Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: JAT kupuje Montenegro Airlines

  1. #1
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default JAT kupuje Montenegro Airlines

    Beograd -- Srpska aviokompanija Jat ervejz počela je pregovore o kupovini crnogorskog Montenegro erlajnsa.

    [SIZE=2]Pripajanje Jatu je u interesu obe avio-kompanije, jer je spajanje srpkog tržišta i crnogorskih aviona dobro za obe strane.

    List Politika objavio je da su se Ministarstvo za kapitalne investicije Srbije i i Ministarstvo pomorstva i saobraćaja Crne Gore složili da otpočnu pregovori.

    "Potrvrđujem da su započeli pregovori Jata i Montenegro erlajnsa o poslovnoj saranji. Modusi saradnje biće utvrđivani i precizirani u toku sledeće nedelje. Jat je predložio intenziviranje odnosa i tesnije strukturno povezivanje dve kompanije u obostranom poslovnom interesu", objašnjava direktor zemaljskih puteva Jat ervejza Saša Vlaisavljević. [/SIZE]

  2. #2
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Koja je svrha formiranja Montenegro Airlinesa ako cemo ga opet dat JATu!?

  3. #3
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Maloprije slusah na radiu "Slobodna Evropa" direktora "JAT-a". Ne mogu doslovice da prenesem ali je bilo u kontekstu - Ja za tako nesto prvi put cujem. To sigurno nije odluka kompanije JAT, niti je ikad pomenuta od bilo kojeg clana upravnog odbora. Mozda je to pitanje odnosa dvije drzave ali mi o tome nemamo pojma...

  4. #4
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa ministarstvo zza kapitalne investicije je odlucilo da kupi MA. a drzava Srbija je vlasnik JAT-a tako da se direktor JAT-a tu ne pita mnogo ni ne odlucuje vec vlada Srbije tj njeno ministarstvo za kapitalne investicije.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Koja je svrha formiranja Montenegro Airlinesa ako cemo ga opet dat JATu!?
    svrha je kao i kod dosadasnjih privatizacija u Crnoj Gori. da se to preduzece proda sto bolje i da gospoda iz DPS-a od te prodaje stave odredjeni % eura,dolara, svajccarskih franaka u sopstvene dzepove

  6. #6
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    pa ministarstvo zza kapitalne investicije je odlucilo da kupi MA. a drzava Srbija je vlasnik JAT-a tako da se direktor JAT-a tu ne pita mnogo ni ne odlucuje vec vlada Srbije tj njeno ministarstvo za kapitalne investicije.
    Moj post je bio samo zapazanje o neupucenosti glavesina JAT-a sto po automatizmu izaziva sumnju u funkcionalnost drzave, prije svega Srbije... Iako se takve odluke donose na nivou akcionara obicno se iniciraju od strane rukovodstva kompanije. Neobicno je da bas oni koji treba da "potpisu" o tome "nemaju pojma", zar ne?

  7. #7
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vlasnici Jata i Montenegro Airlinesa su drzava Srbija i drzava crna Gora. shodno o prodaji kupovini tih preduzeca odlucuju vlade ove dve drzave. kao sto mozes procitati iz ovog teksta vlade srbije i crne gore tj njihova nadlezna ministarstva su se dogovorila o pocetku pregovora kupovine MA od strane JAT-a.

    Znaci vlasnici pregovaraju o prodaji/kupovini a ne direktori tih firmi jer su oni samo zaduzeni za menadzment tj rukovodjenje postojecom kompanijom dok o vlasnisckoj strukturi odlucuju vlasnici.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prik, ako pogledas pazljivije ja ne velim nista drugacije.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    Beograd -- Srpska aviokompanija Jat ervejz počela je pregovore o kupovini crnogorskog Montenegro erlajnsa.

    [SIZE=2]Pripajanje Jatu je u interesu obe avio-kompanije, jer je spajanje srpkog tržišta i crnogorskih aviona dobro za obe strane.

    List Politika objavio je da su se Ministarstvo za kapitalne investicije Srbije i i Ministarstvo pomorstva i saobraćaja Crne Gore složili da otpočnu pregovori.

    "Potrvrđujem da su započeli pregovori Jata i Montenegro erlajnsa o poslovnoj saranji. Modusi saradnje biće utvrđivani i precizirani u toku sledeće nedelje. Jat je predložio intenziviranje odnosa i tesnije strukturno povezivanje dve kompanije u obostranom poslovnom interesu", objašnjava direktor zemaljskih puteva Jat ervejza Saša Vlaisavljević. [/SIZE]
    Poslovna saradnja, intezivirajne odnosa, povezivanje dvije kompanije u obostranom poslovnom interesu. Pazi na obostrano.
    Iz ovoga i nijesam nesto rpevise ubijedjen da ce bas JAT da kupi MNEAirlines. A s ozirom na geografski polozaj CG i njenih aerodroma, mislim da mozemo privuc mnogo vece i bolje aviokompanije od JAT-a za eventualnu privatizaciju, koja koliko ja znam jos nije pocela.
    A da se najvise pita drzava Srbija samo, a ne i kacionari grijesi.

    A evo ti i demanti o svemu tome na TV. Demanti teksta koji je napisala "Politika"
    Hmm zasto me to ne cudi
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #10
    Join Date
    May 2006
    Posts
    330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ekonomski patriotizam. strasno.
    a sta to vi gospodo imate od montenegroairlinesa? pojacava vam nacionalni osjecaj?
    da nema tog montera, imali bi rajan air i ostale niskotarifne kompanije, i letjeli bi 5 puta jeftinije.
    Doormitor, doormitor visoka planina...

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ako je bilo adresirano na mene procitaj ovo dolje. a ako nije prekosci
    Ja nemam licno nista. A ruku na srce nece se MNE za neke velike pare prodat,
    zato oce aerodromi (ali ne vidim svrhu da ih prodajemo kad su ih ovako modernizovali). A to su 2 zasebne firme ipak :-)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #12
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Durmitor View Post
    ekonomski patriotizam. strasno.
    Ekonomski patriotizam je najcivilizovanija forma patriotizma. Zar nikad nijesi cuo za "Buy American"?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Ekonomski patriotizam je najcivilizovanija forma patriotizma.
    Jes ja ti kazem. Uh koliko znam patriota zbog ekomije. Od ovoga napisanog izgleda da je jedino istina da JAT nema aviona i uskoro ce letjeti avionima slicnim onom autobusu iz Ko to tamo pjeva, a nas gigant je u takvim dugovima da ce ga brzo biti sevap prodati.
    No ce onda tek nastati kuknjva kako nam dzaba ode a sto nema rajan air i onih jeftinijih, ada sta ce to nama.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ni jedna ni druga kompanija ne posluju po TRZISHNIM KRITERIJIMA, oni koriste MONOPOL na DOMACEM TRZISHTU, jeftine KOMPANIJE sa CILIPA, ce sigurno uticati na poslovanje MA, zato traze PARE LUKSHICU IZ BUDZETA, ali prvo PUSHTE NOVINARSKU PATKU,
    da se PRODAJU SRBIMA, da CRNOGORCI ne kukaju, kad PLJUNU 10 MELJEONA da SPASE CRNOGORSKU KOMPANIJU, TETKE; UJNE; STRINE, CERKE , KUME I RODJAKE nashih vrlih BIROKRATA,
    ako bude ponovo RATA,
    Letimo avionima JATa.

    Kako nas tucaju u ZDRAVI MOZAK,
    taman se zatashka AFERA, sad POCHINJU DA PROSE MILOSTINJU I PLJACHKAJU SIROTINJU RAJU, ILI PARE IZ BUDZETA, ILI JAT I RAT.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa to su demantovali pf prica najbolje bi bilo da to jat kupi koji nema para ni sebi prozore zgrade da ocisti...
    jedna krpa kupuje zakrpu
    hihihi

    e dje nece
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  16. #16
    Admiral Krsto Djurovic Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Jes ja ti kazem. Uh koliko znam patriota zbog ekomije...
    Kad vidim 2 proizvoda sa istom cijenom uvijek cu kupit crnogorski proizvod. To ne rade svi, ali ima dosta ljudi koji na taj nacin pomazu CG ekonomiju. Inace, to rade ljudi kroz cio svijet, a prednjace Amerikanci.

    Ajde sad jos jedan sharmantan komentar od tebe.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Admiral Krsto Djurovic View Post
    Kad vidim 2 proizvoda sa istom cijenom uvijek cu kupit crnogorski proizvod.
    Koliko ima takvih proizvoda?

    Ne pretjeruj

  18. #18
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kupujmo sva tri nasa proizvoda
    Last edited by OutLook; 25-02-07 at 02:33.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bolje šteka Pointa, nego cigar duvana

  20. #20
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Kupujmo sva tri nasa proizvoda
    od cg proizvoda ja u srbiji jedino sto kupujem i sto sam video da ima da se kupi je njeguski prsut. ta druga dva nisam video

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    od cg proizvoda ja u srbiji jedino sto kupujem i sto sam video da ima da se kupi je njeguski prsut. ta druga dva nisam video
    ne gledas dobro tj nisi jos progledao ima se moze se potrazi rode nemoj biti bas uvijek tako izgubljen!
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  22. #22
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    inace cela ova kupovina ima jak ekonomski smisao. Vlada Srbije planira da proda JAT pa smatra da ce udavaca biti bolja prilika ako bude imala veci miraz . To znaci da ce se JAT lakse prodati i imati vecu cenu ako osim trzista Srbije bude imao u svojoj kontroli i trziste Crne Gore sto i nije daleko od istine. Znaci cist ekonomski interes . A i Montenegro Airlines tesko da ce neko da kupi tek tako jer je trziste Crne Gore , sa aspekta avio kompanija zaista minijaturno.

  23. #23
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    inace cela ova kupovina ima jak ekonomski smisao. Vlada Srbije planira da proda JAT pa smatra da ce udavaca biti bolja prilika ako bude imala veci miraz . To znaci da ce se JAT lakse prodati i imati vecu cenu ako osim trzista Srbije bude imao u svojoj kontroli i trziste Crne Gore sto i nije daleko od istine. Znaci cist ekonomski interes . A i Montenegro Airlines tesko da ce neko da kupi tek tako jer je trziste Crne Gore , sa aspekta avio kompanija zaista minijaturno.
    Nisam sasvim siguran u to.

    Nas treba da kupi hrvatska ili skpska kompanija, ali je bolje hrvatska ZATO STO JE NAMA VELIKI VENTIL BIO I OSTAO DUBROVACKI AERODROM CILIPI.
    A CG ima potencijalni 6 mjesecni transfer putnika kao zemlja od 5-6 miliona, zbog turizma, a 6 mjeseci analogan svome broju stanovnika i to ce se uzet u obzir.

    Ja sam malo tuzan sto sam procitao da su avioni u losem stanju, ako je to istina naravno.
    Ono sto znam zasigurno je da ce novi vlasnik otpustiti 2/3 radnika, jer je tamo po 100 radnika na jedan avion.
    Zakljucak je da sa ovim brojem radnika oni nemogu maknut dalje, jer svu reprodukciju-odravanje i kupovinu aviona-pojedose plate i doprinosi.

    Najvjerovatnije je da ce ga kupit Rusi....
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  24. #24
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Californication
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NAKON SPEKULACIJA O PLANOVIMA JAT-A I MONTENEGRO ERLAJNZA, IZ CRNE GORE STIŽU DEMANTIJI

    Nema pripajanja

    Podgorica - "Montenegro erlajnz", Ministarstvo saobraćaja i predsjednik Upravnog odbora JAT-a demantovali su juče nezvanične informacije da srpska avio-kompanija želi da preuzme crnogorsku. Ipak, nedoumica o stvarnim namjerama JAT-a ostala je nerazriješena, s obzirom na to da je iz srpskog Ministarstva za kapitalne investicije stigla zvanična potvrda interesovanja srpske kompanije da pripoji crnogorsku.
    Dok u "Montenegro erlajnzu", JAT-u i crnogorskom Ministarstvu saobraćaja govore samo o najavi pregovora o saradnji dvije firme, u Ministarstvu za kapitalne investicije Srbije pominju pripajanje.
    Motiv za saradnju je višak posla, a manjak aviona u JAT-u, koji je zainteresovan za crnogorsku flotu.
    Pomoćnik ministra saobraćaja Radoš Šućur ocijenio je da je vijest koju je objavila beogradska "Politika" "greška u koracima" i da je ispala "rogobatno". On je demantovao da je crnogorsko Ministarstvo dalo zeleno svjetlo za pregovore o pripajanju.
    - To nije bilo na tom nivou. (Nebojša) Starčević iz JAT-a me pozvao da mu pomognem da stupi u kontakt sa "Montenegro erlajnzom", i to sam učinio. U svakom slučaju, mi podržavamo njihove kontakte, jer imamo informaciju da JAT ima višak tržišta, a "Montenegro erlajnz" ima dosta dobru flotu, pa bi mogli zajednički da rade - kazao je Šućur za "Vijesti".
    Šućur je podsjetio da je u ovogodišnjem Planu privatizacije navedeno da će biti pripremljen tender za "Montenegro erlajnz", tako da bi pripajanje bilo nemoguće.
    U jučerašnjem reagovanju, menadžment "Montenegro erlajnza" navodi da je tekst "uopšte ne odgovara istini, predstavlja dezinformaciju i izjavu smatramo krajnje neprofesionalnom". U menadžmentu kažu da je jedino tačno da je na inicijativu JAT-a održan sastanak sa predstavnicima "Montenegro erlajnza", na kome su predstavnici srpske kompanije rekli da su zainteresovani za saradnju.
    Na ocjene neimenovanog izvora da je "Montenegro erlajnz" u "veoma teškoj ekonomskoj situaciji", da "kasni sa isplatom zarada", i "ima probleme zbog nedostatka posla u ljetnjim mjesecima", iz crnogorske kompanije uzvraćaju istom mjerom.
    - Potreba za saradnjom postoji zbog teškoća kompanije JAT ervejsa, koje se ogledaju u nedostatku aviona, kao i u ozbiljnim organizacionim problemima, tako da ne mogu da adekvatno servisiraju avio-tržište Srbije... Saradnja se eventualno može ostvarivati samo pod ravnopravnim, komercijalnim i tržišnim uslovima. Termin "pripajanje" očigledno predstavlja nečiju nerealnu, neodmjerenu želju i insinuaciju - tvrde u menadžmentu "Montenegro erlajnza".
    Predsjednik Upravnog odbora JAT-a Miloš Aligrudić rekao je Anteni M da u toj kompaniji nijesu razmišljali i planirali da pripoje "Montenegro erlajnz".
    - Bože sačuvaj. Inicijative takvog tipa o udruživanju dvije kompanije i takvim vrstama investicionih poduhvata moraju proći isključivo upravni odbor kompanije, a o tome nikada nije bilo riječi, ni iz šale se čak nije pominjalo, a kamoli šta drugo - kazao je on, prenosi MINA-BUSINESS. On je dodao da "ukoliko eventualno ima namjera dvije države da dođe do pripajanja o tome nikada nije bio obaviješten".
    Ipak, srpski i crnogorski mediji su prenijeli izjavu pomoćnika ministra za kapitalne investicije Milana Mokovića da je generalni direktor JAT-a Nebojša Starčević obavijestio nadležne u tom resoru o namjeri pripajanja.
    - Starčević je obavijestio nadležne u Ministarstvu za kapitalne investicije o namjeri da počne pregovore sa predstavnicima crnogorske kompanije o njenom pripajanju JAT ervejs - rekao je Moković.
    On je dodao da Vladi Srbije još nije stigao nikakav zvaničan zahtjev ili odluka rukovodstva JAT-a, napominjući da Upravni odbor te kompanije ima pravo da samoincijativno počne razgovore sa crnogorskim avio-prevoznikom.

    D.M.C.

    ĐURIŠIĆ: BIĆEMO JOŠ DUGO U DRŽAVNOM VLASNIŠTVU

    Predsjednik nacionalne avio-kompanije "Montenegro erlajnz" Zoran Đurišić juče je "Vijestima" saopštio da se crnogorski prevoznik neće pripojiti JAT-u.
    - "Montenegro erlajnz" se neće pripojiti JAT-u, već bi saradnja dvije kompanije mogla rezultirati isključivo potpisivanjem ugovora o code share (zajedničkom nastupu na tržištu), kao što je to već učinjeno sa brojnim drugim stranim avio-kompanijama - tvrdi Đurišić, iznenađen "dezinformacijama objavljenim u srpskoj štampi".
    Ukoliko, kako je istakao, "Montenegro erlajnz" bude imao komercijalni interes za saradnjom sa JAT-om, onda će uslijediti i zajednički nastup na tržištu.
    - Nakon izdvajanja Crne Gore iz zajedničke države, "Montenegro erlajnz" je izgubio pravo da nastupa na srpskom tržištu, ali je u međuvremenu prilagodio svoju strategiju i floti od pet "fokera 100" obezbijedio dovoljan obim posla. "Montenegro erlajnz" se ne nalazi u "neizvjesnosti" kako se neko usudio da iskomentariše, već predstavlja jedan stabilan i fleksibilan poslovni sistem, koji uspješno funkcioniše u tržišnim uslovima. Međutim, kako poslovanje uvijek može biti bolje, spremni smo za saradnju sa svim avio-kompanijama u regionu, uključujući i JAT ervejz - kazao je on i potvrdio da je prošle sedmice menadžment "Montenegro erlajnza" održao sastanak sa upravom srpske kompanije.
    Predsjednik "Montenegro erlajnza" je naglasio da, iako je ranije najavljivano, još dugo neće doći do privatizacije te kompanije.
    - "Montenegro erlajnz" će još dugo biti u državnom vlasništvu. To je biser Crne Gore i most koji našu državu povezuje sa Evropom - zaključio je Đurišić.
    NOTHING IN LIFE IS CERTAIN BUT TAXES AND DEATH

  25. #25
    Join Date
    May 2006
    Posts
    330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a jesi li cuo da propisi EU zabranjuju da drzava radi te kacioje. recim o hrvrati su morali da stopiraju neku slicnu.
    a brzo ce i ona mede in Montenegro morati da prestane.
    Doormitor, doormitor visoka planina...

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Hoce li nase primorje postati nedostupno?
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 107
    Last Post: 23-04-07, 11:37
  2. Srecna nam drzava
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 163
    Last Post: 24-05-06, 15:12
  3. Stejt department pozvao “cetvorku” iz Crne Gore
    By challenger in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 255
    Last Post: 04-05-06, 09:34
  4. NOWA GODINA !!!!
    By VampiR in forum #montecafe
    Replies: 24
    Last Post: 03-01-05, 00:21
  5. Montenegro Backs Off Separation--> SCG ce nadzivjeti sve
    By crnogorac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 21-05-04, 19:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •