Page 339 of 401 FirstFirst ... 239289329335336337338339340341342343349389 ... LastLast
Results 8,451 to 8,475 of 10016

Thread: Bodybuilding

  1. #8451
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,357
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Pa mozes bucice neke lakse po malo dizat, to ce ti cak ubrzat proces oporavka..

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  2. #8452
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    u qću
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    75
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Samo strpljivo i slusaj savjete terapeuta... Ima se kad nastaviti sa treninzima. Kada se skine gips moze biti prilicno bolno duzi period ali eto nadam se da ce ti oporavak ici kako treba... Podrska za puni oporavak...
    А то и радим, трудим се да пазим максимално на ногу, па ћемо виђет како ће ићи то... има се кад, али сам се ужелио
    Захваљујем

    Pa mozes bucice neke lakse po malo dizat, to ce ti cak ubrzat proces oporavka..
    То јес', али некако ако не истренирам да ваља, као да нисам тренирао... Могао бих неки бодивејт тренинг, али било би масу зноја, па ће у гипс да овлажи итд, тако да не бих то да радим, него да одмарам скроз, па кад се опоравим да се запне
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.

  3. #8453
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Pazi se dobro ako te u PG lijece, meni je pukla kost opet bila i operisao se par mjeseci nakon "uspjesnog" lijecenja humerusa, tako da sve sto ti kazu dobro provjeri no nadam se da ti nije ozbiljan prelom.
    rm -rf /

  4. #8454
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    u qću
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    75
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Gledao sam snimak, ne cini mi se da je nagrdjeno, nisu se mimoisle kosti, jer nisam stajao na nju, samo sam pao kao pokosen i to je to... Valjda ce bit' ok, majku mu )
    Da ne bude da mi lome nogu nanovo
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.

  5. #8455
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Bjezi u BG,mome drugu su 7x nogu lomili iznova jer mu je krivo postavljena,dan danas mu je kriva i tako je zarasla


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #8456
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,357
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Meni je ka djetetu doktor lose nspravio ruku i posa sam kod nikole u tuzi i on mi je ponovo polomio i napravio majstorski.

    Sent from my HUAWEI SCL-L04 using Tapatalk
    Čupatelj

  7. #8457
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Đe je njjeftinije kupovati ploče za tegove?
    Na nekoliko mjesta sam gledao po 2,50eu KG ako neko zna đe ima jeftinije neka javi...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  8. #8458
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    mene je doktor reka da sam trudan i imam menstruaciju u isto vrijeme od wheya i kreatina

    nego elem imal neki dobar source steroida u podgorici? osim apoteke deku sam uzeo
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  9. #8459
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Picim neku dijetu evo cetvrta nedjelja I skinuo sam 8kg.

    Obroci idu ovako:
    -a progledam topla voda sa limunom
    - ovsene za dorucak (oko 7:15),
    - uzina neka lagana sa rizom ili na bazi ribe, piletine ili curetine sa malom integralnom kiflom (11:30-12:00)
    -rucak jedem uglavnom piletinu, curetinu, ribu, kuvanu junetinu, sa malo ili nimalo hleba (tonus) (16:30-17:00) Ako tad jedem rizu sa povecem I piletinom gledam da ne jedem rizu za uzinu.

    -Pijem cajeve zasladjene stevijom, vode masu.

    Uvece ako bas prigladnim, mada mi to rijetko desava (jednom nedjeljno), pojedem malo salate od oslica bez hleba ili bijelo pilece, takodje bez hleba.

    -3-4 puta nedjeljno brzi hod po cca 3.5 km ili laganija setnja tipa 6km+

    Da ne bih gubio misicnu masu dijetom krenuo bih ovih dana sa teretanom. Sto predlazete za ishranu za treninge? Mislio sam da ubacim samo malo wheya.
    Planitam treninge nedje oko 7-8 uvece, mozda I kasnije malo.

    Kolko wheya? Kad (prije tokom ili posle treninga)? Koji jeftiniji whey
    da se kupi I dje (kolko kosta whey uopste)?

    Mozda neka alternativa za whey u vidu hrane?

    Evo sam izlistao jelovnik, predlozite korekcije ako ko ima kakav predlog.

    Primarni cilj je skidanje jos 20kg u nekom duzem periodu (npr 6 mjeseci) uz nabacivanje kojeg kg misicne mase.
    Last edited by kimmi; 03-10-17 at 15:50.

  10. #8460
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Imaš li neki plan što ćeš kad završiš sa dijetom?
    Uzmi Battery u Proteini.si, cini mi se da je najjeftiniji. Rokaj jednu mjericu nakon treninga odmah.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  11. #8461
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Imaš li neki plan što ćeš kad završiš sa dijetom?
    Uzmi Battery u Proteini.si, cini mi se da je najjeftiniji. Rokaj jednu mjericu nakon treninga odmah.
    Na odrzavanje 😁

    Kad budem postigao zeljenu kilazu I malo se zategao sa misicima, samo odrzavanje. Ne planiram neku veliku misicnu masu da nabacujem (nosim odijela na poslu itd. a nisam lud za onim tipicnim napumpanim izgledom).

    Nego planiram u narednih 6 mjeseci da to postignem, a znam da misicima treba hrana zato sam I pomislio na whey I pitao za savjet.

    Alternativa (izrazena u bjelancima, tunjevini, bijelom pilecem mesu) toj mjerici wheya je???
    Ono ako ocu da promijenim neki dan?

    Kolko je para ta neka konzerva za mjesecne potrebe (planiram 3 treninga u teretani nedjeljno I makar jos 2 dana brzi hod ili setnje) I dje je taj protein.si. Jel to preko neta nesto ili se tako prodavnica zove?

  12. #8462
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,098
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    kimmi, sa ovom ishranom i tim brzim hodom nastavice da gubis kilazu svakako...

    Ali teretana je svakako odlicna opcija.. za pocetak lagano.

    Sto se ishrane tice, solidno je to. Ja bi i taj tonus izbacio ali eto.. ako moras hleb da jedes bolje i to nego 'obican'.

    Kolicina whey-a u principu zavisi od same ishrane, tj. koliko ti je potrebna suplementacije pored trenutne ishrane. Napravi neku racunicu TDEE i vidi sam koliko si u manjku. Zavisno od toga moze jedno mjerica-dvije na dan. Ako uzimas jednu ja bi to uzeo odma poslije treninga a drugu mozes nedje ranije (posto kasnije treniras) ili cak da je rasporedis zajedno sa tim ostalim obrocima. Npr. da ubacis malo u te ovsene, malo u neke druge obroke.

    Ako bas oces da eksperimentises mozes i uzet whey pa posebno i kejzin (casein) i uzet' jednu mjericu pred spavanje.

    Sto se cijene tice, zavisi od kvaliteta i brenda. Ja se ne bi mnogo brendom opterecivao samo pogledaj tri stvari: koliko procentualno proteina ima, koliko proteina imas po mjerici (manje bitno al' za neke treba i vise od jedne mjerice) i koliko secera imas. Cijena za 5lb (2.43kg) je izmedju 50-ak eura pa sve do 100 eura ako se uzima neki kvalitetniji izolat (isolate).
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #8463
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,098
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Na odrzavanje 

    Kad budem postigao zeljenu kilazu I malo se zategao sa misicima, samo odrzavanje. Ne planiram neku veliku misicnu masu da nabacujem (nosim odijela na poslu itd. a nisam lud za onim tipicnim napumpanim izgledom).

    Nego planiram u narednih 6 mjeseci da to postignem, a znam da misicima treba hrana zato sam I pomislio na whey I pitao za savjet.

    Alternativa (izrazena u bjelancima, tunjevini, bijelom pilecem mesu) toj mjerici wheya je???
    Ono ako ocu da promijenim neki dan?

    Kolko je para ta neka konzerva za mjesecne potrebe (planiram 3 treninga u teretani nedjeljno I makar jos 2 dana brzi hod ili setnje) I dje je taj protein.si. Jel to preko neta nesto ili se tako prodavnica zove?
    Ja sam taman za 6 mjeseci izgubio blizu tih 20kg.. (sa 100kg na 83kg) nekom slicnom ishranom i treningom u teretanu 4-5x sedmicno. Tako da (iako zvuci previse) moguce je ako se korektno odradi.

    Alternativa.. moras pogledat' sto pise na samoj konzervi i sl. Ja bi striktno savjetovao tunjevinu u vlastitom soku (voda). Imas onaj spanski Calvo ili nesto skuplji Rio Mare. Nisam gledao druge brendove u vodi kod nas. Ako ti to u vodi ne odgovara onda makar maslinovo (iako je to obicno losa kategorija maslinovog) ali bi ono u biljnom ulju izbjegao svakako. Obicno u onoj konzervi od 160gr (ili dvije one manje od po 80gr) imas taman onoliko proteina koliko imas u jednoj mjerici whey-a. Znaci to ti je zamjena 1/1. Bilece bijelo.. obicno imas oko 30gr na 100gr bijeloga sto ti opet dodje nedje kao jedna mjerica, tj. opet zamjena 1/1. U jaju imas oko 10-15gr proteina sto bi bilo oko 2-3 jaja za tu kolicinu od jedne mjerice whey-a. Ne bi savjetovao sva 3 cijela jaja vec makar jedno zumance da se izbaci, jos bolje 2, tj. jedno cijelo jaje i 2 bjelanca kao alternative jednoj mjerici whey-a.

    Protein.si je iz slovenije ali imas prodavnicu u PG, kod stadiona Buducnosti (ako se ne varam) i tamo imaju sve. Ja sam preko neta narucio (od njih), sutradan mi je stiglo jer mi je bila muka da se cimam do PG.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #8464
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Samo nastavi sa takvom ishranom i skidaćeš i dalje - doduše, ne istim intenzitetom, jer se na početku gubi najviše. Ono što je posebno bitno je da ishrana bude održiva - a ovakva kakvu sad praktikuješ sigurno jeste.

    Najbitnije je da konzumiranje prerađenih šećera i masne hrane svedeš na najmanju moguću mjeru. To podrazumijeva odricanje od gaziranih pića, voćnih sokova, kolača, nutele, hamburgera, pica, kobasica, slanine i slično, što vjerujem da već radiš. Ako ti se baš jede nešto slatko i ne možeš da izdržiš - uzmi (kocku ili red čokolade), ali ne svaki dan. Što više izbjegavaš slatkiše, to ti se manje jedu. Uostalom, čim jedeš ovsene, tijelo ti polako apsorbuje ugljene hidrate i zato ne bi trebalo da imaš potrebu za šećerom.

    Ne bježi od voća - ono zaista sadži proste šećere, ali ti šećeri ne podižu nivo glukoze u krvi tako brzo kao oni vještački, jer voće uglavnom ima nizak glikemijski indeks. Nemoj pretjerivati, ali voće pored fruktoze sadrži i bitne vitamine, minerale i vlakna koji su potrebni organizmu, pa je tako to neizostavni dio zdrave ishrane. Naravno, idealno bi bilo potrošiti višak ugljenih hidrata kroz aktivnosti.

    Fidel Castro ti je objasnio neke stvari vezano za odabir namirnica - obavezno pogledaj nutritivne informacije na pakovanju, a naročito procenat proteina, šećera i zasićenih masti.

    Što se tiče jaja, ono sadrži u prosjeku 6 grama proteina. Takođe, najnovija istraživanja pokazuju da ne treba bježati od žumanca, jer ono takođe sadrži bitne nutritiente i dokazano ne podiže nivo lošeg holesterola, već dobrog. Do tri žumanca dnevno je sasvim ok, a za više još nema istraživanja.

    Whey protein odmah poslije treninga. Pored proteini.si, pogledaj i mfnutrition.me, možda tamo nađeš nešto povoljno. Ovaj Battery nisam probao, ali mi je par ljudi reklo da je previše sladak, a i po sastavu nije neki kvalitet.

    Za teretanu, dovoljno ti je 3 puta nedjeljno za početak. Sam prilagodi trening svojim potrebama i mogućnostima - imaš sve to na internetu (uključujući YouTube), pa sam istraži.
    Last edited by Viscount; 04-10-17 at 00:34.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  15. #8465
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,522
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dokle god ti "radi" ishrana, trening i odmor.. ne mijenjaj nista cim malo zastanes predji na rotaciju ugljenih hidrata.
    Jedan dan jedes dosta ugljenih hidrata (uz svaki obrok ugljeni, sem pred spavanje), iduci dan sredina, pa sledeci dan minimum ili npr samo ujutru ovsene.. i sve tako u krug.
    Kad i to prestane djelovat, ima nekih korekcija koje dobro rezu ali mislim da neces imati potrebe za tim.

    Proteini.si ti je pod stadion Buducnosti, zapadna tribina.
    Battery protein je skroz ok za tu cijenu, ali za samo 2,3e vise imas kvalitetniji protein u MFN prodavnicu i dodje 500g vise (preko puta Star Fitnessa, nekadasnjeg Benexa), kosta 37e 2500g MyProtein Whey.

    Jednu stavku niko nije pomenuo, ili mi je promaklo.. dobre masti.
    Ubaci u ishranu dobre masti Puter od kikirikija (99%), Maslinovo, kokosovo ulje, itd.. kostunjavo voce ili kao supplement Omega 3.

    Teretana 3x, osnovne vjezbe, sto pravilnije sa dosta koncentracije, i miran si.
    Last edited by NoReason; 03-10-17 at 19:40.

  16. #8466
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Visoki dnevni unos proteina(bjelancevina)se dobija racunicom 2g po kilogramu tezine. Neke dnevne potrebe za bjelancevinama za odraslu osobu su 0.8 po kg tjelesne mase.
    Ako je predvidjeni dnevni unos npr.100g bjelancevina dnevno i hranom uneses 80g onda uzimanje whey proteina ima smisla, ali ako je unos 20g onda nece imati.
    Kolicina bjelancevina po obroku ne bi trebala prelaziti 30g jer organizam vise ne moze iskoristiti. Znaci da se dnevna potrebna kolicina bjelancevina mora podijeliti u vise obroka.
    Treba povecati unos bjelancevina biljnog porijekla i to u odnosu 2/3 biljnih prema 1/3 bjelanc.zvotinjskog porijekla.
    Evo kalorijska tablica za vise od 250 namirnica na 100g koliko sta sadrzi proteina, uglj.hidrata, masti i kalorija
    http://www.vjezbaj.com/kalorijska-tablica/
    Kad pocnes sa treninzima uzmi dobar komplex multivitamina i minerala sa gvozdjem,vit.c, magnezijumom,omega 3... Ja licno u roku dana uzimam samo odvojeno omega 3, magnezijum direkt, vit.c, b komplex i cink i nakon treninga(3-4x nedeljno) neki lean whey. Nadam se da ce ti neko od iskusnijih kolega dati jos vise savjeta o suplemetaciji, ishrani i treninzima.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  17. #8467
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,098
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Sto se suplemenata tice, na proteini.si nisu losi proizvodi a i cijene im nisu (pre)jake... Sa popustima se moze povoljno trgovat'.

    Ja sam za 80 eura uzeo protein, kreatin, glutamin i BCAA. Da me neko pitao koliko mi para za te stvari treba u CG ja bi rekao oko 120-130e.

    Ovo trgovah prije 10-ak dana...

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #8468
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    u qću
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    75
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Оптеретили сте момка са превише инфоа и превише му компликујете живот, људи...

    Alternativa.. moras pogledat' sto pise na samoj konzervi i sl. Ja bi striktno savjetovao tunjevinu u vlastitom soku (voda). Imas onaj spanski Calvo ili nesto skuplji Rio Mare. Nisam gledao druge brendove u vodi kod nas. Ako ti to u vodi ne odgovara onda makar maslinovo (iako je to obicno losa kategorija maslinovog) ali bi ono u biljnom ulju izbjegao svakako. Obicno u onoj konzervi od 160gr (ili dvije one manje od po 80gr) imas taman onoliko proteina koliko imas u jednoj mjerici whey-a. Znaci to ti je zamjena 1/1. Bilece bijelo.. obicno imas oko 30gr na 100gr bijeloga sto ti opet dodje nedje kao jedna mjerica, tj. opet zamjena 1/1. U jaju imas oko 10-15gr proteina sto bi bilo oko 2-3 jaja za tu kolicinu od jedne mjerice whey-a. Ne bi savjetovao sva 3 cijela jaja vec makar jedno zumance da se izbaci, jos bolje 2, tj. jedno cijelo jaje i 2 bjelanca kao alternative jednoj mjerici whey-a.
    Убио си га намртво, нека купи само да су комади, било коју, Атлантик, Милениум итд, нека проспе уље, неће се удебљат од које капљице уља преко или нека испере једноставно водом

    У 100 гр бијелог нема 30 гр протеина него око 15-17 колико се сјећам
    Зашто бачат' жуманце?


    Što se tiče jaja, ono sadrži u prosjeku 6 grama proteina. Takođe, najnovija istraživanja pokazuju da ne treba bježati od žumanca, jer ono takođe sadrži bitne nutritiente i dokazano ne podiže nivo lošeg holesterola, već dobrog. Do tri žumanca dnevno je sasvim ok, a za više još nema istraživanja.
    Има истраживања, ево ме ја, као и многи други, 4-5 година сваки дан најмање по пет цијелих јаја, крвна слика врхунска, холестерол не мрда ниђе


    Кад је већ кренуо дијету тако, нека иде тако док му ради поса', кад осјети каскање у напретку онда нека промијени, смањи хидрате, појача неке масти и протеине, па после одређеног времена опет нешто промијени итд...
    Не мора у исхрани све да буде стриктно, поготово не у његовом стадијуму са ког је кренуо
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.

  19. #8469
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Picim neku dijetu evo cetvrta nedjelja I skinuo sam 8kg.

    Obroci idu ovako:
    -a progledam topla voda sa limunom
    - ovsene za dorucak (oko 7:15),
    - uzina neka lagana sa rizom ili na bazi ribe, piletine ili curetine sa malom integralnom kiflom (11:30-12:00)
    -rucak jedem uglavnom piletinu, curetinu, ribu, kuvanu junetinu, sa malo ili nimalo hleba (tonus) (16:30-17:00) Ako tad jedem rizu sa povecem I piletinom gledam da ne jedem rizu za uzinu.

    -Pijem cajeve zasladjene stevijom, vode masu.

    Uvece ako bas prigladnim, mada mi to rijetko desava (jednom nedjeljno), pojedem malo salate od oslica bez hleba ili bijelo pilece, takodje bez hleba.

    -3-4 puta nedjeljno brzi hod po cca 3.5 km ili laganija setnja tipa 6km+

    Da ne bih gubio misicnu masu dijetom krenuo bih ovih dana sa teretanom. Sto predlazete za ishranu za treninge? Mislio sam da ubacim samo malo wheya.
    Planitam treninge nedje oko 7-8 uvece, mozda I kasnije malo.

    Kolko wheya? Kad (prije tokom ili posle treninga)? Koji jeftiniji whey
    da se kupi I dje (kolko kosta whey uopste)?

    Mozda neka alternativa za whey u vidu hrane?

    Evo sam izlistao jelovnik, predlozite korekcije ako ko ima kakav predlog.

    Primarni cilj je skidanje jos 20kg u nekom duzem periodu (npr 6 mjeseci) uz nabacivanje kojeg kg misicne mase.
    Ne unosis zdrave masti, ili nisi napisao. Omega3, maslinovo ulje, lan...
    http://shop.unsystemcg.com/ Odje imas vazda neke akcije svaki mjesec.
    Alternativa za vej posle treninga ti moze bit neki izvor brzog proteina tipa bjelanca.
    Jedna mjerica veja je otprilike 25g proteina, sto dodje kolko mi se cini otprilike oko 8 bjelanaca.
    A uvece mozes posni sir imas Dukatov. Ili kazein da kupis u vidu suplemeta. A i neki multivitamin da uzmem bi ti dobro dosa.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  20. #8470
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Namjerno sam pitao kakav ti je plan za "poslije dijete", jer svi mozemo biti disciplinovani 1-2-3 mjeseca, postici zeljenu tezinu, smrsati je mnogo lakse nego sto neki ljudi misle...
    "Problem" je sto gotovo svi dijetu shvate kao torturu, stave milion nekih stvari u njoj koje jedva ispunjavaju i na silu, i onda kad se prekine sa dijetom, nastavi se sa starim zivotom, i onda na kraju taj bumerang efekat bude gori nego prije samog pocetka dijete...


    Ono sto bih preporucio svima - naci rezim ishrane koji mozete gurati godinama bez problema, koji je na neki nacin balansiran sa generalno sto manje ugljenih hidrata, i sto vise zdravih masti i proteina, gdje naravno mozete pojesti ponekad i tortu, kolac, opjaniti se u gradu itd, ali da imate mjeru...
    Biti fizicki aktivan, minimum 3 puta sedmicno... Bila to teretana, grupni trening, neki sport, bazen, brzi hod...
    Kad to sve postane svakodnevna rutina, bicete zadovoljni svojim izgledom, a to vise nece biti "tortura" vec uzivanje...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  21. #8471
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Zaboravio sam da napisem da:

    -pijem svaki dan supradin (kompleks vitamina) a kad istrosim poci cu do delte da uzmem onaj multivitin sto ga neko preporuci na drugoj temi o suplementima.

    -Potrebu za slatkisima prevazilazim na najzdraviji nacin koji sam nasao, a to je pasteli (mjesavina susama I meda izmiksana u onom sjecku pa dodje ko malo tvrdji krem pogodan za oblikovanje ako ko voli da pravi kuglice ili stapice) sa dodacima malo oraha I ljesnika ili badema I kikirikija. Uzmem jednu do max dvije (vrlo rijetko) male kasike toga dnevno.

    Racunam da sa ovim gore pokrivam dnevnu potrebu za vitaminima I te omegamasne I ostale matrake.

    Kako sam naglo smrsao malo mi se opustila koza sa strane. Nadam se da ce se to vratit na svoje sad kad krenem sa treninzima I malko jacom ishranom kako bi smanjio tempo skidanja kg (do sad 8 kg za 22 dana I mislim da je to prebrzo ali cu nastavit jos ovako jer se nadam da ce se usporit gubljenje jer je prosla ona prva faza skidanja kila a I dako povratim misica nesto uz treninge I whey).

    Nije mi prvi put da idem u teretanu. Kad se zaposlih (prije 11 godina) batalio sam jer mi se ucinjelo prekomplikovano da nastavljam I napravio sam katastrofalni gresku jer se za ovih 11 godina natalozilo tridesetak kila viska I definitivno necu isto sraanje sebi pravit opet.

    Momci, hvala na savjetima svakako.
    Sinoc sam malo obilazio teretane I nadjoh ovu koja mi je ok cijena kvalitet pa krecem vjerovatno sjutra (utorak, cetvrtak, subota raspored)
    Last edited by kimmi; 04-10-17 at 09:26.

  22. #8472
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ova tema je kao cas matematike. Nista ne razumijes.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  23. #8473
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    a ti bi malo golih trbušnjaka da gledaš u to se razumiješ jel
    She is only here to annoy herself!

  24. #8474
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    second universe
    Posts
    49
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Ova tema je kao cas matematike. Nista ne razumijes.
    Napucani momci su vazda bili debili

  25. #8475
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kiki View Post
    Napucani momci su vazda bili debili
    Neki ce reci to isto I za one sa predrasudama.

    OT.
    Poceh sinoc sa teretanom.
    Lagano sve grupe misica po vjezba do dvije po 3-4 serije.
    Lagana upala danas I to skoro samo ruke. Ostalo skoro nista.

    Whey neki probah sa ukusom krem plazma. Nije bio los mada malo sladji. Vjerovatno sam se odvikao previse od slatkisa, mada mozda je I do wheya.
    Sjutra cu probat vanilu, pa sto mi se vise svidi kupujem jedno kilo.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Page 339 of 401 FirstFirst ... 239289329335336337338339340341342343349389 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Bodybuilding
    By vIbes in forum Ostali sportovi
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-04, 11:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •