Page 383 of 401 FirstFirst ... 283333373379380381382383384385386387393 ... LastLast
Results 9,551 to 9,575 of 10016

Thread: Bodybuilding

  1. #9551
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Na trening,u teretanu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #9552
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ja trening propustim samo ako mi bas treba oporavak, ako sam se bas u krv nagrdio prethodni dan. A ako bi me nesto sprijecilo, a bas mi se trenira, radio bih neke robijasko-vojnicke vjezbe kuci do iznemoglosti. Bitno mi je na nivou sedmice da poslozim sve treninge, sad da li cu te nedelje trenirati 3 ili 6 puta, ne umanjuje intezitet.

  3. #9553
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Evo ja već mjesec dana ne treniram dobijam strašne aritmije i to pri malim naporima kod nekih vježbi a kod nekih mogu da izvučem jak napor bez nekog povećanog pulsa.Uglavnom prije par god sam imao slične epizode nema kojeg kardiologa nisam posjetio,sve je tada bilo ok što se tiče srca, dijagnostika zeluca je pokazala da imam hijatus herniju pa mi je navodno ona pravila te smetnje,valjda se podiže želudac i pritiska srce i onda ajmo u sve 16,ima li ko sličan problem da me nauči kako nastavit trenirati sa tim!

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk

  4. #9554
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Kad se budes vracao treningu, izbjegavaj veliko naprezanje, obrati paznju na pravilno disanje iz dijafragme (to disanje mozes da vjezbas i van treninga), ojacaj abdomen, ne jedi velike obroke i izbjegavaj hranu koja negativno utice na zeludacnu kisjelinu (posebno alkohol, kafu i gazirano), radi lagani kardio s akcentom na pomenuto pravilno disanje, neemoj da opterecuje zeludac bar 2-3 sata prije spavanja. Istrazi malo prirodne alternative, sto se prirodnih ljekova za zeludac tice i ako mozes nadji dobrog masera koji umije da "namjesta zeludac".

  5. #9555
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pelax View Post
    Evo ja već mjesec dana ne treniram dobijam strašne aritmije i to pri malim naporima kod nekih vježbi a kod nekih mogu da izvučem jak napor bez nekog povećanog pulsa.Uglavnom prije par god sam imao slične epizode nema kojeg kardiologa nisam posjetio,sve je tada bilo ok što se tiče srca, dijagnostika zeluca je pokazala da imam hijatus herniju pa mi je navodno ona pravila te smetnje,valjda se podiže želudac i pritiska srce i onda ajmo u sve 16,ima li ko sličan problem da me nauči kako nastavit trenirati sa tim!

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk
    jedi dosta povrca i podji izvadi nalaze vitamina i minerala, iz nekog razloga nedostatak magnezijuma i vitamina D moze to da uzrokuje(uglavnom oni)
    She is only here to annoy herself!

  6. #9556
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    šta mislite, koliko je zdravo/pametno raditi sklekove odmah nakon budjenja, ustajanja iz kreveta? nikakvo zagrijavanje, ništa.

  7. #9557
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    a vala se za sklekove i ne moraš zagrijavat...pogotovo ako si lakši
    She is only here to annoy herself!

  8. #9558
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    E ovako ja ti mogu reć jedan slučaj,moj dobar drug je to počeo da praktikuje,odma iz kreveta na sklekove pa onda u kupatilo,dok ga treće jutro nije našla majka ispod lavaboa,on veze nije ima što mu se desilo samo se sjeća kako je prao zube i sljedeća scena kako ga majka budi,pošao je kod doktora ispričao mu sve to i doktor je rekao da kad je ustao nije dozvolio organizmu da u normalu dovede pritisak i da se desio disbalans pritiska i zato da je izgubio svijest,tako da nije preporučljivo baš odma pođi umij se operi zube pa onda on je uglavnom tako nastavio

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk

  9. #9559
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    https://barbend.com/lifters-pass-out-deadlifts/amp/

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  10. #9560
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    ja na maksimume nikad ne idem..pojma nemam koliko dižem bench čučanj i DL
    She is only here to annoy herself!

  11. #9561
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Već nekoliko poslednjih treninga nisam zadovoljan odrađenim. uradim šta sam isplanirao za taj dan ali nije mi to to. Pokušao sam da povećavam težine ali ono blokada bilo sta teže od onoga sto sam do sada podizao, jedva uspijem, probao sam da mijenjam treninge ali nisam zadovoljan. Nemam pojma kako da probijem tu neku granicu u glavi. Razmisljam da predjem na crosfit zbog dinamike treninga. Jer u zadnje vrijeme ne primjećujem neki napredak.

    Neka iskustva, savjeti?
    Bako, jebeš li što?

  12. #9562
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    A da odmoris npr mjesec dana,podjes na box ili tako nesto sl dok se ne rasteretis prvo?
    Samo da se ne zaljubis u novi sport i onda nista od teretane


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #9563
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Od tih borilačkih vještina gledao sam ali niko ne radi treninge za starije. Uglavnom su to klubovi koji kreću i rade sa klincima
    Ne idem zbog nekih rezultata Bog zna kakvih. Više radi fizičke aktivnosti jer sam po cjeli dan na poslu pa nedje da iskuliram. Ako bih birao, birao bih da imam definiciju.
    Radim tri treninga nedeljno sa po dvije grupe mišića (klasika: grudi biceps, ledja triceps, ramena noge) , svaku grupu mišića odradim kroz tri ili četiri vjezbe sa osam ponavljaja. Plus obavezno radim trbusnjake i vratilo svaki trening. Kada stignem ubacim i četvrti kružni trening kada odradim sve vjezbe po jednu ili dvije serije. Što se tiče odmaranja, radim po nekom osjećaju, ne pratim vrijeme.

    Imao sam pa sitijih povreda, nista strasno. Osim sto stagniram (što me izludjuje) postalo mi je i pomalo dosadno. Gledam klipove ljudi sa Crossfita, djeluje mi kao da mnogo brže napreduju a i radi se grupno pa bude zanimljvo jer te grupa povuče da se potrudis još više. Ovako sam sa sobom ka pustinjak.

    Ubjedjen sam da je još neko dolazio u ovu fazu pa da vidim kako ste prebrodili to
    Last edited by Brajan992; 16-12-19 at 00:16.
    Bako, jebeš li što?

  14. #9564
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Ako bih birao, birao bih da imam definiciju.
    pa što se opterećuješ onda što ne možeš da guraš veće težine...sredi ishranu nađi neke trening programe sa neta za definiciju i bucaj, ako nisi zadovoljan napretkom ubodi se i to je to, nema tu neke filozofije
    She is only here to annoy herself!

  15. #9565
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    843
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pa što se opterećuješ onda što ne možeš da guraš veće težine...sredi ishranu nađi neke trening programe sa neta za definiciju i bucaj, ako nisi zadovoljan napretkom ubodi se i to je to, nema tu neke filozofije
    Respect za ovo ubodi se

    Sent from my S9_Pro using Tapatalk

  16. #9566
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Od tih borilačkih vještina gledao sam ali niko ne radi treninge za starije. Uglavnom su to klubovi koji kreću i rade sa klincima
    Ne idem zbog nekih rezultata Bog zna kakvih. Više radi fizičke aktivnosti jer sam po cjeli dan na poslu pa nedje da iskuliram. Ako bih birao, birao bih da imam definiciju.
    Radim tri treninga nedeljno sa po dvije grupe mišića (klasika: grudi biceps, ledja triceps, ramena noge) , svaku grupu mišića odradim kroz tri ili četiri vjezbe sa osam ponavljaja. Plus obavezno radim trbusnjake i vratilo svaki trening. Kada stignem ubacim i četvrti kružni trening kada odradim sve vjezbe po jednu ili dvije serije. Što se tiče odmaranja, radim po nekom osjećaju, ne pratim vrijeme.

    Imao sam pa sitijih povreda, nista strasno. Osim sto stagniram (što me izludjuje) postalo mi je i pomalo dosadno. Gledam klipove ljudi sa Crossfita, djeluje mi kao da mnogo brže napreduju a i radi se grupno pa bude zanimljvo jer te grupa povuče da se potrudis još više. Ovako sam sa sobom ka pustinjak.

    Ubjedjen sam da je još neko dolazio u ovu fazu pa da vidim kako ste prebrodili to
    Meni je bitno da se poslije treninga dobro osjećam. Nekako uspijem da svu negativnu energiju izbacim iz sebe i osjećam se baš vrhunski poslije dobrog treninga. Naravno da mi je bitan i progres, ali ovaj feeling poslije treninga mi mnogo znači. Baš mi dodje trening ko neki ventil.

    Progres zavisi, pored vježbanja koje se podrazumijeva, prije svega od discipline u ishrani. Ako se hraniš kako treba i ideš 3-4 puta u teretanu onda progres ne može da izostane, bez obzira šta ti je cilj (ishranu korigovati prema cilju).

    E sad da li imaš ovaj dobar feeling poslije treninga i imaš li volje za korekcijom ishrane, to je već individualna stvar.

    Možda da se slikaš pa uporediš poslije dva mjeseca. To što kilaža ne mrda ne mora da znači da nema napretka.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  17. #9567
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ja kad vidim da neko radi noge i ramena isti trening, odmah mi je jasno kakav je trening. Nemoguce je odraditi ista sa nogama, ako se noge odrade kako treba. Ja svake nedjelje imam upalu noga koja se vuce nekad i po 5 dana...iako treniram vise od 7 godina, redovno. Ako se odrade kako treba garantujem nenormalnu upalu bilo kome.

    Ja kad radim split, recimo evo od ljeta idem sistemom 4 x nedeljno, grudi-biceps, ledja, noge, ramena-triceps....i to mi bas odgovara. Mada sad moram mijenjati jer vec 4 mjeseca idem ovako.

    Ako ne mozes preko 3 x nedeljno u teretanu, mozes raditi i full body trening svaki put ili da probas neki split tipa : grudi-ledja, ramena-ruke, noge.

  18. #9568
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Već nekoliko poslednjih treninga nisam zadovoljan odrađenim. uradim šta sam isplanirao za taj dan ali nije mi to to. Pokušao sam da povećavam težine ali ono blokada bilo sta teže od onoga sto sam do sada podizao, jedva uspijem, probao sam da mijenjam treninge ali nisam zadovoljan. Nemam pojma kako da probijem tu neku granicu u glavi. Razmisljam da predjem na crosfit zbog dinamike treninga. Jer u zadnje vrijeme ne primjećujem neki napredak.

    Neka iskustva, savjeti?
    ishrana, kofein, kreatin, ako nista od toga ne pomaze onda ne radis kako treba moras ispraviti formu i obratiti paznju na svaki pokret

    ako mrsas ne ocekuj da ces pojacat tezine
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  19. #9569
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    evo treće jutro, još nisam pao. možda zato što ne skočim odmah iz kreveta nego malo ležim, da se razbudim. a i ne radim mnogo sklekova, tek sam počeo.

  20. #9570
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Ja kad vidim da neko radi noge i ramena isti trening, odmah mi je jasno kakav je trening. Nemoguce je odraditi ista sa nogama, ako se noge odrade kako treba. Ja svake nedjelje imam upalu noga koja se vuce nekad i po 5 dana...iako treniram vise od 7 godina, redovno. Ako se odrade kako treba garantujem nenormalnu upalu bilo kome.

    Ja kad radim split, recimo evo od ljeta idem sistemom 4 x nedeljno, grudi-biceps, ledja, noge, ramena-triceps....i to mi bas odgovara. Mada sad moram mijenjati jer vec 4 mjeseca idem ovako.

    Ako ne mozes preko 3 x nedeljno u teretanu, mozes raditi i full body trening svaki put ili da probas neki split tipa : grudi-ledja, ramena-ruke, noge.
    Objasnio coek za split-ove:

    https://legionathletics.com/how-to-b...rkout-routine/
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  21. #9571
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    evo treće jutro, još nisam pao. možda zato što ne skočim odmah iz kreveta nego malo ležim, da se razbudim. a i ne radim mnogo sklekova, tek sam počeo.
    Ne znam cemu trening na prazan stomak, ja bih licno jedino kardio radio na prazan stomak, ako mi je cilj da skidam bf. Taj sto je pao sigurno ima niske glikogenske nivoe, tj. ne jede mnogo ili jede lose, pa je normalno da mu je i secer pao. Sklejovi nisu previse intenzivna vjezba, to ti je nedje 60-70% rada s tjelesnom tezinom, tako da ne zahtijevaju posebno zagrijavanje, ali kao i svaka druga zahtijevaju pravilno disanje, vidio sam neke koji ih rade veoma brzo i jedva dolaze do daha.

  22. #9572
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    pa iskreno nisam zainteresovan za trening tijela, skoro uvijek bih radije trenirao mozak nego tijelo. ako te sklekove ne uradim čim se ustanem iz kreveta, 99% ih nikako neću raditi. ljetos uplatih teretanu, nisam bio svega 3-4-5-6 puta i to je to. isto mi se desilo januara 2017. čini mi se, ili 2016. ne znam. kao dijete sam trenirao fudbal, nakon toga ništa.

    možda bi me sklekovi izjutra malo pokrenuli po tom pitanju.

  23. #9573
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    pa iskreno nisam zainteresovan za trening tijela, skoro uvijek bih radije trenirao mozak nego tijelo. ako te sklekove ne uradim čim se ustanem iz kreveta, 99% ih nikako neću raditi.
    Kad se već dijeliš na dvije cjeline, onda je i prirodno da ti se javljaju faze nezainteresovanosti.
    Koliko je važna kontrakcija pokret mišić, važna je i mišić mozak. Ako tu nemaš jedinstvo, bude kako znaš. Da bi bilo drugačije moraš raditi na postizanju jedinstva psihe i tijela. Jedno bez drugoga - neće da može.
    Sa druge strane, treba se biti realan i realističan. Dakle, imaš trenutno stanje koje je stvarno i postoji (realnost), a onda za sebe vidiš šta je za tebe ostvarivo (šta je realistično). Ne možeš da praviš velike skokove bez jedinstva. Na tome se radi dok si živ i mrdaš.

  24. #9574
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    naravno da ima jedinstva psihe i tijela, kako bih inače funkcionisao? ali zašto bih se napucavao da izgledam kao spartanski ratnik kad su vremena koloseumskih borbi i ratovanja kopljem i mačevima - prošla?

  25. #9575
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Funkcionišu mLogi, ali to što ih "podržava" sila gravitacije ne znači da su uzemljeni.

Page 383 of 401 FirstFirst ... 283333373379380381382383384385386387393 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Similar Threads

  1. Bodybuilding
    By vIbes in forum Ostali sportovi
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-04, 11:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •