzne treninge. Odrzavaju kondiciju, misicni tonus I sprecavaju vracanje masnih naslaga???

    Ne ide svako u teretanu da izgleda napucano.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  7. #9507
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pelax View Post
    E ni ja isto ne mogu da razumijem ljude koji svaki dan odrade 3-4 mišićne partije to mi nikad nije bilo jasno
    Nisam skapirao na šta tačno misliš?

  8. #9508
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Mozda rade kruzne treninge. Odrzavaju kondiciju, misicni tonus I sprecavaju vracanje masnih naslaga???

    Ne ide svako u teretanu da izgleda napucano.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Tacno tako. Brat mi u teretanu radi samo mrtvo, nabacaj i izbacaj i cucanj. Stvarno ima noge jake a ruke kao da nikad teg nije pipnuo, ne radi ih zbog boksa.
    Ali zato on sa 85,6 kg na mrtvo 180kg dize. A 80% ovih napucanih ne moze svoju kilazu dic.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  9. #9509
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Sve ja to razumijem ti kružni treninzi i jake noge,al eto čovjek radi grudi,ruke,noge,ramena za jedan trening česa brate česa,pa samo za grudi čovjek ima minimum sat vremena da odvoji,kako stigne sve nije mi jasno,inače radim u hitnu pomoć e koliko momaka dolazi od kičme za bolove inekcije da se primaju...

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk

  10. #9510
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Pa ne bih se baš složio sa tim... Ti full body trening možeš za sat vremena da uradiš, a ne jednoj mišićnoj partiji da se posvetiš toliko vremena..

  11. #9511
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pelax View Post
    Sve ja to razumijem ti kružni treninzi i jake noge,al eto čovjek radi grudi,ruke,noge,ramena za jedan trening česa brate česa,pa samo za grudi čovjek ima minimum sat vremena da odvoji,kako stigne sve nije mi jasno,inače radim u hitnu pomoć e koliko momaka dolazi od kičme za bolove inekcije da se primaju...

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk
    Ovo je postao ogroman problem, epidemija. Nevezano dizu li tegove ili ne.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  12. #9512
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Stolica, brale... nije čoek projektovan da provede 90% dana zaboden u stolicu... to je ogroman problem

  13. #9513
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Pa sve i da trenira svaki dan ka vuk po sat vremena aj neka spava 8 sati znači ako 15 sati presjedi zaludnja mu muka,mada ima dosta momaka što se odiru po magacina a i onih što ne treniraju pravilno posebno mrtvo dizanje

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk

  14. #9514
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ako bas svaki dan radi iste partije, tu nece biti ni tonusa ni napretka, ni nicega...vise od jednom u tri dana, tu oporavka nema.

  15. #9515
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Ja sam često praktikovao jednu vježbu za kičmu što sam vidio od jednog pilota da radi svaki put prije nego li se dohvati bilo kakvih vježbi, čovjek dođe zagrije se uhvati se za vratilo i visi tako 2 minuta ne mrda,ja ga posle nekog vremena pitam što to izvodi a on mi kaže,posle 60 sekundi odvajaju se pršljenovi,sljedećih 60 sekundi između pršljenova se stvara tečnost neznam sad kako se zove koja podmazuje kičmu i tako kičma ostaje vitalna,pitao sam dosta doktora na poslu o tome i rekli su mi da ima smisla,uostalom nije laka vježba

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk

  16. #9516
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ako je full body u pitanju, 3 puta nedeljno, i to je to..
    Većina što radi split dođu na to da rade jednu partiju tipa grudi, na svakih nedelju dana, što je premalo i ne vodi ničemu

    p.s. ovo za vratilo što kažeš, to radim i prije spavanja, i nakon buđenja, visiš i istežeš se jedno minut, dva, to je vrhunska stvar..

  17. #9517
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DavidM View Post
    Ako bas svaki dan radi iste partije, tu nece biti ni tonusa ni napretka, ni nicega...vise od jednom u tri dana, tu oporavka nema.
    Upravo tako!

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk

  18. #9518
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pelax View Post
    Ja sam često praktikovao jednu vježbu za kičmu što sam vidio od jednog pilota da radi svaki put prije nego li se dohvati bilo kakvih vježbi, čovjek dođe zagrije se uhvati se za vratilo i visi tako 2 minuta ne mrda,ja ga posle nekog vremena pitam što to izvodi a on mi kaže,posle 60 sekundi odvajaju se pršljenovi,sljedećih 60 sekundi između pršljenova se stvara tečnost neznam sad kako se zove koja podmazuje kičmu i tako kičma ostaje vitalna,pitao sam dosta doktora na poslu o tome i rekli su mi da ima smisla,uostalom nije laka vježba

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk
    Ja je radim posle treninga. do 1 min. Ko ima diskus je odlicna, moze da ga vrati nazad ako je krenuo da pritiska nerve.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  19. #9519
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Imaju da se kupe i gravitacione cizme ili inverziona daska. Top stvar
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  20. #9520
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    A nije baš preporučljivo mnogo naglavačke visit sjuri sva krv u glavu

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk

  21. #9521
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Jeste dobro istegnuti kicmu poslije nekih potisaka, kada se diskovi sabijaju, bilo na vratilu ili razboju, tako se vrsi njihova dekompresija.

  22. #9522
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Stolica, brale... nije čoek projektovan da provede 90% dana zaboden u stolicu... to je ogroman problem
    ne samo stolica koliko nekretanje, naši preci su se kretali po cijeli dan i onda je došla industrija auta itd. ko je fizički aktivan ujutru popodne i uveče bar po pola sata teško može imat problema, problem je što se ljudi zabodu po cijeli dan u stolicu i onda muka
    She is only here to annoy herself!

  23. #9523
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Pa jasno... cijelom evolucijom je čovjek išao ka tome da je na nogama, da trči, lovi, bori se... evolucijom se razvijalo tijelo u tome pravcu, i za tu namjenu.. i onda u zadnjih 100-200 godina dolazi do situacije kao danas, da smo na dupe po cio dan... ogromne su to promjene...
    inače bolesti i problemi sa kičmom su bukvalno NIŠTA, koliko sjedenje utiče na cjelokupno zdravlje https://www.startstanding.org/sittin...smoking/#para7

  24. #9524
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ipak, znam ljude koji su na radnom mjestu osam sati staticni, pasivni, plus pod stresom, ali nadju zato vremena (a svako ga moze naci) za trening, kakav god. Onda, ljudi setaju gdje god mogu, ne pale auto da odu na kafu pesto metara od svog stana. Voze bicikla, ako ih mrzi ili im oduzima vrijeme da su aktivni napolju, kupe kardio spravu, i pice sat vremena ili krace dnevno. Znam curu koja je radila 8-10 sati u banci za salterom, a part time radila kao instruktor fitnesa. Onda, treba i u toj stolici dje robijas radno vrijeme sjedjeti pravilno, na taj nacin cuvati kicmu i zglobove, onda pravilno disati (to poitivno utice i na umor i na stres), pa kad god ugrabis kratku pauzu ustati i istegnuti se, malo rotirati zglobove, osvjeziti se nekim zdravim i hranljivim napitkom, radi hidratacije i energije, a ne piti kafu na kafu i zderati slatkise. Na sve te pomenute nacine moze se bar odrzati pravilan tjelesni stav, redukovati umor, sprijeciti usporavanje metabolizma i otklanjati fizicki i psihicki stres. Znam jednog profesionalnog atletu koji je ranije bio takmicar, covjek je radio posao od osam sati, ne lak posao, a ipak nalazio nacina da bude u perfektnoj formi. Izgovora nema

  25. #9525
    Join Date
    Nov 2019
    Location
    Pg
    Posts
    167
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    34
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Neke preporuke za trening za djevojku pocetnika? Kruzni vjerovatno najbolji?

Page 381 of 401 FirstFirst ... 281331371377378379380381382383384385391 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bodybuilding
    By vIbes in forum Ostali sportovi
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-04, 11:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •